معرفی زیباترین جاهای دیدنی کرمان

شهر کرمان یکی از شهرهای بزرگ ایران و از شهر مهم جنوب شرقی کشور است. شهر کرمان جزء شهرهای قدیمی در ایران است و از نظر جاذبه‌های دیدنی، آداب و رسوم، زبان محلی، صنایع دستی، شعر، امکان تاریخی و موسیقی بسیار ارزشمند است. چرا که نشان دهنده بخشی از فرهنگ مردمان ایران است. شهر کرمان یک مقصد گردشگری عالی و ایده آل برای یک سفر جدید است. این شهر علاوه بر جاهای دیدنی و تاریخی بسیار از نظر صنایعی چون قالی بافی، گلیم بافی و قالیچه جاجیم و از همه معروف‌تر پسته حرف‌های زیادی برای عرض اندام در میان دیگر شهرهای کشور دارد. پس اگر تاکنون از کرمان دیدن نکرده‌اید با سایت چارتر 118 در این وبلاگ همراه باشید تا به جاهای دیدنی کرمان بپردازیم. 

جاهای دیدنی کرمان

جاهای دیدنی کرمان را بشناسید!

همانطور که در قسمت مقدمه اشاره کردیم، شهر کرمان از جمله شهرهایی است که تاریخ و تمدن ایران را در دل خود نگهداشته است و امروزه برخی از جاذبه‌های بجا مانده از تاریخ نشان از قدمت و عظمت این شهر می‌دهد. آتشکده‌، مساجد زیبا و بناهای این شهر از دوران ایران باستان پا برجاست.


معروف‌ترین جاهای دیدنی کرمان عبارتند از:

 •  بازار بزرگ کرمان
 •  موزه هنرهای معاصر
 •  باغ موزه هرندی
 • باغ فتح آباد
 •  گنبد جبلیه
 • مجموعه گنجعلی خان
 • موزه سکه
 • ارگ بم
 • آتشکده زرتشتیان
 • مسجد جامع
   

بازار بزرگ کرمان 

بازار بزرگ کرمان
بازارها یکی از جذاب‌ترین بخش‌های دیدنی در هر سفر هستند. اگر آن بازار یک بازار قدیمی باشد نیز برای مسافران خوشایندتر است. زیرا علاوه بر آن که می‌توانند از سوغاتی‌ها و خوردنی‌های شهر خرید کنند می‌توانند با فرهنگ، لهجه و در کنار آن بنای تاریخی دیدن کنند. بازار بزرگ کرمان نام‌هایی چون بازار وکیل و بازار سرتاسری دارد. این بازار مسقف یکسره با معماری مستحکم و گنبدی شکلی که دارد پس از گذشت قرن‌ها هنوز با کمترین آسیب وجود دارد و محلی برای بازدید گردشگران است.

موزه هنرهای معاصر کرمان

موزه هنرهای معاصر کرمان
موزه‌ها نیز در لیست جاهای دیدنی کرمان نقش مهمی را ایفا می‌کنند. موزه هنرهای معاصر صنعتی در جنوب شرقی شهر قرار دارد. ای موزه به یاد نقاش و مجسمه ساز معروف ایرانی یعنی زنده یاد علی اکبر صنعتی ساخته شده است. در این موزه 1200 اثر هنری از نقاشی‌ها و مجسمه‌های گچی، چوبی، برنزی و مرمری این استاد وجود دارد. البته آثار 83 هنرمند خارجی نیز در این موزه به چشم می‌خورد.

باغ موزه هرندی کرمان

باغ موزه هرندی کرمان
باغ هرندی یک باغ بسیار بزرگ و بسیار چشم نواز است که یادگیری از دوران سلطنت قاجاری‌هاست. این بنا درون خود دو موزه بسیار غنی از سازهای سنتی و لوازم باستان شناسی را در خود جای داده است. جالب است بدانید رضاخان پس ازتبعید مدنی را در این باغ زندگی کرده است. باغ هرندی در سال 1313 به آقای هرندی به مبلغ 40 هزارتومان فروخته شه است و در سال 1354 به دلیل قدمت تاریخی بسیار به میراث فرهنگی تقدیم شد.


باغ فتح آباد کرمان

باغ فتح آباد کرمان
باغ فتح آباد از جاهای دیدنی کرمان است که در 25 کیلومتری شهر قرار گرفته است. باغ فتح آباد نیز در دوران قاجار و در سال 1255 توسط حاکم کرمان تاسیس شد. سبک و سیاق انتخابی حاکم کرمان برای ساخت این باغ و امارت به سبک ایرانی و اروپایی تلفیقی بوده است. عمارت باغ فتح آباد دارای نورپردازی‌های بسیار زیبا و خاصی است که این جاذبه دیدنی را محبوب‌تر کرده است. باغ فتح آباد در میان باغ‌های پسته ساخته شده و هوایی مطبوع دارد.

