جاهای دیدنی لبنان | عروس خاورمیانه

تصور شما از کشور لبنان چیست؟ آیا شما هم بر این باورید که لبنان یک کشور مصیبت زده و جنگ زده اسن؟ به قطع یقین می‌توانیم بگوییم نیمی از مردم به دلیل عدم اطلاعات درباره جاهای دیدنی لبنان این کشور را تهیدست و غیر قابل بازدید می‌دانند. اما ما در این مقاله قصد داریم به شما ثابت کنیم که این که لبنان با زیبایی‌های شگفت انگیزش در خاورمیانه زبان زد خاص و عام است. وجود همین زیبایی‌هاست که لقب عروس خاورمیانه، عروس خاورمیانه، پاریس خاورمیانه و بهشت شرق را به این کشور دیدنی جذاب داده‌اند. برای آشنایی با جاذبه‌های بی نظیر کشور خوش آب و هوای لبنان با ما تا پایان این بلاگ از مجله گردشگری چارتر 118 همراه باشید.
ارائه بلیط هواپیما اعم از پروازهای داخلی و خارجی از سری فعالیت‌های اصلی آژانس مسافرتی ماست. برای خرید فوری بلیط هواپیما چه در پروازهای داخل کشور و چه خارج از کشور تنها لازم است با مجموعه ما در ارتباط باشید تا در اسرع وقت و با کمترین قیمت بلیط مقصد سفری خود را تهیه کنید.

جاهای دیدنی لبنان

معرفی بهشت شرق خاورمیانه یا همان لبنان

لبنان یا جمهوری لبنان کشوری واقع شده در قاره آسیاست. این کشور در بخش غربی قاره آسیا قرار گرفته است و با دریای مدیترانه، سوریه و اسرائیل مرز همسایگی دارد. لبنان دقیقا جایی میان اتصال دریای مدیترانه و خاورمیانه قراردارد و همین .ویژگی سبب ویژگی‌های منحصربه‌فرد لبنان چون تاریخ، دین و فرهنگی غنی و شنیدنی است. پایتخت کشور لبنان شهر جذاب بیروت است و زبان مردمان ساکن لبنان، زبان رسمی عربی می‌باشد. عرب‌ها و ارمنی‌ها بیشترین قوم‌هایی هستند که در لبنان زندگی می‌کنند. اکثر مردم لبان پیرو دین اسلام، سنی و شیعه و پس از آن مسیحیت هستند. 
کشور لبنان دارای مساحت 10453 کیلومتر مربع و جمعیت 5296814 نفر است. واحد پولی کشور لبنان نیز لیره لبنانی می‌باشد. به طور تقریبی درباره نکات لازم به ذکر کشور لبنان سخن گفتیم. حال خوب است بدانید تمدن و سرگذشت اولین ساکنین این کشور به 7000 سال پیش و زمان فنیقی‌ها می‌رسد. لبنان‌ها سال‌ها زیر نظر اپراتوری‌ روم و سپس عثمانی بوده است. لبنان دارای آب و هوایی مدیترانه‌ای است. در واقع این شهر ساحلی در زمستان‌ها سرد و بارانی و در تابستان‌ها گرم و شرجی است.

معروف‌ترین جاهای دیدنی لبنان کجاست؟

همانطور که از نام‌هایی که بر کشور لبنان گذاشته‌اند انتظار می‌رود، لبنان جاذبه‌های گردشگری و توریستی فراوانی را در خود جای داده است. شهر بیروت که همان پایتخت لبنان است با وجود مساحت کوچک اما همچون پاریس زیبا و از نظر تفریحی و گردشگری سرگرم کننده است. دیدنی‌های این کشور شامل سواحل بکر، مکان‌های تاریخی با معماری‌های زیبا و خیابان‌ها و بازارها و... می‌شود.


معروف‌ترین جاهای دیدنی لبنان عبارتند از:

 • صخره‌های کبوتر یا روشه
 • کلیسای بانوی مقدس ما 
 • معبد ژوپیتر بعلبک
 • حمام‌های رومی بیروت
 • سوق‌های بیروت
 • آبشار باتارا
 • جنگل سدرهای خدا
 • کورنیش بیروت
 • غار جیتا
 • محله مار میخائیل
 • کلیسای جامع سنت جورج

صخره‌های کبوتر لبنان

جاهای دیدنی لبنان صخره‌های کبوتر
صخره‌های کبوتر یک مکان طبیعی و ساحلی است که از دید توریست‌ها تواسته است امتیاز 5 از 5 را از آن خود کنند. این به بدین معناست که صخره‌های کبوتر از زیبایی بصری خاصی برخوردار هستند. این صخره‌ها به نام‌هایی چون صخره‌های روشه یا صخره‌های عشق نیز معروف هستند. این صخره‌ها در واقع در یکی از سواحل توریستی و مشهور غربی بیروت قرار دارند. بهترین زمان عکاسی و لذت بردن تمام و کمال از این صخره‌ها در زمان غروب آفتاب می‌باشد.

