برترین جاهای دیدنی آبادان ایران

آبادان شهر مقاومت و جنگ، نماد صبر و استقامت ایران زمین است. مردم آبادان از مهربان‌ترین و خون گرم‌ترین مردم ایران هستند و از نظر اقتصادی و تاریخی و سیاسی و البته گردشگری ادعای زیادی دارد. شاید تصور کنید آبادان تنها یک شهر جنگ زده و گرم و شرجی است. اما این دیدگاه کاملا اشتباه است. آبادان شهری با موقعیت جغرافیایی خاص است که طبیعت عجیب و غریبی دارد. از طرف دیگر آبادان از نظر تاریخی نیز اولین شهری است که خیلی از اولین‌ها نظیر سینما، باشگاه ورزشی و پالایشگاه در ایران است. سایت چارتر 118 این بلاگ را به طور اختصاصی به معرفی جاهای دیدنی آبادان می‌پردازد تا بتواند دینی که به گردن این شهر کمتر شناخته شده اما با ارزش ایران دارد را ادا کند.

جاهای دیدنی آبادان

معرفی جاهای دیدنی آبادان، شهر اولین‌ها

آبادان در گذشته‌های دور یکی از شهرهای پیشرفته و اصلی ایران بوده است. در دوران حضور انگلیسی‌ها در ایران اولین پالایشگاه نفت، سینما و پمپ بنزین در ایران در آبادان افتتاح شده است. شهر آبادان یا برزیل ایران با جاذبه‌های گردشگری ناشناخته‌ای که دارد می‌تواند یک شهر توریستی و تفریحی جذاب باشد که شما را به سمت خود جذب کند.

مشهورترین جاهای دیدنی آبادان عبارتند از:

  • موزه‌ آبادان
  • مسجد رنگونی‌ها
  • اروند رود
  • موزه پمپ بزنین
  • رودخانه بهمنشیر
  • کلیسای سورت گاراپت
  • زیارتگاه سید عباس
  • جزیره مینو
  • پل کابلی
  • بازارهای آبادان

جاهای دیدنی آبادان

موزه آبادان، از موزه‌های کهن ایران

موزه اصلی آبادان از موزه‌های با ارزش و قدیمی ایران است که در سال 1338 پروژه احداث آن استارت خورد. این موزه برگه‌هایی از دفتر تاریخ در ادوار مختلف ایران است. ظروف، صلاح، تندیس و آثار جمع آوری شده در این موزه از دوران صفویه تا قاجاریه می‌باشد. در کنار مجموعه نفیس اشیاء موزه معماری خود بنای این ساختمان گنبدی شکل و با ارتفاغ 5 متر شبیه به مقبره دانیال نبی ساخته شده و دیدنی است.

مسجد رنگونی‌ها، مسجدی به سبک هندو

مسجد رنگونی‌های آبادان از زیباترین جاهای دیدنی آبادان می‌باشد. این مسجد یک مسجد فوق العاده زیبا به سبک و سیاق مساجد هندی‌هاست و تصورش در آبادان عجیب است. مسجد رنگونی‌ها در بخش صفر مرزی در سال 1300 شمسی برای مسلمانان هندو به دست پاکستانی‌ها ساخته شد. تمام این مسجد از نظر بصری، معماری و هنری تک است. نقش‌ها و طرح‌های هندسی منظم و با ترکیب سبک اسلیمی این مسجد را محبوب کرده است.

جاهای دیدنی آبادان

اروند رود، طبیعت زیبا و یادگار خون

اروند رود آبادان به خصوص در غروب و طلوع منظره‌ای فوق العاده آرامش بخش و چشم نواز دارد. اروند رود، این رود مرزی محل شهادت و نماد ایستادگی ایرانیان در برابر ظلم است. تماشای اروند و لذت از طبیعت بکر و زیبا همراه با نواز نسیم خنک رود حسی متفاوت و فراموش نشدنی را در قلب شما ایجاد می‌کند.

موزه پمپ بنزین، اولین پمپ بنزین ایران

اولین پمپ بنزینی که در ایران احداث شده است در شهر آبادان در استان خوزستان می‌باشد. این پمپ بنزین در سال 1306 و زیر نظر شرکت بریتیش پترولیوم بنا شد. نخستین پمپ بنزین ایران 1856 متر مربع مساحت دارد و از دو ساختمان مجزا با یک محوطه تهیه شده است. در این موزه که بازسازی شده پمپ بنزین قدیمی است تمامی جزئیات پمپ بنزین نظیر شیشه‌های روغن، ماشین‌های حمل بنزین و... را شبیه سازی کرده است.

