آشنایی با بهترین و زیباترین جاهای دیدنی یونان

درباره کشور باستانی و تاریخی یونان چه می‌دانید؟ آیا می‌دانید جاهای دیدنی یونان چیست؟ درباره جمهوری یونان، تاریخ و قدمت آن چه اطلاعاتی دارید؟ برای اطلاع بیشتر در مورد کشور معروف و محبوب  یونان با این صفحه از آژانس مسافرتی چارتر 118 همراه باشید تا هر آنچه لازم است قبل از سفر راجع به این کشور کهن بدانید را به دست آورید. یونان کشوری است اوراسیایی که در جنوب شبه جزیره بالکان و جنوب شرق اروپا واقع شه است. آلبانی، مقدونیه شمالی، ترکیه و بلغارستان همسایگان یونان هستند. پایتخت کشور یونان شهر محسور کننده آتن است که در کتب تاریخی از آن بسیار نام برده‌اند. در سواحل دریای اژه یونان اولین تمدن‌های پیشرفته اروپایی شکل گرفته است. 
کشور یونان جزء 5 کشور توریستی دنیاست و از نظر تاریخی برای کل جهانیان دارای اعتبار است. این کشور توسعه یافته با اقتصاد موفق خود از مقاصد پرطرفدار دنیاست. در صورتی که قصد سفر به یونان را دارید می‌توانید برای خرید بلیط هواپیما یونان، رزرو تور یونان و یافتن بلیط هواپیما ارزان قیمت به رزرواسیون ما مراجعه کنید.

جاهای دیدنی یونان

معرفی جذاب‌ترین جاهای دیدنی یونان

همانطور که در بخش مقدمه نیز آوردیم؛ یونان کشوری اصیل با قدمتی فراوان است که جاذبه‌های دیدنی بسیاری را در خود جای داده است. ان کشور را مهد فرهنگ عربی، فلسفه غربی، تاریخ نگاری، ریاضیات، علوم سیاسی، نمایشنامه نویسی، تئاتر، بازی‌های المپیک، رادیوم دموکراسی و... می‌دانند. اگر به تاریخ علاقه مند هستید و از تماشای جاهای تاریخی لذت می‌برید حتما از یونان دیدن کنید. 18 تا از جاذبه‌های این کشور به ثبت آثار جهانی یونسکو رسیده است.


مهم‌ترین جاهای دیدنی یونان عبارتند از:

 • محله سیری آتن
 • مجموعه تاریخی شارکوس
 • معبد پارتنون 
 • معبد زئوس
 • تندیس غول رودس
 • ساحل قرمز
 • آتشفشان سانتورینی
 • معبد ارچیتوم
 • جزیره ایوس
 • غار تئوپترا
 • موزه ماقبل تاریخ ثرا
 • آگورا باستان
   

محله سیری آتن یونان

محله سیری آتن یونان

محله سیری در شهر آتن جزء زیباترین محلات یونان است. این محله با معماری ویژه خود و همچنین جذابیت‌هایی چون انواع رستوران‌ها و کافه و هنرهای خیابانی از موسیقی، نقاشی، نمایش و... ساعت‌ها شما را سرگرم خواهد کرد. با ورود به محله سیری یونان گویی به یک شهر و دیار دیگر سفر کرده‌اید. شگفتی‌های این محله در کنار جو شاد و صمیمی آن سبب محبوبیت این جاذبه در کشور یونان شده است. به محله سیری محله توریست‌ها نیز گفته می‌شود.

مجموعه تاریخی شارکوس یونان

شارکوس یونان

تاریخ و تمدن در کشور یونان حرف اول را می‌زند. مجموعه تاریخی شارکوس نیز تنها مجموعه باستانی واقع در جزیره زیبا و توریستی ایوس می‌باشد. بناهای بجا مانده در این مجموعه نشان دهنده معماری دوران سیکلادیک است که برای تاریخ نگاران ارزش والایی دارد. در بخش‌های مختلف مجموعه تاریخی و باستانی شارکوس ابزار و ظروف از جنس فلز، سنگ و استخوان جمع آوری شده است. این مجموعه یکی از جاهای دیدنی یونان به شمار می‌رود.

