معرفی 10 تا از بهترین جاهای دیدنی مسکو

جاهای دیدنی مسکو یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی است که در کشورهای جهان وجود دارد. در ادامه به بررسی کامل جاهای دیدنی و مکان‌های دیدنی مسکو خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

جاهای دیدنی مسکو

یکی از بهترین راه‌های قبل از سفرهای داخلی و به خصوص خارجی، تحقیق و بررسی کامل و جامع درباره جاذبه‌های گردشگری شهر یا کشور مقصد است. با آگاهی در این باره می‌توان به بهترین نحو ممکن و با برنامه ریزی همه جانبه سفری خوش و خاطره آفرین داشته باشید. در مجله اینترنتی چارتر 118 به بررسی جاهای دیدنی مسکو که یکی از شهرهای توریستی و گردشگری مطرح دنیاست بپردازیم. پس اگر شما نیز از سری مسافران مقصد مسکو یعنی پایتخت کشور زیبا و سردسیری روسیه هستید، با ما تا پایان این صفحه همراه باشید.

 

بهترین جاهای دیدنی مسکو

مسکو بزرگ‌ترین و پر جمعیت‌ترین شهر روسیه است. این شهر دارای موزه‌های هنری و کهن، کلیساهای تاریخی با معماری‌های زیبا و بناها و جاذبه‌های بسیار است. همین جاذبه‌هاست که شهر مسکو را به یکی از توریستی‌ترین شهرهای دنیا تبدیل کرده است. سفر به روسیه را به افرادی که به تاریخ، هنر، موسیقی، عکاسی، تئاتر، نقاشی، معماری، ادبیات و... علاقه مند هستند پیشنهاد می‌کنیم.

معروف‌ترین جاهای دیدنی مسکو عبارتند از:

  • کلیسای معراج کولومنسکویه
  • کاخ کرملین
  • میدان سرخ
  • ایستگاه متروی مایاکوفسکایا
  • بنای یادبود فتح فضا
  • تپه‌های اسپرو
  • موزه‌های گورکی
  • دانشگاه ملی مسکو
  • آسمان خراش‌های هفت خواهران
  • خیابان تورسکایا

 

کلیسای معراج کولومنسکویه مسکو

کلیسا-معراج-کولومنسکویه

کلیسای معراج کولومنسکویه یکی از زیباترین و مشهورترین کلیساهای موجود در کشور روسیه است. همانطور که می‌دانید کشور روسیه یک کشور مذهبی است که کلیساهای بسیار را در خود جای داده است. این کلیسا سفید رنگ فاخر در سال 1532 برای تولد ایوان مخوف در جنوب شرقی مسکو که بخش سلطنتی محسوب می‌شد ساخته شد. کلیسای کولومنسکویه جزئی از میراث جهانی یونسکو نیز می‌باشد.

کاخ کرملین مسکو

کاخ کرملین

کاخ کرملین از مشهورترین جاهای دیدنی مسکو است. این کاخ که در قدمتی 600 ساله دارد و در تمام دوران تاریخی روسیه از حکومت تزارها، خانواده‌های بزرگ سلطنتی و امپراتورها حضور داشته است. کاخ کرملین در طول تاریخ دستخوش تغییرات و بازسازهایی شده است و همواره یکی از مناطق استراتژیکی روسیه تلقی می‌شود. این کاخ شاهد رویدادهای سیاسی، تاریخی و فرهنگی بسیار بوده است. کاخ معرف کرملین در طرفی به میدان سرخ و از طرفی دیگر به باغ الکساندار دسترسی دارد. برای دستیابی به این بنای دیدنی بهترین راه مترو می‌باشد.

 

میدان سرخ مسکو

میدان سرخ مسکو

اصلی‌ترین میدان در شهر تاریخی مسکو، میدان سرخ است. این میدان در واقع یک میدان به رنگ سرخ نیست، بلکه با توجه به ریشه کلمه به معنای میدان زیباست. نام زیبا برای این میدان در قرن 17 میلادی گذاشته شد. در اطراف میدان سرخ اکثر جاذبه‌های گردشگری شهر مسکو چون موزه‌های تاریخی، کلیساها، آرامگاه‌ها، کاخ و موزه کرملین، مجموعه فروشگاه‌ها و... نیز وجود دارد.

ایستگاه متروی مایاکوفسکایا مسکو

مترو مایاکوفسکی

ایستگاه مترو مایاکوفسکایا یک ایستگاه متروی بسیار زیبا در جهان است. این ایستگاه به سبک و سیاق معماری استالینی قبل از جنگ جهانی دوم در مسکو ساخته شده تاسیس شد. این ایستگاه با توجه به طرح‌های جنبش فوتوریسم نماینده و شاعر بزرگ روسی ولادیمیر مایاکوفسکی طراحی شده است. این ایستگاه از نظر جنبه‌های معماری، هنری، مهندسی، سیاسی، تاریخی و حمل و نقل برای کشور روسیه بسیار قابل اهمیت نیز می‌باشد.

