جاهای دیدنی بلژیک، میدان نبرد اروپا

نوبتی هم که باشد نوبت به معرفی کشور بلژیک است. مخاطبان عزیز با همراهی ما تا پایان این صفحه می‌توانند از جاهای دیدنی بلژیک مطلع شوند. مجموعه چارتر 118 با نگارش بلاگ‌های متعدد به معرفی کشورها و شهرهای توریستی دنیا و همچنین جاذبه‌های آن‌ها خواهد پرداخت تا بتوانید از ویژگی‌های مقصد سفر خود اطلاع کسب کنید و با آگاهی بیشتر سفر کنید. بلژیک نیز از کشورهای بزرگ و دیدنی قاره اروپاست که قصد داریم به معرفی جاذبه‌های توریستی و دیدنی آن بپردازیم. 
تهیه بلیط ارزان هواپیما در چنین روزهایی که مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند بسیار اهمیت دارد. در آژانس ما علاوه بر امکان تهیه بلیط با قیمت مناسب نیز شرایط برای خرید بلیط لحظه آخری هواپیما نیز فراهم است. به این صورت می‌توانید در همه حال روی آژانس چارتر 118 حساب باز کنید. 

جاهای دیدنی بلژیک

تاریخچه‌ای از کشور بلژیک

کشور بلژیک (Belgium) یک کشور تاریخی با قدمت بسیار است که در بخش غربی قاره اروپا قرار دارد. این کشور با هلند، آلمان، لوکزامبورگ، دریای شمال و فرانسه هم مرز می‌باشد. بلژیک را میدان نبرد اروپا می‌دانند و این بدان جهت است که در طول تاریخ به دلیل موقعیت جغرافیایی خوبی که این کشور دارد تمامی کشورهای همسایه خواهان تصرف بلژیک بوده‌اند. مساحت بلژیک 30528 کیلومتر مربع و جمعیت آن 11007020 نفر گزارش داده شده است. پایتخت این کشور شهر بروکسل می‌باشد و زبان مردمان آن هلندی و فرانسوی است. بلژیک از بیشتر از 2000 سال پیش و از دوران باستان در تاریخ نقش بسزایی را ایفا می‌کرده است. امروزه نیز این کشور از نظر اقتصادی، توریستی، تحصیلی، فرهنگی و... جزء کشورهای پیشرفته در دنیا تلقی می‌شود.

همچنین برای دیدن جاهای دیدنی سوئد کلیک کنید.

مهم‌ترین جاهای دیدنی بلژیک 

کشوری چون بلژیک که همواره در دوره‌های تاریخی نام آن شنیده می‌شود در دل خود تاریخ و سرگذشت پادشاهان، بزرگان، مردمان و... جای داده است. بنابراین در کشور بلژیک و شهر بروکسل جاذبه‌های تاریخی بسیار به چشم می‌خورد. علاوه بر این کشور بلژیک با دسترسی و چشم انداز به دریا و طبیعت شگفت انگیز از منظر طبیعی نیز برای گردشگران جذاب است. در ادامه بخشی از این جاذبه‌ها را معرفی می‌کنیم.


مهم‌ترین جاهای دیدنی بلژیک عبارتند از:

 • شهر تاریخی بروژ
 • جنگل هالربوس
 • میدان بزرگ بروکسل
 • موزه دهکده شکلات 
 • اتمیوم
 • مانکن پیس
 • گلخانه سلطنتی لایکن
 • کاخ سلطنتی بروکسل
 • کلیسای نوتردام دو سابلون
 • تالار شهر بروکسل
   

شهر تاریخی بروژ بلژیک 

شهر بروژ بلژیک

بروژ یک شهر تاریخی (The historic city of Bruges) و شناخته شده در استان فلاندری غربی است که از نظر تاریخی ارزش والایی دارد. این شهر را مهد هنر می‌دانند و به شهر ونیز ایتالیا نیز نسبت می‌دهند. شهر بروژ بلژیک یک شهر قدیمی است که برای گذر در میان خیابان‌های آن باید از قایق نیز استفاده کرد. زیرا شهر بروژ از میان کانال‌های آب سر برآورده است. معماری ساختمان‌های این شهر بسیار دیدنی و شگفت انگیز می‌باشد. به طور کلی شهر تاریخی بروژ شهری رویایی، آرام، دیدنی، زیبا و فراموش نشدنی است که در آن جشنواره‌های زیادی برگزار می‌شود.

