10 تا از جاهای دیدنی نروژ | شگفت‌انگیز و زیبا

آیا تمایل به سفرهای اروپایی دارید؟ اگر به دنبال یکی از خوش منظره‌ترین و رویایی‌ترین کشورهای اروپایی هستید، نروژ بهترین گزینه‌ی ممکن برای شماست. به جرات می‌توان گفت تصاویر و جاهای دیدنی نروژ از شگفت‌ انگیزترین مکان‌های طبیعی و گردشگری در کل قاره اروپا می‌باشند. در این کشور پدیده‌های طبیعی چشم نواز و نایابی چون شفق قطبی و همچنین آب دره‌ها را می‌توانید تماشا کنید و لذت ببرید. نروژ از مرفه‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورهای اروپایی و حتی کل جهان است که برای داشتن یک سفر تفریحی لاکچری به شدت پیشنهاد می‌شود. این کشور به سبب جاذبه‌های متنوع و بسیاری که دارد یکی از توریستی‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود. 
لازمه سفرهای خارجی خرید بلیط هواپیما است. با خرید و یا رزرو بلیط هواپیما از سایت چارتر 118 این امکان برای مشتریان وجود دارد که بلیط هواپیما ارزان را خریداری کنند.

جاهای دیدنی نروژ

معرفی کشور زیبای نروژ

پادشاهی نروژ که به ناروی نیز شناخته می‌شود یک پادشاهی متمرکزی و مستقل در قاره اروپاست. این کشور در بخش غربی شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. نروژ قسمت‌هایی از یان ماین و بخشی از قطب جنوب به نام مجمع الجزایر سوالبارد را تحت پوشش قرار داده است. این کشور دارای مساحتی 385178 کیلومتر مربع و جمعیت 5391369 نفر است. بیش از 85 درصد از ساکنین این کشور را قوم نروژی‌ها و پس از آن سامی‌ها تشکیل می‌دهند. پایتخت کشور نروژ نیز شهر اسلو است. زبان اهالی این کشور کوهستانی به ترتیب نیز کوین، رمانی و اسکاندرومایی می‌باشد. 
نروژ در یک منظقه سرد نزدیک به قطب قرار دارد. در واقع حدود 18 هزار سال پیش تمامی این قسمت یخ و یخبندان بوده است. اما با گرم‌تر شدن در 11 هزار پیش و آب شدن یخ‌ها در دوران نوسنگی اولین ساکنین در این کشور زندگی کردند. امروزه نیز بیشتر از 70 درصد از نروژ را کوهستان‌ها و مناطق غیرقابل مسکونی تشکیل داده است. آب و هوای این کشور نیز بسیار سرد است. این کشور از نظر فرهنگ و هنر، ورزش و رقص، موسیقی و ادبیات و همچنین جاذبه‌های طبیعی نادر و پوشش گیاهی حرف‌های زیادی برای گفتن و کشف و اکشتشاف دارد.

مهم‌ترین جاهای دیدنی نروژ

درست است که بخش عمده‌ای از کشور نروژ را کوهستان‌ها تحت الشعاع قرار داده‌اند. اما جاذبه‌های دیدنی همان 30 درصد کشور آنقدر زیاد و خاص است که نروژ را به یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی تبدیل کرده است. اگر از تماشای مناظر قطبی و بکر لذت می‌برید! اگر از طبیعت و جاذبه‌های زیباش شگفت زده می‎شوید! و اگر به دنبال یک مکان دیدنی ویژه برای ماجراجویی هستید، به نروژ سفر کنید.


مهم‌ترین جاهای دیدنی نروژ عبارتند از:

 • آبدره سوگنه
 • آبدره گیرانگر
 • مجمع الجزایر لوفوتن
 • موزه کشتی وایکینگ
 • موزه فرهنگ تاریخی نروژ
 • پارک فرونگر
 • موزه کان تیکی
 • ساحل اتاکلایو
 • قصر سلطنتی
 • قلعه آکرشوش
   

آبدره سوگنه نروژ

آبدره نروژ
آبدره سوگنه که به نام سوگنه فیورد نیز خوانده می‌شود، بزرگ‌ترین آبدره در کشور نروژ است. جالب توجه است که این آبدره از نظر بزرگی با طول 250 کیلومتر سومین آبدره بزرگ در جهان می‌باشد. عمق آبدره سوگمنه در پایین‌ترین قسمت از سطح دریا 1308 متر اندازه گیری شده است. در امتداد این آبدره بزرگ و پهناور چند روستا قرار دارند. آخرین روستایی که در امتداد آن واقع شده است نیز روستای کوچکی به نام اسجولدن می‌باشد. قایق سواری و ماهی گیری از تفریحات رایج آبدره بزرگ کشور نروژ هستند. 