 

بنای یادبود فتح فضای مسکو

بنای یادبود فتح فضا

یکی از تندیس‌ها و افتخارات بزرگ کشور روسیه و از جاهای دیدنی مسکو بنای یادبودی است که به سبب فتح فضا توسط کشور روسیه ساخته شده است. این تندیس برای اهالی کشور روسیه و البته افرادی که به هوا و فضا علاقه مند هستند یک تندیس افتخار آفرین و با اهمیت است. این سازه در سال 1964 در بخش شمال شرقی مسکو واقع شدخ است. این یادبود از جنس تیتانیوم به شکل یک موشک بلند 107 متری که در راه رسیدن به فضاست ساهته شده است.

تپه‌های اسپرو مسکو

تپه‌های اسپرو مسکو

یکی از جاذبه‌های طبیعی و بسیار محبوب پایتخت کشور روسیه، تپه‌های اسپرو هیلز است که در موقعیت جغرافیایی فوق العاده‌ای واقع شده است. این تپه 220 متر از سطح دریا فاصله دارد و از بلندترین نقاط شهر توریستی و گردشگری مسکو محسوب می‌شود. این تپه‌ها از طرفی به شهر مسکو و از طرفی دیگر به رودخانه مسکو چشم انداز خوبی دارد به همین جهت به آن تپه‌های پانوراما نیز گفته می‌شود.

 

موزه‌های گورکی مسکو

موزه گورکی

موزه‌های گورکی نیز از جاهای دیدنی مسکو هستند. گورکی در واقع از نویسندگان بزرگ و نامی کشور روسیه است که کتاب‌های این نویسنده فاخر در جهان معروف هستند. محل کار، خانه، اسباب و لوازم و نوشته‌های این نویسنده بزرگ تحت حفظات است. دوستداران ادبیات و کتاب می‌توانند با بازدید از سری موزه‌های گورکی مسکو لذت ببرند و برای خود خاطره بیافرینند.

دانشگاه ملی مسکو

دانشگاه مسکو

همانطور که می‌دانید کشور روسیه از برترین و پیشرفته‌ترین کشورهای جهان در زمینه علم و دانش است. دانشگاه ملی مسکو در سال 1775 تاسیس شده است و قدیمی‌ترین دانشگاه روسی می‌باشد. البته در سال‌های 1949 تا 1953 نیز ساختمان‌های جدیدی به این دانشگاه اضافه شد. ساختمان قدیمی و زیبای دانشگاه با تبعیت از سبک گوتیک و باروک است که به آسمان خراش ژوزف استالین نیز ساخته شده است. این دانشگاه نماد علم روسیه است و مرتفع‌ترین بخش آن 36 طبقه می‌باشد.

 

آسمان خراش هفت خواهران مسکو

آسمان خراش هفت خواهران

آسمان خراش‌های هفت خواهران مسکو نیز از جاذبه‌های توریستی این شهر هستند. تمامی این بناها و ساختمان‌های بلند و مرتفع به سبک معماری استالینیستی یا همان ژوزف استالین معروف ساخته شده است. این سازه‌ها از منظر تاریخی- سیاسی برای روسیه ارزشمند است. دانشگاه مسکو، هتل اوکراین، ساختمان وزرات خارجه، میدان کودرینسکایا، برج دوشکین و هتل لنینگراد از سری آسمان خراش‌های روسی هستند.

خیابان توریسکا مسکو

خیابان توریسکا

خیابان توریسکا را به سبب جذابیت زیادی که دارد در شمار جاهای دیدنی مسکو نیز می‌آورند. این خیابان جزء گران‌ترین خیابان‌های دنیاست. این خیابان تاریخی که از قدیم الایام از نظر تجاری بسیار مطرح بوده است نیز پر از فروشگاه‌های بزرگ و به اصطلاح لاکچری است. ساختمان‌های مدرن و بزرگ، برج‌های بلند و سنگی، فروشگاه‌های برند و گران قیمت از ویژگی‌های خیابان زیبا و باشکوه توریسکا مسکو می‌باشد. این خیابان سالانه پذیرای افراد زیادی است که طرفدار مد و لباس هستند. بازدید از این خیابان لوکس و خاص را در سفر به مسکو هرگز از دست ندهید.

 

جمع بندی

در این بلاگ تحت عنوان جاهای دیدنی مسکو به معرفی جذاب‌ترین جاذبه‌های مسکو از دیدگاه مسافران پرداختیم. با مطالعه این صفحه نیز می‌توانید در سفر به مسکو به راحتی از تمامی جاذبه‌های آن دیدن کنید. لازمه هر سفری اعم از داخلی و خارجی رزرو تور و البته خرید بلیط چارتر هواپیما می‌باشد. شما مخاطبان عزیزی که قصد سفر به پایتخت کشور روسیه یعنی مسکو را دارید، به صفحه رزرواسیون سایت چارتر 118 مراجعه کنید. با مراجعه به سایت ما می‌توانید با پایین‌ترین قیمت ممکن با بهترین پروازها به مقصد مد نظر خود سفر کنید. در سایت ما نیز انواع پروازهای لحظه‌ آخری، سیستمی و چارتری ارائه خواهد شد.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.