جاهای دیدنی قشم | جزیره عجایب

جزیره قشم وسیع‌ترین جزیره در ایران است که درون آب‌های خلیج نیلگون همیشه فارس قرار دارد. جزیره قشم شهری اصیل با مردمانی بسیار خونگرم و مهربان دارد. این جزیره بزرگ هنوز که هنوز است بافت قدیمی و سنتی خود را حفظ کرده است و محلی برای آشنایی با فرهنگ و آداب مردمان جنوبی و میهمان نواز کشور است. جزیره زیبای قشم در سال‌های اخیر توجه مسافران و توریست‌های زیادی را به خود جلب کرده است. چرا که با انتشار تصاویر از جاهای گردشگری و دیدنی ناب این شهر مردم اعم از مسافران داخلی و خارجی به این جزیره جذب شدند. آژانس مسافرتی چارتر 118 در این وبلاگ قصد دارد شگفتی‌های جزیره بزرگ قشم را به شما معرفی کند تا شما نیز با آگاهی از جاهای دیدنی قشم سفری رویایی را تجربه کنید.

جاهای دیدنی قشم

جاهای دیدنی قشم کجاست؟

جنوب کشور و بخصوص جزیره قشم از ناب‌ترین و دست نخورده‌ترین مناطق کشور است. این جزیره جاذبه‌های طبیعی و تاریخی حیرت انگیزی دارد که در دنیا نظیر ندارد. به دلیل وجود جاذبه‌های دیدنی این جزیره زیباست که به قشم جزیره عجایب هفتگانه گفته می‌شود. هر بخش از این جزیره برای اکتشاف و لذت روح انسان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.


جاهای دیدنی قشم عبارتند از:

 •    دره ستارگان 
 •    جنگل‌های حرا
 •    دره تندیس‌ها
 •    تنگه چاهکوه
 •    غار خربس
 •  جزیره هرمز
 • غار نمک
 • جزیره هنگام
 • ژئو پارک
 • قلعه پرتقالی‌ها
 • روستای لافت
 • جزایر ناز
   

معرفی دره ستارگان قشم، یکی از عجایب هفتگانه

دره ستارگان قشم
دره ستارگان قشم یکی از جاهای دیدنی و طبیعی جزیره قشم است. این دره قدیمی و زیبای ستارگان حدودا 2 میلیون سال قدمت دارد. تاریخ شناسان و باستان شناسان این جاذبه را به دوره زمین شناسی سنوزوئیک نسبت می‌دهند. این دره شگفت انگیز حاصل دسترنج فرسایش کوه‌ها به صورت طبیعی با گذر زمان است. در واقع با وزش باد در طول سال‌ها به ستون‌های این دره اشکال مختلفی به وجود آمده است. اما بومیان بر این باور هستند که ستاره‌ای به زمین افتاه و این اشکال را ایجاد کرده است.


معرفی جنگل‌های حرا، جنگلی دریایی

جنگل حرا قشم
جنگل حرا یکی از جاهای دیدنی قشم است که در دنیا نظیر ندارد و از نظر توریستی و گردشگری جایگاه بسیار بالایی در قشم دارد. به طوری این جنگل به طلای سبز قشم نیز خوانده می‌شود. جالب توجه است که درختانی که در داخل آب می‌رویند توانایی تصفیه آب شور دریا را به آب شیرین دارند. درختان در زمان مد به زیر دریا و در جزر به روی آب می‌آیند. در میان درختان نیز گونه‌های جانوری بسیاری وجود دارند. قایق سواری در این دریا از دیدنی‌های قشم است که نباید از دست بدهید.

معرفی دره تندیس‌ها، اشکال عجیب و غریب

دره تندیس قشم
دره تندیس‌ها نیز همچون دره ستارگان یک اثر هنری به دست خداوند و طبیعت است. به همین دلیل است که این دره و بزرگ و غول آسا هرساله سوژه عکاسی مسافران و بخصوص توریست‌های خوش ذوق است. اشکال مختلف ایجاد شده روی این دره بازی یافتن تصاویر و اشکال را برای شما ممکن ساخته‌اند. دره تندیس‌هادر گذشته تماما زیر آب بوده است اما با گذشت زمان امروزه در دشتی وسیع قرار گرفته است.

