آشنایی با شگفت انگیزترین جاهای دیدنی مجارستان

درباره کشور مجارستان چه می‌دانید؟ آیا اطلاعی در مورد جاهای دیدنی مجارستان دارید؟ پایتخت مجارستان چه شهری است؟ در ادامه این مطلب به تمامی سوالات احتمالی شما عزیزان در ارتباط با کشور شناخته شده مجارستان به صورت کلی صحبت خواهیم کرد. این کشور در اروپای مرکزی و حوضچه پانونی واقع شده است. مجارستان با بیش از 7/9 میلیون جمعیت یکی از کشورهای پرجمعیت در اروپا محسوب می‌شود. این کشور با اوکراین، صربستان، کرواسی، اتریش، اسلوونی و رومانی مرز مشترک دارد و همسایه است. خوب است بدانید کشور مجارستان از نظر استانداردهای زندگی در سطح بالا و ایده آلی قرار دارد. علاوه بر این کشور مجارستان تاریخ و فرهنگی عمیق و غنی دارد پایتخت آن شهر بوداپست است.
در صورت آن که شما نیز طرفدار سفر به مجارستان هستید، لازم است برای تهیه بلیط فوری هواپیما و رزرو تور مجارستان اقدام کنید. با سپردن تمامی اقدامات سفر از صفر تا صد به مجموعه آژانس مسافرتی چارتر 118 امکان خرید بلیط ارزان هواپیما و رزرو بهترین تور مجارستان برای شما فراهم خواهد بود.

جاهای دیدنی مجارستان

آشنایی با زیباترین جاهای دیدنی مجارستان

کشور مجارستان کشوری پهناور، غنی و با سابقه تاریخی و فرهنگی بسبار است. این کشور در تمامی حوزه‌ها از جمله هنر، ادبیات، ورزش، علوم و تکنولوژی سابقه درخشانی دارد. همچنین طبیعت منحصر به فرد نظیر چشمه‌ آب گرم و پارک‌‌های زیبا تنها بخشی از جاذبه‌های گردشگری و توریستی این کشور و البته شهر بوداپست است. جاذبه‌های دیدنی مچارستان آنقدر زیاد است که در لیست سازمان جهانی گردشگری عنوان یازدهمین کشور محبوب و دوست داشتنی در اروپا را از آن خود کرده است. براساس آمار در سال 2017 گردشگران مراجعه کننده به بوداپست 15785000 نفر بوده که این خود نشان دهنده خیل عظیم مسافران به مقصد مجارستان است.

همچنین جاهای دیدنی لهستان کلیک کنید.


بهترین جاهای دیدنی مجارستان عبارتند از:

 • تپه گلرت
 • پارک ملی هورتوبادی
 • کلیسای سنت استفان
 • پارک شهر بوداپست
 • موزه تاریخ بوداپست
 • ساختمان پارلمان مجارستان
 • خانه اپرای دولتی
 • پل زنجیر
 • قلعه بودا
 • دریاچه آبگرم هویز
 • کلیسای ماتیاس
 • قلعه وایداهونیاد
   

تپه گلرت مجارستان

تپه گلرت مجارستان

تپه گلرت مجارستان از آن جاذبه‌هایی است که به صورت نماد درآمده و برای مردمان کشور بسیار ارزشمند است. تپه گلرت یک تپه مرتفع به ارتفاع 235 متر است که به رود دانوب مجارستان مشرف می‌باشد. روی بلندترین بخش تپه قلعه و مجسمه آزادی که نشان از استقلال این مرز بوم است به چشم می‌خورد. تماشای کرانه رود دانوب، شهر بوداپست بالا و بازدید از غاری به طول 60 و به عمق 18 متری از ویژگی‌های تپه گلرت است. غار این منطقه قدمتی بیشتر از 300 تا 500 هزار سال دارد.

پارک ملی هورتوبادی مجارستان

پارک هورتوبادی مجارستان

پارک ملی هورتوبادی یکی از جاهای دیدنی مجارستان است که هرگز نباید لذت دیدن آن را از خود بگیرید. این پارک در شهر دبرسن کشور مجارستان قرار دارد و یک پارک غنی از نظر گونه‌های گیاهی و جانوری است. پارک ملی هورتوبادی جزء بزرگترین پارک‌های مجارستان است که به سبک کشاورزی سنتی خود شهرت دارد. این پارک مساحتی بیش از 74 هکتار دارد. پارک ملی هورتوبادی در سال 1999 جزء میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. 

