جاهای دیدنی لهستان، فلورانس اروپا

آیا می‌دانید کشور لهستان به سبب زیبایی‌های بی نظیری که دارد به آن لقب فلورانس لهستان اروپا را اطلاق کرده‌اند؟ جاهای دیدنی لهستان از متفاوت‌ترین و قشنگ‌ترین امکان گردشگری در تمام دنیاست. این کشور در مرکز اروپا قرار گرفته و یک کشور همه چیز تمام برای توریست‌ها تلقی می‌شود. چرا که لهستان دارای جاذبه‌های تاریخی با سرگذشتی تحت تاثیر قرار دهنده است. علاوه بر این موقعیت مکانی این کشور طوری است که قطب طبیعی گردشگری را به خوبی ساپورت می‌کند. در سال‌های اخیر نیز این کشور از نظر اقتصادی و توریستی پیشرفت خوبی داشته و بسترسازی برای جذب توریست به خوبی انجام شده است.
برای آشنایی با کشور لهستان و جاذبه‌های دیدنی آن با ما تا پایان این مقاله همراه باشید. شما می‌توانید با بازدید از سایت چارتر 118 به صورت آنلاین از قیمت بلیط هواپیما اطلاع کسب کرده و سپس اقدام به خرید بلیط ارزان هواپیما کنید.

جاهای دیدنی لهستان

معرفی کوتاهی درباره کشور لهستان

جمهوری لهستان کشوری است که در مرکز اروپاست و با کشورهای اسلوواکی، جک، لیتوانی، بلاروس، اوکراین، روسیه و دریای بالتیک مرز مشترک دارد. لهستان کشوری است با 3126 هزار کیلومتر مربع مساحت که تعداد ساکنین آن به 378 میلیون نفر می‌باشد. این کشور پهناور جزء اتحادیه اروپاست و دارای 15 استان است. پایتخت جمهوری لهستان نیز شهر فوق العاده نامی ورشو می‌باشد. زبان رسمی آن لهستانی و واحد پولی لهستان، زلوتی لهستان نام دارد.
در تاریخ لهستان آمده است که این کشور ابتدا در سال 966 توسط میزکوی اول که مربوط به خاندان پیاست بود کشف و بنیاد شد. لهستان همان کشوری است که در جنگ‌های روسیه تزاری و آلمان حضور پررنگی داشت و تاریخ و سرگذشتی بسیار جالب و ارزشمند از نظر تاریخی دارد. مردمان لهستان عموما پیرو دین کاتولیک هستند.

معرفی بهترین جاهای دیدنی لهستان 

لهستان از نظر گردشگری پس از عضو شدن در اتحادیه به شدت رونق یافت. از نظر جاذبه‌های دیدنی و توریستی کشور لهستان به عنوان ششمین کشور پربازدید جهان از دیدگاه توریست‌ها تعیین شده است. به طوری که قطب گردشگری جمهوری لهستان بخش عمده اقتصاد کشور را به دوش می‌کشد. جاذبه‌های این کشور شامل طبیعت چون کوه و سواحل، تاریخ چون مکان‌های تاریخی با معماری‌های قابل توجه و... می‌باشد.


بهترین جاهای دیدنی لهستان عبارتند از:

 • شهر قدیمی کراکوف
 • موزه شوپن
 • پارک فواره چند رسانه‌ای
 • کاخ علم و فرهنگ
 • کلیسای ویرجین ماری
 • قلعه واول
 • قصر ویلانو
 • موزه ملی ورشو
 • پارک لازینکی
 • اردوگاه کار اجباری آشویتس
   

شهر قدیمی کراکوف لهستان

جاهای دیدنی لهستان شهر کراکوف
اگر به جمهوری لهستان سفر می‌کنید پس باید بازدید از شهر قدیمی کراکوف یا استار میاستو و یا همان مرکز تاریخی کراکوف را در اولویت بگذارید. چرا که این جاذبه را معروف‌ترین جای دیدنی تاریخی در کل لهستان می‌دانند. این منطقه تاریخی در سال 1038 راه تا دوران پادشاهی زیگیسموند سوم واسا مهم‌ترین بخش سیاسی کشور لهستان بوده است. این شهر جزئی از آثار میراث جهانی یونسکو می‌باشد که درونش مکان‌های تاریخی زیادی چون کلیسا را جای داده که معماری فوق العاده‌ای دارد.

