جاهای دیدنی چک، عروس اروپا

جمهوری چک را چقدر می‌شناسید؟ درباره جاهای دیدنی چک چه می‌دانید؟ آیا می‌دانید لقب زیباترین کشور و یا عروس کشور اروپایی از آن کیست؟ در مورد تاریخچه‌ی جمهوری قدرتمند چک چه اطلاعاتی دارید؟ آیا می‌دانید بهترین آژانس مسافرتی برای سفرهای خارجی کدام آژانس است؟ برای پاسخگویی به تمامی سوالات ذکر شده و دیگر سوالات احتمالی خود در ارتباط با موضوع نامبرده شده با ما همراه باشید. در این مقاله بناست از تمامی جهات به معرفی جمهوری چک بپردازیم. 
آژانس مسافرتی چارتر 118 چندین سال است که در زمینه گردشگری فعالیت می‌کند. کارشناسان خبره، مدیر قابل و پروازهای ایمن در کنار امتیازات ویژه‌ برای مسافران سبب موفقیت و محبوبیت آژانس ما شده است. برای تضمین گفته‌های ما می‌توانید تنها یک بار خرید بلیط هواپیما را از سایت ما انجام دهید.

جاهای دیدنی چک

معرفی کوتاهی درباره کشور چک

جمهوری چک یا کشور مقتدر چک کشوری است محاصره شده در میان خشکی که جزئی از اتحادیه اروپا نیز محسوب می‌شود. این کشور که در اروپای مرکزی قرار دارد در واقع فرهنگی ترکیبی از دو کشور آلبانی و اسلاوی را تشکیل داده است. چک در موقعیت جغرافیایی قرار گرفته است که با کشورهایی نظیر اتریش، آلمان، لهستان و اسلواکی مرز مشترک یا همسایگی دارد. پایتخت چک نیز شهر زیبا و پرآوازه پراگ می‌باشد. 
از سری اطلاعات لازمه درباره این کشور باید به جمعیت 10 میلیون و 708 هزار نفری، زبان رسمی چکی و از نظر مذهبی رواج بی دینی را نام برد. مردم چک نیز افرادی خوش گذران هستند و برگزاری جشن‌های متعدد نیز نشان از همین موضوع دارد. کشور چک دریایی ندارد اما این چیزی از جاذبه‌های گردشگری این کشور کم نکرده است. چرا که طبیعت این کشور از لحاظ دیگر نیز بسیار چشم نواز است. هوای جمهوری چک نیز مرطوب و معتدل می‌باشد و باراندگی نیز خوب است.

همچنین اگر قصد سفری ارزان به اروپا را دارید جاهای دیدنی لیتوانی را از دست ندهید.

معرفی مشهورترین جاهای دیدنی چک

جمهوری چک به سبب جاذبه‌های تاریخی و طبیعی زیبایش از که به عروس کشورهای اروپایی مشهور شده است. بنابراین باید بدانید که در سفر به این کشور جاذبه‌های زیادی است که می‌دانید از آن دیدن کنید. در کشور چک می‌توانید از مراکز خرید متنوع، جاهای تاریخی، کلیساها، بناهای تاریخی و... بازدید کنید. بسیاری از سازه‌های موجود در جمهوری چک از نظر زیبایی در دنیا نظیر ندارند.


مشهورترین جاهای دیدنی چک عبارتند از:

 • کلیسای جامع سنت باربارا
 • قلعه پراگ
 • کلیسای جامع عروج
 • قبرستان قدیمی یهودیان
 • پل چارلز
 • مجموعه کلمنتینوم
 • ساعت نجومی پراگ
 • برج پودر 
 • رودخانه ولتاوا
 • مرکز خرید سنتروم کودوف
   

کلیسا جامع سنت باربارا چک

جاهای دیدنی چک کلیسا سنت باربارا
اگر دوست دارید از زیباترین و معروف‌ترین کلیسای سبک گوتیک دیدن کنید، سری به کلیسای جامع سنت باربارا بزنید. این کلیسا علاوه بر جنبه معماری و تاریخی در موقعیت مکانی فوق العاده دلفریبی قرار گرفته است. این کلیسا در بافت قدیمی شهر کوتنا هرا واقع شده است و از نظر معماری، فرهنگی و مذهبی ارزش و اعتبار زیادی در دنیا دارد. انتهای باغ‌های کلیسای جامع سنت باربارا چک به جنگل و پس از آن به معادن نقره می‌رسد. این کلیسا و قدیس آن نیز طرفدار و حامی اصلی معدنچیان بوده است.

