هواپیمایی های ارزان قیمت

می توان گفت که همیشه با رعایت نکاتی ساده می توانیم به راحتی سفری به صرفه تر و کم هزینه تر را تجربه کنیم.

ایرلاین‌های ارزان‌قیمت، در ازای راحتی و امکانات کمتر نسبت به سایر ایرلاین‌ها، قیمت‌های پایین‌تر و مقرون‌ به‌ صرفه‌تری به مسافران پیشنهاد می‌دهند. در واقع، این گروه از شرکت‌های هواپیمایی مناسب افرادی هستند که قصد دارند بودجه کمتری را برای بلیط هواپیما صرف کنند.

آموزش

بیشتر این هواپیمایی‌ها برای برخی سرویس‌ها حق‌الزحمه زیادی دریافت می‌کنند و قوانین بار بسیار سختی دارند؛ بنابراین مهم است که حتی در «انتخاب» این ایرلاین‌های ارزان دقت کنید. مراقب دستمزد‌های پنهان باشید و همیشه برگه‌ای که به شما می‌دهند را با دقت تمام بخوانید؛ زیرا به شما کمک می‌کند مکان مناسب را پیدا و انتخاب کنید. در ادامه با چارتر 118 همراه شوید تا سه روش، کارهای لازم برای انتخاب یک پرواز ارزان در سفر هوایی را به شما معرفی می‌کنیم.

روش اول: جستجوی بهترین قیمت

 

1. از موتور جستجوی پرواز برای پیدا کردن هواپیمایی‌های ارزان استفاده کنید

هواپیمایی‌های ارزان کشور را بشناسید تا بتوانید از موتورهای جستجویی که آن‌ها را حمایت می‌کنند، باخبر شوید. این موتورهای جستجو، قیمت پروازها و سرویس‌ها برای هر هواپیمایی که با زمان سفر شما مناسب باشد را مشخص می‌کنند. به عبارت دیگر، این کار در مقایسه‌ قیمت بلیط‌ آژانس‌ها و ایرلاین‌ها به متقاضی کمک کرده و باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود.

 

برای خرید بلیط ارزان هواپیما کلیک کنید

 

 • از موتورهای جستجوی مختلف استفاده کنید تا بلیط‌های ارزان قیمت یا بلیط لحظه آخری هواپیما را از دست ندهید. قیمت‌ها در موتورهای جستجوی مختلف متفاوت‌اند.
 • موتورهای جستجوی ایرانی مختلفی وجود دارند (تنها کافی است کلید واژه «موتور جستجوی پرواز» را جستجو کنید). 

اگر شما قصد خرید بلیط از ایرلاین های داخلی و خارجی برای سفر خود دارید می توانید به سایت چارتر 118 بروید و در موتور جستجو مقصد خود را پیدا کنید و با خیال راحت بلیط خود را از فروشندگان معتبر با قیمت مناسب خریداری کنید.

آموزش

2. نسبت به زمان و روز سفر خود منعطف باشید

قیمت پروازها با تمام امکانات، بسته به روز آن در هفته و زمان آن در سال، متغیر است. تابستان و زمستان فصل‌های شلوغی برای پرواز هستند. اوج سفرهای اروپایی در ماه آگوست انجام می‌شوند. ایرفیر (Airfare) طی این فصول از سال بسیار بالا است، بنابراین تا حد ممکن در این زمان‌ها سفر نکنید. همچنین خرید بلیط چارتری در زمان نزدیک به سفر می‌تواند انتخاب مناسب و اقتصادی برای شما باشد.

 • وسط هفته سفر کنید. هزینه ایرفیر آخر هفته‌ها بیشتر است.
 • ارزان‌ترین پروازها صبح‌های زود یا آخر شب انجام می‌شوند.
 • قیمت بلیط هواپیما درست بعد از تعطیلات به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد.
آموزش

3. نسبت به مسیر سفر سختگیر نباشید

پروازهای بدون توقف معمولا گران‌ترین پروازها هستند. پروازهای مرتبط، ممکن است سفر شما را طولانی کنند؛ اما جایگزین‌های ارزان‌تری مانند شهرهای و فرودگاه‌های نزدیک معمولا وجود دارند. پیش از خرید بلیط حتما گزینه‌های مختلف را مورد بررسی و مقایسه قرار دهید.

 • برای مثال یک پرواز بدون توقف به آمستردام می‌تواند خیلی گران‌تر از پروازی باشد که ابتدا به لندن، سپس (از طریق یک هواپیمایی ارزان) به آمستردام انجام می‌شود.
 • فراموش نکنید فرودگاه‌های محلی را چک کنید. موتورهای جستجو، به ندرت این اطلاعات را دارند؛ اما قیمت‌های بسیار خوبی را در آن‌ها می‌توانید پیدا کنید. بدون شک ارزش نگاه کردن را دارند.
آموزش

4. پرواز خود را هفت هفته پیش از سفر رزرو کنید

هرچند خیلی علمی نیست، اما پیشنهاد می‌شود که (برای پروازهای محلی و کوتاه‌مدت) بهترین زمان برای یافتن پرواز ارزان هفت هفته پیش از خرید بلیط هواپیما است. برای پروازهای طولانی مانند پروازهای بین قاره‌ای، 18 هفته پیش از پرواز رزرو کنید.

