آشنایی با مشهورترین جاهای دیدنی هند

اگر اهل گشت و گزار و سفر هستید و به دنبال یک مقصد گردشگری و توریستی جذاب با جاذبه‌های خاص می‌گردید، پیشنهاد ما به شما این است که بلاگ جاهای دیدنی هند را از دست ندهید. هند یکی از مقاصد گردشگری معروف در دنیاست که پر از شگفتی‌های طبیعی و تاریخی نیز می‌باشد. کشور هندوستان یا جمهوری هند در آسیای جنوبی واقع شده است. هند، دومین کشور پر جمعیت جهان است. هندوستان را به سبب قدمت 9000 ساله‌ای که دارد جزء با تمدن‌ترین مناطق در تمام دنیا می‌شناسند. متنوع‌ترین فرهنگ و آداب و رسوم و زیباترین بناها را تنها می‌توانید در هندوستان ببنید. هند یک کشور جذاب رنگارنگ و شاد است که دارای بخش‌های مختلف از بسیار سنتی و بسیار مدرن نیز می‌باشد.
در ادامه به این مطلب به مشهورترین جاهای دیدنی هند می‌پردازیم. آژانس مسافرتی چارتر 118 چندین سال است که در حوزه پرواز چارتر فعالیت دارد. خوشبختانه در این سال‌های فعالیت مجموعه ما مشتریان بسیاری را به خود جذب کرده است، امید داریم شما نیز از مشتریان ثابت مجموعه ما باشید.

جاهای دیدنی هند

برترین جاهای دیدنی هند کجاست؟

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید یکی از عجایب هفتگانه دنیا در کشور هند قرار گرفته است. شهرهای مختلف این کشور پر از دیدنی‌ها و شگفتانه‌های غیر قابل وصف است. در واقع هیچ نوع تصویری نمی‌تواند زیبایی و جزئیات جاذبه‌های دیدنی هندوستان را آن گونه که هست به تصویر بکشد. هندوستان از نظر هنر و معماری شاهکاری بی همتا در دنیاست. در این کشور به دلیل وجود ثروتمندترین افراد شاهد بناها و ساختمان‌هایی بسیار باشکوه و مجلل خواهیم بود که از بهترین و گران قیمت‌ترین متریال ساخته شده‌اند. در ادامه برخی از جاهای دیدنی زیبای هند را معرفی می‌کنیم.

همچنین جاهای دیدنی نپال را از دست ندهید.


برترین و زیباترین جاهای دیدنی هند عبارتند از:

  • تاج محل
  • قلعه سرخ دهلی
  • قطب منار
  • غارهای الفنتا
  • کلیسای بوم ژیزوس گوا
  • قلعه آگرا
  • قلعه امبر

تاج محل هندوستان

تاج محل هندوستان

تاج محل، خورشید درخشان و محبوب کشور هندوستان است. این جاذبه زیبا یکی از عجایب هفتگانه دنیاست و به جرئت می‌توان آن را زیباترین بنای ساخته شده در دنیا از دیدگاه معماری، تاریخ، هنر و اصالت دانست. تاج محل هندوستان نماد کشور هند و سمبلی از عشق و دلدادگی نیز می‌باشد. تاج محل در شهر آگرا هند قرار دارد و توسط شاه جهان یا شاه گورکانی که پنجمین امپراتور گورکانیان است برای همسرش ساخته شد. گفته شده است که 600 میلیون توریست از اقسام نقاط دنیا از تاج محل دیدن کرده‌اند. عمارت عظیم تاج محل برای همسر شاه جهان با نام "ممتاز محل" ساخته شد. گفته شده است که این عمارت مجلل را 37 معمار مختلف به صورت تلفیقی از سبک معماری ایرانی، اسلامی و گورکانی بنا کرده‌اند. بنای تاج محل به صورت یکدست از سنگ مرمر سفید ساخته شده است. بنای ممتاز تاج یک مکعب چند طبقه به صورت هشت ضلعی با چهار مناره متقارن و زیباست. گنبد این عمارت 35 متر و مناره‌های آن هر یک 40 متر ارتفاع دارند. تاج محل بیش از سه قرن و نیم قدمت دارد و از اصلی‌ترین جاهای دیدنی هند است.

