جاهای دیدنی گیلان، نگین سبز ایران

استان گیلان در بخش جنوبی دریای خزر قرار گرفته است و دارای 16 شهر مختلف و البته زیباست. هر یک از شهرهای استان گیلان دیدنی‌ها و جاذبه‌های بسیاری دارند. استان گیلان به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد از هوای معتدل و خنکتری به نسبت دیگر شهرهای شمالی برخوردار است. استان گیلان و به طور کلی شمال کشور یکی از تنها مقاصد گردشگری در ایران است که در تمامی فصول مسافران خاص خود را دارد. اما متاسفانه اکثر مسافران به دلیل ناآگاهی از جاذبه‌های طبیعی و دیدنی این شهر نمی‌توانند از زیبایی‌های این شهر سبز بیشتر لذت ببرند. آژانس چارتر 118 در این بلاگ برای شما جاهای دیدنی گیلان معرفی خواهد کرد.

جاهای دیدنی گیلان

جاهای دیدنی گیلان کجاست؟

شهرهای شمالی کشور به جاذبه‌های طبیعی معروف هستند. جنگل‌های بکر، تالاب‌های محسور کننده، دریاچه‌های دیدنی و آبشارها تنها بخشی از دیدنی‌های این خطه می‌باشند. در واقع شمال کشور برای دوستداران طبیعت یک گنجینه بزرگ و ارزشمند است. زیباترین و بکرترین منظر نه تنها ایران بلکه دنیا را می‌توانید با شناخت استان گیلان شاهد باشید.

همچنین برای دیدن جاهای دیدنی رشت کلیک کنید.

جاهای دیدنی گیلان عبارتند از:

 • تالاب انزلی
 • اولسبلنگاه ماسال
 • جنگل گیسوم
 • ساحل چمخاله
 • دیلمان
 • گردنه حیران
 • قلعه رودخان
 • آبشار لاتون
 • جاده اسلام به خلخال
 • ماسوله
 • جزیره ارشیا
 • سوباتان

جاهای دیدنی گیلان

معرفی تالاب انزلی گیلان

تالاب انزلی یا انزلی سل اولین جای دیدنی شگفت انگیز در گیلان است. این تالاب که در جنوب غربی شهر بندرانزلی واقع شده است قدمتی بیشتر از 15 هزارسال دارد. این تالاب زیبا تنها 40 دقیقه با شهر رشت فاصله دارد و جزء اولین تالاب‌هایی است که در سطح بین المللی به ثبت رسیده است. تالاب انزلی از نظر اکوسیستمی بسیار ارزشمند است. در این تالاب گونه‌های گیاهی و جانوری زیادی زندگی می‌کنند. تالاب انزلی در بیشترین زمان ممکن در فصل بهار 5 و نیم متر عمق دارد. این تالاب به گل‌های نیلوفر شناور روی سطح آب و پرندگان مهاجر متنوعش معروف است.

معرفی اولسبلنگاه ماسال گیلان

یکی از ییلاقات محبوب شمالی که در نزدیکی رشت  است و با شهر رشت 25 کیلومتر فاصله دارد روستای ماسال فاصله دارد ییلاق اولسبلنگاه می‌باشد. به عبارت دیگر این روستا روی ارتفاعات کوه‌های تالش است. این روستای بکر طبیعت جذابی دارد که همچون رویا و یا یک منظره زیبای نقاشی است. دشت و کوه‌های سرسبز، ابرهای نزدیک به زمین، اسب‌های وحشی و کلبه‌های چوبی و قدیمی همگی شما را از هیاهوی زندگی شهر دور کرده و حس خوشایندی را به ببینده القا می‌کند.

جاهای دیدنی گیلان

معرفی جنگل گیسوم گیلان

گیسوم یکی از جاهای دیدنی گیلان است که به آن پارک جنگلی گیسوم گفته می‌شود. این پارک 80 هکتاری با دریا فاصله اندکی دارد. در واقع جنگل گیسوم تنها جنگلی است که به دریا نزدیک است و می‌توان لذت بردن از دریا و جنگل را در کنار هم تجربه کرد. درختان جنگل گیسوم بسیار بلند است و سایه سار نابی را برای ساختن یک روز خاطره انگیز به وجود می‌آورد. این پارک دارای تفریحاتی چون ترامپولین، جت اسکی، سرویس بهداشتی، رستوران و فروشگاه، اسب سواری، قایق سواری، پالاگلایدر و... است.

