12 تا از جاهای دیدنی مکزیک را بشناسید!

مکزیک براساس میانگین آمار گردشگرانی که به این کشور سفر می‌کنند، جزء 10 کشور توریستی در دنیا از آن نام می‌برند. ما در این بلاگ قصد داریم 12 تا از جاهای دیدنی مکزیک را به شما معرفی کنیم. شما نیز اگر قصد دارید به یکی از توریستی‌ترین شهرها و کشورهای دنیا سفر کنید با ما همراه باشید تا با این کشور جذاب بیشتر آشنا گردید. مکزیک که به ایالات متحده مکزیک معروف است بیش از 128933000 نفر جمعیت دارد. از دیگر مشخصات این کشور می‌توان به زبان اسپانیایی، پایتخت شهر مکزیکوسیتی و دین مسیحیت کاتولیت اشاره کرد. کشور مکزیک در بخش شمالی با ایالات متحده آمریکا، از جنوب با گواتمالا، بلیز و اقیانوس آرام و از غرب و شرق به ترتیب با خلیج مکزیک و دریای کارائیب هم‌مرز می‌باشد. 
کشور مکزیک دهمین کشور پرجمعیت و چهاردهمین کشور از نظر وسعت در جهان شناخته می‌شود. آژانس مسافرتی چارتر 118 به سبب درخواست بالای بلیط هواپیمای چارتر مکزیک این مطلب را برای همراهان عزیز چارتر ارائه می‌کند. در ادامه با منحصربه‌فردترین جاهای دیدنی مکزیک آشنا خواهید شد. 

جاهای دیدنی مکزیک

معرفی برترین جاهای دیدنی مکزیک 

همانطور که از یک کشور توریستی انتظار می‌رود، کشور مکزیک نیز با توجه به جاذبه‌های توریستی که دارد در میان گردشگران به محبوبیت رسیده است. قدمت این شهر به 40 هزار سال پیش باز می‌گردد. گفته می‌شود که کشور مکزیک از سری بخش‌هایی است که از نظر تمدن باستانی برای مردم دنیا قابل اهمیت است. مکزیک یک کشور بسیار غنی از منظر جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و تفریحی است. جالب است بدانید هنر، ستاره شناسی، ریاضیات و معماری این کشور بسیار نامی است. با سفر به مکزیک می‌توانید از تمامی جاذبه‌های دیدنی این کشور از طبیعیت بکر و دست نیافتنی تا بناهای تاریخی و اصیل دیدن فرمایید. 


برترین جاهای دیدنی مکزیک عبارتند از:

  • طاق‌های کابو سن لوکاس
  • ساحل مخفی ماریتا
  • جزیره عروسک‌ها
  • موزه فریدا کالو
  • هرم بزرگ چولولا
  • موزه ملی مردم شناسی


طاق‌های کابو سن لوکاس مکزیک

طاق‌های کابوسن از جاهای دیدنی مکزیک
یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی در مکزیک که همواره گردشگران را به دلیل چشم انداز فوق العاده و آرامشی که دارد به سمت خود می‌کشاند، طاق‌های کابو سن لوکاس هستند. این طاق‌ها که در واقع به شکل صخره‌ای هستند در بخش جنوبی مکزیک و در مجاورت شبیه جزیره باخا کالیفرنیا قرار گرفته است. این صخره که از سال‌های سال در خلیج کالیفرنیا قرار دارند از دیرباز مخفی گاهی برای دزدان دریایی در قرن شانزدهم بوده است. امروزه این طاق‌های زیبا که در خط ساحلی اقیانوس آرام جای گرفته است. نمای طاق‌های باشکوه و زیبای مکزیک در غروب و طلوع بسیار دیدنی است. در این بخش اقامتگاه‌های زیادی نیز وجود دارد که مورد توجه توریست‌ها واقع می‌شود.

ساحل مخفی ماریتا مکزیک

ساحل ماریتا جاهای دیدنی مکزیک
یکی از زیباترین جاهای دیدنی مکزیک ساحل مخفی ماریتاست. این ساحل یک جاذبه طبیعی بسیار رویایی و شگفت انگیز است که به ساحل عشق نیز معروف می‌باشد. نامی که به این ساحل اختصاص داده‌اند به دلیل شکافی است که در سطح بخشی از جزایر ماریتا در کشور مکزیک قرار دارد. آورده شده است که علت به وجود آمدن این ساحل بمبارانی است که به صورت عمدی برای آزمایش‌های نظامی دولت مکزیک صورت گرفته است. برای دستیابی به ساحل مخفی یا ساحل ماریتا لازم است از طریق کانال آبی 15 منری به سمت اقیانوس اطلس برانید. قایق سواری، غواصی و لذت بردن از طبیعت از جذابیت‌های این ساحل است.

