جاهای دیدنی کرواسی، شهر موزه‌های اروپا

کرواسی کشوری است که در لیست کشورهای توریستی دنیا قرار دارد و تاکنون درباره آن سخن نگفته‌ بودیم. در این مطلب نیز قصد داریم به جاهای دیدنی کرواسی و اطلاعات مختصر و مفیدی درباره این کشور فرهنگی بیاوریم. کرواسی پر از شگفتی‌ها و عجایب ساختمانی، تاریخی، طبیعی، فرهنگی و آداب رسومی ملتی بزرگ با سابقه تاریخی بسیار است. 
در بلاگ‌ها و صفحات مختلفی که همه روزه در سایت چارتر 118 ارائه و بروزرسانی می‌شود درباره کشورهای توریستی دنیا و جاذبه‌های آن صحبت می‌کنیم. بنابراین می‌توانید با مراجعه به بلاگ‌ها درباره مقصد خود اطلاع کسب کنید. به شما نوید می‌دهیم که با سپردن مراحل سفر به آژانس ما بهترین بلیط هواپیما و همچنین بلیط هواپیما ارزان نصیب شما خواهد شد.

جاهای دیدنی کرواسی

جمهوری کرواسی را مختصرا بشناسید!

کرواسی کشوری (Croatia) است در جنوب مرکزی قاره اروپا و در به طور دقیق‌تر در منطقه بالکان قرار گرفته است. این کشور با مساحت 56594 کیلومتر مربع صد و بیست و هفتمین کشور پهناور دنیاست. کرواسی از چهار طرف با مناطقی چون مجارستان، مونته نگرو، هرزگوین، آدریاتیک، اسلوونی و صربستان مرز مشترک دارد. پایتخت کرواسی نیز شهر زاگرب است که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر این کشور محسوب می‌شود و اکثر توریست‌ها برای کرواسی گردی به این شهر سفر می‌کنند. جمهوری کرواسی که قبل از سال 1991 جزئی از یوگسلاوی بود از آن کشور جدا شده و به حکومتی مستقل درآمد. این کشور را با توجه شاخص توسعه انسانی که دارد در شمار کشورهای توسعه یافته دنیا تلقی می‌شود و حرف‌های بسیاری برای گفتن در سطح جهانی دارد. دین این کشور مسیحیت کاتولیک و واحد پول آن کونا می‌باشد.

همچنین برای دیدن جاهای دیدنی سوئد کلیک کنید.

برترین جاهای دیدنی کرواسی کجاست؟

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید؛ 20 درصد از تولید اقتصادی جمهوری کرواسی از منبع گردشگری تامین می‌شود. در چنین کشوری که قطب گردشگری بخشی از اقتصاد کشور را در برمی‌گیرد، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بسیار هستند. همچنین به دلیل حضور سالانه میلیون‌ها توریست، کشور کرواسی و شهر زاگرب تمامی امکانات تفریحی و آسایشی مسافران را از اقامتگاه، رستوران، سرگرمی و... فراهم کرده است. مردم کرواسی فرهنگ و آداب خاص بسیاری دارند که از منظر فرهنگ شناسی و ادبیات عامیانه بسیار مورد توجه پژوهشگران واقف می‌شود.


برترین جاهای دیدنی کرواسی عبارتند از:

  • میدان کینگ تومیسلاو
  • دروازه شهر زادار
  • ارگ دریایی زادار
  • منطقه گورنجی گراد
  • دروازه پیله 
  • موزه باستان شناسی
  • کلیسای سنت کریسگونوس
  • چشم زاگرب
     

میدان کینگ تومیسلاو کرواسی

میدان کینگ تومیسلاو کرواسی

میدان کینگ تومیسلاو (King Tomislav Square) را بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین میدان از دیگر میادین شهر زاگرب در کشور کرواسی می‌دانند. این میدان نام اولین پادشاه کرواسی را یدک می‌کشد و از نظر بصری جذابیت‌های زیادی دارد. در وسط میدان کینگ تومیسلاو نیز مجسمه‌ای برنزی و زیبا که تندیس پادشاه است و کوشک هنر چشم نوازی می‌کنند. در اطراف میدان بزرگ کرواسی نیز پر از تفریحات و سرگرمی‌های جذاب چون کافه و رستوان گردی و فروشگاه برای مسافران است. از ویژگی‌های این میدان نزدیکی به ایستگاه قطار و تبدیل میدان به پیست اسکیت در زمستان است.