جنگل هالربوس بلژیک

جنگل هالربوس بلژیک

همانطور که گفتیم در کشور بلژیک هم جاذبه تاریخی و هم جاذبه طبیعی فراوان است. جنگل هالربوس (Hallerbos forest) یکی از جاهای دیدنی بلژیک به شمار می‌رود. این جنگل در شهر هانه که یکی از شهرهای مهم این کشور است واقع شده است. جنگل هالربوس را از زیباترین و بکرترین جنگل‌های اروپا نام می‌برند. مساحت این جنگل حدود 552 هکتار است و در آن انواع گونه‌های نادر طبیعی و وحشی گیاهی به چشم می‌خورد. گل‌های زنگوله‌ای جنگل هالربوس بسیار معروف و محبوب هستند و علاقه مندان خود را در دنیا دارند. 

جاهای دیدنی ایرلند بهشت اروپا را از دست ندهید.

میدان بزرگ بروکسل بلژیک

میدان بروکسل بلژیک

میادین نامی در هر کشوری وجود دارند و میدان مشهور کشور بلژیک نیز میدان بزرگ بروکسل (Brussels Grand Square )نام دارد. البته این میدان زیبا و تاریخی را با نام‌هایی چون " گرند پلاس" و " گروته مارکت" نیز صدا می‌زنند. این میدان در بخش مرکزی شهر بروکسل قرار دارد و به عنوان نماد شهر بروکسل است. میدان گرند پلاس در با سبک معماری منحصربه‌فرد خود در قرن 17 میلادی ساخته شده است. به جرئت می‌توان گفت؛ میدان بزرگ بروکسل یکی از زیباترین میدان‌های بزرگ در تمام قاره اروپا می‌باشد.

موزه دهکده شکلات بلژیک

موزه دهکده شکلات بلژیک

اگر بخواهید از خوشمزه‌ترین جاهای دیدنی بلژیک دیدن کنید؛ آن مکان خوشمزه موزه دهکده شکلات است. این موزه به مساحت 900 مترمربع در شهر بروکسل بلژیک احداث شده است. با توجه به مساحت موزه شکلات، این موزه را بزرگ‌ترین موزه اختصاصی شکلات لقب داده‌اند. با مراجعه به این موزه خوش طعم و بو می‌توانید از تاریخچه شکلات، مراحل تهیه آن، اقتصاد، فواید و انواع شکلات نیز به هفت زبان زنده دنیا آشنا گردید. برگزاری دوره‌های ورکشاپ از آثار هنرمندان نامی نیز از ویژگی‌های موزه دهکده شکلات (Chocolate Village Museum) است. 

اتمیوم بلژیک

اتمیوم بلژیک

اتیوم (Etmium) یک سازه غول پیکر، با معنا، زیبا، هنرمندانه و جالب توجه است که در شهر بروکسل ساخته شده است. اتیوم بلژیک یک بنا یا سازه یادبود به شکل کریستال آهن با مقایسی حدود 165 میلیون برابر بزرگ‌تر است که برای نمایشگاه جهانی اکسپو ساخته شد. ارتفاع اتیوم 102 متر است و 9 کره استیل به آن متصل می‌باشد. اتیوم را یک سازه نمادین می‌دانند و مفهوم آن را پیشرفت در علم و صلح میان ملت‌ها تعبیر کرده‌اند. اتیوم با آن ظاهر جذابی و عظمتی که دارد از متفاوت‌ترین آثار و جاذبه‌های بلژیک است.

مانکن پیس بلژیک

مانکن پیس بلژیک

و اما از بی ادب‌ترین جاهای دیدنی بلژیک مانکن پیس (Pace Mannequin ) است. این جاذبه با وجود بی ادب بودنش اما در بروکسل یک مجسمه محبوب و با ارزش است که نمادی از شهر نیز می‌باشد و در جشن‌ها نقش پررنگی را ایفا می‌کند. مانکن پیس یک مجسمه کوچک برونزی در حال ادرار در یک حوضچه فواره دار است. این مجسمه صدها دست لباس دارد که در موزه گراند پالاس قرار گرفته است. در مراسمات خاص، جشن‌ها و فستیوال‌ها لباس تن این مجسمه‌ی بی ادب با مراسم هماهنگ خواهد شد و طرفداران زیادی دارد.