کلیسای سنت استفان مجارستان

کلیسا سنت استفان مجارستان

کلیسای سنت استفان متعلق به اولین پادشاهان مجارستان می‌باشد. این کلیسا از نظر وسعت بزرگترین کلیسای کشور مجارستان شناخته می‌شود. برای ساخت این کلیسای بزرگ و عظیم که تنها ارتفاع گنبد آن به 96 متر می‌رسد بیش از 50 سال وقت و زمان صرف کرده‌اند. این کلیسا پس از چندین و چند سال زیر نظر برترین معماران زمان خود به سبک معماری تلفیقی نئورنسانس و نیوکلاسیک ساخته شد. کلیسای سنت استفان درست روبه‌روی ساختمان پارلمان واقع شده که خود نشان دهنده برابری و توازن میان دولت و دین است.

پارک شهر بوداپست مجارستان

پارک بوداپست مجارستان

و اما پارک شهر بوداپست نیز از آن دست جاذبه‌های گردشگری بسیار محبوب در کشور مجارستان است. این پارک در بخش مرکزی شهر بوداپست قرار گرفته و دسترسی به آن بسیار آسان است. پارک شهر بیش از 1.2 کیلومتر مربع مساحت دارد و دارای جاذبه‌های دیدنی بسیاری در داخل خود است. برخی از این جاذبه‌ها شامل باغ وحش، آب گرم سیچینی، شهربازی و قلعه ویداهونیاد، رولر کوستر، دریاچه، پیست اسکی و... می‌شود. در این پارک می‌توانید از چندین جاذبه دیگر نیز دیدن کنید.

موزه تاریخ بوداپست مجارستان

موزه تاریخ بوداپست مجارستان

موزه تاریخ بوداپست موزه‌ای غنی و جذاب است که جزء جاهای دیدنی مجارستان از نوع تاریخی به شمار می‌رود. ساختمان یا بنای موزه در واقع در یک قلعه تاریخی با قدمتی نزدیک به 2000 سال در یک ساختمان 3 طبقه متعلق به قرون وسطا راه اندازی شده است. این ساختمان در قرون وسطا کاخ سلطنتی بوده است و هر طبقه از این موزه یکی از دوران‎‌های تاریخی مجارستان را به تصویر کشیده است. از سال 1860 تا 1985 و حتی دوره ماقبل تاریخ را می‌توان در این موزه تماشا کرد.

ساختمان پارلمان مجارستان

ساختمان پارلمان مجارستان

ساختمان پارلمان یک ساختمان مرتفع با 96 متر است که به بلندترین بنا در مجارستان شناخته می‌شود. این ساختمان درست مقابل کلیسای سنت استفان و در کناره رود دانوب بتا شده است. این بنا یک بنای دولتی است و محل استقرار شورای ملی مجارستان می‌باشد. به ساختمان پارلمان، پارلمان بوداپست نیز گفته می‌شود که به سبک زیبای معماری نئوگوتیک ساخته شده و به یک جاذبه‌ی گردشگری پرطرفدار از دید توریست‌ها تبدیل شده است.

خانه اپرای دولتی مجارستان

خانه اپرا مجارستان

خانه اپرای دولتی یک سالن اپرای واقعی و بسیار زیبا با سقف بلند و ترئینات مناسب یک سالن اپرای لوکس است. این خانه در سال 1884 افتتاح شد و برای ساخت آن نیز 11 سال زمان و انرژی گذاشته شد تا خانه اپرای دولتی باشکوه و جلالی این چنین ساخته شود. این سالن به دلیل زیبایی و مساحت بالای خود عنوان دومین سالن اپرای کشور را از آن خود کرده است. برای ساخت خانه اپرای دولتی مجارستان از سبک نئورنسانس استفاده شده است.

پل زنجیر مجارستان

پل زنجیر مجارستان

پل زنجیر نیز یکی دیگر از جاهای دیدنی مجارستان است. این پل نام‌های دیگری چون پل چین و پل زنجیری را یدک می‌کشد. در معرفی این پل باید بگوییم؛ پل زنجیر پلی معلق است که روی رود دانوب و شهر بوداپست کشیده شده که این دو بخش را بهم متصل کرده است. پل زنجیری برای بومیان و مردم کشور مجارستان نمادی از پیشرفت، اتحاد و بیداری ملت است و اعتبار و ارزش والایی دارد. در تکمیل اطلاعات پل زنجیری، این پل در سال 1849 به دست معماری ماهر و خبره ساخته شد و به یک جاذبه گردشگری محبوب تبدیل گشت.

