10 تا از برترین جاهای دیدنی مالزی که باید بشناسید!

جاهای دیدنی مالزی

چارتر 118 در این بلاگ قصد معرفی برترین جاهای دیدنی مالزی را دارد. جالب است بدانید پرواز مالزی یکی از پر تقاضاترین پروازها و بلیط چارتری در سایت ما هستند. این خود نشان دهنده میزان توریست‌های ایرانی است که هر ساله به این کشور آسیایی سفر می‌کنند. مالزی جزء معدود کشورهایی است که سفر به آن برای ایرانیان بدون نیاز به ویزا ممکن خواهد بود. این گزینه در کنار نزدیکی و جاذبه‌های گردشگری و توریستی این کشور سبب بالا رفتن محبوبیت مالزی در میان توریست‌ه ا به خصوص توریست‌های ایرانی و آسیایی شده است. مالزی زیبا یک شهر جنوب شرقی در قاره آسیاست و پایتخت آن "کوالالامپور" نیز می‌باشد. با سایت چارتر 118 همراه باشید تا با 10 تا از معروف‌ترین جاهای دیدنی مالزی آشنا گردید.

جاهای دیدنی مالزی چیست؟

اولین ساکنین کشور مالزی، پرتغالی‌ها و پس از آن بریتانیایی‌ها بوده است. این کشور نیز سال‌های سال محل تجمع هندی‌ها و بودایی‌ها نیز تلقی می‌شد. مالزی از سال 1957 به استقلال رسید و حکومت سلطنتی را به صورت دوره‌ای انتخاب کرد. کشور مالزی به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد دارای آب و هوای خاصی است. جاذبه‌های طبیعی بسیار، گونه‌های جانوری فراوان، بناهای زیبای تاریخی، منابع طبیعی، تفریحات هیجان انگیز و... همگی از جاذبه‌های گردشگری این کشور هستند.

برترین جاهای دیدنی مالزی عبارتند از:

  • تالار شهر پنانگ
  • فایرفلای پارک
  • جزیره لنکاوی
  • پارک ماجراجویی ای تی وی
  • باغ پروانه انتوپیا
  • پارک ملی گونونگ مولو
  • مرکز تفریحی بریک اوت
  • معبد خوکونگسی
  • مرکز حفاظت فیل کوالا گندا
  • پل پارک کلی تامان نگارا

 

معرفی تالار شهر پنانگ مالزی

تالار شهر پنانگ

یکی از جاذبه‌های تاریخی و جذاب کشور مالزی تالار شهر پنانگ است. این ساختمان در واقع در سال 1903 در بخش غربی شهر به منظور شورای شهر به سبک نئوباروک ساخته شده است. این ساختمان 2 طبقه دارد و به دلیل حافظت بیشتر امکان بازدید از داخل موزه نیز فراهم نمی‌باشد. از ویژگی‌های تالار شهر پنانگ می‌توان به ستون‌های ردیفی، پنجره‌های طاقی شکل و زیبا اشاره کرد. این بنا که به عنوان یادبودی از کشور مالزی نیز یاد می‌شود در سال 1982 به لیست یادبودهای ملی مالزی و میراث فرهنگی یونسکو درآمد.

 

معرفی فایرفلای پارک مالزی

فایر فلای پارک

فایرفلای پارک یا پارک کرم شب تاب یکی از رویایی‌ترین جاهای دیدنی مالزی است. این پارک از سری خاص‌ترین جاذبه‌های طبیعی در دنیاست. همانطور که از نام این پارک مشخص است، پارک فایرفلای پر از کرم شب تاب می‌باشد. این پارک در نزدیکی رودخانه واقع شده است و یک منبع نورانی طبیعی و بسیار زیبا و چشم نواز را ایجاد کرده است. پارک کرم شب تاب در کوالا سلانگور واقع شده و تنها پارکی است که به کرم‌های شب تاب اختصاص داده شده است. بازدید از این پارک در شب به یک مکان عاشقانه برای عشاق تبدیل شده است. این پارک همچون یک کهکشان پر از ستاره می‌باشد.