معرفی ساحل چمخاله گیلان

اگر طرفدار دریا هستید و به دنبال یک ساحل زیبا و آرام برای ریلکس کردن در دوران تعطیلات می‌گردید، پیشنهاد ما به شما ساحل چمخاله است. این ساحل در نزدیکی شهرستان لنگرود قرار دارد. این ساحل از زیباترین، آرام‌ترین و کم خطرترین سواحل شمال کشور است. ساحل چمخاله از نظر موقعیت جغرافیایی و همچنین جاذبه‌های تفریحی بسیار ایده آل است. شما می‌توانید در این ساحل زیبا پیاده روی، استراحت و یا عکاسی کنید. همچنین در صورتی که اهل هیجان باشید، تفریحات دریایی در این ساحل فراهم است.

جاهای دیدنی گیلان

معرفی دیلمان گیلان

دیلمان گیلان واقع شده در شرق گیلان یک ییلاق کوهستانی و سراست که به چشمه‌های پر آب و کوهستان‌های مملو از برفش شناخته می‌شود. جالب است بدانید که دیلمان از سری سکونت‌های اولیه و دیرینه بشر در ایران است. آنچه از سکونت بشر در این منطقه یافت شده است نشان دهنده تاریخ و تمدن مردم پیش از میلاد مسیح است. روستای دیلمان نیز در ارتفاع است و تابستان‌هایی خنک و زمستان‌هایی سرد دارد. در منطقه دیلمان کوه درفک، آبشار لونک، قلعه گرماور، کاروانسرا، حمام و چشمه‌های دیدنی برای گشت و گذار بسیار است.

معرفی گردنه حیران گیلان

گردنه حیران راه ارتباطی بین آستارا و اردبیل است که تماما در میان جنگل و دره قرار دارد. دره گردنه حیران در واقع بخش مرزی کشور ایران با آذربایجان است. این گردنه زیبا که در وسط جنگل‌های پیچ در پیچ و شگفت انگیز واقع شده است از سمت دره و مرز جاده از لحاظ سیاسی و امنیتی بسیار حساس می‌باشد. فصل بهار و تابستان این گردنه جزء زیباترین تصاویری است که در زندگی شاهد آن خواهید بود. خود این مسیر و جاده و تله کابین آن از جاهای دیدنی گیلان محسوب می‌شود.

معرفی قلعه رودخان گیلان

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری گیلان، قلعه رودخان است. این قلعه یک جاذبه تاریخی است که از نظر نظامی در گذشته‌های دور قابل اهمیت بوده است. قلعه تاریخی رودخان در میان انبوه جنگل‌هاست و یک قلعه و دژ بسیار مستحکم در شهرستان فومن گیلان است. این قلعه اسرار آمیز در گذشته از ورود دشمن‌های بسیاری به ایران جلوگیری کرده است. داستان‌های زیادی درباره این قلعه وجود دارد که بسیار شنیدی و جالب است. یکی از داستان‌های وهم آور درباره قلعه رودخان گیلان وجود جن و ارواح نیز می‌باشد. بازدید از این جاذبه هیجان بالایی دارد.

معرفی آبشار لاتون گیلان

آبشار لاتون در استان گیلان و در نزدیکی شهر آستارا در یک مسیر جنگلی و زیباست. سرچشمه این آبشار زیبا از کوه‌ اسپیناس سرچشمه می‌گیرد و از نظر بصری جذابیت بالایی دارد. آبشار لاتون از بلندترین آبشارهای ایران است. این آبشار در میان درختانی چون ازگیل، گردو و فندوق زیینت شده است. وجود آبشار و سرسبزی درختان جنگلی هوای خوبی را ایجاد کرده است. در نزدیکی آبشار لاتون دریاچه قشنگ و بکر سوها است که تنها 15 کیلومتر با این آبشار در روستای کوته کومه فاصله دارد.

