درباره شرکت هواپیمایی آسمان چه می‌دانید!

سفرهای هوایی بخش عمده‌ای از صنعت گردشگری و توریستی کشور زیر حمایت خود دارد. خوشبختانه شرکت‌های هواپیمایی بسیاری هستند که پروازهای داخلی و خارجی را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهند. ایرلاین آسمان که سومین شرکت رسمی هواپیمایی و مسافربری در ایران است یکی از برترین ایرلاین‌های نیز می‌باشد. این ایرلاین با سال‌ها سابقه و تجربه‌ای که دارد بهترین پرسنل و هواپیماها را برای مسافران خود دستچین کرده است. توجه به استانداردهای روز دنیا و بروزرسانی اطلاعات از سری از ویژگی‌هایی است که ایرلاین بزرگ و رسمی آسمان را از دیگر ایرلاین‌ها متمایز می‌کند.

سایت رسمی خرید بلیط و تور چارتر 118، بلیط امن‌ترین و محبوب‌ترین پروازهای ایرانی را به مشتریان خود عرضه می‌کند. در صورتی که قصد سفرهای داخلی و یا خارجی را دارید، می‌توانید با مراجعه به سایت چارتر 118 برای رزرو تور و تهیه بلیط هواپیمایی شرکت آسمان اقدام فرمایید. به دلیل احترام با مشتریان و تضمین سلامت سفر شما عزیزان در این وبلاگ به معرفی شرکت هواپیمایی آسمان می‌پردازیم. برای اطلاع بیشتر در رابطه با این ایرلاین موفق و پرطرفدار با ما همراه باشید.

تاریخچه شرکت ایرلاین رسمی و بزرگ آسمان

شرکت آسمان سومین شرکت هواپیمایی ایرانی است که توانسته خود را در میان شرکت‌های رسمی کشور جای دهد. براساس آنچه گفته شد، این شرکت دارای سابقه بسیار زیاد است. ایرلاین آسمان با هدف توسعه بخش مسافربری و بهبود در زمینه فنی و ایمنی پروازها از 42 سال پیش روی کار آمد. در واقع این مجموعه بزرگ کنونی از یکی شدن چهار شرکت هواپیمایی ایرانی تشکیل شده است. به عبارت دیگر شرکت‌های هواپیمایی ایرتاکسی، هور آسمان، پارس ایر و آسمان در سال 1359 با یکدیگر ادغام شدند و شرکت واحد آسمان تاسیس شد.

پس از آن در سال 1381 بود که ایرلاین آسمان به سازمان بازنشستگی کشور واگذار شد. این هواپیمایی با سیاست و تدبیر بسیار و هدف گذاری کار خود آغاز کرد. سیاست ایرلاین آسمان در ابتدا استفاده از هواپیماهای فوکر 100 با ظرفیت مسافربری پایین بود. هدف‌های بلند مدت توسعه و بهینه سازی پروازها نیز در کنار سیاست‌های کاری سبب موفقیت این شرکت شد. پس از آن روز به روز به تعداد ناوگان‌های ایرلاین آسمان و مسیرهای پرواز آن نیز اضافه شد.

شرکت هواپیمایی آسمان

آشنایی با لوگوی شرکت هواپیمایی آسمان

در تمامی مشاغل و شرکت‌ها برای برند سازی از رنگ و یا آرام مخصوص استفاده می‌شود. در واقع آرم و یا نماد انتخابی هر شرکت اعم از هواپیمایی یا هر نوع بیزنس دیگری به نماد آن مجموعه شناخته می‌شود. ایرلاین آسمان نیز رنگ سرمه‌ای یا آبی تیره را برای شرکت خود در نظر گرفته است. این شکرت خوش سلیقه پرنده‌ی درنای در حال حال پروازی را به عنوان نماد تجاری خود انتخاب کرده است.

بررسی تعداد و نوع ناوگان‌های ایرلاین آسمان

ایرلاین آسمان که جزء بزرگ‌ترین هواپیمایی‌های کشور است و با ناوگان‌های کم ظرفیت و با تعداد محدود شروع به کار کرد، امروزه 23 ناوگان دارد. بخش عمده‌ای از دارایی ناوگان‌های این شرکت بزرگ و رسمی را هواپیماهایی را هواپیماهای ایرباس تشکیل می‌دهند. محض اطلاع خوانندگان عزیز خوب است عنوان کنیم، هواپیمای ایرباس از بهترین و بزرگ‌ترین نوع هواپیماهای فعال در ایران به شمار می‌روند.

تعداد و نوع ناوگان‌های شرکت هواپیمایی آسمان عبارتند از:

  • 6 عدد هواپیمای ایرباس ای 320 با ظرفیت 144 صندلی اقتصادی و 12 صندلی تجاری یا بیزنسی
  • 1 عدد هواپیمای ایرباس ای 340 با ظرفیت 171 صندلی اقتصادی و 34 صندلی درجه یک و کلاس بالا
  • 4 عدد هواپیمای بوئینگ 737 با ظرفیت 128 تا 168 صندلی اقتصادی و 16 صندلی تجاری یا بیزنسی
  • ‌5 عدد هواپیمای ای تی آر 72 با ظرفیت 76 تا 81 صندلی اقتصادی
  • 7 عدد هواپیمای فوکر 100 با ظرفیت 100 تا 110 صندلی اقتصادی

هواپیمایی آسمان

شبکه پروازها و قطب‌های ایرلاین فعال آسمان

قطب اصلی شرکت آسمان فرودگاه بین المللی مهرآباد و فرودگاه بین المللی امام خمینی در تهران هستند. اما پس از آن با پیشرفته شدن این مجموعه قطب‌های دیگری به این شرکت اضافه شد. فرودگاه بین المللی شیراز، فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد، فرودگاه سنندج و فرودگاه سردار جنگل رشت نیز از قطب‌های دیگر ایرلاین نامی آسمان هستند.