جاهای دیدنی سریلانکا را نیز بشناسید.

قلعه سرخ دهلی هندوستان

قلعه سرخ دهلی هند

قلعه سرخ دهلی یا لال قلعه دهلی نیز پس از تاج محل پر طرفدارترین جاذبه‌ی گردشگری کشور هندوستان است. این قلعه که در سال 1638 به دستور شاه جهان ساخته شد یادگاری از دوران مغول‌هاست. این قلعه با توجه به ساختار و رنگی که دارد یکی از متفاوت‌ترین بناهای هندوستان به نسبت دیگر بناهای این شهر است. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این بنا ورودی یا دروازه لاهور که نام دورازه این قلعه سرخ رنگ است از دوران شهر دهلی نیز عظیم‌تر و باشکوه‌تر است. از این دروازه برای برگزاری جشن‌های سلطنتی و تشریفاتی نیز استفاده می‌شده است. قلعه سرخ دارای قدمتی 300 ساله است که سال‌ها در ادوار مختلف تاریخی با نورپردازی‌ها و چراغانی‌ها نقش‌ مهمی را در گذشته بازی کرده است. قلعه سرخ از منظر تاریخی، معماری و فرهنگی برای هندوستان ارزش والایی دارد.

قطب منار هندوستان

قطب منار هندوستان

قطب منار هندوستان از آن دست جاذبه‌های گردشگری و طبیعی است که به دلیل قدمت بسیار بالایی که دارد یک بنای تاریخی معروف در جهان است. قطب منار تنها یکی از مجموعه قطب‌های دهلی نو است. این منار بلند بیشتر از 70 متر ارتفاع دارد. برای رسیدن به بالای این منار 379 پله تا بالای برج تعبیه شده است. قطب منار هندوستان در سال 1192 بنا شده و نمونه‌ای بی نظیر و تک از معماری اسلامی و هندو است. این منار به صورت کلی پنج طبقه مجزا دارد که هر طبقه آن ایوانی بزرگ و کمربند شکل به دور برج کشیده است. در بخش‌های مختلف منار کتیبه‌های با آیات زیبای قرآن کریم و نوشته‌هایی درباره پادشاهان بزرگ هندی نوشته شده است. قطب منار جزء آثار شاخص میراث جهانی نیز است.

غارهای الفنتا هندوستان 

غارهای الفنتا

غارهای الفتنا یکسری غار سنگی هستند که در دل کوه‌های جزیره الفتنا حجاری یا کنده کاری شده‌اند. این غارها یکی از جاهای دیدنی هند هستند که قدمت آن مربوط به قرن پنجم نیز می‌باشد. این غارها در دین بودایی که دین اصلی مردمان کشور هندوستان است بسیار ارزشمند بوده و حتی تا سده 1500 نیز یکی از جاذبه‌های زیارتی هند نیز تلقی می‌شد. این زیارتگاه بودایی تشکیل شده از دو غار معبد بودایی و دو پنج معبد هندو نیز بوده است. متاسفانه به دلیل آن که این بنا در دل کوه است؛ بخش‌هایی از آن دچار آسیب جدی شده است. اما کماکان این اثر به دلیل تندیس‌ها و ارزش تاریخی، فرهنگی و مذهبی که دارد هنوز جزء دیدنی‌های محبوب و پر طرفدار هندوستان است. 

با جاهای دیدنی سنگاپور هم آشنا شوید.

