اسکان در سفر اربعین 1401 با پای پیاده

امام حسین(ع) نه تنها برای شیعیان بلکه برای اکثر مردم دنیا بخصوص مسلمانان ارج و قرب دیگری دارد. عشق به امام سوم شیعیان مردم را از گوشه گوشه نقاط دنیا به سمت کربلا و نجف روانه می‌کند. درست است که راه‌های زیادی برای رسیدن به کربلا و نجف نظیر سفرهایی و زمینی حال با اتوبوس و یا قطار وجود دارد اما سفر با پای پیاده معمولا به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارد بیشتر مورد توجه زائران قرار می‌گیرد. ما به عنوان راهنمایی برای داشتن سفری برنامه ریزی شده و بدون دردسر در این بلاگ در رابطه با اسکان در سفر اربعین خواهد پرداخت. این مطلب به طور اختصاصی به خاطر زائران پیاده امام حسین(ع) نوشته می‌شود.

خوب است بدانید اگر خواهان سفر هوایی هستید و قصد دارید با تور کربلا در ایام محرم و صفر، سفر کنید می‌توانید از طریق سایت چارتر 118 جهت رزرو تور و بلیط اقدام فرمایید.

اسکان در سفر اربعین

مزایای سفر اربعین با پای پیاده

شاید برایتان جالب باشد اما باید بگوییم، بزرگترین و پیاده روی و گردهمایی جهان هر ساله در کربلا و به خصوص اربعین انجام می‌شود. در بیستم ماه صفر که چهلم امام حسین(ع) است مردم با پای پیاده به سمت کربلا به راه می‌افتند. اگر بخواهیم از فضلیت، عشق، اعتقاد، نذر و تعصب شیعیان برای رسیدن با پای پیاده به کربلا، سفر با پیاده مزایای بسیار دیگری نیز دارد که بارزترین آن اقتصادی‌تر شدن سفر است.

همچنین برای دیدن روش‌های سفر در اربعین کلیک کنید.

مزایای سفر اربعین با پای پیاده عبارتند از:

 • کاهش هزینه‌ها و اقتصادی‌تر شدن سفر
 • همه نوع قشر آدم با هر بودجه‌ای می‌توانند سفر کنند.
 • رایگان بودن تمامی اقامتگاه‌ها و اسکان در سفر اربعین
 • رایگان بودن وعده‌های سه وعده غذایی و میان وعده‌ها
 • رایگان بودن تمامی تجهیزات حمل و نقل و جابجایی
 • رایگان بودن تمامی خدمات رفاهی و درمانی
 • یافتن دوستانی صمیمی و افزایش همدلی

اسکان در سفر اربعین

وضعیت اسکان در سفر اربعین

همانطور که در تیتر مزایای سفر اربعین با پای پیاده آوردیم. ایرانی‌ها و همچنین اعراب بسیاری برای پذیرایی از زائران عزیز امام حسین(ع) اقامتگاه‌های متعدد و خوبی را برای اسکان و اقامت شبانه زائران به صورت رایگان در نظر گرفته‌اند.

اقامتگاه‌های رایگان و اسکان در سفر اربعین عبارتند از:

 • اقامتگاه امام رضا، عمود 285
 • اقامتگاه جابر بن عبدالله، عمود 286
 • اقامتگاه خیرین شیراز، عمود 879
 • اقامتگاه خیرین تهران، عمود 828
 • اقامتگاه جعفر صادق، عمود 362

 

اسکان در سفر اربعین

درباره اقامتگاه امام رضا، عمود 285

یکی از بزرگترین موکب‌ها و یا اقامتگاه‌های رایگانی که برای زائران پیاده در مهیا شده است، موکب امام رضا است. این اقامتگاه را ایرانی‌ها دایر کرده‌اند و دارای تمامی امکانات و خدمات رفاهی و آسایشی برای زائران است.غذای ایرانی خوشمزه، اینترنت رایگان، محل اسکان برای خواب، خدماتی نظیر سخرانی و مداحی و همچنین خدمات پزشکی و ایمنی چون بخش گم شدنگان راه همگی در این موکب فعال و پذیرای زائران عزیز نیز می‌باشند.

