جاهای دیدنی شهرکرد | بام ایران

ایران کشوری چهار چهره یا چهار فصل است که درون خود شگفتی‌ها و جاذبه‌های توریستی و جذاب بی شماری را جای داده است. جاهای دیدنی شهرکرد که شامل طبیعت، تاریخ، امکان دیدنی، تفریحی و... می‎شوند آنقدر زیاد هستند که این شهر مرکزی را به عنوان یکی از توریستی‌ترین شهرهای ایران تبدیل کرده است. شهرکرد ایران یک شهر سردسیری است و به همین دلیل بهترین مقصد گردشگری در فصل تابستان می‌باشد. چرا که  تابستان‌های این شهر و به طور کلی استان چهارمحال و بختیاری هوای مطبوع و خنک دارد که لذت سفر شما را دوچندان می‌کنند.
برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری شهرکرد ایران و داشتن یک سفر منحصربه‌فرد همراهی چارتر 118 را در این بلاگ از دست ندهید. جهت کسب اطلاع در مورد قیمت بلیط هواپیما شهر مقصد خود و یا خرید بلیط لحظه آخری هواپیما به صورت 24 ساعته از شبانه روز از طریق سایت اقدام کنید.

جاهای دیدنی شهرکرد

معرفی کوتاهی از شهرکرد ایران

شهرکرد شهری مرکزی است که در استان چهارمحال بختیاری قرار گرفته است. این شهر با کلان شهر اصفهان تنها 97 کیلومتر فاصله دارد. بر طبق آخرین سرشماری که در این شهرستان صورت گرفته است، شهرکرد 190441 نغر جمعیت دارد. لقب این شهرستان کوچک اما پر از عجایب نیز "بام ایران" می‌باشد. علت نام گذاری شهرکرد به بام ایران نیز از این جهت است که شهرکرد با 2060 متر ارتفاع از سطح دریا مرتفع‌ترین شهر کشور است.
براساس یافته‌هایی که درباره پیشینه‌ی تاریخی شهرکرد ایران به دست آمده است این شهر حدود 7000 سال قدمت دارد. از دوره‌های مختلف تاریخی چون اشکانیان، ساسانیان و حتی پیش از میلاد آثاری بجا مانده که مهر تاییدی بر پیشینه‌ی کهن این شهر می‌باشد. شهرکرد یک شهر سردسیری است که دارای زمستان‌های سرد و سخت و تابستان‌های معتدل است. به همین دلیل است که بیشترین مسافران شهرکرد در فصل تابستان هستند.

بهترین جاهای دیدنی شهرکرد

شهرکرد همان شهری است که در فصل گرم سال بهترین گزینه‌ی انتخابی برای رهایی از هوای گرم و شرجی یا داغ تابستان است. این شهر بسیار سرسبز است و جاذبه‌های طبیعی تماشایی چون پارک‌های زیبا دارد. همچنین امکان تاریخی و مذهبی که سال ساخت آن به چندین قرن پیش می‌رسد نیز کم نیست. بازدید از تمامی این جاذبه‌های تاریخی در هوای مطبوع و خنک تابستانی تجربه یکی از بهترین سفرهای عمرتان را به شما هدیه می‌دهد.

برای خرید بلیط چارتر شهرکرد تهران کلیک کنید.


بهترین جاهای دیدنی شهرکرد عبارتند از:

 • قلعه تاریخی جونقان 
 • قلعه چالشتر
 • قلعه شمس آباد
 • اتاق آیینه
 • مسجد جامع شهرکرد
 • سقاخانه ارباب میرزا
 • امامزادان حلیمه و حکیمه خاتون
 • موزه باستان شناسی
 • پارک ملی تنگ صیاد
   

قلعه تاریخی جونقان شهرکرد

قلعه جونقان شهرکرد
قلعه تاریخی جونقان و یا قلعه سردار اسعد بختیاری از معروف‌ترین جاذبه‌های تاریخی است که هر مسافری از آن دیدن می‌کند. این قلعه از شهرکرد حدود 40 کیلومتر فاصله دارد و در یک اقامتگاه نامی قرار گرفته است. این قلعه یا عمارت از یک سبک معماری خاص فرنگی به سبک کاخ‌های اروپایی قرن 19 ساخته شده است. معماران بر این باور هستند که قلعه جونقان به سبک فرانسویان به دستور صدر اعظم ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده است. تزئینات داخلی و خارجی قلعه سردار اسعد بختیار در هر گوشه از آجرکاری‌ها، گچبری‌ها و حجاری است.

