جاهای دیدنی تبریز | معرفی کامل همراه با تصاویر

شهر تاریخی و دیدنی تبریز یکی از توریستی‌ترین شهرهای ایران است. این شهر اصیل به عنوان مادر و یا پایتخت در میان شهرهای غربی و به خصوص شمال غربی ایران تلقی می‌شود. تبریز شهری کوهستانی است و دارای طبیعتی بکر و سبز و آب و هوایی سرد نیز می‌باشد. این شهر علاوه بر آن که امکان دیدنی و طبیعی بسیاری که دارد از نظر صنایع دستی نیز در ایران جایگاه ویژه‌ای دارد. توریست‌های زیادی همه ساله برای بازید از دیدنی‌های تبریز و همچنین خرید صنایع دستی این شهر به تبریز سفر می‌کنند. آژانس برتر و رسمی چارتر 118 به منظور آشنایی با شهر تبریز و داشتن یک سفر ایده آل و با برنامه ریزی در ادامه این مطلب به معرفی جاهای دیدنی تبریز خواهد پرداخت.

جاهای دیدنی تبریز

جاهای دیدنی تبریز را بشناسید!

تبریز یکی از آن شهرهای همه چیز تمام ایران است. چرا که طبیعت، تاریخ و قدمت و مدرنیته را در کنار هم دارد. یکی از معیارهای سفر دلپذیر خوب بودن آب و هوای شهر مقصد است و اگر در بهار و تابستان به تبریز سفر کنید لذت سفری بیادماندنی را با بازید از امکان تبریز تجربه خواهید کرد. 


جاهای دیدنی تبریز عبارتند از:

 • بازار بزرگ تبریز
 • جنگل ارسباران
 •    مسجد جامع
 •   روستای کندوان
 •    مقبره الشعرا
 •   خانه مشروطه
 • مسجد کبود
 • کاخ شهرداری
 • باغ ائلی گلی
 • قره کلیسا
   

معرفی بازار بزرگ تبریز، بازاری کهن

بازار تبریز از جاهای دیدنی تبریز
بازار بزرگ تبریز جزء اولین جاذبه‌هایی است که مردمان تبریز مسافران را به دیدن آن دعوت می‌کنند. این بازار کهن با سقفی بسیار بلند و حجره‌ها و سراها و تیمچه‌هایی که دارد شما را به سال‌های بسیار دور می‌برند. این بازار دارای مغازه‌های بسیاری است که لوازمی چون کفش، شیشه، بلور و... را به فروش می‌رساند. جالب توجه است که بازار بزرگ قدیم تبریز، بزرگ‌ترین بازار مسقف جهان نیز شناخته شده است.


معرفی جنگل ارسباران تبریز، زیباترین طبیعت

جنگل ارسباران تبریز
جنگل‌های ارسباران در ایران جزء مناطق سبز و جنگلی دست نیافتنی و بکر هستند. جنگل ارسباران جنگلی با گونه‌های جانوری و گیاهی خاص است که چشم انداز و هوای تمیز و عالی دارد. چشم انداز فوق العاده، دسترسی به جاذبه‌های تاریخی چون قلعه بابک، جوشین و پشتو و دژ قهقه و بازار اهر از جاذبه‌هایی است که مورد علاقه مسافران نیز می‌باشد. این جنگل که با نام‌های ارسبار یا آرازبار نیز شناخته می‌شود برای طبیعت دوستان یک جاذبه گردشگری بسیار دیدنی و روحنواز تلقی می‌شود. این جنگل در فصل بهار و تابستان و همچنین پاییز چشم هر بیننده را خیره می‌کند.
 

مسجد جامع بزرگ تبریز، با قدمتی بسیار 

مسجد جامع تبریز
مسجد جامع یا مسجد جامع کبیری تبریز نیز یکی از قدیمی‌ترین جاهای دیدنی تبریز است. این مسجد کهن در دوران سلجوقیان ساخته شده و به صورت تلیفقی از دوران قدیم و جدید طراحی شده است. تمامی گلدسته‌های این مسجد کاشی کاری‌های زیبایی دارد که بسیار هنرمندانه می‌باشند. همانطور که می‌دانید در تبریز شاهد زلزله‌های بسیاری بوده‌‎ایم اما خوشبختانه این مسجد هنوز پابرجا مانده است.
همچنین برای خواندن مقاله جاهای دیدنی ارومیه کلیک کنید.


روستای کندوان تبریز، روستای خاص ایران

روستا کندوان تبریز
روستای کندوان تبریز نه تنها یکی از جاهای دیدنی تبریز بلکه یکی از روستای معروف و منحصربه‌فرد در ایران است. این روستا با توجه معماری خاصی که دارد به روستای صخره‌ای نیز شناخته می‌شود. نکته شنیدنی درباره این روستا این است که مردمانی هنوز ساکن روستا هستند. شغل اکثر روستاییان کندوانی زنبورداری و تهیه عسل است و معماری خانه‌های روستا نیز به شکل کندوهای عسل نیز در دل صخره‌ها کنده شده که بسیار دیدنی است.