معرفی تنگه چاهکوه، چاه آب شیرین

تنگه چاهکوه قشم
تنگه چاهکوه نیز یکی دیگر از جاذبه‌های طبیعی در جزیره بکر قشم است. مسافران و توریست‌هایی که به این جزیره اسرارآمیز سفر می‌کنند در تور گشت جزیره از این جاذبه نیز دیدن می‌کنند. همانطور که از نام آن برمی‌آید تنگه‌ چاهکوه، تنگه‌ای زیباست که دیوارهای آن بسیار بلند است. درون این تنگه حفره‌ها و چاله‌هایی به چشم می‌خورد که این مکان را چشم نوازتر کرده است. این تنگه نیز در گذشته برای تهیه آب شیرین بارون مورد استفاده قرار می‌گرفته است. چرا که در چاه‌های این تنگه و کوه آب‌های باران برای آشامیدن ذخیره سازی می‌شد. در کنار این جاذبه سرویس بهداشتی، بازارچه صنایع دستی و فروشگاه وجود دارد.

غار خربس، غاری از زمان مادها

غار خربس قشم
غار خربس یک مکان دیدنی و زیباست که در 15 کیلومتری مرکز جزیره قشم قرار دارد. این غار که به شکل صخره‌ای است توسط مردمان دوران باستان دستکاری شده است. از نظر زمین شناسی و تاریخ شناسی این غار بسیار قابل اهمیت است. چرا که در دورن غار خربس استخوان مردگان از دوران تاریخی مادها بجا مانده است. اگر در فصل گرم سال و یا تابستان به قشم سفر می‌کنید از این جاهای دیدنی قشم دیدن کنید. زیرا می‌توانید درون این غار از تابش نور آفتاب در امان هستید.


جزیره هرمز، جزیره رنگین کمان

جزیره هرمز قشم
جزیره هرمز یکی از جزایر نزدیک به جزیره قشم است. در واقع برای دستیابی به جزیره هرمز لازم است سوار قایق یا کشتی بشوید که این خود یک تجربه جذاب است. جزیره هرمز یکی از جزایر زیبای دنیاست و از سری عجایب هفتگانه قشم تلقی می‌شود. درون این جزیره نیز جاهای دیدنی شگفت انگیز طبیعی بسیاری وجود دارد. الهه نمک، دره رنگین کمان، دره مجسمه‌ها و همچنین ساحل سرخ و نقره‌ای از زیبایی این جزیره رنگارنگ هستند. جزیره هرمز دارای سواحل براق و دریایی پر از ماهی‌های رنگی و زیباست.

غار نمک، طولانی‌ترین غار دنیا

غار نمک قشم
غار نمک قشم یک جای دیدنی و بسیار خاص نه تنها در ایران بلکه در جهان است. این غار 100 کیلومتری جزیره قشم است و از تماشایی‌ترین جاذبه‌های اطراف قشم می‌باشد. درون این غار که تاکنون 6 کیلومتر آن شناسایی شده است می‌توانید شاهد رود نمک در کف و قندیل‌ها و بلورهای نمکی سفید و براق باشید. در کنار این غار نیز رود نمک به حوضچه‌ نمکی زیبایی می‌ریزد. این غار که عنوان بلندترین غار نمکی دنیا را از آن خود کرده است را از دست ندهید.


جزیره هنگام، جزیره دلفین‌ها

جزیره هنگام از جاهای دیدنی قشم
جزیره هنگام نیز یک جزیره کوچک در نزدیکی قشم است که با قایق تنها 20 دقیقه با جزیره قشم فاصله دارد. از جاهای دیدنی قشم می‌توان به مسیر جزیره هنگام اشاره کرد. زیرا در فصولی از سال در این مسیر دلفین‌های بازیگوش به صورت گروهی به سطح آب می‌آیند و بازی می‌کنند. علاوه بر این ماهی‌های رنگی، بز و آهوهای وحشی در این جزیره بکر به چشم می‌خورند. صنایع دستی فراوانی در جزیره هنگام به فروش می‌رسد.

