جاهای دیدنی لیتوانی، ارزان‌ترین مقصد اروپایی

سفر به اروپا آرزوی هر ایرانی و خاورمیانه‌ای است. اما باتوجه به اوضاع نامساعد اقتصادی سفر داخلی به یک رویا تبدیل شده است چه رسد به سفرهای اروپایی یا خارجی! اما اگر کمی هوشمندانه تصمیم بگیرید می‌توانید با کمترین هزینه به کشوری اروپایی سفر کنید. ما در این مقاله به مناسبت تا به زیباترین جاهای دیدنی لیتوانی و توضیح مختصری درباره این کشور اروپایی بپردازیم. به این صورت با مطالعه این صفحه به راحتی امکان سفر به کشور اروپایی با هزینه پایین را تجربه کنید. کشور لیتوانی با وجود آن که از نظر گردشگری جاذبه‌های فراوانی دارد اما کشوری کوچک و هزینه صفر به آن اقتصادی است. 
برای آن که علاوه بر آنچه گفته شد بتوانید باز هم هزینه‌ها را پایین بیاورید بهتر است به آژانس مسافرتی چارتر 118 با یک دهه تجربه مراجعه فرمایید. در آژانس ما می‌توانید بلیط هواپیما ارزان را به صورت سیستمی و چارتری خریداری کنید.

جاهای دیدنی لیتوانی

معرفی کشور کوچک و زیبای لیتوانی

لیتوانی که به نام رسمی جمهوری لیتوانی نیز معروف است؛ کشوری اروپایی است که در شمال شرقی این قرار گرفته است. همسایگان کشور لیتوانی از چهار طرف شمال، جنوب، شرق و غرب نیز لتنونی، بلاروس، لهستان، روسیه و دریای بالتیک می‌باشد. خوب است بدانید این کشور عنوان‌هایی چون جنوبی‌ترین و بزرگ‌ترین کشور در میان کشورهای بالتیک و نگین اروپا را از آن خود کرده است. مساحت لیتوانی 65200 کیلومتر مربع و جمعیت ساکن در آن 3500400 نفر اندازه‌گیری شده است. پایتخت لیتوانی شهر تاریخی و دیدنی ویلنیوس و زبان رسمی این کشور نیز لیتوانیایی می‌باشد.
هر کشوری هرچند نوپا و کوچک باز هم تاریخ و سرگذشت مخصوص به خود را دارد. براساس آنچه درباره تاریخ جمهوری لیتوانی آمده است؛ اولین ساکنان این کشور افرادی بودند که پس از دوران یخ بندان یا به عبارتی دوره هزاره دهم پیش ازمیلاد مسیح است. امروزه لیتوانی را به مهد ورزش‌ها و رقص‌های متنوع بالاخص بستکبال می‌شناسند. مردم این کشور مردمی مهربان و خونگرم هستند که از توریست‌ها با رویی گشاده پذیرایی می‌کنند.

آشنایی با توریستی‌ترین جاهای دیدنی لیتوانی

جمهوری لیتوانی پر از جاذبه‌های گردشگری و توریستی است که برخی از آنان جزء آثار یونسکو به ثبت رسیده است. سواحل و جنگل‌های بکر، باغ‌ها و پارک‌ها بخش مهمی از قطب گردشگری لیتوانی هستند. با سفر به لیتوانی می‌توانید با هزینه کم به یک کشوراروپایی و با جاذبه‌های دیدنی سفر کنید. سفر به لیتوانی برای افرادی که خواهان سفر به اروپا هستند اما برای آنان ارزان بودن اهمیت دارد یک گزینه ایده آل و بسیار خوب است که نباید از آن غافل گردند.


توریستی‌ترین جاهای دیدنی لیتوانی عبارتند از:

  • قلعه جزیره تراکای
  • تپه صلیب‌ها
  • مرکز تاریخی ویلنیوس
  • باغ برناردین
  • دروازه دان
  • پارک آبی دروسکینینکای 
  • پارک سوروایوال دراما
  • کلیسای سنت آن
     

قلعه جزیره تراکای لیتوانی

جاهای دیدنی لیتوانی قلعه تراکا
شاخص‌ترین جاذبه‌ی گردشگری در جمهوری لیتوانی قلعه جزیره تراکای است. این مکان دیدنی در شهر زیبای تراکای لیتوانی که با پایتخت یا همان شهر ویلنیوس 30 کیلومتر فاصله دارد، قرار گرفته است. قلعه جزیره تراکای در میان دریاچه گلو ساخته شده و اولین قلعه روی آب در کل اروپا نام گرفته است. قلعه نام برده شده در قرن 14 میلادی بنا شده و مرکزی برای دوک نشینان کشور لیتوانی بوده است. قلعه جزیره تراکای لیتوانی از نظر معماری و تزئینات زیبا و ظریف یک شاهکار تمام عیار است. همچنین قلعه تراکای از نظر استراتژیکی و دسترسی به آب‌ها و استحکام بالا یک بنای قابل تامل می‌باشد. موزه گردآوری شده در قلعه این مکان را جذاب‌تر و سرگرم کننده‌تر کرده است.