دروازه شهر زادار کرواسی

دروازه شهر زادار کرواسی

از مهم‌ترین جاهای دیدنی کرواسی دروازه شهر(Gate of Zadar city) زادار است. این دیوار و دروازه در بخش قدیمی شهر زادار به دست رومی‌ها ساخته شده‌اند و کهن‌ترین بنای تاریخی این منطقه می‌باشند. از سازه عظیمی که در سال 921 زیر نظر ونیزی‌ها ساخته شد تنها 4 دروازه‌ی آن امروزه باقی مانده است. دروازه‌های این دیوار شهر زادار نام‌هایی چون سنت راک، ولز، زمین و پورت گیت دارند که محبوب‌ترین آن دروازه زمین است. این دروازه‌های رومی به سبک و سیاق معماری دوره رنسانس بنا شده است. علاقه مندان به تاریخ بهتر است حتما از این سازه انسانی کهن با ویژگی‌های هنری و معماری جذاب دیدن کنند.

ارگ دریایی زادار کرواسی

ارگ دریایی زادار کرواسی

و اما ارگ دریایی زادار (Zadar Sea Citadel) کرواسی را جزء پروژه‌های هنری معاصر شهر می‌دانند. این پروژه در سال 2005 در شهر زادار ساخته شد. ارگ دریایی یا ارگان دریایی زادار به دلیل شباهت بی شمارش به موسیقی ارگ به این نام خوانده می‌شود. این سازه که ترکیبی از هنر، موسقی و طبیعت است از جاذبه‌های محبوب و متفاوت کشور کرواسی است. پله‌ها یا پدال‌های این ارگ بزرگ و زیبا در امتداد ساحل ساخته شده است که با وجود حرکت موج‌ها به صدا درمی‌آیند. ارگ دریایی کرواسی از روی نمونه‌ای به همین شکل در سانفرانسیسکو ساخته شده است.

منطقه گورنجی گراد کرواسی

منطقه گورنجی کرواسی

و اما منطقه گورجی گراد (Gorunjigrad region) از مهم‌ترین مناطق و البته از برترین جاهای دیدنی کرواسی است. این منطقه را گل یا پاتوق جاذبه‌های توریستی و گردشگری پایتخت کرواسی می‌دانند. منطقه گورنجی در مرکز شهر زاگرب بنا شده و اکثر آثار تاریخی کشور کرواسی را در دل خود حفظ می‌کند. برخی از مهم‌ترین این آثار شامل دروازه سنگی، موزه روابط شکست خورده، کلیسای سنت مارک، بازار دولاک، کلیسای جامع زاگرب، برج لوتسرکاک، میدان کاپتول و... قرار دارند. با مراجعه به این منطقه می‌توانید با صرفه جویی در وقت و هزینه از تمامی این امکان دیدن کنید.

دروازه پیله کرواسی

دروازه پیله کرواسی

پس از آن که لقب شهر تاریخی اروپا را به کرواسی دارند، باید به دلیل دروازه‌های فراوان عنوان شهر دروازه‌ها نیز به زاگرب دهند. دروازه پله (cocoon gate) نیز در منطقه قدیمی و تاریخی شهر است و از بهترین گزینه‌ها برای تحقیق و پژوهش درباره آثار قدیمی و معماری و هنر در قرن‌های پیشین در کشور کرواسی است. این دروازه که به دروازه سنگی نیز معروف است در سال 1537 به سبک معماری رایج آن زمان یعنی رنسانس بنا شد. مجسمه کروات، باغ‌های اطراف این دروازه تاریخی، تندیس سنت بلیس و پل متحرک دروازه پیله از مشخصات اصلی این اثر است که در بحش ورودی اصلی دوبرونیک قرار گرفته است.

