آشنایی با زیباترین جاهای دیدنی قبرس

کره زمین آنقدر پهناور است که هر گوشه از آن درون خود شگفتی‌های عالم را به نمایش گذاشته است. ما نیز در مقاله جاهای دیدنی قبرس قصد داریم به شما سفردوستان یکی از زیباترین مقاصد گردشگری دنیا با جاذبه‌های بی نظیرش را معرفی کنیم. با شناخت کشورهای مختلف جهان می‌توانید براساس سلایق و علایق خود سفر کنید. برای شناخت بیشتر درباره کشور قبرس با ما تا انتهای این صفحه از مجله گردشگری چارتر 118 همراه باشید.
سفر امروزه باتوجه به وضعیت‌های اقتصادی هزینه بالایی را در برمی‌گیرد. به همین دلیل است که به وجود آمدن یک خطا در روند رزرو هتل، تور و رزرو بلیط هواپیما هزینه‌های مضاعف می‌تراشد. با سپردن صفر تا صد اقدامات لازمه برای سفر به یک آژانس معتبر رفع مسئولیت کرده و استرس را از خود دور کنید. برای خرید بلیط ارزان هواپیما  از سایت ما دیدن کنید.

جاهای دیدنی قبرس

اطلاعاتی درباره کشور دیدنی قبرس

جمهوری قبرس نام رسمی کشور قبرس به زبان یونانی است. این کشور در واقع کشوری جزیره‌ای است که عنوان سومین جزیره بزرگ دنیا را از آن خود کرده است. البته کشور قبرس با 1170000 نفر جمعیت نیز لقب سومین جریزه پرجمعیت دنیا را نیز دارد. این جزیره پرجمعیت در شرق دریای مدیترانه و در خاورمیانه قرار گرفته است. قبرس با کشورهایی چون ترکیه، یونان، سوریه، لبنان، مصر، غزه و اسرائیل مرز مشترک دارد. پایتخت جمهوری قبرس نیز شهر تماشایی نیکوزیا می‌باشد که گردشگران را به خود جذب می‌کند.
براساس آنچه از سرگذشت کشور قبرس به دست آمده است این کشور در هزاره چهارم پیش از میلاد مسیح پدید آمده و از همان ابتدا در کار ساخت ابراز مسی بوده است. زبان مردم ساکن در این جزیره یونانی، ترکی و ارمنی است. اکثر مردمان این کشور پیرو دین مسیحیت هستند. اما 25 درصد مردم نیز مسلمان می‌باشند. جمهوری قبرس از نظر آب و هوایی دارای زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم و خشک می‌باشد.

معرفی زیباترین جاهای دیدنی قبرس

قبرس از آن دست مقاصد گردشگری است که آنقدر جاذبه‌های دیدنی و جذاب دارد که برای بازدید از تمامی این جاذبه‌ها با کمبود وقت روبه‌رو خواهید بود. این شهر تاریخی با تمدن هر بخشش دیدنی و منحصربه‌فرد است. با شناخت کلی درباره جاذبه‌ها می‌توانید در وقت صرفه جویی کرده و براساس علاقه خود از این جاذبه‌ها دیدن کنید. برای آشنایی با پدیده‌های شگفت انگیز این سرزمین کهن و رویایی این بخش را با دقت مطالعه بفرمایید.


زیباترین جاهای دیدنی قبرس عبارتند از:

 • موزه لونتیس
 • شهر قدیم نیکوزیا
 • پارک ملی جنگلی کیپ گرکو
 • شهر باستانی کوریون
 • ساحل نیسی
 • خانه دیونیسوس
 • مسجد سلیمیه نیکوزیا
 • آکاماس پنینسولا
 • قلعه بوفاونتو
 • پارک آبی واتر ورلد
   

موزه لونتیس قبرس

جاهای دیدنی قبرس موزه لونتیس
موزه لونتیس اولین جاذبه‌ای است که برای شناخت جمهوری قبرس نیاز است به آن مراجعه کنید. این موزه کامل‌ترین موزه تاریخی در شهر نیکوزیاست. موزه نام برده شده در واقع یک ساختمان قدیمی است که در آن آثاری از دوره‌های مختلف تاریخی قبرس از پیش از اسلام تا  دوران عثمانی و استعمار و... گردآوری شده است. صنایع دستی و نمایشگاه‌های زیبای موزه لونتیس شما را با اقوام، آداب رسوم و فرهنگ مردمان جزیره قبرس بیشتر آشنا می‌کند.