تپه صلیب‌ها لیتوانی

تپه صلیب لیتوانی
یکی از جاهای دیدنی لیتوانی که از نظر توریست‌ها امتیاز بالایی را از آن خود کرده است، تپه صلیب‌هاست. این تپه یک مکان گردشگری با محورین مذهبی است. اما علاوه بر آن که تپه صلیب‌ها زیارتگاهی مقدس است از جنبه‌های دیگری حائز اهمیت می‌باشد. برای مثال موقعیت مکانی این تپه بسیار عالی است. تپه صلیب‌ها در 12 کیلومتری شمال شهر شولی لیتوانی در بخش شمالی کشور است. تپه صلیب‌ها بسیار سرسبز و خوش آب و هواست و جنبه طبییعت گردی و البته از آن مهم‌تر تاریخی دارد. با مراجعه به این جاذبه تاریخ، مذهب و طبیعت لیتوانی را در کنار هم تجربه خواهید کرد. صلیب‌های واقع شده روی این زیارتگاه مقدس در سال 1990 میلادی بیش از55000 بوده است. اما در آخرین سرشماری از صلیب‌های روی این تپه در سال 2006 تعداد آن‌ها به 100 هزارتا کاهش پیدا کرده است و علت آن نیز مشخص نمی‌باشد.

مرکز تاریخی ویلنیوس لیتوانی

مرکز تاریخی ویلنیوس لیتوانی
در شهر ویلنیوس لیتوانی مجموعه‌ای غنی تاریخی وجود دارد که به طور کامل و اختصاصی به واحد گردشگری و توریستی لیتوانی تقدیم شده است. در این مجموعه شاهد ساختمان‌ها و کلیساهای بجا مانده از دوران مختلف تاریخی به سبک و سیاق معماری گوتیک، باروک، رنسانس می‌باشد. این مرکز تاریخی با بالون‌های رنگی و بزرگ و کوچک زینت داده شده است. لیتوانی از تنها کشورهایی است که از ابزار پروازی چون بالون استفاده می‌کند که در دنیا تک است. اما جذابیت‌های مرکز تاریخی ویلنیوس تنها محدود به آنچه گفته شد نمی‌شود؛ پارک‌ها، دریاچه‌ها، رستوان‌ها و کافی شاپ‌ها نیز محلی برای سرگرمی و تفریح به شمار می‌روند.

باغ برناردین لیتوانی

باغ برناردین لیتوانی
باغ‌ها در کشور سرسبز و اروپایی لیتوانی جزئی جدایی ناپذیر از مکان‌های توریستی هستند. باغ برناردین از جاهای دیدنی لیتوانی است که پارکی عمومی و بسیار زیباست که گردشگران را به خود جذاب می‌کند. این باغ زیبا در کرانه رود ویلینا واقع شده که جلوه‌ای خاص به پارک بخشیده و در واقع وجه تمایز این پارک با دیگر پارک‌های متعدد جمهوری لیتوانی است. باغ برنادین لیتوانی تقریبا 9 هکتار مساحت دارد و در آن انواع پوشش گیاهی، جانوری، امکانات آسایشی و رفاهی و... فراهم است. در باغ برناردین جشنواره‌های بزرگ سالانه و مناسبتی شادی برگزار می‌شود. بنابراین اگر در زمان برگزاری جشنواره‌ای به لیتوانی سفر کردید بازدید از این پارک را در اولویت خود بگذارید.
 

دروازه دان لیتوانی

دروازه دان لیتوانی
دروازه دان آخرین جاذبه‌ی توریستی با محوریت تاریخی است که در این مقاله معرفی می‌شود. این دروازه در گذشته‌های دور بخشی از دیوار دفاعی شهر ویلنیوس بوده است. دروازه دان که تنها یکی از 9 دروازه‌های باقی مانده اصلی شهر بوده که در قرون وسطی دور تا دور شهر ساخته شده است. این دیوارها و دروازه‌هایش در سال 1799 در حمله‌ی بزرگ و ویرانگر روس‌ها به کشور لیتوانی نابود شد و فقط دروازه آن باقی ماند. جالب است بدانید روی هر یک از دیوارها تصویری از حضرت مریم کشیده شده بود که نماد خوش شناسی بوده و برای محافظت بیشتر کشور از شر دشمنان بوده است. دروازه دان بخش عظیمی از تاریخ کشور لیتوانی را نشان می‌دهد و برگی از تاریخ این کشور کوچک و ساحلی می‌باشد.