جزیره عروسک‌های مکزیک

جزیره عروسک‌ها
جزیره عروسک‌ها از عیجب‌ترین و خاص‌ترین جاذبه‌های گردشگری و دیدنی در مکزیک است. این جزیره که به آن جزیره وحشت نیز می‌گویند براساس یک داستان و یک باور قدیمی بنا شده است. داستان عروسک‌های بسیاری که از درخت‌ها و بخش‌های مختلف این جزیره آویزان است و به چشم می‌خورد. در این جزیره شخصی بنام جولیان زندگی می‌کرده است که پس از پیدا کردن جسد یک دختر بچه پس از آن برای دور کردن شیاطین و ارواح شیطانی دست به جمع‌ آوری انواع و اقسام بخش‌هایی از بدن عروسک‌های پلاستیکی کرده است. از این جزیره برای ساخت فیلم‌های ترسناک نیز استفاده می‌شود. اگر شجاغ هستید بازدید از این مکان دیدنی را از دست ندهید.

موزه فریدا کالو مکزیک

موزه فریدا کالو
موزه مکزیک یکی از معدود موزه‌های کشور مکزیک است. به سبب دیوارهای آبی رنگ این موزه، به موزه فریدا کالو خانه یا موزه آبی نیز گفته می‌شود. این خانه یا موزه متعلق به نقاش معاصر مکزیکی یعنی فریدا کالو می‌باشد. امروزه در این موزه تمامی اجسام و وسیله‌های هنری و زندگی مربوط به این هنرمند معاصر جمع آوری شده و در معرض تماشای عموم قرار گرفته است. جالب توجه است که بخش‌های مختلف این موزه از جمله اتاق شخصی فریدا هنوز دست نخورده باقی مانده است. این موزه در مکزیکوسیتی قرار دارد.

هرم بزرگ چولالو مکزیک

هرم بزرگ چولا
هرم بزرگ چولالو یا کوه ساخته شده توسط انسان یکی از شناخته شده‌ترین جاهای دیدنی مکزیک است. این هرم را با 54 متر ارتفاع و پایه‌ای به طول 182 متر مربع بزرگ‌ترن سازه تاریخی به دست بشر تلفی می‌شود. قدمت فوق العاده این هرم به 200 سال پیش از میلاد مسیح نسب داده شده است. برای ساخت هرم بزرگ چولالو مکزیک تا قرن 9 پس از میلاد مسیح زمان گذاشته‌اند تا این هرم غول پیکر را بسازند. این هرم حدود 128 کیلومتری مکزیکوسیتی در شهری کوچک قرار دارد. برای ساخت هرم چولالو در دوران‌های تاریخی، اقوام مختلفی نظیر اولمک، تولتک و آمریکای میانه در شش مرحله همکاری کرده‌اند. این هرم به طور کلی از خاک و رس ساخته شده است. کلیسای بانوی شفا بخش ما مکزیک نیز روی هرم چولالو نیز قرار گرفته است.

موزه ملی مردم شناسی مکزیک  

موزه ملی مکزیک
موزه‌های مردم شناسی یکی از جاذبه‌های اصلی گردشگری و توریستی در هر شهر و کشور هستند. در این موزه‌ها معمولا شاهد میراث‌هایی از زندگی مردمان آن بخش و منطقه هستیم. موزه‌های مردم شناسی برای آشنایی با فرهنگ، هنر، اقوام، آداب رسوم و هر آنچه به آشنایی با زندگی مردمان یک شهر مربوط می‌شود، اختصاص داده شده است. موزه ملی مردم شناسی مکزیک نیز دیدنی‌های مطرح کلمبیایی چون سنگ خورشید و یا مجسمه ارزشمند و بزرگ آزتک را به نمایش گذاشته است. موزه ملی مردم شناسی را به افرادی که به تاریخ علاقه مند هستند پیشنهاد می‌دهیم.


کلام آخر
چارتر 118 نیز در این بلاگ به معرفی 12 تا از معروف‌ترین و محبوب‌ترین جاهای دیدنی مکزیک پرداخت. امیدواریم با مطالعه این بخش از صفحه خبری و گردشگری ما اطلاعات مفید و ارزشمندی درباره جاذبه‌ها و به طور کلی کشور مکزیک به دست آورده باشید. مجموعه بزرگ و فعال ما در خدمت مشتریان وفادار خود است تا به پاس تشکر و قدردانی با ارائه بلیط هواپیمای ارزان و اقتصادی قدمی برای رفاه بیشتر مشتریان عزیز بردارد. برای خرید بلیط هواپیما به صورت 24 ساعته از شبانه روز کافیست به رزرواسیون چارتر 118 مراجعه کنید. از مزایای وبسایت ما می‌توان به ارائه تور و خرید بلیط چارتری و اقتصادی پروازهای داخلی و خارجی اشاره کرد. 
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.