جاهای دیدنی لهستان را نیز ببینید.

قلعه پراگ چک

جاهای دیدنی چک قلعه پراگ
قلعه پراگ یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی چک در دنیاست. این قلعه در گذشته‌های بسیار دور محل زندگی پاشاهان بومهمی بوده است. قلعه پراگ در سال 970 میلادی باجلال و شکوهی باورنکردنی ساخته شد. در واقع این قلعه پادشاهی بیش از 70 هزارمترمربع مساحت دارد و به بر همین اساس عنوان بزرگ‌ترین قلعه جهان را از آن خود کرده است. قلعه پراگ بیشتر از 700 اتاق، چند کلیسا، برج، کاخ و... را درون خود جای داده است. امروزه قلعه پراگ اقامتگاهی برای رئیس جمهور چک است.

کلیسا جامع عروج چک

جاهای دیدنی چک کلیسا عروج
کلیسای جامع عروج یا کلیسای عروج بانوی ما یا کلیسای سنت جان بابتیست از جاذبه‌های اصلی کشور چک است. این کلیسا در شمال شرقی کونتا هرا جمهوری چک قرار گرفته است. کلیسای نام برده شده به سبک معماری محبوب گوتیک با ترکیب باروک ساخته شده است. درباره تاریخچه‌ی کلیسای جامع عروج نیز آورده شده است که این کلیسا در سال 1300 میلادی احداث شده است. اگر از تماشای بناها و معماری‌های اصیل تاریخی لذت می‌برید این مکان را از دست ندهید.

قبرستان قدیمی یهودیان چک

قبرستان قدیمی یهودیان چک
در شهر پراگ قبرستانی متعلق به یهودیان وجود دارد که بسیار عظیم و وسیع است. این قبرستان دارای بیش از 12 هزار سنگ قبر است. این قبرستان را قدیمی‌ترین قبرستان یهودیان در کل دنیا بر می‌شمارند. قدیمی‌ترین قبر این قبرستان مربوط به سال 1439 می‌باشد که نشان از این دارد که این قبرستان در اوایل قرن 15 میلادی ساخته شده است. از ویژگی‌های قبرستان یهودیان می‌توان به موتیف شدن برخی از سنگ‌ قبرها به گیاه و حیوان و لایه لایه بودن قبرستان اشاره کرد.

جاهای دیدنی آلمان را همچنین بشناسید.

پل چارلز چک

جاهای دیدنی چک پل چارلز
پل چارلز چک از سری جذاب‌ترین جاهای دیدنی چک است. این پل که به نام پل کارل نیز خوانده می‌شود و روی رودخانه معروف ولتاوا کشیده شده است. زمان ساخت پل نیز به سال 1357 میلادی باز می‌گردد. پل نام برده شده تا سال 1841 تنها مسیری بود که شهر قدیمی و قلعه پراگ را بهم متصل می‌کرد. پل چارلز همزمان با سال تاسیس خود خرافات زیادی را به دنبال خود به وجود آورد. به سبب ساخت مجسمه‌‌های فراوان بر روی این پل و مجسمه معروف چارلز چهارم به این نام پل چارلز شناخته می‌شود. تماشای این پل در شب و یا دم غرب آفتاب منظره‌ای فوق العاده دل نواز را پدید می‌آورد که سوژه‌ی عکاسی خوبی است. 

مجموعه کلمنتینوم چک

جاهای دیدنی چک مجموعه کلمنتینوم
مجموعه کلمنتینوم یا کتابخانه ملی کلمنتنیوم از سری جاهای دیدنی چک با محوریت فرهنگی است. ساختمان این مجموعه زیبا را بزرگ‌ترین ساختمان تاریخی کل قاره اروپا می‌دانند. ساختمان این بنا در ابتدا کالج یسوعی‌ها بوده و پس از آن به اموال دولتی واگذار شده است. سال ساخت ساختمان کلمنتینوم نیز به سال 1782 می‌رسد. مجموعه عنوان شده بیش از 6 میلیون نخسه کتاب متنوع دارد. در داخل کتابخانه ملی چک نیز جاذبه‌هایی چون برج نجومی، کلیسای آیینه کاری شده و سقف زیبا وجود دارد.