موزه ژئو پارک قشم، قدم در تاریخ

موزه ژئوپارک قشم
تنها ژئو پارک ایران در جزیره قشم واقع شده است زیرا ناب‌ترین طبعیت و گونه‌های جانوری را در خود جای داده است. موزه ژئو پارک نیز مجموعه کاملی از نمایش گونه‌های جانوری است. این موزه با نگهداری بیش از 3000 گونه جانوری کمیاب و شناخته نشده یک موزه جذاب برای بزرگسالان و کودکان است. با مشاهده این موزه می‌توانید علم و آگاهی خود و کودکانتان را بالا ببرید. در صورت سفر به قشم حتما از این موزه منحصربه‌فرد دیدن فرمایید.


قلعه پرتغالی‌ها، قلعه‌ای از زمان اشغال ایران

قلعه پرتغالی قشم
قلعه پرتغالی‌ها یادگار دورانی است که پرتغالی‌ها از طریق دریای خلیج فارس وارد ایران شدند و جزیره هرمز را اشغال کردند. این قلعه زیبا و تاریخی در نزدیکی ساحل از خاک سرخ زیبای هرمز ساخته شده است. این قلعه در واقع محلی برای دیدبانی و انباری برای جمع آوری اسلحه و مهمات بوده است. در صورتی که به جزیره هرمز سفر کردید می‌توانید این قلعه را از دور تماشا کنید.

روستای لافت قشم، منطقه‌ای استراتژیک

روستا لافت قشم
روستا و بندر لافت از نظر موقعیت جغرافیایی و استراتژیک بسیار اهمیت دارد. زیرا مرکز دفاع از جنوب کشور محسوب می‌شود. روستا و بندر لافت یک بندر تاریخی و قدیمی است که خانه‌های مردم روستای آن از نظر معماری بسیار جااب توجه است. خانه‌های این روستا به شکل خانه‌های مناطق کویری کشور شبیه گنبد و بادگیر ساخته شده است. این بندر و شکل خانه‌های خنک و زیبای لافت نشا‌ن از زیبایی‌ها و نبوغ مردمان قشم است.


جزایر ناز، جزیره‌ای با جزر و مد

جزایر ناز قشم
جزایر ناز نیز از برترین و محبوب‌ترین جاهای دیدنی قشم است. این جزیره که به جزیره جادویی نیز معروف است یک پدیده طبیعی بسیار زیبا است. جزیره ناز درون دریاست و فاصله کمی با ساحل قشم دارد. در مدت زمان کمی با پایین آمدن آب شما می‌توانید کف دریا و تا جزیره ناز قدم بزنید. اما حواستان به بالا آمدن باشد. زیرا در عرض چند ساعت آب دریا مجدد بالا می‌آید و شما برای رسیدن به ساحل نیازمند قایق می‌شوید. در ساحل جزیره ناز انواع تفریحات ساحلی و دریایی نیز وجود دارد.
 

کلام آخر

در این وبلاگ سعی کردیم معروف‌ترین جاهای دیدنی قشم را به شما معرفی کنیم. پیشنهاد ما به شما این است که هیچ یک از این جاهای دیدنی را از دست ندهید. اما شما با توجه به سلیقه می‌توانید با اطلاعاتی که از این مطلب به دست آورده‌اید، از جاذبه مورد علاقه خود دیدن کنید. آژانس مسافرتی چارتر 118 امید دارد با مطالعه و وقتی که صرف خواند این مطلب کردید، اطلاعات مفیدی به دست آورده باشید.
خوب است بدانید برای سفر به قشم با آژانس مسافرتی ما همه چیز مهیاست. یعنی شما بدون نگرانی می‌توانید با مراجعه به سایت ما و رزرو تور قشم در تاریخ معین و مدنظر خود سفری بی دغدغه و مسئولیت را تجربه کنید. به شما اطمینان می‌دهیم که تمامی پروازهای مقصد قشم گزینش شده هستند. چرا که شرکت ما تنها با ایرلاین‌های نامی و خوب همکاری دارد. در صورتی که در ایام شلوغ سال قصد سفر به قشم و رزرو تور و خرید بلیط چارتر پرواز به قشم را دارید بهتر است قبل از تکمیل ظرفیت اقدام کنید.
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.