معبد پارتنون آتن یونان

معبد پارتنون یونان

معبد پارتنون یکی از معابد مهم یونان است که به عنوان یادبود از خدای آتناپارتنوس که مالک آتن تلقی می‌شود بر روی تپه‌ای در مجاورت شهر آتن ساخته شده است. وظیفه این خدا در ادیان و فرهنگ یونانیان برای حفظ شهر از تجاوزها و بدی‌هاست. معبد پارتنون حدود 447 سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده است. اما قبل از معبد پارتنون در این منطقه معبد دیگری نیز وحود داشته که به آن پیش پارتنون می‌گویند. مجسمه آتنا ساخته شده از طلا و عاجل فیل جذاب‌ترین و باشکوه‌ترین بخش این جاذبه تاریخی است.

معبد زئوس آتن یونان

معبد زئوس یونان

و اما نگین جاهای دیدنی یونان معبد زئوس است. این معبد باستانی همچون نگینی درخشان در کشور یونان می‌درخشد و از نظر قدمت، اصالت، معماری، عظمت یا بزرگی ارزش فراوانی دارد. معبد زئوس در میان سال‌های 456 تا 470 قبل از میلاد به عنوان یک ورزشگاه فاخر برای برگزاری رقابت‌های ورزشی ساخته شد. علاوه بر این چندیدن معبد در آلتیس یا همان بیشه‌ی مقدس نیز بنا شد. با برگزاری مسابقات مختلف و مراجعه افراد بسیار نیاز به بازسازی معبدی باشکوه‌تر احساس شد که پس از آن معبد باشکوه زئوس در سال 460-470 ساخته شد.

تندیس غول رودس یونان

تندیس غول رودس یونان

غول رودس خدای خورشید است که به هلیوس نیز شناخته می‌شود. تندیس غول رودس در بخش ورودی بند جزیره رودس واقع شده است. رودس یک جزیره کوچک است که تندیس غول هلیوس در بخش ورودی آن به چشم می‌آید. این تندیس باشکوه 37 متر ارتفاع دارد و یک زن رداپوشیده با دستانی که مشعل و کتابی را به دست گرفته به چشم می‌خورد و نماد آزادی است. غول رودس 56 سال پیش ساخته شده و به عنوان هدیه از فرانسه به آمریکا می‌باشد. این مجسمه جزء عجایب یونان به شمار می‌رود که بازدید از آن بسیار توصیه شده است.

ساحل قرمز یونان

ساحل قرمز یونان

ساحل قرمز نیز از شگفتی‌ها و دیدنی‌های طبیعی و تماشایی  یونان است. این ساحل جزء سواحل معروف و خاص در دنیاست. ساحل سرخ دارای ماسه و صخره‌های سرخ رنگ می‌باشد. صخره‌های بلند سرخ این ساحل همانند دیواری عظیم مقابل دریا کشیده شده است. در ساحل سرخ، صندلی‌ها و چترهای بزرگی برای استراحت و ریلکس کردن تورست‌ها وجود دارد. در این ساحل سرخ رنگ می‌توانید آرامش و آسایشی ناب را تجربه کنید و از نقاشی دست خداوند لذت ببرید و عکاسی کنید.

آتشفشان سانتورینی یونان

آتشفشان سانتورینی یونان

سانتورینتی از جاهای دیدنی یونان است که معمولا مورد توجه اکثر توریست‌ها واقع می‌شود. آتشفشان سانتورینی حدود 3600 سال پیش پس از انفجار بزرگ خود فرورفتگی دیگ شکلی به نام کالدرا را به وجود آورد. وسط این فرورفتگی یا همان کالدرا دو جزیره کوچک به چشم می‌خورد. چشمه آب گرم این آتشفشان بسیار دیدنی است. پس از گذشت سال‌ها و قرن‌ها آتشفشان عظیم سانتورینی هنوز فعال است و گاز تولید می‌کند. حمام در چشمه آب گرم سانتورینی، بازدید از جزیره‌ها، کوه آتشفشان و ساحل از جذابیت سانتورینی است.

معبد ارچتیوم آتن یونان

معبد ترچتیوم آتن یونان
ارچتیوم یا ارچتیوس یکی از معابد متفاوت و مهم در یونان است. این معبد در آکروپولیس آتن واقع شده و نشان دهنده نبوغ، معماری و هنر دست یونانیان از دیرباز می‌باشد. این معبد کهن و باارزش در میان سال‌های 405 تا 421 میلادی ساخته شده است. در واقع معبد ارچتیوم پس از تخریب معبد قبلی آکروپلیس توسط ایرانیان ساخته شد. در داخل این معبد فاخر و دیدنی مسجمه شش زن به تصویر کشیده شده است که در قاب‌هایی محکم و ایمن نگهداری می‌شوند. معبد ارچتیوم از سنگ مرمر پنتلیک ساخته شده و از مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی یونان محسوب می‌شود. محراب این معبد به خدایانی چون پزدیون و ارچتیوس تقدیم شده است.