شهر قدیمی نیکوزیا قبرس

جاهای دیدنی قبرس شهر نیکوزیا
شهر قدیمی نیکوزیا یکی دیگر از جاهای دیدنی قبرس است که شما را با تاریخ و سرگذشت این کشور ارتباط می‌دهد. این منطقه و خیابان لدرا با جاذبه‌های دیدنی و گردشگری خود از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری در قبرس است. این منطقه با کافه‌ها، رستوان‌ها، فروشگاه‌ها، کلیسا و موزه‌ها و... خود یک منطقه توریستی تمام عیار است که یک روز سفر را به خود اختصاص خواهد داد. کلیسای بازمانده از دوران عثمانی و مساجد و بازارهای زیبا برای هر گروه سنی مناسب است.

پارک ملی جنگلی کیپ گرکو قبرس

جاهای دیدنی قبرس پارک کیپ گرکو
و اما اگر علاقه مند به طبیعت هستید، پیشنهاد ما بازدید از پارک جنگلی پرآوازه‌ی قبرس است. این پارک یک منطقه 2000 هکتاری محافظت شده است که در شرق آیاناپا قرار گرفته است. این پارک در واقع ساحل و جنگل را در کنار خود دارد. به همین دلیل گونه‌های کمیاب آبزی و حیوانات خشکی چون روباره و خرگوشت و خزنده در جنگل زندگی می‌کنند. طبیعت بکر و مناظر زیبا، کلیسای تاریخی، سواحل زیبا و گونه‌های جانوری این جاذبه دیدنی هستند.

شهر باستانی کوریون قبرس

جاهای دیدنی قبرس شهر کوریون
شهر باستانی کوریون از مهم‌ترین جاهای دیدنی قبرس است. این شهر باستانی بازمانده‌ای از دوران امپراتوری رومی‌ها در این سرزمین هستند. شهر باستانی کوریون در کنار ساحل واقع شده است و از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شود. چشم انداز دریای زیبا با بخش‌های دیدنی چون تئاتر باستانی کوریون، خانه استولیوس و کلیسای بیزانس از اصلی‌ترین بخش‌های این جاذبه می‌باشند. هر نقطه از این شهر باستانی وسیع از نظر تاریخی در دنیا قابل ارزش و اعتبار است. این جاذبه تاریخی با بخش‌های مختلف خود جزئی از فهرست بلند بالای میراث جهانی یونسکو است.

ساحل نیسی قبرس

جاهای دیدنی قبرس ساحل نیسی
در جزیره قبرس سواحل زیبا و بکر از سری جاذبه‌های گردشگری محسوب می‌شوند. اگر بخواهید از معروف‌ترین ساحل این جزیره دیدن کنید، آن ساحل نیسی است. این ساحل توریستی پوشیده از شن سفید رنگ است که در کنار دریای فیروزه رنگ بسیار تماشایی است. ساحل تمیز و زیبا و دریای شفاف و کم عمق سبب جذب توریست به سمت این ساحل شده است. در سفر به قبرس زیبا و رویایی حتما برای استراحت و ریلکس کرده ساعاتی به ساحل نیسی اختصاص دهید.

خانه دیونیسوس قبرس 

جاهای دیدنی قبرس خانه دیونیسوس
از جاهای دیدنی قبرس که می‌توان به محبوبیت بالای آن در میان گردشگران اشاره کرد؛ خانه دیونیسوس است. این خانه یک خانه باستانی است که دارای کف پوش موزاییکی زیبایی است. به عبارت دیگر همین کفش پوش زیباست در کنار معماری عجیب و تاثیرگذار این بناست که خانه دیونیسوس را به یک اثر تاریخی قابل اهمیت بدل کرده است. طرح موزاییک پیروزی دیونیسوس صاحب این خانه سوار بر ارابه‌ای که توسط یوزپلنگ کشیده می‌شود سبب جلال این خانه شده است.