جاهای دیدنی آبادان

رودخانه بهمنشیر، شاخه‌ای از کارون

رودخانه بهمنشیر یکی از جاهای دیدنی آبادان تلقی می‌شود. سرچشمه این رود، رود کارون می‌باشد و مقصد نهایی رود بهمنشیر نیز دریای خلیج همیشه فارس ایران است. رودخانه بهمنشیر دارای عرض 600 متری و طول 90 متری است و از نظر توریستی یک جاذبه دوست داشتنی می‌باشد. درخت‌های خرمای اطراف رود و همچنین لنج سواری و قایق سواری در این رود زیبا و آبی از تفریحات آبی و هیجان انگیز آبادان محسوب می‌شود.

کلیسای سورت گاراپت، همدلی مذهبی

مساجد و کلیساهای موجود در شهر توریستی و آبادان نشان از یک همدلی دینی و مذهبی دارد. همچنین نشان دهنده این است که در این شهر اقوام و مذاهب مختلف در کنار یکدیگر زندگی سالم و خوبی داشته‌اند. کیلسای گاراپت مقدس در دوره حکومت پهلوی‌ها و در سال 1336 ساخته شده است. این کلیسا با وجود خسارتی که به آن وارد شده مورد بازسازی قرار گرفت و به یکی از جاهای دیدنی آبادان تبدیل گشت.

جاهای دیدنی آبادان

زیارتگاه سید عباس، آرامگاه سیدها

آرامگاه یا زیارتگاه سید عباس یک زیارتگاه کوچک اما با ارزش از نظر معنوی برای آبادانی‌های عزیز است. سید عباس یک سادات قابل احترام بوده است که در روزگاران بسیار دور این زیارتگاه از آن اوست. این آرامگاه به دلیل فضای معنوی که دارد زائران را برای برگزاری اعیاد و مراسم مذهبی به سمت خود فرا می‌خواند و محلی برای تجمع شیعیان در ایام خاص است.

جزیره مینو، زیبایی و آرامش محض

جزیره مینو آبادان از جاذبه‌های طبیعی این شهر است که در مسیر خرمشهر و به آبادان و برعکس قرار دارد. این جزیره از سرسبزترین و خاص‌ترین جزایر جنوب ایران به شمار می‌رود. جزیره مینو به جزیره صلوح شناخته می‌شود و به 5 نهر اصلی در آبادان در ارتباط است. جزیره مینو دارای درخت‌های نخل‌ بسیاری است که با جذر و مد آبیاری میشود.

جاهای دیدنی آبادان

پل کابلی، زیبایی در شب

پل کابلی که مخفف پل کابلی امام رضا(ع) یکی از جاهای دیدنی خاص آبادان است. این پل در یکی از ورودی‌های اصلی شهر آبادان واقع شده و در مجاورت آن رودخانه معروف بهمنشیر قرار دارد. پس با بازدید از هر یک از این دو جاذبه‌ می‌توانید از جاذبه دیدنی کنار آن نیز دیدن کنید. این رود درای 225 طول و 17 متر عرض است و بیش از 26 متر ارتفاع دارد.

بازارهای معروف آبادان

بازارها و مراکز خرید جزئی جداناپذیر در سفر هستند. به خصوص در منطقه آزاد آبادان مراکز خرید خود به تنهایی از جاهای دیدنی آبادان تلقی می‌شوند و مسافران را به سمت خود جذب می‌کند. در آبادان تمامی اجناس خارجی با قیمت مناسب یافت می‌شود. بازار مرکزی آبادان، بازار ماهی فروشان، بازار کویتی‌ها و بازار ته لنجی‌ها از مراکز خرید اصلی آبادان هستند که انواع پوشاک، خوراک، لوازم برقی، آرایشی و... را به فروش می‌رسانند.

جاهای دیدنی آبادان

جمع بندی

در استان خوزستان و شهر آبادان جاذبه‌هایی تاریخی، مذهبی، طبیعی، بازار و... فراوان است. به همین دلیل است که انتخاب شهر آبادان برای سفر یک انتخاب متفاوت و به دنبال یک تجربه بیادماندنی خواهد بود. برای سفر به آبادان بهترین و ایمن‌ترین راه ممکن سفر هوایی است که در زمان نیز صرفه جویی خواهد شد. برای خرید بلیط هواپیما و همچنین رزرو تور آبادان برای یک آبادان گردی تمام عیار به سایت چارتر 118 مراجعه کنید و با ما سفری بدون نگرانی را تجربه کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.