گنبد جبلیه کرمان

گنبد جلیلیه کرمان
گنبد جبلیه یک جاهای دیدنی تاریخی است که از دوران پیش از اسلام می‌باشد. در واقع زمان دقیق ساخت این گنبد به دوران حکومت ساسانیان می‌رسد. گنبد جبلیه از نظر تاریخی و البته معماری شگفت انگیز مورد توجه واقع می‌شود. این گنبد مستحکم 18 متر ارتفاع  دارد و به شکل 8 ضلعی و از سنگ ساخته شده است. امروزه در اطراف این گنبد پارک و فضای سبزی درست شده که برای گردشگران یک محیط خوب برای تفریح ایجاد کرده است.

مجموعه گنجعلی خان کرمان

گنجعلی خان کرمان
گنجعلی خان در سده 11 هجری یکی از حاکمان بسیار بنام و تاثیرگذار کرمان بوده تاست. این حاکم خوش ذوق که در دوران صفویان می‌زیسته است مجموعه گنجعلی خان را ساخته است. این مجموعه شامل حمام، مسجد، بازار و ضرابخانه نیز می‌شود. حمام گنجعلی خان از شاخص‌ترین آثار این مجموعه است. این حمام که از بخش‌های مختلفی چون ورودی و خروجی، رختکن و حوضچه تشکیل شده است تماما از کاشی‌های رنگی و زیبا ساخته شده و بسیار دیدنی است.

موزه سکه کرمان 

موزه سکه کرمان
موزه سکه کرمان که بسیار معروف است نیز در این بخش قرار دارد که کامل‌ترین موزه ایران محسوب می‌شود. در این موزه بیش از 500 سکه از دوران‌های مختلف ایران و حتی دوران باستان وجود دارد. موزه سکه در بخش ضرابخانه گنجعلی خان دایر شده است. این بنا که به ضرابخانه معروف است خزانه دولت بوده و به شکل هشت ضلعی و با استفاده از گچ ساخته شده است.

ارگ بم کرمان

ارگ بم از جاهای دیدنی کرمان
شهر بم شهری خشتی است که در استان کرمان واقع شده است. ارگ بم در سده 5 پیش از میلاد مسیح ساخته شده است و جزء قدیمی‌ترین سازه‌های موجود در ایران به شمار می‌رود. ارگ بم  بزرگ‌ترین و بنای خشتی ساخته شده در جهان است که دارای دژ و اتاقک‌های بسیار می‌باشد. همانطور که می‌دانید با زلزله 6 ریشتری در سال 1382 بخش‌های زیادی از این بنا ویران شد که تا حدودی مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. یکی از جاهای دیدنی کرمان است که در جهان شناخته شده است که وارد فهرست جهانی یونسکو شده است.

 آتشکده زرتشیان کرمان

آتشکده زرتشتیان کرمان
آتشکده زرتشتیان در زمان رضاشاه پهلوی یعنی حدود سال‌های 1303 توسط کمک‌های انجمن زرتشتیان راه اندازی شد. آتشکده زرتشنیان در زمینی به مساحت 8000 متر است که دارای ساختمان و ساختاری گرد و دو طبقه در میان باغی بزرگ از درختان سرو و کاج است. در سر در بنای آتشکده زرتشتیان نیز نماد فروهر نیز گذاشته شده است. درون این ساختمان موزه‌ای که مربوط به دوران زرتشتیان بوده است از ظرف تا تصاویر و... نیز نگهداری می‌شود.


مسجد جامع کرمان

مسجد جامع کرمان
مسجد جامع کرمان یک جاذبه مذهبی با قدمت 700 سال است. این مسجد بزرگ که بزرگ‌ترین و معروف‌ترین مسجد کرمان است در میدان مشتاق قرار گرفته است. خوب است بدانید مسجد جامع کرمان از دوران آل مظفر بجا مانده است. این مسجد محوطه‌ای بسیار دلباز دارد که دارای درختانی بلند و فضایی دل انگیز است. نماز خواندن در این مسجد و در کنار آن بازدید از این مسجد با کاشی‌کاری‌ها و معرق کاری‌های بی نظیر نشان دهنده نبوغ ایرانیان و معماران در زمینه ساخت بناهای هنرمندانه از دیرباز است. در این مسجد همه روزه نمازهای یومیه به باشکوه‌ترین حد ممکن برگزار می‌شود.
 

جمع بندی

جاهای دیدنی کرمان در وبلاگ آژانس مسافرتی چارتر 118 به گردشگران عزیز معرفی شد. شهر کرمان از آن دست شهرهایی است که با وجود غنی بودن از نظر تاریخی و گردشگری کمتر مورد لطف و عنایت مسافران قرار می‌گیرد. هدف ما از آوردن این مطلب آشنایی با جاهای دیدنی و دعوت گردشگران و توریست‌ها به این شهر بود.
برای خرید تور کرمان و در کنار بلیط هواپیما کافیست به سایت چارتر 118 مراجعه کنید. شما می‌توانید توسط سایت ما به صورت 24 ساعته اقدام به رزرو تور و پرواز با ایرلاین انتخابی در تاریخ مد نظر خود کنید. با بازید از سایت ما امکان رزرو بلیط چارتری و سیستمی نیز ممکن خواهد بود.
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.