قلعه بودا مجارستان

قلعه بودا مجارستان
قلعه تاریخی بودا یک قلعه بسیار کهن است که در گذشته‌های دور متعلق به پادشاهان مجارستانی بوده است. در واقع این قلعه یک قلعه یا کاخ سلطنتی می‌باشد که در سال 1265 ساخته شد. این قلعه در بخش جنوبی تپه هیل بنا شده است. پس از گذشت حدود 50 سال یعنی در سال 1740 تا 1769 به این قلعه کاخ بزرگ و فاخر باروک اضافه شد. امروزه در قلعه بودا که یک جاذبه گردشگری تاریخی است گالری‌ها، موزه و کلیساهای مختلفی به نمایش گذاشته شده است. این جاذبه در سال 1987 به ثبت یونسکو رسیده است.

چشمه آبگرم هویز مجارستان

چشمه آبگرم هویز مجارستان
همانطور که در ابتدای مقاله آوردیم؛ آبگرم و دریاچه در کشور مجارستان جزئی جدایی ناپذیر از جاهای دیدنی مجارستان هستند. دریاچه یا چشمه آبگرم هویز یک جاذبه شناخته شده در بوداپست است. این چشمه در ساحل غربی دریاچه بالاتون قرار دارد. این چشمه از نظر ترکیبات شیمیایی، جانوری، پوشش گیاهی و درمانی بسیار حائز اهمیت است. بیماران حرکتی و رماتیسمی از سراسر جهان برای درمان به این آبگرم رجوع می‌کنند. چشمه آبگرم هویز با مساحت تقریبی 47 هزار متر مربع بزرگترین چشمه آبگرم جهان نامگذاری شده است.

کلیسای ماتیاس مجارستان

کلیسا ماتیاس مجارستان
کلیسای ماتیسا یک کلیسای بسیار کهن است که در نیمه قرن 14 میلادی به سبک پر زرق و برق گوتیک ساخته شد. این کلیسا برای مذهب کاتولیک که مذهب اصلی مردمان بوداپست مجارستان است در سال 1015 بنا کردند. کلیسای ماتیاس در مرکز منطقه جاذبه دیدنی قلعه بودا و در مقابل جاذبه گردشگری سنگر ماهیگیر واقع شده است که به شما این امکان را می‌دهد تا از هر دو مکان توریستی نزدیک به آن دیدن کنید. این کلیسا دومین کلیسای قرون وسطایی در مجارستان می‌باشد و از نظر تاریخی و مذهبی ارزشمند است.

قلعه وایداهونیاد مجارستان

قلعه وایداهونیاد مجارستان
و آخرین جاذبه دیدنی که در این بلاگ به شما معرفی خواهد شد، قلعه وایداهونیاد است. این قلعه یکی از جاهای دیدنی مجارستان است که در پارک شهر بوداپست قرار گرفته است. برای تماشای این قلعه لازم است که به پارک شهر مراجعه کنید. قلعه وایداهونیاد یک سازه فوق العاده زیبا و دیدنی است که در سال 1896 برای جشن 1000 ساله استقلال مجارستان در پارک شهر ساخته شد.

جمع بندی
تاکنون در این بلاگ با 12 تا از جاهای دیدنی مجارستان آشنا شده‌اید. حال اگر با معرفی جاذبه‌های فراوان و متفاوت این کشور به شهر بوداپست علاقه مند شده‌اید می‌توانید با خرید و شرکت تور بوداپست از جاذبه‌های توریستی و طبیعی کشور مجارستان دیدن کنید.
برای سفر به بوداپست بهتر است از چندین هفته قبل برای خرید بلیط چارتری از وبسایت ما اقدام فرمایید. در صورت آن که سفر شما نیز یک سفر فوری و یهویی باشد نیز باز هم مجموعه چارتر 118 در کنار شماست. زیرا امکان خرید فوری بلیط هواپیما در مجموعه ما نیز برای سفرهای یهویی پیش بینی شده است. برای اطلاع بیشتر در این مورد با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.