10 تا از شگفت انگیزترین جاهای دیدنی سوئد

آژانس مسافرتی چارتر 118 این بار نیز با معرفی یکی از جذاب‌ترین و متفاوت‌ترین کشورهای اروپایی در خدمت شماست. ما قصد داریم در این مقاله به جاهای دیدنی سوئد بپردازیم. چرا که کشور سوئد پراز شگفتی‌های دیدنی است که در هیچ کجای دیگر دنیا وجود نخواهد داشت. سوئد یکی از عضوهای کشورهای اسکاندیناوی که شامل دانمارک، نروژ و فلاند می‌شود به شمار می‌رود. برای آشنایی با کشورهای نام برده شده نیز می‌توانید مقالات جاهای دیدنی فنلاند و جاهای دیدنی دانمارک را مطالعه کنید. و همچنین برای شناخت ویژگی‌های شهر برفی و یخی سوئد با ما تا پایان این مقاله از مجلات گردشگری چارتری همراه باشید.
داشتن یک مجموعه همراه و متخصص برای سفرهای خارجی یک ضرورت است. زیرا در سفرهای خارجی به دلیل عدم اطلاعات کافی و هزینه بلیط بالای بلیط عموما مسافران دچار استرس می‌شوند. چارتر 118 در رزرو بلیط هواپیما تا رزرو تور و هتل مناسب در کنار شماست. برای اطلاعات بیشتر با شماره‌های سایت تماس بگیرید.

جاهای دیدنی سوئد

آشنایی کلی با کشور سوئد

کشور سوئد یا سوئدن در بخش شمالی قاره اروپا قرار دارد و با بیشتر از 450280 هزار کیلومتر مربع از سری وسیع‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. اما جالب است بدانید این کشور با وجود مساحت وسیعی که دارد جمعیت بسیار کمی دارد. در واقع جمعیت این کشور تنها 10352390 نفر است. پادشاهی سوئد با کشورهایی چون نروژ، دریای بالتیک، دانمارک و فنلاند مرز مشترک دارد. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور سوئد نیز شهر معروف استهکلم است. دربار تاریخچه پادشاهی سوئد نیز باید بدانید که براساس کهن‌ترین نوشته‌هال قوم آسور در سوئد زندگی می‌کردند. به طور کلی در سرزمین اسکاندیناوی اولین تمدن‌های بشر به 15000 سال پیش باز می‌گردد.
سوئد دارای آب و هوایی سرد و زمستانی و مرطوب دارد. اما این نکته قابل توجه است که کشور سوئد با وجود سردسیری بودن باز هم 4 فصل را دارد. تابستان‌های این کشور بین 14 تا 24 درجه و زمستان‌های آن منفی چندین درجه است. یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های سوئد طول شب در زمستان و طول روز در تابستان است که بین 18 22 ساعت است. زبان مردماین کشور، سوئدی از ریشه زبان‌های هندواروپایی است و دین مردمان آن مسیحت پروتستان می‌باشد. سوئد یکی از بهترین کشورها برای کریسمس است.

معرفی برترین جاهای دیدنی سوئد 

سوئد زیبایی‌های منحصربه‌فردی از نظر محیط زیست دارد که در بین کشورهای دنیا تک است. در واقع طبیعت و محیط زیست این کشور بسیار دست نخورده و کاملا مسالمت آمیز با انسان‌ها هم زیستی می‌کنند. در واقع بیش از 53 درصد از سطح سوئد را جنگل و 9 درصد آن را دریاچه‌ها رودخانه‌ها گرفته‌اند که همگی از جاذبه‌های سوئد هستند. خط ساحلی دریای بالتیک، تفرجگاه‌های مفرح و جاذبه‌های تاریخی سوئد هر یک زیبایی‌های خاصی دارند.


برترین جاهای دیدنی سوئد عبارتند از:

 • پل اورسوند
 • قصر سلطنتی استهکلم
 • دیوارهای شهر ویسبی
 • موزه شهر استهکلم
 • دریاچه ملارن
 • پارک ملی آبیسکو
 • کاخ دروتنینگهلم
 • ایستگاه مترو کونگستراگاردن
 • غار لوملوندا
 • پل سولوسبوره 
   

پل اورسوند سوئد

جاهای دیدنی سوئد پل اورسوند
پل اروسوند یک پل بسیار ارزشمند و زیباست که بر روی تنگه‌ی اورسوند کشیده شده است. پل نام برده شده در واقع یک پل ریلی و جاده‌ای دو طرفه است که کشور سوئد را به کشور دانمارک متصل کرده است. پل اورسوند دارای چهار خط ماشین رو و دو خط ریلی برای رفت و برگشت قطار تعبیه شده است. این پل را به عنوان طولانی‌ترین جاده و مسیر ریلی در کل قاره اروپا می‌دانند. پل اورسوند سوئد کل اروپای مرکزی را به اروپای غربی از راه زمینی متصل می‌کند. محل شروع این پل ایرلند و بخش پایانی آن شهر سن پترزبورگ می‌باشد.