کلیسای بوم ژیزوس گوا هندوستان

کلیسا بوم ژیزوس از جاهای دیدنی هند

کلیساها، معابد و مساجد همیشه جزئی جدایی ناپذیر جاذبه‌های گردشگری و توریستی در هر شهر و کشوری هستند. این کلیسا از دوران استعمار پرتغالی‌ها در هندوستان بجا مانده است. براساس آنچه درباره سال ساخت این کلیسا آورده شده است از عمر کلیسای بوم ژیزوس گوا حدود 408 سال گذشته است. چرا که سال ساخت این کلیسا به قرن 17 میلادی نسبت داده شده است. یکی از افتخاراتی که سبب ارزشمندتر شدن این کلیسا شده است، وجود مومیایی مقدس زاویر مقدس است. زاویر مقدس یکی از مبلغان دینی پرتغالی نیز می‌باشد. در تکمیل معرفی کلیسای بوم ژیزوس گوا خوب است بگوییم؛ این کلیسا به سبک معماری باروکی در هندوستان یک نمونه خاص است.

 

قلعه آگرا هندوستان

فلعه آگرا هند

قلعه آگرا یا قلعه سرخ نیز یک قلعه زیبای سرخ رنگ است که بازمانده‌ای از دوران مغول‌ها می‌باشد. قلعه آگرا در جوار سری باغ‌های تاج محل قرار دارد و در قرن 16 میلادی ساخته شده است. این قلعه از سنگ آهک تهیه شده و دروان قرون وسطایی هندوستان را به تصویر کشیده است. داخل قلعه سرخ رنگ آگرا نیز کاخ‌های زیبا و فاخری به نام خاص محل و کاخ جهانگیر نیز می‌باشد. قلعه آگرا توسط اکبرشاه در بخش راستی کرانه رود جمنا در سال 1565 ساخته شده است. این مجموعه بزرگ با معماری‌های بی نظیر و قدمت بسیاری که دارند توانسته‌اند به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه گردند. جالب است بدانید دیوارهای این قلعه از هر طرف به طول حداقلی دو کلیومتری طراحی و ساخته شده است. کاخ جهانگیر نیز از جاهای دیدنی هند است که در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این کاخ بزرگترین کاخ قلعه آگرا به شمار می‌رود و دارای سبکی ترکیبی از معماری اصیل هندی و آسیای مرکزی است.

 

قلعه امبر هندوستان

قلعه امبر هندوستان

قلعه امبر هندوستان همانطور که از نام آن مشخص است در شهر امبر و در 11 کیلومتری جیپور قرار دارد. قلعه امبر را یکی از زیباترین و منحصربه‌فردترین جاذبه‌های دیدنی و گردشگری راجستان می‌باشد. این دژ که یک شاهکار معماری محسوب می‌شود توسط راجامان سینگ اول ساخته شده است. قلعه امبر با توجه به اینکه در قرن شانزدهم ساخته شده و یک قلعه قدیمی است، المان‌های مورد استفاده در آن هنوز کم نظیر است. به طوری که دور از انصاف است تا قلعه امبر هندوستان را با دیگر دژهای هندو قابل قیاس نمی‌دانند. برخی از المان‌های مورد استفاده در این قلعه از عاج، چوب صندل، شیشه و... است. از مزایای دیگر این قلعه می‌توان به چشم انداز فوق العاده آن اشاره کرد.

کلام آخر
در این مقاله برخی از جاهای دیدنی هند را به شما خوانندگان و همراهان عزیز معرفی کردیم. همانطور که می‌دانید کشور هندوستان کشوری بسیار پهناور با تاریخی کهن است. بنابراین جاذبه‌های دیدنی و توریستی این کشور را تنها مختص به یک مقاله نمی‌توان کرد. به همین دلیل ادامه جاذبه‌های این کشور زیبا را در بلاگ جاهای دیدنی هند سری دوم می‌آوریم. امیدواریم با مطالعه مطالب آورده شده در بلاگ ما بتوانید سفری بیادماندنی را تجربه کنید.
آژانس مسافرتی چارتر 118 همان آژانسی است که شما می‌توانید برای معرفی جاهای دیدنی و توریستی داخلی و خارجی و ارائه تور و پرواز روی آن حساب کنید. برای خرید بلیط هواپیمای ارزان قیمت به رزرواسیون ما مراجعه فرمایید. امیدواریم با سفر با مجموعه ما و خرید بلیط هواپیما از سایت ما تجربه خوبی از یک سفر برنامه ریزی شده و اقتصادی را تجربه کنید.
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.