کلیسای بانوی مقدس ما لبنان

کلیسا بانو مقدس لبنان
کلیسای بانوی مقدس ما را به کلیسای سیده لبنان نیز می‌شناسند. این کلیسا از سری جاذبه‌های خارج شهر بیروت محسوب می‌شود، زیرا با شهر بیروت حدود 20 کیلومتر فاصله دارد. این کلیسا به عنوان یادبود یا زیارتگاهی برای مریم مقدس، مادر حضرت عیسی مسیح است. مجسمه مریم مقدس دارای ارتفاعی بیشتر از 8 متر است که از جنس برنز ساخته شده و 14 تن وزن دارد. چشم انداز فوق العاده این مجمسمه به کل شهر به اعتبار کلیسای بانوی مقدس نیز افزوده است.

معبد ژوپیتر بعلبک لبنان

معبد ژوپیتر بعلبک لبنان
یکی دیگر از جاهای دیدنی لبنان معبد ژوپیتر است که مربوط به پیروان زئوس می‌باشد. معبد ژوپیتر در بعلبک که امروزه به لبنان شهرت دارد در دوران باستان ساخته شده است. این بنا که پرستشگاه رومیان بوده بسیار عظیم و پهناور است. این معبد از شش ستون ساخته شده و بزرگ‌ترین معبد رومیان است. از ساخت معبد نام برده شده که در ارتفاعات 1100 متری کوه بنا شده بیش از سه قرن می‌گذرد. 

حمام‌های رومی بروت لبنان

جاهای دیدنی لبنان حمام رومی
در میان جاذبه‌های مختلفی که در سفر به لبنان از آن بازدید خواهید کرد؛ حمام‌های رومی خاص‌ترین آن هستند. این حمام‌های قدیمی در مرکز شهر و قرار دارند که امروزه تحت محاصره ساختمان‌های دولتی هستند. این حمام‌ها در زمان استعمار بیروت در دوران باستان بنا شدند. در سال‌های 1968 تا 1969 نیز بخش‌هایی از ویرانه حمام رومی کشف شد که مورد بازسازی قرار گرفت. این حمام‌ها با باغ‌هایی که در آن گیاهان دارویی و خوشبو کشت می‌شود از بهترین جاذبه‌های گردشگری و توریستی لبنان هستند.

سوق‌های بیروت لبنان

سوق‌های بیروت لبنان
سوق‌های بروت یا همان بازارهای بیروت از دیدنی‌های محبوب گردشگری می‌باشند. به طور کلی بازارهای مدرن و متعدد با اجناس مارک در لیست جاذبه‌های لبنان جایگاه ویژه‌ای را ایفا می‌کنند. سوق‌های بیروت نیز در ناحیه مرکزی شهر قرار دارند و متشکل از 200 فروشگاه و 25 رستوان، 14 سینما است. البته موزه علوم کودک، مرکز فرهنگی و بازارهای خیابانی بخش‌های دیگر بازار بیروت هستند. لوازم خانگی و پوشاک برند و خوش نام جهانی را می‌توانید از این فروشگاه‌ها خریداری کنید.

آبشار باتارا لبنان

جاهای دیدنی لبنان آبشار باتارا
در کشور مدیترانه‌ای و بهشت شرق جاذبه‌های طبیعی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. آبشار باتارای لبنان یا آبشار باتارا جورج از تماشایی‌ترین آبشارهای خاورمیانه است. این آبشار حد.د 225 متر ارتفاع دارد و آب جاری شده از این آبشار نیز درون گودال باتارا می‌ریزد. روی این گودال را سه پل طبیعی و سنگی زینت داده‌اند که به غار سه پل مشهور است. در فصل بهار علاوه بر این که آبشار بسیار پر آب است، هوای این منطقه با تپه‌های کوچک و بزرگ بسیار دلپذیرتر از همیشه خواهد بود. احتیاط در زمان بازدید از این آبشار را فراموش نکنید.