گلخانه سلطنتی بلژیک

گلخانه سلطنتی بلژیک
گلخانه سلطنتی (Royal greenhouse) یک گلخانه نیست و متشکل از چندین و چند گلخانه قدیمی و بزرگ است. این گلخانه در شمال شهر بروکسل قرار گرفته است و مربوط به قرن 18 میلادی می‌باشد. این موزه که به موزه سلطنتی شناخته می‌شود از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. در این گلخانه انواع گیاهان، درخت‌ها، گل‌های دارویی، زینتی، خوراکی و... خاص نگهداری و پرورش داده می‌شود. در هر بخش این گلخانه با توجه به گیاهان اقلیم مناسب گیاه شبیه سازی شده است. بازدید از این جاذبه به خصوص در بهتر حال و هوایی دنج و مفرح دارد.

کاخ سلطنتی بروکسل بلژیک

کاخ سلطنتی بروکسل بلژیک
همانطور که از نام این جاذبه مشخص است، قصر سلطنتی بلژیک متعلق به پادشاهان و ملکه‌های این کشور است. این کاخ بزرگ‌ترین کاخ سلطنتی (Royal Palace) شهر است که در پارک بزرگ بروکسل قرار گرفته است. اما یک میدان بزرگ و زیبا پارک و کاخ سلطنتی بروکسل را از یکدیگر جدا می‌کند. این کاخ با تزئینات باشکوه و مجلل، معماری لوکس و چشم نواز، سقف‌های بلند، لوسترها و نورپردازی‌های بی نظیر، نقاشی‌ها و تابلوهای سلطنتی شما را به دوران پادشاهان به سفر می‌برد. وجود پارلمان در نزدیکی از کاخ نشان دهنده جو حکومتی و همچنین سیستم دموکراسی کشور بلژیک می‌باشد.

کلیسای نوتردام دو سابلون بلژیک

کلیسا نوتردام بلژیک
اگر به سبک گوتیک علاقه مند هستید؛ باید بگوییم که کلیسای نوتردام دو سابلون (Church of Notre Dame de Sablon) نیز یک ساختمان اصیل به سبک گوتیک است. این کلیسا از قرن 15 و 16 میلادی بیادگار مانده است و ارزش تاریخی دارد. نمای بیرونی کلیسا بسیار هنرمندانه و دقیق طراحی شده است. این کلیسا از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین کلیساهای شهر است. و اما بخش داخلی کلیسا نیز شما را محسور خواهد کرد. سقف بلند، نقاشی‌های مذهبی، پنجره‌های رنگی و دلنواز هر ببینده‌ای را فریفته خود می‌کند. بسیاری بر این باور هستند که شکوه این کلیسا تنها به سبب شیشه رنگی‌ها و بازی نورها می‌باشد. در بخش‌های داخلی کلیسا تندیس‌هایی از افراد معروف و شناخته شده شهر بروکسل حفظ می‌شود و برای عموم قابل رویت است.

تالار شهر بروکسل بلژیک

تالار شهر بروکسل بلژیک
یکی دیگر از جاهای دیدنی بلژیک که از نظر تاریخی و معماری ارزشمند است، تالار شهر (the town hall ) بروکسل است. این تالار در قرون وسطا و در میدان نامی شهر یعنی گرند پالاس به سبک و سیاق معماری گوتیک ساخته شده است. این بنا تنها یادگاری است که از قرون وسطایی در بروکسل بجا مانده است. برج‌های تالار شهر، مجسمه‌های بی نقص و فوق العاده هنرمندانه ظریف از سری مشخصات این تالار شکیل هستند. در دوران جنگ جهانی اول از این تالار تاریخی و قدیمی به عنوان بیمارستان آلمانی‌ها استفاده شده است. اما خوشبختانه آسیب به معماری این تالار وارد نشده است. در صورت سفر به بلژیک این جاذبه را از دست ندهید.
 

کلام آخر
بلژیک کشوری توریستی و جاهای دیدنی بلژیک در لیست پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری و توریستی در اروپا قرار دارند. در این مطلب به صورت دستچین به بهترین جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، بناها و موزه‌های بروکسل بلژیک اشاره شد. انتخاب سفر به مقصد بلژیک در سال‌های اخیر با تقاضای بیشتری روبه‌رو بوده است و این تنها به دلیل افزایش اطلاع عمومی مردم درباره این کشور است.
شما نیز اگر با خواندن مطلب بالا به این بلژیک جذب شده‌اید و قصد سفر دارید؛ خوب است بگوییم انتخاب هوشمندانه‌ای کرده‌اید. سفر به این کشور یک سفر تمام عیار متناسب با هر سلیقه است. برای تهیه بلیط چارتر هواپیما و همچنین پرواز چارتر بلژیک از رزرواسیون چارتر 118 دیدن فرمایید. 
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.