جاهای دیدنی نپال و زیبایی‌های منحصر به‌ فرد آن

در مورد کشور نپال چه می‌دانید؟ آیا درباره جاهای دیدنی نپال تاکنون چیزی شنیده‌اید؟ در قاره آسیا کشورهای متعددی با موقعیت‌های جغرافیایی مختلف و ویژگی‌ها و جاذبه‌های گردشگری زیبا پنهان شده است. با خواندن مقاله مربوط به هر یک از این کشورها واقع در هر قاره، انتخاب مقصد آسان‌تر و هوشمندانه‌تر خواهد شد. کشور نپال یکی از کشورهای آسیایی است که مساحت بسیار کمی دارد. اما این کشور کوچک با این وجود جاذبه‌های زیبا و چشم نواز را در دل خود پنهان کرده است. این جاذبه را طبیعت‌، تاریخ، مذهب، فرهنگ و تمدن و... را تحت پوشش قرار می‌دهند.
خرید بلیط هواپیما به هر گوشه از قاره آسیا برای ما ایرانیان کم هزینه‌تر از کشورهایی از قاره‌های دیگر است. سفر به نپال با آژانس مسافرتی چارتر 118 برای شما یک تجربه عالی خواهد بود. در آژانس ما بلیط هواپیما ارزان مشتریان را جذب خود کرده است. برای تهیه بلیط به رزرواسیون ما سر بزنید.

جاهای دیدنی نپال

معرفی کشور نپال در چارتر 118

کشور نپال که به نام رسمی جمهوری فدرال دموکراتیک نپال خوانده می‌شود، کشوری است که در شمال هندوستان قرار گرفته است. کشور نپال از نظر موقعیت جغرافیایی بر روی رشته‌ کوه‌های هیمالیا واقع شده و هشت تا از بلندترین قله‌های جهان را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل است که نپال را کشوری تماما کوهستانی نام نهاده‌اند. کشور نپال یک کشور سرسبز و حاصلخیز با آب و هوای معتدل می‌باشد. همسایگان جمهوری فدرال دموکراتیک نپال نیز دو کشور بزرگ چین و هند هستند. برای اطلاع بیشتر در مورد این دو کشور مقالات جاهای دیدنی هند و جاهای دیدنی چین را مطالعه کنید.
و اما در مورد تاریخ و سرگذشت این کشور لازم است بدانید که برای اولین بار پادشته زشین گورخا در سال 1768 این سرزمین را فتح کرد. پس از آن نیز در دوره‌های تاریخی مختلف این کشور رخدادهای تاریخی بسیاری را از سر گذارنده است. پایتخت نپال شهر دیدنی کاتماندو می‌باشد. جمعیت این کشور حدود 29 میلیون نفر، دین آنان هندوئیسم و بودیسم، واحد پول روپیه نپال و زبان رسمی مردمان این خطه نیز نپالی است.

مهم‌ترین جاهای دیدنی نپال 

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید، کشور نپال با توجه به این کشوری کوچک است اما از نظر جاذبه‌های گردشگری جزء کشورهای توریستی دنیا به شمار می‌رود و این ویژگی را مدیون جاذبه‌های طبیعی از کوه و کوهستان، پارک و جنگل، رودخانه و رود و... است. همین جاذبه‌هاست که کوهنوردان، عکاسان و طبیعت گردان به سمت نپال فرا می‌خواند. البته معبد، قصر، عمارت، مجسمه و... تاریخی نیز در نپال فراوان است.


مهم‌ترین جاهای دیدنی نپال عبارتند از:

 • کوه اورست
 • پارک ملی چیتوان
 • معبد سوایامبونات
 • استوپای بودانات
 • پارک ملی لانگ تانگ
 • دریاچه‌های گوکیو
 • شهربازی کاتماندو فان پارک
 • معبد دوربار
 • موزه ملی نپال
 • شهر تاریخی بهکت پور
   

کوه اورست نپال

جاهای دیدنی نپال کوه اورست
قله اورست بلندترین قله یا کوه جهان است. این قله بیشتر از 884886 متر ارتفاع دارد که در کشور نپال قرار گرفته است. این کشور کوهستانی هرساله میزبانی کوهنوردان زیادی را از هر گوشه از دنیا به عهده دارد. این قله مرتفع با وجود بلندای خود اما کوه کم خطری است. این قله در بخش جنوبی قاره اسیا و در نزدیکی مرز نپال و تپت واقع شده است. کاتماندو یعنی پایتخت نپال با کوه اورست تنها 160 کیلومتر فاصله دارد. گفتنی‌ها در مورد کوه اورست بسیار است که اگر شما اهل کوهنوردی باشید لازم است درباره آن تحقیق بیشتری انجام دهید.