جنگل سدرهای خدا لبنان

جنگل سدرهای خدا لبنان
جنگل سدرهای خدا یا جنگل سروهای خدا یادگاری از جنگل‌های باستانی سدر و سرو در جمهوری لبنان هستند. این جنگل برای خود لبنانی‌ها نشان دهنده غرور است و نماد کشور لبنان می‌باشد. لبنانی‌ها به این جنگل‌های مقدس، جنگل خدا می‌گویند. چوب‌های این جنگل در طول قرن‌ها توسط تمدن‌هایی چون بابل، آشوری، روم، فارس، مصر و... مورد استفاده بوده است. برخی از درختان جنگل سدرهای خدا بیش از 2000 سال عمر دارند. زمستان‌های جنگل سدر بسیار دیدنی و سحرآمیز است.

کورنیش بیروت لبنان

کورنیش بیروت لبنان
اگر در کشور لبنان به دنبال یک مرکز تفریحی مفرح و شاد خانوادگی هستید، بهترین گزینه کورنیش بیروت است. این تفرجگاه از جاهای دیدنی لبنان است که در بخش مرکزی شهر واقع شده است. طول منطقه تفریحی کورنیش بیروت 4.8 کیلومتر است و در این منطقه جاذبه‌های فراوانی وجود دارد. چشم انداز فوق العاده به قله‌ها و دریا، فروشگاه‌های خوراکی با فروش غذاهای محلی و لبنانی تجربه‌ای کم نظیر است. پیاده روی، پیکنیک، دوچرخه سواری و خرید از دوره گردها از تفریحات کورنیش بیروت است.

غار جیتا لبنان 

غار جیتا لبنان
غار جیتا را از عجایب طبیعی لبنان می‌دانند. این غار در دره نهر الکلب با فاصله 20 کیلومتری بیروت قرار دارد. غار جیتا، غاری آهکی است که از دو کارستی تشکیل شده اما به همدیگر متصل هستند. طول کل این دو غار شگفتانه به 9 کیلومتر است. جالب است بدانید رودخانه و آب زیرزمینی غار جیتا جزء بزرگ‌ترین ذخایر تامین آب شرب کشور لبنان است. این غار به عنوان نمادی از کشور لبنان است. قایق سواری در مسیر رودخانه غار و تماشای صخره‌ها و غار آهکی بسیار خوشایند است.

محله مار میخائیل لبنان

جاهای دیدنی لبنان محله مار میخائیل
شهر بیروت را به سبب زیبایی‌های خیابان‌هایش به پاریس شباهت دادند. پس خوب است در میان جاهای دیدنی لبنان به محله مار میخائیل که یک محله مسکونی و تجاری است نیز اشاره کنیم. در این محله مدرن گویی زندگی جریان دارد و رستوان‌ها و کافی شاپ‌های مشهور لبنانی با غذاهای خوشمزه و خاص بین المللی پذیرای گردشگران و توریست‌ها هستند. پس اگر دنبال غذاهای خوشمزه پس یک روزه تفریحی هستید، محله مار میخائیل را از دست ندهید.

کلیسای جامع سنت جورج لبنان

کلیسا جامع سنت جورج لبنان
کلیسای جامع سنت جورج مربوط به مذهب ارتدوکس است و قدیمی‌ترین کلیسای شهر بیروت می‌باشد. این کلیسا سال‌ها در طول جنگ‌های لبنان محلی برای رسیدگی به مصدومان حنگی بوده و مورد غارت‌های زیان آوری واقع شده است. اما پس از بازسازی کلی در سال 2003 کلیسای جامع سنت جورج به عنوان یکی از جاذبه‌های مذهبی برای مردم قابل رویت شد. این کلیسا 30 متر در 20 متر است و دارای یک موزه کوچک اما قابل توجه دارد که در بخش سردابی کلیسا دایر شده است.
 

جمع بندی

اگر به کشور لبنان سفر می‌کنید علاوه بر جاهای دیدنی لبنان که در این مقاله آورده شد خوب است از جاذبه‌های متنوع دیگری چون فرودگاه بین المللی رفیق حریری بیروت، مرکز خرید سیتی سنتر بروت، میدان شهدا بیروت، بیروت مال، تلفریک حریصا، موزه ملی بیروت، مسجد محمد امین و... نیز دیدن کنید.
شما می‌توانید بلیط هواپیما ارزان لبنان را در سایت چارتر 118 به نازل‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت به صورت آنلاین خریداری کنید. همچنین در صورتی که تمایل دارید به هر گوشه از ایران و یا خارج از کشور سفر کنید می‌توانید برای خرید بلیط چارتر هواپیما به سایت رزرواسیون چارتر 118 مراجعه فرمایید. 
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.