با جاهای دیدنی آلمان نیز آشنا شوید.

موزه شوپن لهستان

موزه شوپن لهستان
شوپن را دیگر همه می‌شناسد، شوپن همان پیانیست معروف آلمانی است که هنوز که هنوز است قطعات نوازندگی او در جهان الهام بخش است. شوپن معروف بیشتر عمر خود را کشور لهستان گذارند و موزه خانه او به عنوان یک مرکز فرهنگی و هنری در لهستان به فعالیت مشغول است. موزه فردریک شوپن از بخش‌های مختلفی تشکیل شده و در یک بنای قدیمی و باارزش که به یک دوک تعلق داشته و در قرن هجده میلادی ساخته شده، دایر شده است. در این موزه می‌توان با زندگی این هنرمند بزرگ و سبک موسیقیایی و تاثر آن بر موسیقی بیشتر آشنا گردید.

پارک فواره چند رسانه‌ای لهستان

پارک فواره لهستان
پارک فواره چند رسانه‌ای از جذاب‌ترین جاهای دیدنی لهستان به شمار می‌رود. این پارک یک پاتوق تفریحی و گردشگری است که به سبب فواره‌های زیبا، نور پردازی‌های جذاب، جت آب‌های رنگارنگ، نورهای لیزری با پخش موسیقی فضایی دلنشین‌تر و دلنوازتر ایجاد کرده است که توریست‌ها را به خود جذب می‌کند. پارک فواره چند رسانه‌ای یک پارک رمانتیک برای زوجین است. تجربه عکاسی از در این پارک به خصوص در شب حال و هوایی دنج و روح نواز دارد. 

کاخ علم و فرهنگ لهستان

جاهای دیدنی لهستان کاخ علم و فرهنگ
جالب توجه است که در جمهوری لهستان نیز مراکز و جاذبه‌های توریستی شامل علوم و موضوعات فرهنگی نیز می‌شود. کاخ علم و فرهنگ مرتفع‌ترین شهر ورشو محسوب می‌شود. ارتفاع این کاخ به 231 متر می‌رسد و که دارای 42 طبقه می‌باشد. کاخ نام برده شده در زمان اشغال لهستان توسط شوروی ساخته شده و به عنوان نماد تسلط آنان در این کشور زیبا بوده است. با خارج شدن روس‌ها در سال 1989 کاخ و علم و فرهنگ لهستان به متروک شد و پس از آن به موزه تکنولوژی تبدیل شد.

کلیسای ویرجین ماری لهستان

کلیسا ماری لهستان
کلیسای ویرجین ماری در جنوب شرقی شهر قرار دارند که به خاطر تاجک‌های مخروطی شکلی که دارد مورد توجه قرار می‌گیرد. برج اصلی کلیسای ویرجین ماری 80 متر ارتفاع دارد که به سبک باروک و گوتیک ساخته شده است. سال ساخت بنای کیسای ماری در اوایل قرن سیزده ساخته شد و در قرن چهارم نیز مورد بازسازی قرار گرفت. این کلیسا ویژگی‌هایی چون شمایل مقدس حجاری شده چوبی، نقاشی سنگ مرمر، محراب، رنگ آمیزی‌های چشم نواز و ظریف و آجرهای گوتیکی می‌باشد که بسیار حائز اهمیت است.

قلعه واول لهستان 

قلعه واول لهستان
قلعه واول بزرگ‌ترین قلعه در کل جمهوری لهستان است. این قلعه بزرگ و مشهور به سبک و سیاق معماری قرون وسطایی، رنسانس و گوتیک بر روی تپه‌ای در جنوب شهر ساخته شده است. در این قلعه که نمادی از حکومت لهستان بوده پادشاهان زیادی زندگی می‌کردند. در سال 1930 بود که قلعه واول به موزه هنر تغییر کاربری داد و درون آن انواع مجسمه و نقاشی و پارچه به نمایش گذاشته شده است. در این قلعه اتاق‌، برج، کلیسا و باغ سلطنتی باشکوهی وجود دارد که شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

قصر ویلانو لهستان

قصر ویلانو لهستان
یکی دیگر از جاهای دیدنی لهستان که در میان مکان‌های تاریخی این شهر شهرت بسیاری دارد، قصر ویلانو است که در سده 1600 ساخته شده است. این قصر یادگاری از قرن 18 میلادی است نماد فرهنگی دولت مختار لهستان می‌باشد. نکته‌ای که درباره قصر ویلانو در جنگ‌های جهانی اول و دوم در آن اضاع نامساعد سالم مانده است. امروزه قصر ویلانو موزه‌ای است که در آن میراث هنری و سلطنتی نگهداری می‌شود و بازدید از آن برای عموم آزاد است. این قصر برگزار کننده جشن‌ها و کنسرت‌های فرهنگی بسیاری در طول سال می‌باشد.