جزیره ایوس یونان

جزیره ایوس یونان
یونان کشوری ساحلی است که به دریاهای بزرگی دسترسی دارد. بنابراین همانطور که انتظار می‌رود جزیره در این کشور بسیار است. جزیره ایوس یک جزیره کوچک اما پرطرفدار در یونان است که در معمولا در فصل تابستان مورد توجه گردشگران واقع می‌شود. این جزیره میان دو جزیره سانتورینی و جزیره ناکس قرار گرفته است. عصرها و به خصوص شب‌های جزیره ایوس از نظر زیبایی، آرامش و همچنین تفریحی مورد توجه گردشگران نوجوان است. شب نشینی این جزیره در فصل تابستان دوستان خارجی زیادی را به لیست دوستان شما اضافه خواهد کرد.

غار تئوپترا یونان

غار تئوپترا یونان
یکی دیگر از جاهای دیدنی یونان که بسیار متفاوت از دیگر جاذبه‌های این کشور است، غار نئوپتراست. این غار در نزدیکی جنوب متئورا واقع شده است. به عبارت دیگر غارهای تئوپترا تنها سه مایل با متئورا فاصله دارند. در گذشته‌های بسیار دور یعنی قبل از آنکه صومعه‌ای در بالای این منطقه ساخته شود و راهبان در آن جای گیرند، افرادی قبل از آنان نیز در این غار زندگی می‌کردند. تخمین زده شده است که ساکنین اولیه غار تئوپترا حدود 50000 سال پیش می‌زیستند. با بازدید از این غار می‌توانید با قدیمی‌ترین سازه‌های دست انسان‌ها و نبوغ چند هزار سال پیش به خوبی آشنا گردید. 

موزه ماقبل تاریخ ثرا یونان

موزه ما قبل تاریخ ثرا یونان
موزه‌ها همیشه جزء جدایی ناپذیر از جاذبه‌های دیدنی یک منطقه و جاهای دیدنی یونان هستند. برای شناخت سرگذشت یک کشور بهترین راه بازدید از موزه‌های آن شهر است. موزه ماقبل تاریخ ثرا نیز نمونه بی نقصی برای شناخت یونان از دوران ماقبل تاریخ است. گلدان، ظروف، نوشته‌ها، اسلحه، سرامیک، مجسمه، نقاشی، نقاشی میمون‌ها و مشکوفات جمع آوری شده در موزه ماقبل تاریخ ثرا همگی برگی از صفحات تاریخ یونانیان می‌باشد. بخش‌هایی از ظروف این موزه از خرابه‌های آکروتیری جمع آوری شده‌اند.

آگورا باستان آتن یونان

آگورا باستان آتن یونان
در تعریف آگورای باستان یونان باید بگوییم آگورا باستان مهد دموکراسی یونانیان در دوره باستان می‌باشد. اگوارا در شمال آکروپلیس قرار گرفته و محلی برای تجارت و به طور کلی خرید و فروش است. علاوه بر این تمامی محافل گفت و گو با محوریت سیاست، تجارت، ماهیت جهان، موضوعات روز جهان و بحث‌های اعتقادی و مذهبی در آگورا بوده است. معبد این جاذبه 5 قرن پیش از میلاد با 34 ستون دوریک ساخته شد. البته خوب است بدانید معبد هفیاستوس در قرن هفتم تغییر کاربری داده و به کلیسا واگذار شد. 
 

جمع بندی
با مطالعه بلاگ جاهای دیدنی یونان با محبوب‌ترین جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این کشور از دیدگاه گردشگران آشنا خواهید شد. حال در صورتی که با مطالعه این مطالب شما نیز به یونان علاقه مند شده و خواهان سفر به این کشور غنی از نظر تاریخ و فرهنگ هستید، باید به دنبال یک آژانس گردشگری و مسافرتی خوب برای خرید بلیط چارتر هواپیما و رزرو تور باشید. 
آژانس مسافرتی چارتر 118 همان آژانسی است که به دنبال آن هستید. مجموعه ما با راهنمایی‌های تخصصی و ارائه تورها و بلیط‌های اقتصادی و به صرفه در کنار شما عزیزان است که بدون نگرانی و مشکل تمامی اقدامات مربوط به سفر از رزرو هتل، رزرو تور تا خرید بلیط ارزان هواپیما را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.