 • هرگز لحظه آخر بلیط رزرو نکنید. با اینکه برخی هواپیمایی‌ها برای اینکه صندلی خالی نماند، بلیط‌های لحظه آخری را با قیمت پایین‌تری ارائه می‌دهند، اما این استراتژی همیشه کاربردی نیست.
آموزش

5. قیمت پروازهای یک‌طرفه را بررسی کنید

خود را محدود به بلیط‌های دوطرفه نکنید. با اندکی جستجو متوجه می‌شوید که خرید دو بلیط یک‌طرفه ارزان‌تر از خرید یک بلیط دوطرفه است. ممکن است یک ایرلاین یک پرواز یک طرفه بسیار عالی داشته باشد و ایرلاین دیگری یک بلیط برگشت بسیار مناسب با قیمت خوب را ارائه کند.

 • از خرید از ایرلاین‌های مختلف نترسید و اگر می‌دانید این کار باعث صرفه جویی در هزینه‌ها می‌شود حتما انجامش دهید.
 • اگر از این شیوه استفاده می‌کنید، پارکینگ فرودگاه را از یاد نبرید. شرکت‌های هواپیمایی مختلف از فرودگاه یکسان استفاده نمی‌کنند. ممکن است پرواز برگشت شما در فرودگاهی متفاوت از فرودگاه رفت شما فرود بیاید.
آموزش

شیوه دوم: صرفه‌جویی در هزینه‌ پروازها

 

1. از قوانین و هزینه‌های بار آگاهی پیدا کنید

برخی از ایرلاین‌های ارزان‌قیمت بابت هر باری که حمل می‌کنند، هزینه‌ای مجزا از مسافران می‌گیرند. یکی از دلایلی که در نگاه اول این هواپیمایی‌ها ارزان به نظر می‌رسند، این است که به طور معمول این هزینه‌ها در فاکتور نوشته نمی‌شوند. این دستمزدها درست پس از چک اوت جمع بسته می‌شوند.

 • به طور معمول، ایرلاین‌ها برای بارهایی با اندازه‌های مختلف، هزینه‌های مختلفی می‌گیرند، بنابراین حتما قوانین آن‌ها را از قبل بررسی کنید.
 • حتما از محدودیت‌های ایرلاین‌ها برای حمل بار مطلع شوید. قوانین و هزینه‌های چمدان‌ها و وسایل شخصی مانند کوله‌پشتی و کیف دستی را جستجو کنید.
آموزش

2. به دنبال تخفیف‌ها و یا پیشنهادات خاص بگردید

دانشجویان زیر 26 سال مشمول برخی تخفیف‌ها می‌شوند. زمانی که در وب‌سایت ایرلاین‌ها جستجو می‌کنید، به دنبال کد تخفیف دانشجویی بگردید. گاهی برای خانواده‌ها یا گروه‌های پرجمعیت تخفیف یا کاهش هزینه درنظر می‌گیرند.

 • اگر تخفیفی در لیست وب‌سایت مشاهده نکردید، حتما تماس بگیرید و به طور مستقیم از آن‌ها راجع‌به تخفیف‌هایی که مشمول شما می‌شود پرس‌وجو کنید.
آموزش

3. برای هشدارهای لازم در بخش ایمیل ثبت نام کنید

چند وب‌سایت (هواپیمایی‌های ارزان) را جستجو کنید و برای اخبار جدید، ایمیل خود را به آن‌ها بدهید. با این کار تمام ایرلاین‌ها اطلاعات خود را، از جمله فروش بلیط، مسیرهای جدید، بلیط‌های ارزان قیمت، پروازهای لحظه آخری و... برای شما ارسال می‌کنند. از دیگر مزیت‌های این کار این است که دیگر لازم نیست تا دفترهای هواپیمایی بروید.

 • عصرهای سه‌شنبه، رایج‌ترین زمان برای دریافت ایمیل‌های پروازهای لحظه آخر پایان هفته است. اگر صندلی‌های خالی زیادی وجود داشته باشد، برای پر شدن آن‌ها تخفیف‌های بسیار زیادی می‌دهند و خبر آن را برای شما ایمیل می‌کنند.
آموزش

4. به برنامه وفاداری هواپیمایی‌های ارزان بپیوندید

حتی اگر گه‌گاه پرواز می‌کنید، در برنامه‌‌های پاداش ثبت نام کنید. این برنامه‌ها به شما این فرصت را می‌دهند تا با هر بار پرواز امتیازهای بسیاری جمع کنید. با جمع‌آوری این امتیازها می‌توانید از تخفیف‌ها و دیگر مزیت‌های هواپیمایی بهره‌مند شوید.