قصر سلطنتی استکهلم سوئد

جاهای دیدنی سوئد قصر استکهلم
یکی از جاهای دیدنی سوئد که برای گردشگران از جذابیت بالایی برخوردار است و تم هنری و تاریخی دارد، قصر سلطنتی است. این قصر یکی از اقامتگاه‌های پادشاه سوئد است. به عبارت دیگر دفاتر کاری ملکه و پادشاه در این کاخ قرار گرفته است. کاخ سلطنتی بین دو بنای مهم شهر یعنی کلیسای جامع استکهلم و ساختمان پارلمان واقع شده است. کاخ سوئد یکی از با 1430 اتاق یکی از بزرگ‌ترین کاخ‌های درباری در کل دنیاست. درون این کاخ نیز موزه‌هایی نظیر خزانه، ابزار نظامی و جنگی، عتیقه جات و سه تاج قرار دارند.

دیوارهای شهر ویسبی سوئد

جاهای دیدنی سوئد دیوارهای شهر ویسبی
اگر از تاریخ و باستان شناسی لذت می‌برید در سفر به سوئد نیز سری به دیوارهای شهر ویسبی سوئد بزنید. این دیوار تاریخی که در جزیره گاتلند و شهر ویسبی قرار گرفته است یادگاری از قرون وسطا می‌باشد. دیوار ویسبی یک دیوار دفاعی بوده است که برای امنیت و حافظ از شهر ساخته شده است. تخمین زده شده است که دیوار باز مانده از قرون وسطا بیشتر از 700 سال قدمت دارد. از دیگر مشخصات این دیوار می‌توان به مستحکمی، زیبایی و وسعت یا طول آن اشاره کرد.

موزه شهر استهکلم سوئد

جاهای دیدنی سوئد موزه شهر استهکلم
در سفر به کشور سوئد و برای شناخت این کشور خوب است که از موزه شهر استهکلم که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر این کشور است دیدن کنید. موزه واقع شده در شهر استهکلم بزرگ‌ترین و کامل‌ترین موزه شهرداری کشور سردسیری اروپایی سوئد است. ساختمان موزه نام برده شده و اولین اقدامات برای راه اندازی موزه‌ای چنان غنی و کامل در سال 1685 بوده است. این گنجینه‎ی باارزش تاریخ چند هزارساله کشور سوئد را به تصویر کشیده است. آثار و بقایای باقی مانده از گذشتگان در موزه شهر استکهلم بسیار است. این جاذبه از تاریخی‌ترین جاهای دیدنی سوئد است.

دریاچه ملارن سوئد

جاهای دیدنی سوئد دریاچه ملارن
همانطور که در بخش‌های ابتدایی مقاله اشاره کردیم، حدود 9 درصد از سرزمین استهکلم را دریاچه‌ها تحت شعاع قرار داده‌اند. این دریاچه به دلیل مساحت 1140 کیلومتری که دارد و همچنین آب شیرینش از دریاچه‌های مهم دنیاست. دریاچه ملارن در عمق‌ترین حالت ممکن 64 متر عمق و 120 کیلومتر طول دارد. این دریاچه را زیستگاه وایکینگ‌ها که در جزیره بیورکو زندگی می‌کردند نیز برمی‌شمارند. این دریاچه به سبب ارزشی که دارد جزء آثار یونسکو ثبت شده است.

پارک ملی آبیسکو سوئد

جاهای دیدنی سوئد پارک آبیسکو
یکی از جاهای دیدنی سوئد و البته مناطق قطبی و سردسیری مطرح است، شفق قطبی می‌باشد. اگر شما نیز به تماشای شفق قطبی علاقه مند هستید، پارک ملی آبیسکو همان محلی است که به دنبال آن می‌گردید. این پارک جاذبه‌های طبیعت بکر قطبی را تماما دارد. برخی از تفریحات این پارک شامل پیاده روی در جنگل، غار نوردی، سورتمه سواری، گرفتن ماهی از دریاچه یخی، تماشای دریاچه و تجربه زندگی در کلبه‌های یخی می‌باشد. این پارک را به جرات از زیباترین جاذبه‌های سوئد می‌دانند.