همانطور که از شرکت قدیمی و بزرگ آسمان انتظار می‌رود، این شرکت در حال حاضر 40 مقصد داخلی و یا درون کشوری را هر روزه انجام می‌دهد. همچنین در کنارهای پروازهای با کیفیت داخلی نیز 13 مقصد خارجی را نیز تحت پوشش خود دارد.

برخی از مسیرهای پروازهای داخلی: تهران، مشهد، آبادان، بجنورد، کیش، رشت، بوشهر، قشم، همدان، سنندج، یزد، کرمانشاه، زاهدان، گرگان، نوشهر، تبریز، شیراز، اصفهان، چاهبهار، ایلام، کرج، ارومیه، اردبیل، بم، اراک، کرمان، رامسر، خارک، شاهرود، لار، یاسوج، کاشان، دزفول، طبس، شهرکرد، رفسنجان، کلاله و...

برخی از مسیرهای پروازهای خارجی: استانبول، سوئد، قطر، مالزی، عراق، افغانستان، کویت، تاجیکستان، سوریه، قطر، ارمنستان، امارت، بحرین

اطلاعاتی درباره شرکت هواپیمایی آسمان که لازم است بدانید!

جالب است بدانید ایرلاین آسمان به دلیل گسترش و بهبود ناوگان‌های خود قدم بزرگی برداشته است. این شرکت هواپیمایی در سال 1396 حداقل 30 فروند هواپیما سفارش داده است. هواپیماهای سفارشی این ایرلاین معتبر هواپیمای بوئینگ 737 از شرکت هواپیمایی بوئینگ است که به احتمال زیاد پس از برجام به دست این مجموعه خواهد رسید.

کلاس پروازهای ایرلاین آسمان براساس نوع هواپیمای سفری مسافران متفاوت می‌باشد. برای مثال در هواپیماهای ایرباس و بوئینگ کلاس پرواز به دو دسته اکونومی یا معمولی و بیزنسی یا تجاری تقسیم بندی می‌شود. پروازهای تجاری امکانات و خدمات بهتری به مسافران ارائه می‌دهند و هزینه بیشتری را برای مسافر رقم می‌زنند.

از سری قوانین پروازهای ایرلاین آسمان حضور 2 ساعتی مسافر قبل از پروازهای ایرانی و حضور 3 ساعتی مسافر در پروازهای خارجی در فرودگاه می‌باشد.

مسافرانی که به بیماری خاصی دچار هستند لازم است برگه و یا مجوز پزشکی خود و همچنین داروهای مورد نیاز احتمالی خود را همراه داشته باشند.

در پروازهای معمولی حمل بیش از 5 کیلوگرم بار به داخل کابین ممنوع است. همچنین آوردن غذاهای اسیدی چون سرکه و آبلیمو و اجسام تیز نظیر چاقو و تیغ اکیدا ممنوع می‌باشد.

کترینگ هواپیمایی آسمان از بهترین کترینگ‌ها در میان دیگر ایرلاین‌های ایرانی است. این کترینگ غذاهای بسیار با کیفیت و متنوعی را برای مسافران عرضه می‌کند. کترینگ این مجموعه دارای تمامی استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و اتحادحیه‌های اروپا است.

تعداد حوادث ثبت شده هوایی برای ایرلاین آسمان در این 40 سال تنها 10 حادثه بوده است. از این 10 حادثه هوایی 2 سانحه آن متاسفانه تلفات جانی داشته است. این زنگ خطر سبب دقت بیشتر جهت جلوگیری از اتفاقات ناگوار آینده برای این شرکت بوده است.

شرکت هواپیمایی آسمان

کلام آخر

آژانس مسافرتی که بخواهد به صورت صادقانه و با توجه به سلامتی و رفاه حال مسافران کار کند، به ایرلاین‌های طرف همکاری خود دقت زیادی می‌کند. سایت چارتر 118 نیز برای اعتمادسازی مشتریان خود تنها با برترین ایرلاین‌های ایرانی مشارکت دارد. درست همین دلیل سبب شده است که سایت ما به سرعت در میان دیگر سایت‌های گردشگری به محبوبیت برسد. شما می‌توانید انواع پروازهای سیستمی، دو مسیره و تک مسیره، چارتری، لحظه آخری و مقرون به صرفه پروازهای داخلی و خارجی را با مراجعه به صفحه رسمی سایت چارتر 118 رزرو کنید. در سایت ما علاوه بر امکان رزرو بلیط هواپیمایی آسمان، امکان رزرو بلیط از دیگر هواپیمایی‌های برتر ایرانی و خرید تورهای ایرانی و خارجی نیز فراهم است. امید داریم با خرید یک باره بلیط هواپیما و تور از مشتریان دائمی سایت چارتر 118 گردید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.