جاهای دیدنی گیلان

معرفی جاده اسالم به خلال گیلان

به جرات می‌توان گفت یکی از زیباترین جاده‌های دنیا جاده اسالم به خلال است. این جاده جنگلی به دلیل طبیعت خارق العاده‌ای که دارد به جاده رویایی نیز شناخته می‌شود. جاده اسالم به خلال حدود 450 کیلومتر در میان انبوه جنگل‌های گیلان کشیده شده است. این جاده پیچ در پیچ آنقدر چشم نواز و دل انگیز است که هرگز نمی‌خواهید تمام شود. علاوه بر طبیعت رویایی، هوای مرطوب و مهی به این مسیر جلوه بیشتری بخشیده است. دشت شقایق، دریاچه نئور، دریاچه سراگاه، آبگرم گیوی و... نیز از سری جاهای دیدنی گیلان هستند که با جاده اسالم به خلخال فاصله کمی دارند.

معرفی ماسوله گیلان

ماسوله ایران، گل سر سبد شهر گیلان است. ماسوله در فاصله 60 کیلومتری استان رشت است. شهرستان همجوار ماسوله نیز شهرستان فومن می‌باشد. این شهر یک شهر سنتی با بافت قدیمی به صورت پله‌ای است. ماسوله ایران با حدود 800 تا 1000 سال سابقه از سکونتگاه‌های اولیه مردمان ایران زمین در باستان بوده است. معماری خانه‌های این روستا به سبک دوران زندیه پلکانی طراحی شده است. شهر ماسوله یک شهر توریستی و پر هیاهوست که دارای بازارها و رستوران‌های صمیمی و محلی بسیاری می‌باشد. آبشار کوشم، و خرمبو و چند قلعه  ییلاق از دیدنی‌های این روستا هستند.

جاهای دیدنی گیلان

معرفی جزیره ارشیا گیلان

جزیره ارشیا از منحصرترین جاهای دیدنی گیلان است که در نزدیگی ساحل چمخاله قرار دارد. این جزیره در واقع یک مجموعه بزرگ فرهنگی و ورزشی با وسعت 50 هکتار است. اگر اهل هیجان و تفریح هستید و از طبیعت گردی خسته شده‌اید بهترین انتخاب بازدید و خوشگذارانی در جزیره ارشیاست. هیجان انگیزترین تفریحات ایران را می‌توانید در این مجموعه تجربه کنید. موج سواری، قایق سرعتی، جت اسکی روی آب، شاتل، پاراسل، فلای برد، پاراموتور و هر تفریح و ورزش آبی جذابی را در این جزیره می‌توانید تجربه کنید و یک روز پر از هیجان را برای خود رقم بزنید.

معرفی سوباتان گیلان

سوباتان از معروف‌ترین ییلاقات استان گیلان است. سوباتان ایران یک منطقه توریستی و طبیعی متمایز در ارتفاع 1900 تا 2500 متری از سطح دریاست و به طور کلی در ارتفاع قرار دارد. سوباتان در نزدیکی شهر لیسار واقع شده و برای دسترسی به آن باید از مسیر جاده تالش برانید. سوباتان ایران جزء مناطق بکر و قدیمی است که مردمان آن هنوز به شیوه گذشته زندگی می‌کنند. دریاچه نئور، چشمه، آبشار، غار و از همه جذابتر سورتمه سوباتان از ویژگیهای ییلاق سوباتان است. این روستا دارای اقامتگاه‌های سنتی برای اقامت نیز می‌باشد.

جاهای دیدنی گیلان

کلام آخر

بدون اغراق آنچه درباره جاهای دیدنی گیلان در این مطلب معرفی شد تنها نیمی از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی استان گیلان است. دریاچه سقالکسار، آبشار ویسادار، ییلاقات جواهردشت، ییلاق هلودشت، موزه میراث فرهنگی، مجموعه میدان شهرداری رشت، روستای داماش، شیطان کوه و بسیاری دیگر از جاذبه‌های گردشگری و طبیعی این شهر نیز بسیار دیدنی هستند که هرگز نباید لذت دیدن آن‌ها را از دست بدهید.

آژانس مسافرتی چارتر 118 با ارائه مقالات مختلف گردشگری درباره جاذبه‌های گردشگری داخلی و خارجی و ارائه تور و بلیط هواپپیما در کنار شما عزیزان است تا در این اوضاع اقتصادی خراب سفری خاطره انگیز و در عین حال مقرون به صرفه را تجربه کنید. برای خرید بلیط هواپیما در تاریخ مد نظر خود به بخش خرید بلیط مراجعه کرده و اقدامات لازمه را جهت تکمیل خرید بلیط و تور انجام دهید.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.