 

معرفی جزیره لنکاوی مالزی

جزیره لنکاوی

جزیره لنکاوی مالزی یک جزیره منحصر به فرد از نظر اکوتوریستی است. این جزیره که در شمال غربی مالزی قرار گرفته است خود از 99 جزیره ریز و درشت دیگر نیز تشکیل شده است. جالب توجه است که جزیره لنکاوی از نظر بصری آنقدر چشم نواز است که به آن عنوان زیباترین جاذبه گردشگری مالزی را داده‌اند. جزیره لانکاوی میان یک تنگه به نام مالاکا و دریای آندمان واقع شده است. در این جزیره فوق العاده زیبا در سال 2010 بیش از 85588 نفر زندگی می‌کرده‌اند. لنکاوی به زبان مالزی به معنی عقاب قهوه‌ای نیز می‌باشد.

معرفی پارک ماجراجویی ای تی وی مالزی

پارک ماجراجویی ای تی وی

همانطور که در بخش معرفی جاهای دیدنی مالزی نیز اشاره شد، کشور مالزی دارای همه نوع جاذبه‌ی توریستی می‌باشد و پارک‌های تفریحی یکی از این جاذبه‌ها هستند. یکی از برزگ‌ترین مجموعه‌های تفریحی این کشور پارک ماجراجویی ای تی وی است. این پارک برای نوجوانان و جوانان و افرادی که به فعالیت‌های هیجان انگیز علاقه مند هستند، پیشنهاد می‌شود. عبور از صخره‌ها، تپه‌ها، کوه‌ها با ماشین‌های مخصوص ای تی وی که مناسب ماجراجویی در طبیعت هستند، لذت و هیجانی بالایی را به مخاطب القا می‌کند.

 

معرفی باغ پروانه انتوپیا مالزی

باغ پروانه انتوپیا

مالزی یک شهر رویایی و زیبا به خصوص برای کودکان است. یکی از پارک‌های خاص و تک این کشور علاوه بر پارک کرم شب تاب، پارک پروانه است. این پارک در نزدیکی شهر تلوک باهانگ در 8 هکتار مساحت و در سال 1986 راه اندازی شده است. در این پارک انواع و اقسام پروانه‌های رنگی و زیبای در حال انقراض نگهداری و محافظت می‌شوند. براساس آمار به دست آماده درباره موجودی این پارک، پروانه‌های تحت حافظ بیش از 4000 تا و 120 نوع می‌باشند. بازدید از این پروانه‌ها یک تجربه ناب و خاص برای توریست‌ها می‌باشد.

معرفی پارک ملی گونونگ مولو مالزی

پارک ملی گونونگ

بخش زیادی از جاهای دیدنی مالزی را پارک‌های این کشور تشکیل می‌دهد. کشور مالزی به دلیل آب و هوای گرم و مرطوبی که دارد، دارای پارک‌ها و فضاهای سبز بسیار بکر و شگفت انگیزی است. پارک ملی گونونگ مولو نیز یک پارک جنگلی با شگفتانه‌های بسیار برای توریست‌ها گردشگران است. از ویژگی‌های این پارک می‌توان به قدم زدن در جنگل‌های زیبا، غارهای طبیعی و خاص، صخره‌هایی به سبک گوتیک و... اشاره کرد. بازدید از این پارک یک گزینه انتخابی عالی برای مسافرانی است که به صورت خانوادگی نیز سفرکرده‌اند.

 

معرفی مرکز تفریحی بریک اوت مالزی

مرکز تفریحی بریک اوت

مراکز تفریحی از هیجان انگیزترین جاذبه‌ها و تفریحات برای کودکان، نوجوانان و البته جوانان هستند. امروزه اکثر شهرهای توریستی و گردشگری بزرگ دنیا نظیر کشور مالزی برای جذب و موجبات رضایت انواع گروه سنی‌ توریست‌های خود دست به احداث مراکز تفریحی نیز زده‌اند. مرکز تفریخی بریک اوت مالزی نیز در شهر کوالالامپور واقع شده و بازی با هیجان بالا و سناریو جذاب است. در این بازی نیز شرکت کنندگان باید با تفکر و ابزارهای مختلف از اتاق وحشت فرار کنند. این بازی گروهی که از سری بازی‌های معمایی و هوش محسوب می‌شود بسیار پرطرفدار است.