مسجد سلیمیه نیکوزیا قبرس

جاهای دیدنی قبرس مسجد سلیمیه نیکوزیا
مسجد سلیمیه یکی از مساجد معروف قبرس است که در ابتدا به نام کلیسای ایا صوفیه شناخته می‌شد. این مسجد را نماد جاذبه‌های گردشگری شهر نیکوزیای قبرس می‌دانند. مسجد سلیمیه در سال 1326 میلادی پس از 78 سال تلاش در بخش شمالی شهر به عنوان کلیسا ساخته شد. اما در در زمان امپراتوری عثمانی‌ها این کلیسا به مسجد تغییر کاربری داد. در واقع مسجد سلیمیه یک مسجد بسیار زیباست که با ترکیب کلیساهای قرون وسطایی و تزئینات مسجد جلال و شکوهی خاصی را به این مکان مذهبی و تاریخی بخشیده است.

آکاماس پنینسولا قبرس

آکاماس پنینسولا قبرس
یکی از زیباترین جاهای دیدنی قبرس که از نظر طبیعی مورد توجه گردشگران واقع می‌شود، آکاماس پنینسولا قبر است. این مکان دیدنی در بخش غربی جزیره قبرس قرار دارد و دنج‌ترین ساحل کشور محسوب می‌شود. این جاذبه مخصوص افرادی است که به دنبال چشیدن ذره‌ای آرامش و لذت بردن از طبیعت دست نخورده است. تماشای پرندگان، پستانداران، خزندگان، پروانه‌ها و آبزیان متنوع و نادر سبب محبوبیت آکاماس پنینسولا شده است. دوچرخه سواری، حمام آفتاب، گلف، پیاده روی و عکاسی از جذابیت‌های این ساحل بکر هستند.

قلعه بوفاونتو قبرس

قلعه بوفاونتو قبرس
قلعه بوفاونتو یک قلعه تاریخی که از سری جاهای دیدنی قبرس است و در موقعیت جغرافیایی بی نظیر واقع شده است. با بازدید از این قلعه می‌توانید از طبیعت دیدنی و همچنین تاریخ کهن این سرزمین به صورت یکجا لذت ببرید. قلعه تاریخی بوفاونتو در شرق کایرینیا و بر روی کوه بنا شده است و منظره‌ای فوق العاده شگفت انگیز دارد. قلعه نام برده شده کوچک است اما در لوکیشن بی نظیری واقع شده است. این قلعه تاریخی یادگاری از دوران بیزانس در قبرس است. کاربرد ساخت قلعه بوفاونتو نیز برای دفاع از خطوط ساحلی بوده و نقشی حیاتی از نظر امنیتی را ایفا می‌کرده است.

پارک آبی واتر ورلد قبرس

پارک آبی واتر ورلد قبرس
در جمهوری قبرس علاوه بر جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و فرهنگی جاذبه‌های تفریحی و سرگرم کننده نیز بسیار است. یکی از این امکان تفریحی و مهیج در این کشور پارک آبی واتر ورلد قبرس است. این پارک بزرگ‌ترین و وسیع‌ترین پارک آبی موضوعی در شهر آیاناپا قبرس است. این پارک آبی وسیع از بخش‌های مختلف بسیاری تشکیل شده که با نام‌های جالب شناخته می‌شوند. 17 استخر، سکوی پرش، حمام آبی، رودخانه، آبشار، سرسره‌های آبی، اسب تروجان، سکوی تلاش و... تنها یک سری از تفریحات هیجان انگیز این پارک هستند. در این مجموعه تفریحات براساس سن طبقه بندی شده است.
 

جمع بندی
جزیره قبرس یکی از بهترین مقاصد گردشگری در خاورمیانه است که به سبب نزدیکی به ایران معمولا مورد توجه ایرانیان قرار می‌گیرد. با مطالعه جاهای دیدنی قبرس در این بلاگ می‌توانید در وقت خود در سفر به قبرس برنامه ریزی و اولویت بندی کرده تا بتوانید از تمامی این جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی دیدن کنید.
در آژانس مسافرتی چارتر 118 امکان خرید بهترین بلیط لحظه آخری هواپیما فراهم است. همچنین بلیط چارتر هواپیما در آژانس ما ویژگی‌هایی چون امنیت پرواز، اقتصادی بودن و ساعات متنوع را به صورت یکپارچه دارد. با خرید یکباره بلیط هواپیما از سایت رزرواسیون چارتر 118 از مشتریان دائمی مجموعه ما خواهید شد. برای کسب اطلاع بیشتر درباره بلیط‌ مورد نظر خود به سیات رزرواسیون ما مراجعه فرمایید. 
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.