ساعت نجومی پراگ چک

جاهای دیدنی چک ساعت نجومی
ساعت نجومی پراگ یک جاذبه‌ی تاریخی و بسیار زیبا و جذاب است. این ساعت از قرون وسطا به یادگار مانده و در تلار شهر قدیمی پراگ نیز قرار گرفته است. جالب توجه است که ساعت نجومی پراگ برای نخستین بار در سال 1410 نصب شد. این ساعت زیبا باساختار متفاوتی که دارد سومین ساعت نجومی جهان نام گرفت. ساعت کشور چک عنوان قدیمی‌ترین ساعت نجومی در کل دنیا را که دارد که هم اکنون نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این ساعت بیشتر از 600 سال عمر دارد و از نظر تاریخی ارزشی بسیار زیاد برای جمهوری چک دارد که گردشگران را به خود جذب کرده است.

برج پودر چک

برج پودر چک
در کشور تاریخی و دیدنی چک برج، قلعه، کلیسا و... بسیار است. برج یا دروازه پودر یا برج باروت از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور چک است. برج پودر نیز همانند اکثر جاهای دیدنی چک به سبک زیبا و پرطرفدار گوتیک ساخته شده است. این برج در مرز میانی دو بخش شهر پراگ یعنی بافت قدیم و جدید شهر بنا شده است. این برج یا دروازه در سال 1475 میلادی ساخته شده و تنها یکی از 13 برج اصلی شهر است که برای حفظ و دفاع دربرابر دشمن دور شهر کشیده شده بود.

رودخانه ولتاوا چک

رودخانه ولتاوا چک
بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین رودخانه جمهوری چک رودخانه خوش آوازه‌ی ولتاواست. این رودخانه بیشتر از 440 کیلومتر مربع طول دارد و از چندین شهر مهم جمهوری چک عبور می‌کند. در واقع مسیر اولیه رودخانه ولتاوا از بخش جنوب شرقی جنگل‌های بوهمی شروع شده و پس از آن به رودخانه البه ختم می‌شود. این رودخانه پایتخت کشور چک را به دو بخش مجزا تقسیم کرده است که هر یک از این بخش‌ها جاذبه‌های گردشگری مخصوص به خود را دارند.

مرکز خرید سنتروم کودوف چک

مرکز خرید سنتروم کودوف چک
همانطور که در ابتدای بلاگ نیز اشاره شد، یکی از دیدنی‌ها یا جاذبه‌های محبوب گردشگران در سفر به چک بازدید و یا گشت و گذار در بازارها، مراکز خرید و یا مال‌هاست. مرکز خرید سنتروم کودوف یا خودوف جزء بزرگ‌ترین و مشهورترین مراکز کل کشور چک است. این مرکز خرید عظیم حدود 100 هزارمتر مربع مساحت دارد. این مجموعه بزرگ از بخش‌های مختلفی تشکیل شده و دارای رستوان، کافی شاپ، سالن بازی، پارکینگ، سرویس بهداشتی و 300 فروشگاه با اجناس متنوع است. با مراجعه تنها به همین مرکز خرید می‌توانید هرآنچه لازم است را خریداری کرده و دیگر معطل دیگر مراکز خرید نشوید. با این وجود وقت خود را صرف تماشای دیدنی‌های جمهوری چک بگذارنید. 
 

جمع بندی
ابتدا از عزیزانی که تا پایان بلاگ جاهای دیدنی چک با ما همراه بودند، تشکر می‌کنیم. اعتماد و وفاداری شما عزیزان بزرگ‌ترین سرمایه‌ای است که مجموعه چارتر 118 دارد. چنانچه به در انتخاب مقصد سفری به کشور چک تعلل داشتید، حال با خواندن این مقاله و آشنایی با برخی از جاذبه‌های عروس اروپا قطعا به این کشور سفر خواهید کرد.
برای تهیه و خرید بلیط چارتری به مقصد جمهوری چک و یا هر کشور دیگری کافیست با ما سایت چارتر 118 به هر طریقی در ارتباط باشید. ارتباط تلفنی، حضوری و مجازی از سری آپشن‌هایی است که سبب سهولت ارتباط مشتریان با مجموعه ما شده است. امکان خرید بلیط هواپیما آنلاین از طریق سایت رزرواسیون نیز مشکلاتی نظیر صرفه جویی در وقت و دسترسی همیشگی را نیز سهولت بخشیده است. 
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.