معرفی معبد خوکونسگی مالزی

معبد خوکونسگی

معبد خوکونسگی مالزی یکی از جاهای دیدنی مالزی در شهر پنانگ ایت. این معبد دارای یک معماری ویژه به سبک معابد بزرگ چینی است. در واقع معبد خوکونسگی متعلق به یک خانواده چینی بسیار ثروتمند بوده است که با پیشه بازرگانی به ثروت رسیده است. این خانواده که "خو" نام داشته است در قرن 15 میلادی در محله قدیمی جرج تاون دست به احداث معبد چینی خوکونسکی می‌زند. این معبد در محله قدیمی مالزی حس و حال جالبی را به مسافران منتقل می‌کند. با تماشای این معبد زیبا به سبک و سیاق چینی گویی سفری یک ساعته به کشور چین نیز داشته‌اید. بنابراین به شما پیشنهاد می‌شود بازدید از این جای دیدنی را هرگز از دست ندهید.

 

معرفی مرکز حفاظت فیل کوالا گندا مالزی

مرکز حفاظت فیل کوالا

شهر مالزی با توجه به آب و هوای خاصی که دارد، یکی از مراکز بزرگ نگهداری از انواع حیوانات و حشرات است. مرکز فیل کوالا گندا نیز یکی از مراکز فعال و مهم طبیعی و حیوانی کشور مالزی است. در این مرکز که در سال 1989 به منظور حفظ و نگهداری از فیل‌ها ساخته شده است، تعداد زیادی فیل پیر و جوان زندگی می‌کنند. با راه اندازی این مرکز جلوگیری از شکار بی رویه فیل‌ها به صفر رسید و در کنار آن زاد و ولد گونه‌های مختلف فیل نیز افزایش یافت. اگر به حیوانات علاقه مند هستید، می‌توانید از این جاذبه رایگان کشور مالزی نیز دیدن کنید. حس غذا دادن به فیل‌ها و نوازش آن‌ها یک تجربه ناب خواهد بود.

معرفی پل پارک ملی تامان نگارا مالزی

پارک ملی تامان نگارا

یکی دیگر از جاهای دیدنی مالزی پارک ملی تامان نگارای مالزی است. این پارک تماما در مسیر درختان سر به فلک کشیده جنگل واقع شده است. درختان پارک ملی تامان به شیوه خاصی به یکدیگر متصل شده‌اند. پل بی نظیر و چشم نواز پارک نگارا بیش از 530 متر طول دارد و ارتفاع آن نیز 25 تا 40 متر در زیر سایه سار درختان امتداد یافته است. این پل حال و هوای خاصی را به توریست‌ها القا می‌کند. چرا که در ارتفاعات جنگلی قرار دارد و موسیقی و آواز پرندگان خوش آواز وحشی همراهی دهنده توریست‌ها و گردشگران هستند. این جاذبه گردشگری و طبیعی فضا و چشم انداز خاصی از جنگل را به شما نشان خواهد داد.

 

جمع بندی

در این مطلب به معرفی  10 تا از جاهای دیدنی مالزی پرداختیم. امید داریم به مطالعه این صفحه بتوانید سفری فوق العاده را تجربه کنید. برای خرید بلیط هواپیما مالزی و همچنین خرید بلیط ارزان هواپیما تنها کافیست به مجموعه برتر و نامی چارتر 118 مراجعه کنید. با اعتماد به مجموعه ما علاوه بر سفر با هواپیمای ارزان قیمت می‌توانید از دیگر مزایای خرید بلیط چارتری به صورت اقساطی و یا لحظه آخری نیز بهره مند گردید. پیشاپیش با تشکر از اعتماد شما مشتریان عزیز چارتر 118


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.