کاخ دروتنینگهلم سوئد

جاهای دیدنی سوئد کاخ دروتنینگهلم
کاخی دروتنینگلهم کاخ باشکوه و جلال و جبروتی است که محل اسکان خاندان سلطنتی سوئد است. این کاخ در واقع در حومه‌های شهر بزرگ و تاریخی استهکلم و در جزیره‌ی دیدنی لوان قرار گرفته است. کاخ یاد شده کاخی است که در سده‌ 17 به سبکی خارق العاده ساخته شده است. خانواده سلطنتی سوئد در بخش جنوبی کاخ دروتنینگهلم ساکن هستند. بنابراین عموم مردم به صورت همیشگی اجازه دارند تا از دیگر بخش‌های این کاخ دیدن کنند و لذت ببرند. 

ایستگاه مترو کونگستراگاردن سوئد

مترو کونگستراگاردن سوئد
یکی از متفاوت‌ترین جاهای دیدنی سوئد ایستگاه‌های مترو بامزه و خلاقانه این کشور است. ایستکاه متروی کونکستراگاردن نیز ایستگاهی کم نظیر در دنیاست که با گیاهان و جانوران زینت شده است. این ایستگاه همچون گنجینه‌ای برای حفظ و نگهداری گیاه و جانواران نادر در سوئد است. برای مثال عنکبوت عجیب، خزه‌های رشد کرده بر روی دیواره‌ها، گونه‌های کمیاب قارچ از سری موجوداتی در حال انقراضی هستند که تنها در این ایستگاه به حیات خود ادامه می‌دهند.

غار لوملوندا سوئد

غار لوملوندا سوئد
غار لوملوندا از دیدنی‌ترین و جاذبه‌های عجیب کشور سوئد است. این غار یک منطقه حفاظت شده است که در اثر حرکت باتلاق‌ مارتبو به وجود آمده است. این غار تاریخی از قرن‌ها پیش تشکیل شده و باوجود آن که تنها 4.5 کیلومتر آن کشف شده است باز هم طولانی‌ترین غار سوئد می‌باشد. غار لوملوندا به دست سه پسر نوجوان در دهه 1940 یافت شده است. گفته می‌شود غار باتلاقی سوئد سالانه بیشتر از 100000 بازدید کننده را به خود می‌بیند. این غار از جاذبه‌های شهر گوتلاند محسوب می‌شود.

پل سولوسبوره سوئد

پل سلوسبوره سوئد
پل سولوسبوره پلی است که در دنیا نظیر ندارد و از سری پل‌های معروف جهان می‌باشد. این پل در سال 2013 ساخته شده و به سبب نوع معماری و نورپردازی جزء 10 تا از بامزه‌ترین و خاص‌ترین پل‌های دنیا مشهور شده است. پل سولوسبوره نمادی از اتصال زندگی شهری به طبیعت است. چرا که خود پل نیز متصل کننده شهر به نواحی طبیعی و حومه‌ای شهر است. این پل با 750 متر طول تواسته است عنوان طولانی‌ترین پل عابر پیاده کل اروپا را از آن خود کند. 
 

جمع بندی
امیدواریم با مطالعه مقاله جاهای دیدنی سوئد با این کشور زیبا و جذابه‌های شگفت انگیز آن آشنا شده باشید. کشور سوئد علاوه بر آنچه در این بلاگ گفته شد؛ 10 ها جاذبه‌ی دیگرطبیعی و تاریخی و حتی فرهنگی  هنری دارد. بازدید از هر یک از این امکان برای شما گردشگران تجربه‌ای جذاب و مهیج خواهد بود و به علم و دانش شما می‌افزاید. 
آژانس مسافرتی چارتر 118 مفتخر است در سال‌های فعالیت خود توانسته است مشتریان وفاداری داشته باشد. شما با یک بار خرید بلیط چارتری هواپیما از وبسایت ما از طرفداران چارتر خواهید شد. و ما نیز به پاس این حسن نیت و انتخاب سعی داریم بلیط چارتر هواپیما ارزان قیمت و همچین بهترین بلیط هواپیما لحظه آخری را در اختیار شما همراهان عزیز بگذاریم. اعتماد شما اولویت ماست.
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.