مقبره الشعرای تبریز، آرامگاه شاعر ایرانی

مقبره الشعرا تبریز
بنای زیبای مقبره الشعرا در واقع آرامگاه شاعر بزرگ و تبریزی کشورمان یعنی شهریار است. بسیاری از اشعار این شاعر نامی و عاشق ایرانی نیز به زبان زیبای ترکی سروده شده است. مردمان ترک زبان تبریز نیز به پاس قدردانی و زنده یاد از این شاعر عاشق پیشه مقبره و آرامگاه زیبایی را ساخته‌اند که به جاذبه‌ای برای تبریز زیبا به شمار می‌رود.


خانه مشروطه تبریز، سفر به دوران مشروطه

خانه مشروطه تبریز
خانه مشروطه یک خانه تاریخی و زیبا از سری جاهای دیدنی تبریز است. این خانه در دوران قاجاری‌ها ساخته شده و تماما رنگ و بوی تهران خانه‌های تهران قدیم را دارد. پنجره‌های ارسی، منبت کاری‌ها، گچ بری‌ها و شیشه‌های این خانه همگی دیدنی هستند. این خانه موزه‌ای از مدارک اسناد تاریخی ایران است و در گذشته محلی برای برگزاری انجمن‌های تاریخی معروف چون ستارخان و باقرخان بوده است.

مسجد کبود تبریز، مسجد فیروزه‌ای 

مسجد کبود تبریز
یکی از مساجد محبوب تبریز مسجد کبود است که به آن مسجد جهانشاه نیز گفته می‌شود. این مسجد از نظر تاریخی برای ایران بسیار حائز اهمیت است. چرا که مسجد کبود تنها بنای است که از دوران سلطنت قراقویونلوها در تبریز که آن زمان پایتخت ایران بوده بجا مانده است. این مسجد یک مسجد معمولی نیست زیرا کاشی‌ها و معرق‌ها آجرهای فیروزه‌ای آن با سری نقوشی که بر آن زده شده است یک اثر هنری را خلق کرده است که توریست‌ها و گردشگران را انگشت به دهان می‌گذارد.


کاخ شهرداری تبریز، کاخی کهن 

کاخ شهرداری تبریز
یکی دیگر از جاهای دیدنی تبریز که از دیرباز در این شهر ساخته شده و نشان از قدمت تبریز دارد، کاخ شهرداری واقع در آذربایجان شرقی است. این کاخ در واقع نمادی از شهر تبریز است و در بین سال‌های سال‌های 1314 تا 1318 دفتر مرکزی شهرداری بوده و علت این نامگذاری از آن سال به بعد بوده است. در حال حاضر از کاخ زیبای شهرداری برای اداره مرکزی شهرداری، موزه و سالن شهر استفاده می‌شود.

باغ ائلی گلی تبریز، باغی سرسبز و دیدنی

باغ ائلی گلی تبریز
باغ ائلی گلی تبریز یکی از باغات معروف ایران است. این باغ که به معنای شاه گلی یا استخر شاه می‌باشد قدمتی به اندازه سلطنت آق قویونلوها و صفویان در ایران دارد. البته بخش‌هایی از این باغ در دوره‌های بعدی نیز تکمیل شده است. در این باغ که معنای استخر می‌دهد یک دریاچه بزرگ به عمق 12 متر وجود دارد که برای قایقرانی یک گزینه عالی تفریحی است. در فضای کلی باغ ائلی گلی غذاخوری، مسافرخانه، کافی شاپ و پارک نیز وجود دارد.


قره کلیسا تبریز، کلیسای دیرینه سیاه

قره کلیسا تبریز
قره در زبان ترکی به معنای سیاه است و قره کلیسا به کلیسا سیاه گفته می‌شود. این کلیسا که در میان اقوام مسیحی عزیز نخستین و قدیمی‌ترین کلیسای جهان مسیحیت تلقی می‌شود. بر اساس آنچه در داستان‌ها آورده‌اند کلیسای سیاه یا قره روی مزار یک از یاران حضرت مسیح ساخته شده و از نظر مذهبی بسیار قابل اهمیت است. تبریز سبز و زیبا هر ساله پذیرای مسیحیان بسیاری است که برای دعا و برگزاری مراسم‌های مذهبی خاص خود به تبریز سفر می‌کنند. این بنا به ثبت آثار یونسکو در رسیده است.
 

کلام آخر
شاید تاکنون تصور می‌کردید که شهر کوچک تبریز جاذبه‌های دیدنی زیادی ندارد. اما با مطالعه این وبلاگ با جاهای دیدنی تبریز آشنا شده‌اید. اما خوب است عنوان کنیم آنچه در این وبلاگ از سایت چارتر 118 اشاره شد تنها بخشی از جاذبه‌های این شهر دیدنی آذری زبان بود.
آژانس مسافرتی چارتر 118 یک آژانس معتبر است که در زمینه ارائه تورهای داخلی و خارجی و همچنین تهیه بلیط‌های پرواز از ایرلاین‌های خوب کشور فعالیت می‌کند. مسافرانی که قصد سفر به تبریز را دارند می‌توانند برای رزرو تور تبریز و خرید بلیط چارتر شرکت هواپیمایی زاگرس، خرید بلیط شرکت هواپیمایی ماهان و یا هر شرکت هواپیمایی دیگر به سایت ما مراجعه کنند. ارائه بلیط‌های لحظه آخری، سیستمی، چارتری و ارزان قیمت از سری خدمات آژانس رسمی مسافرتی و گردشگری چارتر 118 نیز می‌باشد.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.