موزه ملی ورشو لهستان

موزه ملی ورشو لهستان
موزه ملی ورشو را کامل‌ترین موزه لهستان می‌دانند. برای آشنایی با تاریخ و سرگذشت این کشور پرآوازه بهترین و جذاب‌ترین راه بازدید از موزه ملی است. این موزه در پایتخت جمهوری لهستان قرار گرفته است و در آن از دوره‌های تاریخی مختلف آثار و بقایایی به چشم می‌خورد. در موزه ملی می‌توانید شاهد هنر و معماری مصریان باستان و یونانیان باستان نیز باشید. در موزه ملی ورشو لهستان آثار و قطعات ارزشمندی نگهداری می‌شود و درباره هر یک اطلاعات مختصری برای توریست‌ها نوشته شده است. در سفر به لهستان بازدید از این موزه را فراموش نکنید.

پارک لازینکی لهستان

جاهای دیدنی لهستان پارک لازینکی
پارک لازینکی از بهترین پارک‌ها و جاهای دیدنی لهستان است.این پارک را به سبب درختان و فضای باز و مساحت قابل توجهی که دارد، ریه سبز ورشو نام نهاده‌اند. پارک لازینکی 76 هکتار است و یک مجموعه تفریحی و گردشگری غنی است که شامل باغ‌ها، دریاچه، یادبودها، کاخ‌ها، آمفی تئاتر و.. می‌باشد. بازدید از پارک لازینکی تجربه‌ای متفاوت است چرا که در این پارک طبیعیت و تاریخ را در کنار هم خواهید دید. وجود طاووس‌های رنگارنگ در پارک و کاخ‌هایی به سبک باروک پارک لازینکی را به محبوب‌ترین پارک این کشور تبدیل کرده است. این پارک بهترین گزینه برای تفریح و گردش و آشنایی با فرهنگ لهستانی‌هاست که به توریست‌ها توصیه می‌شود.

ارودگاه کار اجباری آشویتس لهستان

اردوگاه کار آشویتس لهستان
قطعا نام اردوگاه کار اجباری آشویتس را شنیده‌اید. همان اردوگاهی که خارج از شهر کراکوف در زمان نازی‌ها ساخته شده است. این ارودگاه دارای سه بخش مختلف است که هر قسمت آن برای کاری ساخته شده و سرگذشتی متاثر کننده دارد. اتاق‌های گاز و یا کوره‌های آدم سوزی که در فیلم‌ها و کتاب‌ها درباره آن شنیده‌اید را می‌توانید در لهستان از نزدیک ببنید. این ارودگاه از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مرز لهستان و آلمان در سلیسیا ساخته شده است. برای آن که بتوانید اطلاعات دقیقی از این ارودگاه و بخش‌های مختلف آن به دست آورید می‌توانید از راهنماهایی که به همین منظور در مجموعه فعالیت می‌کنند نیز استفاده کنید.
 

کلام آخر

همانطور که در بخش مقدمه نیز اشاره کردیم، کشور لهستان ششمین کشور توریستی جهان از مظر گردشگری است. این عنوان و ویژگی خود نشان دهنده این موضوع است که جاهای دیدنی لهستان بسیار زیاد و متنوع و البته باارزش است. ما در این مطلب تنها به معرفی تعدادی از جاذبه‌های این کشور پرداختیم. در سفر به لهستان در صورتی که زمان زیادی دارید می‌توانید با برنامه ریزی از تمامی این جاها براساس سلیقه خود دیدن کنید.
چارتر118 بیش از یک دهه است که در عرصه‌ی ارائه بلیط هواپیما چارتر فعالیت دارد. با خرید یک باره بلیط از آژانس ما به پایین‌ترین قیمت موجود در بازار و مشاوره‌های تخصصی و دلسوزانه مشاورین مجموعه ما از مشتریان همیشگی آژانس مسافرتی چارتر 118 می‌شوید. 
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.