آبدره گیرانگر نروژ

جاهای دیدنی نروژ آبدره گیرانگر
در همان ابتدای مقاله گفته شد که مشهورترین جاذبه‌ی نروژ آبدره‌ها و شفق‌های قطبی هستند. آبدره گیرانگر از برترین جاهای دیدنی نروژ است. این آبدره را به سبب زیبایی خیره‌ کننده‌ای که دارد، زیباترین آبدره جهان لقب داده‌اند. این جاذبه همواره مملو از توریست‌هایی است که برای تفریح و گشت و گذار به سمت آبدره گیرانگر کشیده می‌شوند. کایاک سواری، پیاده روی، عکاسی، پیکنیک و ماهیگیری از محبوب‌ترین تفریحات این نقاشی خداوند می‌باشند. نمای آبدره نامبرده شده از روی کشتی‌هایی که روی رودخانه گیرانگلوا در حال عبور هستند یک تصویر زیبا را خلق می‌کند. از دیگر تفریحات آبدره گیرانگر در زمستان اسکی سواری بر روی سطحی از یخ است.

مجمع الجزایر لوفوتون نروژ

جزایر لوفوتون نروژ
از عجایب و دیدنی‌های دیگری که در کشور نروژ می‌توانید از آن لذت ببرید، جزایر هستند. نروژ از مجمع الجزایر بسیاری تشکیل شده است که به از جهت زیبایی و بکر بودن به یکی از نفس‌گیر‌ترین امکان دیدنی کل اروپا مشهور است. این مجمع الجزایر که به نام لوفوتون مشهور است به کوه‎ها و قله‌ها و سواحل دست نخورده و تکی که دارد نامی است. در این مجمع الجزایر زمین بازی خوب و بزرگ و دایره‌ای قرار دارد که به هنینگزویر شناخته می‌شود. تماشای این جزایر کوچک و بزرگ و تفریحات روی آن را تجربه کنید و خاطره‌ای ناب بیافرینید.

موزه کشتی وایکنیگ نروژ

موزه کشتی وایکینگ نروژ
یکی از جزایری که در کشور نروژ واقع شده است جزیره‌ی بیگ دوی می‌باشد. این جزیره را به کشتی‌هایی که همچون موزه در آن نگهداری می‌شوند یاد می‌کنند. برخی از کشتی‌های موزه کشتی این جزیره مربوط به قرن نهماست و برخی دیگر نیز یادگاری از دوران قرون وسطا هستند. همچنین بلندترین کشتی‌ دنیا را نیز می‌توانید در این موزه تماشا کنید. ابزار و وسایلی که از دوران وایکینگ‌ها نیز برجا مانده است بخشی دیگر از تاریخ نروژ را به تصویر می‌کشند که آنان هم در قسمت‌هایی از این جزیره به نماشی گذاشته شده‌اند. خوب است برای بازدید از این موزه از راهنمایان خبره کمک و مشاوره بگیرید.

موزه فرهنگ تاریخی نروژ

موزه فرهنگ تاریخی نروژ
موزه فرهنگ تاریخی در واقع همان موزه مردم شناسی است که تمامی کشورها این موزه را دارند. موزه‌های ملی یا مردم شناسی برای درک و شناخت یک ملت بهترین جاذبه هستند. در این موزه نیز آثار فرهنگی و اجتماعی کشور نروژ حفظ می‌شود. این موزه یک منطقه بزرگ که شامل 150 ساختمان است را به خود اختصاص داده است. موزه فرهنگ تاریخی نروژ در سال 1901 به صورت رسمی افتتاح شده است. کلیساهای موجود در این مجموعه جزء مهم‌ترین قسمت‌های موزه هستند.