درباره اقامتگاه جابر بن عبدالله، عمود 286

یکی دیگر از محل‌های بدون هزینه برای اسکان در سفر اربعین، اقامتکاه جابر بن عبدالله است. این اقامتگاه نیز از معروف‌ترین اقامتگاه‌های رایگان جهت اسکان زائران است. استفاده از تمامی خدماتی که در این محل اسکان ارائه می‌شود از جای خواب تا غذا و دیگر خدمات آسایشی رایگان است. برای آنکه بتوانید در اقامتگاه جابر بن عبدلله اسکان داشته باشید بهتر است در زمان مناسب به این محل برسید تا ظرفیت تکمیل نشده باشد.

اسکان در سفر اربعین

درباره اقامتگاه خیرین شیراز، عمود 879

اقامتگاه شیراز یک اقامتگاه ایرانی است که توسط خیران شیرازی احداث شده و هر ساله در ایام محرم و سفر از زائران پذیرایی می‌کند. این اقامتگاه در مسیر اصلی پیادگان اربعین قرار دارد و امکانات خوبی را برای زائران خسته فراهم می‌کند. پس از گذراندن مسیر طولانی پیاده اسکان در این اقامتگاه خستگی را از تن شما دور کرده و برای پیاده روی روز بعد آماده و سرحال خواهد کرد. استفاده از تمامی امکانات خوراکی و بهداشتی در اقامتگاه خیرین شیراز رایگان است.

درباره اقامتگاه خیرین تهران، عمود 828

می‌توان گفت بزرگترین و بهترین محل اسکان در سفر اربعین، اقامتگاه خیرین تهران است. این اقامتگاه دارای مساحت بسیاری زیادی است و قابلیت گنجایش تعداد زیادی زائر را به راحتی دارد. اقامتگاه خیرین تهران توسط ایرانی‌ها نظارت می‌شود و از نظر ارائه خدمات پزشکی، خوراکی، خدمات فرهنگی، بهداشتی فول امکانات است. اما خوب است بدانید اقامتگاه مجهز خیرین تهران خیلی زود تکمیل ظرفیت می‌شود. بنابراین بهتر است تا ساعت دو نیم یا سه بعد از ظهر خود را به اقامتگاه برسانید.

اسکان در سفر اربعین

درباره اقامتگاه جعفر صادق، عمود 362

یکی دیگر از محل‌های اسکان خوب و البته رایگان در کربلا، اقامتگاه جعفر صادق است. با اسکان در این اقامتگاه نیز همانند دیگر اقامتگاه‌های معرفی شده می‌توانید خستگی راه را دور کنید. سرویس بهداشتی، جای خواب، خدمات دینی و فرهنگی، وعده‌های غذایی با کیفیت و... از ویژگی‌های اسکان در سفر اربعین در اقامتگاه‌ها یا موکب‌های رایگان ایرانی و عربی است.

نکات قابل توجه برای اسکان در سفر اربعین

درست است که در این مطلب چندین اقامتگاه رایگان و خوب در کربلا را به شما معرفی کردیم. اما برای اسکان در این اقامتگاه‌ها نیز لازم است به یکسری نکات توجه کرده و همچنین از لوازم شخصی و بهداشتی خود استفاده کنید تا دچار بیماری در حین سفر نگردید.

نکات قابل توجه اسکان در سفر اربعین به صورت رایگان عبارتند از:

 1. همراه داشتن کیسه خواب و لوازم شخصی خواب
 2. همراه داشتن زیر انداز و لباس پاکیزه
 3. همراه داشتن لوازم بهداشتی چون صابون و مسواک
 4. همراه داشتن لیوان و قاشق مخصوص به خوذ
 5. همراه داشتن داروهایی چون مسکن و چسب زخم
 6. همراه داشتن ماسک، الکل و دستکش و دستمال
 7. همراه داشتن کلاه، ضدآفتاب، عینک آفتابی

اسکان در سفر اربعین

جمع بندی

اسکان در سفر اربعین آن هم به صورت رایگان یک امتیاز ویژه برای عاشقانی است که تشنه زیارت امام حسین(ع) و اهل بیت ایشان هستند. اما لازم است بدانید سفر با پای پیاده در اربعین نیازمند بدن و جسم سالم است و برای کودکان و سالمندان توصیه نمی‌شود. بهترین راه ممکن برای افرادی که سن بالایی دارند، به بیماری خاصی دچار هستند و یا فرزند کوچک دارند، سفر به صورت هوایی است. برای خرید تور کربلا و نجف و همچنین خرید بلیط هواپیما به مقصد کربلا از سایت چارتر 118 دیدن فرمایید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.