جاهای دیدنی بندرعباس کجاست؟

خطه جنوبی کشور با آن آب و هوای خاص و مردمان خونگرمی که دارد یک گزینه انتخابی فوق العاده و متفاوت برای داشتن یک سفر جذاب است. همانطور که می‌دانید کشور ایران دارای شهرهای توریستی و گردشگری بسیاری است که شهر بندرعباس یکی از آن‌هاست. شهر بندرعباس به دلیل موقعیت جغرافیای و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی که دارد از مهم‌ترین شهرهای جنوبی ایران به شمار می‌رود. جالب است بدانید این شهر زیبای جنوبی دریای خلیج فارس را از دریای عمان کرده و یک شهر مرزی است. بندرعباس دارای سواحل و جاذبه‌های دیدنی و طبیعی منحصربه‌فردی است که در دنیا نظیر ندارد. اگر قصد سفر به جنوب را دارید با سایت چارتر 118 همراه باشید تا با جاهای دیدنی بندرعباس آشنا گردید.

جاهای دیدنی بندرعباس

زیبایی‌ها و جاهای دیدنی بندرعباس

شمال و جنوب، شرق و غرب کشور ایران در هر گوشه و کنار دیدنی‌های بسیاری را در دل خود محفوظ کرده است. این دیدنی‌ها بازدید کننده را با تاریخ، تمدن، فرهنگ و آداب و رسوم مردمان گذشته و حال یک منطقه آشنا می‌کند. شهر دیدنی بندرعباس به دلیل استراتژی که دارد در تمام دوران مورد توجه قرار داشته است.

جاهای دیدنی بندرعباس عبارتند از:

  • حمام گله داری
  • مسجد جامع دلگشا
  • معبد هندوهای
  • پارک ساحلی سورو
  • غار خرسین
  • امامزاده سید مظفر(ع)
  • آبگرم گنو
  • عمارت کلاه فرنگی
  • حمام بزرگ
  • قلعه فین

جاهای دیدنی بندرعباس

معرفی حمام گله داری بندرعباس

حمام گله داری حمام تاریخی است که مالک آن شیخ احمد گله داری بود است. این شخص یک تاجر بزرگ و دست و دلباز بوده که این حمام را بخاطر رضا خدا در دوران قاجارها بنا کرده است. این حمام در گذشته یکی از اصلی‌ترین حمام‌های شهر بوده است و ذر سال 1333 کمی بازسازی و نوسازی شد و امروزه به موزه مردم شناسی تبدیل شده است. این حمام همانند تمامی حمام‌های قدیمی دارای بخش‌هایی چون گرمخانه و خزینه و... است. تمامی تزئینات و گچ بری‌های این حمام با دست درست شده است.

معرفی مسجد جامع دلگشا بندرعباس

مسجد جامع دلگشا که مسجد جامع اهل سنت نیز از آن یاد می‌شود یک مسجد 250 ساله و کهن در شهر بندرعباس است. این مسجد چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته و به صورت دو طبقه ساخته شده است. مسجد جامع دلگشا 12 ستون، یک مناره، یک صحن دارد و ظرفیت آن 6 هزار نفری می‌باشد. این مسجد قدیمی برای اهل تسنن اهمیت زیادی دارد و برای بازدید کنندگان نیز از جاهای دیدنی بندرعباس تلقی می‌شود.

جاهای دیدنی بندرعباس

معرفی معبد هندوهای بندرعباس

یکی از جذاب‌ترین و متفاوت‌ترین جاذبه‌های بندرعباس از نظر گردشگران معبد هندوهاست. این معبد در سال 1310 هجری قمری و در زمان محمدحسن خان سعدالملک ساخته شده و به مدت 44 سال پرستشگاه هندوهای ساکن بندرعباس بوده است. معبد هندوها به سبک معابد هندی ساخته شده و به پرستشگاه بت گوران شهرت دارد. بنای این معبد زیبا از لاشه سنگ، سنگ مرجانی، گچ  ساروج به رنگ سفید و شکل هندسی مخروطی است. معبد هندوها در بلواز امام خمینی و چهار راه برق قرار گرفته است.

معرفی پارک ساحلی سورو بندرعباس

محله باستانی سورو یا پارک ساحلی سورو یک محله تاریخی در غرب شهر است که در گذشته به آن بندر گمبرون نیز گفته شده است. آنچه از برگ تاریخ این منطقه یافت شده است به دوران ساسانی، صفویه و تاریخی می‌رسد. پاک سورو نیز در نزدیکی همین محله واقع شده و دارای  درختان بسیار زیبایی چون خرما و نخل و نارگیل است. این پارک برای تفریح و سرگرمی توصیه می‌شود. با بازدید از این پارک از محله سورو نیز می‌توانید دیدن فرمایید.