پارک فروگنر نروژ

پارک فروگنر نروژ
در قلب شهر اسلو که پایتخت نروژ است پارک فرونگر قرار گرفته است. این پارک از مجموعه آثار گوستاو ویگلند می‌باشد که در میان گردشگران بسیار شناخته شده و محبوب است. پارک فرونگر ویژگی‌های زیادی دارد اما بارزترین ویژگی آن سازه گرانیتی است که دارای ارتفاع 14 متری است. از سازه نامبرده شده که به منولیت معروف است 121 نفر در حا بالا رفتن هستند. این سازه یک نماد و نشانه است از افراد متحدی که در پی رسیدن به کمال در حال سعود و تقلا می‌باشند.

موزه کان تیکی نروژ

موزه کان تیکی نروژ
یکی دیگر از موزه‌های تماشایی این کشور کوهستانی که از برترین جاهای دیدنی نروژ است موزه کان تیکی می‌باشد. در این موزه کلکی وجود دارد که از چوب ساخته شده که هایردال را از آمریکای جنوبی به فرانسه برده است. این سفر و اکشتشاف 101 روز طول کشید و برای اثبات نژاد مردمان آن سرزمین بوده است. تمامی این سفر فیلمبردای شده و پس از آن نیز از این سفر مهیج و هیجان انگیز کتاب‌ها و فیلم‌هایی جالبی نوشته و ساخته شده است.

ساحل اوتاکلایو نروژ

ساحل اوتاکلایو نروژ
ساحل اوتاکلایو یکی از دیدنی‌های مجمع الجزایر لوتوفن است که در قسمت‌های قبلی معرفی شد. این ساحل به سبب چشم انداز فوق العاده و آب و هوایی که دارد به رمانتیک‌ترین ساحل جهان شهرت دارد. اگر اهل بازدید از شفق قطبی هستید می‌توانید با سفر در ماه زمستان از پدیده‌ی شفق قطبی که دومین جاذبه اصلی و خاص کشور نروژ است دیدن کنید و عکس‌های باورنکردنی را به ثبت برسانید. 

قصر سلطنتی اسلو نروژ

قصر سلطنتی اسلو نروژ
قصر سلطنتی اسلو نروژ بنایی است که از نیمه اول قرن 19 میلادی می‌باشد که زمانی اقامتگاه کارل چهاردهم بوده است. هم اکنون نیز در این قصر فاخر و مجلل خاندان سلطنتی زندگی می‌کنند. تابستان‌های قصر سلطنتی با روشن شدن فواره‌ها و آبگیرها و چمن‌های سبز و درختان سرسبز حال و هوایی دوست داشتنی و باصفا دارد. بازدید از اتاق‌های این قصر نیز برای آشنا شدن با زندگی سلطنتی بسیار جذاب و دیدنی است.

قلعه آکرشوس نروژ

جاهای دیدنی نروژ قلعه آکرشوس
درست است که نروژ یک کشور سردسیری است اما جاذبه‌های تاریخی این کشور نیز بسیار هستند. قلعه آکرشوس یکی از این بناهای تاریخی است که در قرون وسطا و سال 1290 به عنوا یک دژ برای نگهبانی از شهر ساخته شد. اما در سال‌های پس از آن این قلعه به یک قصر به سبک رنسانس تبدیل شد. این قلعه امروزه به اداره نخست وزیری تغییر کاربری داده است. در داخل قلعه نیز موزه‌های نظامی و ابزار جنگ جهانی دوم به چشم می‌خورد که برای نروژی‌ها ارزش و اعتبار بالایی  دارد.
 

جمع بندی

در این مقاله نیز با ما در چند دقیقه به برترین جاهای دیدنی نروژ سفر کردید. حال با شناخت کمی درباره این کشور و جاذبه‌های آن می‌توانید با فکری بازتر و عمیق‌تر مقصد سفر خود را انتخاب کنید. سفر در نروژ چه در ماه زمستان و چه در بهار و تابستان هر یک ویژگی‌هایی خوبی دارد که براساس سلیقه خود می‌توانید زمان سفر خود را برنامه ریزی کنید.
اگر خواهان بلیط هواپیما به مقاصد خارجی هستید و یا قصد پرواز چارتر را دارید می‌توانید جهت مشاوره از مشاورین متخصص مجموعه چارتر 118 به صورت تلفنی و یا حضوری از راهنمایی‌های مشاورین متخصص و خبره ما به صورت رایگان بهره ببرید و سپس اقدام به خرید بلیط چارتری کنید.
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.