پارک ملی چیتوان نپال

جاهای دیدنی نپال پارک ملی چیتوان
همانطور که گفتیم در جمهوری نپال آن چه قطب گردشگری این کشور را به جریان انداخته است، طبیعت است. پارک ملی چیتوان نیز از جاهای دیدنی نپال است که هر ساله مورد بازدید میلیون‌ها گردشگر قرار می‌گیرد. این پارک یک پدیده اکوسیستمی و ارزشمند است. این پارک از محبوب‌ترین دیدنی‌های کشور نپال است که در 158 کیلومتری کاتماندو قرار گرفته است. در این پارک می‌توانید از فاصله نزدیک حیواناتی نظیر خزندگان، پرندگان، پستانداران، حیوانات آبی و آبزی را تماشا کنید. لذت تماشای این حیوانات در دل طبیعت و همچنین عکاسی از آنان از را دیگر در هیچ گوشه از دنیا تجربه نخواهید کرد. پس خوب است که در سفر به کشور نپال بازدید از پارک ملی چیتوان را از دست ندهید. 

معبد سوایامبونات نپال

معبد سوایامبونات نپال
معابد در کشورهای آسیایی جزء جدایی ناپذیر از امکان تاریخی و مقدس هستند. در کشور نپال که همسایه چین و هند است نیز معابد زیبای زیادی وجود دارد. معبد سوایامبونات در شرق کاتماندو و روی تپه‌ای درست روبه‌روی دره معروف کاتماندو قرار گرفته است. به سبب این موقعیت مکانی اطراف معبد سوایامبونات را درختان پر کرده‌اند. این معبد از سری مهم‌ترین و مقدس‌ترین امکان زیارتی است که در آن مراسم مذهبی بوداییان اجرا می‌شود. اطراف معبد را رستوان، هاستل و فروشگاه احاطه کرده است.

استوپای بودانات نپال

استوپای بودانات نپال
در میان جاهای دیدنی نپال استوپای بودانات نیز بسیار مشهور است. این استوپا در دره کاتماندو است که به دلیل بلندای 40 متری ارتفاع، آن را بزرگ‌ترین استوپای بودایی در جهان لقب دادند. با در نظرگیری این که درباره قدمت استوپا وجود دارد، این مکان مقدس نیز بیش از 500 سال قدمت دارد. مجموعه استوپای بودانات برگذار کننده مراسم مذهبی است و با تندیس‌ها و پرچم‌های رنگی زینت داده شده است. این مکان مقدس و مذهبی یکی از امکان ارزشمند برای آثار فرهنگ و تمدن اصیل تپتی است.

پارک ملی لانگ تانگ نپال

پارک ملی لانگ تانگ نپال
باز هم بناست شما را با یکی دیگر از جاهای دیدنی نپال آشنا کنیم. پارک ملی لانگ تانگ یک پارک خاص و زیباست که بازدید از آن را به گردشگران به شدت پیشنهاد می‌کنیم. پارک ملی لانگ تانگ با شهر کاتماندو تنها 50 کیلومتر فاصله دارد. در این پارک شاهد جنگل‌های کاج و درختان بامبو هستید. البته تکمیل کننده این سرسبزی و طراوت نیز چشم انداز محسور کننده آن به سمت کوهستان است. پیاده روی، کوهنوردی، پیک نیک، عکاسی و... از جذابیت‌های انرژی بخش این جاذبه است.

دریاچه‌های گوکیو نپال

دریاچه گوکیو نپال
اگر از طبیعت لذت می‌برید باید لذت تماشای دریاچه‌های گوکیو را از دست ندهید. این سری دریاچه‌ها در پارک ملی ساگرمانها قرار گرفته و به زیباترین بخش از مناطق کوهستانی دنیا مشهور است. دریاچه‌های گوکیو در بخش شرقی کشور نپال و در مجاورت کوه‌های هیمالیاست. در واقع آب این دریاچه‌ها از یخچال‌های این کوه تهیه می‌شود. اگر از تنوع گیاهی این دریاچه بگذریم، تنوع جانوری و زیست محیطی آن نیز قابل به ذکر است. اکثر حیواناتی که در این قسمت دیده می‌شوند بسیار نادر می‌باشند.