جاهای دیدنی بندرعباس

معرفی غار خرسین بندرعباس

غار و یا گنبد نمکی خرسین یکی از جاهای دیدنی بندرعباس است که از نظر طبیعی و چشم نوازی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. این غار و یا گند یک سازه طبیعی و یا نقاشی دست خداست. غار یا گنبد خرسین آبشار، چشمه، قندیل و بلورهای نمکی با اشکال خارق العاده‌ای دارد. غار خرسین یک غار بکر برای تحقیق و لذت از سازه‌های طبیعی است. این غار نمکی و بلوری جذاب به طور تقریبی با شهر بندرعباس 100 کیلومتر فاصله دارد. بهترین زمان بازدید از این غار در فصول تابستان و بهار می‌باشد.

معرفی امامزاده سید مظفر(ع) بندرعباس

جاهای دیدنی تاریخی و مذهبی همیشه مخاطبان خاص خود را دارد. به گفته شیعیان این امامزاده از نوادگان امام موسی کاظم(ع) می‌باشد. امامزاده سید مظفر علاوه بر آن که یک مکان زیارتی با آرامش دهنده است از نظر معماری و هنری نیز بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. نمای اصلی این بنای مذهبی تماما میناکاری و کاشی کاری شده و یک محیط عرفانی به سبک ایرانی و سنتی را تداعی می‌کند.

جاهای دیدنی بندرعباس

معرفی آبگرم گنو بندرعباس

آبگرم گنو یا چشمه گنو یک منطقه حفاظت شده و با ارزش است که از جاهای دیدنی بندرعباس تلقی می‌شود. این چشمه روی کوه و در 30 کیلومتری شهر واقع شده است و دارای آب و هوایی بکر به خصوص در تابستان شرجی جنوب است. این منطقه دارای پوشش گیاهی و جانوری خاص، کوه‌های آهکی، درختان و گیاهان دارویی و درمانی است. چشمه آبگرم گنو از نظر درمانی برای دردهای رماتیسمی، پوستی، تنفسی و دردهای نخاعی بسیار توصیه شده است.

معرفی عمارت کلاه فرنگی بندرعباس

عمارت کلاه فرنگی با آن بنا و معماری ویژه‌ جزء جاذبه‌های گردشگری و توریستی بندرعباس می‌دانند. این عمارت در زمان صفویان بنا شده و علت نامگذاری آن شکل ظاهری کلاه مانند در بخشی از دوران اروپایی است. این عمارت فاخر دو طبقه است و طبقه دوم آن هشت گوشه و مخروطی و شبیه کلاه است. از طبقه همکف آن نیز برای کارهای اداری و سکونتی استفاده می‌شده است.

جاهای دیدنی بندرعباس

معرفی حمام بزرگ بندرعباس

حمام بزرگ یا به زبان بومیان بندرعباس حمام گپ از سری جاهای دیدنی هرمزگان به شمار می‌رود. این حمام در دوره حکومت قاجاری‌ها از سنگ، آجر و ساروچ و گچ ساخته شده است. حمام گپ تا دهه پنجاه نیز حمام اصلی شهر بندرعباس بوده است. حتی پس از آن در دوران پهلوی با لوله کشی شدن آب حمام گپ مدرن‌تر از قبل مورد استفاده قرار می‌گرفته است و یک جای دیدنی و تاریخی است.

معرفی قلعه فین بندرعباس

قلعه فین بندرعباس یک جاذبه دیدنی با فاصله 95 کیلومتری از شهر بندرعباس است. قلعه فین را می‌توان جزء قدیمی‌ترین بناها و آثار تاریخی دانست. این قلعه در زمان قرون میانه اسلامی در روی تپه‌ای در اطراف شهر ساخته شده است. جنس قلعه فین از سفال ناب است و هنوز بعد از چندین و چند سال پا برجاست و برای توریست‌ها و تاریخ شناسان قابل اهمیت است. این قلعه نظامی در لیست آثار ملی ایران ثبت شده است.

جاهای دیدنی بندرعباس

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم تا برخی از جاهای دیدنی بندرعباس را معرفی کنیم. این شهر ساحلی و مرزی استان هرمزگان یک منطقه بکر و دست نخورده است که ساحل، دریا، بنای تاریخی، طبیعت زیبا، بازارهای ارزان قیمت و متنوع و غذاهای خوشمزه را در کنار هم دارد. مردمان مهربان جنوبی و زیبایی‌های همه جانبه شهر بندرعباس یک سفر خاطره انگیز را برای شما به ارمغان می‌آورد.

از ملزومات سفر رزرو هتل، رزرو تور و البته خرید بلیط هواپیماست. شما با مراجعه به سایت برتر و رسمی چارتر 118 می‌توانید به راحتی و بدون دردسر در کنار رزرو تور، بلیط پرواز خود را خریداری کنید. سایت ما به صورت کاملا ساده و واضح طراحی شده است تا بازدید کنندگان عزیز بدون هیچ نگرانی بتوانند اقدامات لازمه جهت رزرو بلیط هواپما و تور را انجام دهند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.