موزه باستان شناسی کرواسی

موزه باستان شناسی کرواسی
حیف است اگر از یک شهر و کشوری دیدن کنید و موزه‌های آن کشور را از قلم بیندازید. موزه باستان شناسی  زاگرب کرواسی از پنج مجموعه اصلی تشکیل شده است که هر بخش آثار مخصوص به خود را حفظ می‌کنند. در این موزه به طور کلی 400000 شیء یا قطعه ارزشمند که از بخش‌های قدیمی و دور افتاده شهر زاگرب کشف شده جمع آوری شده است. از جذاب‌ترین بخش‌های موزه باستان شناسی (Archaeological Museum) می‌توان به بخش آثار بجا مانده از دوران قرون وسطا، سکه‌های قدیمی از ادوار مختلف تاریخی و همچنین بخش مومیایی‌ها اشاره کرد. این موزه از جاهای دیدنی کرواسی تلقی می‌شود.

کلیسای سنت کریسگونوس کرواسی

کلیسا سنت کریسگونوس کرواسی
حامی شهر زادار قدیس کریسگونوس است که برای اهالی شهر دارای ارزش و اعتبار بسیار می‌باشد. به دلیل اهمیت والایی که این قدیس برای کرواسی‌ها دارد کلیسایی با همین نام یعنی کلیسای کریسگونوس (Church of Saint Chrysgonus) ساخته شد. این کلیسا در سال 1175 بود که به سبک معماری رومانسک و بیزانس ساخته شد. در واقع معماری این کلیسا رومانسی و نقاشی‌ها و تزئینات آن به سبک بیزانس می‌باشد. اما ناقوس این کلیسا در ابتدای احداث ساخته نشد و در سال 1458 آغاز و در سال 1546 به پایان رسید. بازدید از این کلیسا شما را با معماری، فرهنگ، مذهب و فرهنگ مردمان کرواسی آشنا خواهد کرد.

چشم زاگرب کرواسی

چشم زاگرب کرواسی
چشم زاگرب (Eye of Zagreb) یا سکوی بازدید را از جاهای دیدنی کرواسی به شمار می‌آورند که هم درمیان توریست‌ها و هم در میان گردشگران محبوبیت بالایی دارد. سکوی بازدید زاگرب در واقع یک آسمان خراش 16 طبقه و بسیار زیباست که 360 درجه به نمای کل شهر دید دارد. به عبارت دیگر چشم زاگرب همچون یک چشم غول پیکر از نمایی پانورامایی از شهر را به شما نشان می‌دهد. با بالا رفتن از 16 طبقه این برج بلند می‌توانید تمام بناهای تاریخی از قرن 16 را تماشا کنید و لذت ببرید. تماشای تمامی جاذبه‌ها و آثار تاریخی از یک چشم انداز کلی تصویری بیادماندنی و غیر قابل تکرار برای شما خواهد آفرید. 
 

جمع بندی
با اندک وقتی که صرف خواندن این مقاله کردید؛ به راحتی با برترین جاهای دیدنی کرواسی آشنا شدید. سپس می‎توانید در سفر به کرواسی از میان جاذبه‌های گردشگری این کشور به صورت انتخاب شده دیدن کنید و در وقت زمان و خود صرفه جویی کنید. کرواسی کشوری پر از شگفتانه است که برای تماشای تمامی زیبایی‌های آن به ماه‌ها وقت نیاز دارید. به این صورت می‌توانید یک برنامه عالی بچینید.
یک سفر اعم از خارجی یا داخلی نیازمند مقدماتی چون تهیه بلیط، رزرو تور مسافرتی و کسب اطلاع از مقصد است. آژانس مسافرتی چارتر 118 در تمامی این مراحل دلسوزانه در کنار شماست تا بتوانید خرید بلیط چارتر هواپیما و رزرو تور را به بهترین نحو در مناسب‌ترین زمان و با کمترین هزینه انجام دهید. 
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.