قلعه چالشتر شهرکرد

قلعه چالشتر شهرکرد
قلعه چالشتر یا قلعه خدارحم خان یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی شهرکرد است. این جاذبه تاریخی در سال 1323 هجری قمری و در زمان سلطنت قاجارها بر ایران ساخته شده است. قلعه چالشتر برای حاکمان شهر در بخش مرکزی شهرکرد و به صورت کاملا ایمن از نظر نظامی با چهار دروازه بنا شد. معماران این قلعه تاریخی جذاب برای ساخت این بنا از تلفیق دو سبک ایرانی و اروپایی ساخته شد. ستون‌های سنگی داخلی و خارجی عمارت، ایوان‌ها و اتاق‌های اندرونی و بیرونی، نقوش ظریفت و زیبای روی دیوارها توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند. قالعه چالشتر 12000 متر است. ساکنان این قلعه تاریخی با دیواهای نقاشی شده و شیرهای سنگی زیبایش خان‌ها و بزرگان شهر بودند.

قلعه شمس آباد شهرکرد

قلعه شمس آباد شهرکرد
قلعه شمس آباد که به نام قلعه یوسف خان امیر مجاهد نیز شناخته می‌شود. این قلعه تقریبا 120 سال پیش در اواخر دوره قاجارو اوایل دوره پهلوی در 15 کیلومتری روستای شمس آباد شهرکرد ساخته شده است. قلعه شمس آباد یک قلعه اعیانی بوده است که از بخش‌هایی نظیر برج، درشکه خانه، حمام، دو طبقه مجزا، اتاق‌ها، زیرزمین، ایوان و... تهیه شده است. این قلعه در سال 1278 به دستور یوسف خان امیرمجاهد که یکی از پسرهای حسینقلی خان ایلخانی ساخته شده است. ویژگی متمایز کننده این دژ نیز ستون‌هایی مکعبی شکل است که روی آن‌ها نقوش انسان و گیاه حجاری شده است.

اتاق آیینه شهرکرد

اتاق آیینه شهرکرد
یکی دیگر از جاهای دیدنی شهرکرد اتاق آیینه است. اتاق آیینه یک بنای تاریخی معمولی نیست. بلکه یک مکان بسیار زیبا و باشکوه است که عمر آن مربوط به بیش از 140 سال پیش باز می‌گردد. جالب توجه است که اتاق آیینه بخشی از عمارت محمودیه است که کاملا از بین رفته است. این بنای زیبا و با تزئینات فوق العاده‌ای که دارد از زمان قاجاریه بیادگار مانده است. حیاط خلوت، ایوان‌های نفیس، تزئینات چوبی، نقاشی‌های هنرمندانه و گچبری‌های خاص اتاق آیینه همگی سبب زیباسازی و محبوبیت این مکان تاریخی از دوران قاجار شده است. و اما اگر بخواهید از زیباترین بخش از این مجموعه‌ی آیینه‌ای دیدن کنید، آن بخش اتاق شاه‌نشین است که با آیینه‌های فراوان و برش خورده تزئین شده است. 

مسجد جامع شهرکرد 

مسجد جامع شهرکرد
مسجد جامع شهرکرد اصلی‌ترین مکان مذهبی و عقیدتی استان چهارمحال و بختیاری است. این مسجد توسط فردی به نام حاج محمد رضاخان ستوده که یکی از خوانین چالشتر بوده ساخته شده است. مسجد شهرکرد بیشتر از یک قرن عمر دارد که به طور دقیق‌تر 160 سال می‌باشد. مساحت مسجد مد نظر ما 2500 متر مربع است و آن را مشابه مسجد حکیم اصفهان می‌دانند. صحن، شبستان‌ها، رواق‌ها و گنبد از قسمت‌های مختلف این مکان مقدس هستند. کاشی کاری‌های هفت رنگ و آیات قرآنی نوشته شده بر دیوارهای مسجد جامع شهر کرد تماشایی‌ترین بخش این مسجد تاریخی است که از نظر هنری بسیار زبان زد است. 

سقاخانه ارباب میرزا شهرکرد

سقاخانه ارباب میرزا شهرکرد
سقاخانه ارباب میرزا را یکی از زیباترین جاهای دیدنی شهرکرد به حساب می‌آورند. این سقاخانه را متعلق به حضرت ابوالفضل(ع) می‌دانند و علت معروفیت آن نیز از همین جهت است. سقاخانه ارباب میرزا در بافت قدیمی شهرکرد و در دوره قاجاریه ساخته شده است. این سقاخانه از نظر تاریخی و معنوی برای بومیان شهرکرد ارزش و اعتبار بسیاری دارد. سقاخانه ارباب میرزا دارای نقاشی‌ها، کاشی کاری‌ها و آیینه کاری‌های منحصربه‌فردی است که از نظر هنری و معماری قابل تامل است. سکوی سنگی دم ورودی که مرثیه معروف محتشم کاشانی روی آن نوشته شده، کتیبه‌ی امام حسین(ع) و دو فرشته‌ی بالدار و زیبایی که در ورودی این سقاخانه قرار گرفته است سبب زیبایی بیشتر بصری این جاذبه شده است.

امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون شهرکرد

امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون شهرکرد
امامزاده‌ها از سری امکان گردشگری و توریستی محبوب در ایران هستند که جنبه معنوی نیز دارند. امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون دو امامزاده معصومی هستند که دختران ابراهیم مجاب می‌باشند. نسب این امامزادگان به امام موسی ابن جعغر(ع) می‌رسد. این بقعه مذهبی در دوره قاجار ساخته شده و از مصالحی چون خشت، آجر و ملات ساخته شده است. ساختمان اصلی امامزاده نام برده شده از بخش‌هایی چون سردرد، ستون سنگی، پیش ایوان ستون دار، هشتی و بخش اصلی ساختمان تشکیل شده است. امامزاده حلیمه و حکیمه خاتون در زمان قاجاریه ساخته شده است.

موزه باستان شناسی شهرکرد

موزه باستان شناسی شهرکرد
موزه باستان شناسی از معدود جاهای دیدنی شهرکرد که محوریت آن موزه است. موزه‌ها بهترین مکان‌هایی هستند که شما را با گذشته یک شهر یا منطقه ارتباط می‌دهند. در این موزه نیز آثار و بقایای گذشتگان کل استان چهارمحال و بختیاری از دوران نوسنگی نگهداری می‌شود. موزه باستان شناسی شهرکرد نشان دهنده فرهنگ و تمدن این خطه است که در آن آثاری نظیر ابزار ساخته شده از استخوان، ظروف و گلی یا سفالی، ظرف‌های هندسی و زیبای ساخته شده به دست بشر، کتیبه‌ی ارزشمند خط میخی و... به چشم می‌خورد. موزه باستان شناسی این شهر در سال 1377 به عنوان آثار ملی کشورمان به ثبت رسیده است.

 پارک ملی تنگ صیاد شهرکرد

پارک ملی تنگ صیاد شهرکرد
پارک ملی تنگ صیاد از جاهای طبیعی و زیست محیطی شهرکرد است. این پارک در بخش کوهستانی این شهرستان واقع شده است. به دلیل مرتفع بودن این پارک و وجود تپه‌های فراوان انواع قوچ و میش وحشی در این بخش زندگی می‌کنند. همچنین قلاده‌های قابل توجهی پلنگ نیز در کوهستان‌ها و دره‌های این پارک به حیات وحشی خود ادامه می‌دهند. این پارک در سال 1349 به قبل محلی برای شکار و صید بوده است که بعد از آن در همین سال ممنوع می‌شود و حدود 10 سال بعد نیز به منطقه حفاظت شده بدل می‌گردد. بازدید از طبیعت وحشی شهرکرد به طبیعت دوستان پیشنهاد می‌شود.

جمع بندی

در این مقاله تحت عنوان جاهای دیدنی شهرکرد به برترین جاذبه‌های و پرمخاطب‌ترین امکان گردشگری شهر مرکزی استان چهارمحال و بختیاری پرداختیم. با کسب اطلاعات در مورد دیدنی‌های این شهرستان می‌توانید برطبق سلیقه خود از جنبه‌های مختلف گردشگری چون مذهبی، تاریخی و... دیدن کنید. شهرکرد یا بام ایران با آن آب و هوای خوب و تمیزی که دارد یک مقصد عالی داخلی برای افرادی است که به دنبال سفرهای مقرون به صرفه‌تر هستند.
برای خرید بلیط چارتر هوایپما به مقصد شهرکرد و یا استان چهارمحال و بختیاری در بهترین فصل این سرزمین یعنی فصل تابستان خوب است قبل از تکمیل ظرفیت اقدام کنید. این نکته قابل اهمیت است که با تهیه بلیط لحظه آخری و در کنار آن بلیط ارزان هواپیما از طریق مجموعه ما می‌توانید سفر اقتصادی‌تری داشته باشید. برای اطلاع بیشتر از چگونگی رزرو و خرید بلیط با ما از طریق سایت و یا شماره‌های موجود در سایت ارتباط بگیرید.
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.