پارک آبی دروسکینینکای لیتوانی

جاهای دیدنی لیتوانی پارک آبی
تاکنون به معرفی پارک‌های سبز لیتوانی پرداختیم. اما در این بخش قصد داریم به معرفی پارک آبی دروسکینینکای بپردازیم. این پارک در واقع یک مجموعه آکواپارک است که در کشور لیتوانی ساخته شده و یک پروژه بسیار عظیم تفریحی و خدماتی می‌باشد. در این پارک آبی بخش‌های مختلفی چون تفریحات آبی و چندین و چند سرسره آبی سرباز و سر بسته وجود دارد. علاوه بر این ماساژ، خدمات وسپا، بازی بولینگ، هتل‌های کم ستاره و پر ستاره، استخر شنا، آبشارهای مهیج و جذاب، حمام گرداب، استخر موج دریا و... دیگر بخش‌های تشکیل دهنده این پارک هستند.

پارک سوروایوال درما لیتوانی

پارک درما لیتوانی.
بازهم با معرفی یک پارک دیگر که به سبب ویژگی‌های خاصش در شمار جاهای دیدنی لیتوانی قرار دارد در خدمت شما هستیم. این پارک با پایتخت لیتوانی حدود 25 کیلومتر فاصله دارد. این پارک یک پارک معمولی نیست بلکه یک پارک بسیار عجیب است که تجربه‌ای نوین از زندگی شهروندان شوروی را به شما انتقال می‌دهد. پارک سوروایوال که در ابتدا ارودگاه نظامیان شوروری بوده است امروزه به اولین موزه زیرزمینی سوسیالیسم تبدیل شده است. در این موزه شرایطی فراهم است که بازدید کننده‌ها در صورت تمایل می‌توانند به برنامه 1948 سوروایوال بپیوندند و شرایط و موقعیت حکومت دیکتاتور برای شهروندان را تجربه کنند. پوشیدن لباس‌ها و قرارگیری در میان نگهبانان و سگ‌ها برای افراد کاشف و تاریخ دوست یک تجربه عالی است.

کلیسای سنت آن لیتوانی 

کلیسا سنت آن لیتوانی
در میان جاهای دیدنی لیتوانی کلیسای لیتوانی نیز بسیار محبوب است. این کلیسا در شهر ویلنیوس قرار دار و از نظر معماریایی یکی از زیباترین امکان تاریخی و توریستی کشور لیتوانی به شمار می‌رود. این کلیسا به رنگ نارجی با سقف بسیار بلند ساخته شده است که زیبایی و جلال کلیسا را بیشتر کرده است. استفاده از آجرهای نارنجی رنگ در کنار پنجره‌های قوسی و رنگارنگ و کنده کاری‌های ظریف و دقیق کامل کننده سبک معروف و پرطرفدار گوتیک در کلیسای سنت آن می‌باشند. کلیسای سنت آن در سال 1501 ساخته شده و از دیرباز تاکنون هنوز پابرجاست و برگزاری بسیار از مراسم را برعهده دارد.
 

جمع بندی

فرودگاه بین المللی لیتوانی، پارک ملی آکتایتیا، کلیسای هولی اسپریت، قلعه کایوناس، موزه ملی لیتوانی، شهر پلاتلای، شهر آنیکشیای، پارک اروپا و... از دیگر جاهای دیدنی لیتوانی هستند که بازدید از آن خالی از لطف نیست و اگر فرصت زیادی دارید می‌توانید این جاذبه‌ها را در برنامه سفری خود به کشور لیتوانی قرار بدهید. 
درست که گفتیم لقب ارزان‌ترین کشور اروپایی به جمهوری لیتوانی می‌رسد اما باز هم سفرهای اروپایی هزینه بر هستند. برای کاهش هزینه‌های سفر می‌توانید به سایت رسمی چارتر 118 مراجعه کرده و اقدام به رزرو و خرید بلیط هواپیمای چارتر کنید. با خرید بلیط لحظه آخری هواپیما نیز می‌توانید تاکتیکی عمل کرده و به طرز قابل توجهی از هزینه‌های احتمالی سفر خود بکاهید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.