آموزش

5. پرواز خود را به صورت آنلاین رزرو کنید

به طور معمول، هواپیمای‌های ارزان‌قیمت، برای کسانی که به صورت آنلاین پرواز خود را رزرو می‌کنند تخفیفاتی قائل می‌شوند. با هواپیمایی مورد نظر تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید؛ اما زمانی که از خرید خود مطمئن شدید، حتما از طریق وب‌سایت آن را خریداری کنید. معمولا هواپیمایی‌ها تخفیف‌های خود را در سایت‌های خود اعلام می‌کنند؛ بنابراین اگر حضوری یا با تماس پرواز خود را رزرو کنید، از این تخفیف‌ها و مزایا مطلع نمی‌شوید.

 • رزرو فوری بلیط هواپیما این فرصت را به شما می‌دهد تا پیش از خرید، به طور کامل و دقیق همه چیز را بررسی کنید و از هزینه‌های پنهان باخبر شوید.
آموزش

روش سوم: اطمینان از یک پرواز امن و رضایت‌بخش

 

1. مراقب هزینه‌های مخفی باشید

بسیاری از ایرلاین‌های ارزان‌قیمت، قیمت‌های بسیار عالی را به شما پیشنهاد می‌کنند؛ اما زمانی که آماده پرداخت می‌شوید، تازه به هزینه‌های پنهان پی‌می‌برید. برای آگاهی از این هزینه‌ها حتما وب‌سایت خط هوایی را بررسی کنید و پیش از چک اوت، لیست هزینه‌ها را بخوانید. گزینه‌ی «خرید» را تا زمانی که صفحه‌ها را کامل نخواند‌ه و هزینه‌ها را بررسی نکرده‌اید، انتخاب نکنید. با این کار می‌توانید از شر برخی هزینه‌ها خلاص شوید و در پول خود صرفه‌جویی کنید.

 • از قوانین کنسل شدن ایرلاین آگاه شوید. گاهی کنسل کردن تاثیری در پرداخت برخی هزینه‌ها ندارد.
 • اگر مسئله‌ای بیش از حد خوب به نظر رسید و به واقعیت نزدیک نبود، حتما واقعی نیست. در صورت لزوم تماس بگیرید و از آن مطمئن شوید.
آموزش

2. دوباره بررسی کنید و طبق قوانین مربوط به حمل بار پیش بروید

هواپیمایی‌های ارزان معمولا قوانین بسیار سختی نسبت به حمل چمدان و بارها دارند و زیر پا گذاشتن این قوانین می‌تواند هزینه‌های قابل‌توجهی را برای شما دربرداشته باشد. همیشه پیش از پرواز، چمدان و بارهای خود را وزن و بررسی کنید. از حدس زدن یا نگاه سرسری انداختن بپرهیزید. مطمئن شوید که بارهای شما از حد مجاز نگذشته باشند.

 • حتما بررسی کنید که مجاز به حمل چند چمدان هستید. همه ایرلاین‌ها محدودیت‌هایی دارند.
آموزش

3. از امکاناتی که هواپیمایی‌های ارزان ارائه نمی‌دهند، آگاه شوید

این هواپیمایی‌ها به این خاطر ارزان هستند که برخی امکانات را ارائه نمی‌دهند. هواپیماها قدیمی‌تر و صندلی‌ها کوچک‌تر هستند، فضای کافی برای پاهای شما وجود ندارد، غذا، نوشیدنی، اینترنت بی‌سیم و سرگرمی ندارند. قوانین حمل بار بسیار سخت است و می‌تواند هزینه‌های بسیاری برای شما دربرداشته باشد.

 • اگر می‌خواهید با ایرلاین‌های ارزان سفر کنید، نباید انتظار پروازهایی با سرویس کامل را داشته باشید.

4. همه چیز را درباره هواپیمایی‌های ارزان یاد بگیرید

 

پیش از خرید از یک هوایمایی که نمی‌شناسید، از گزارش‌های امنیت، مسائل سرویس و نگهداری، میزان سروقت بودن پروازها و غیره آگاه شوید.

5. نظرات مشتریان را بخوانید

این کار به شما در تجربه‌هایی که در آن پرواز قرار است به‌دست آورید کمک بسیار می‌کند. گزارش‌ها و نظرات درباره همه چیز ازجمله هزینه‌های مخفی که مشتریان قبل، گرفتار آن شده‌اند شما را آگاه می‌کند. البته به یاد داشته باشید که گاهی اغراق در این نظرات ممکن است زیاد باشد.

 • همیشه شکایت‌هایی که مشتریان مختلف درباره یک موضوع مشترک دارند را جدی بگیرید. این شکایات به احتمال زیاد درست هستند.
 • به قسمت نظرات مشتریان ایرلاین مورد نظر بروید و تمام آن‌ها را بخوانید. اگر چنین بخشی وجود نداشت، آن را به‌صورت جداگانه در گوگل جستجو کنید.
آموزش

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.