شهربازی کاتماندو فان پارک نپال

شهربازی نپال
شهربازی کاتماندو یا فان پارک از تفریحی‌ترین و سرگرم کننده‌ترین جاهای دیدنی نپال است. این شهربازی برای کودکان و نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان یک محیط شاد و جذاب است. این مجموعه پارک خانوادگی در شهر کاتماندو نپال قرار دارد. شهربازی کاتماندو دارای وسایل بازی متنوعی چون چرخ و فلک، قطار، سرسره ... است. اگر از علاقه مندان به فعالیت‌ها و بازی‌های مهیج هستید، سری به فان پارک نپال بزنید.

میدان دوربار نپال

میدان دوربار نپال
اگر بخواهید از یکی از قدیمی‌ترین بخش‌های نپال دیدن کنید، میدان دوربار را در اولویت بگذارید. این میدان به سبک سنتی و مدرن با تزئینات ویژه و جذاب ساخته شده است. اکثر مراسم مذهبی ، تاریخی، اجتماعی و فرهنگی نپال در این میدان برگزار می‌شود. در قرن دوازدهم تا هجدهم و در زمان فرامانروایی پادشاهان در دوران باستان در اطراف میدان دوربار معابد، تندیس‌ها، زیارتگاه، کاخ و... بسیار زیبایی با سبک‌های معماری زیبا ساخته شد. فروشگاه‌ها با لوازم سنتی و دستی به این میدان رنگ و رویی دیگر بخشیده‌اند.

موزه ملی نپال

موزه ملی نپال
تاکنون بارها در مقالات گردشگری چارتر 118 عنوان کردیم که موزه‌های ملی هر کشور بهترین مکان برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ یک سرزمین است. موزه ملی نپال نیز یک موزه کامل است که درون آن ارزشمندترین آثار از نقاشی، ابزار، اشیای فلزی، تندیس‌های گلی و سنگی، ظروف سفالی و... به نمایش گذاشته شده است. هر قطعه در این موزه دارای توضیحاتی است که مطالعه آن خالی از لطف نیست. برای شناخت تاریخ کشور کوهستانی و زیبای نپال موزه ملی را از دست ندهید.

شهر تاریخی بهکت پور نپال

جاهای دیدنی نپال شهر بهکت پور
و اما آخرین جاذبه‌ای که در این بلاگ معرفی می‌شود، شهر تاریخی بهکت پور است. این شهر تاریخی در فاصله چند کیلومتر از کاتماندو قرار دارد و یکی از پرمخاطب‌ترین جاذبه‌های گردشگری و توریستی نپال است. در این شهر تاریخی کاخ‌ها، عمارت‌ها و معابد بسیاری وجود دارد که مشهورترین آنان یک معبد کهن است که در سال 1703 ساخته شده و دارای 5 طبقه و همچنین 30 متر ارتفاع می‌باشد. بشترین تعداد معابد را در شهر تاریخی بهکت پور نپال می‌توانید پیدا کنید.
 

جمع بندی
جاهای دیدنی نپال بسیار فراتر از آن است که در یک مقاله بگنجند. بنابراین ما در این بلاگ تنها به معرفی 10 تا از بهترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی، مذهبی و تاریخی این کشور کوچک کوهستانی اکتفا کردیم. شما نیز اگر بیشتر از چند روز در این کشور ساکن هستید می‌توانید از دیدنی‌های دیگر نپال نیز لذت ببرید. 
آژانس مسافرتی چارتر 118 از سری قدیمی‌ترین آژانس‌های مسافرتی در کشور است. مجموعه ما سال‌هاست که بهترین پرواز چارتری داخلی و خارجی را ارائه می‌دهد. برای خرید بلیط چارتر نپال آن هم به بلیط هواپیما ارزان قیمت به رزواسیون مجموعه چارتر 118 مراجعه کرده و توسط سایت ما که به صورت کاملا ابتدایی و آسان طراحی شده است، اقدام به خرید یا رزرو بلیط هواپیما کنید.
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.