شرکت هواپیمایی سپهران را بیشتر بشناسید!

یکی از بهترین و محبوب‌ترین راه‌های سفر که به شدت در وقت و همچنین خستگی ناشی از سفر جلوگیری می‌کند، سفرهای هوایی است.  اما بسیاری از مردم هستند که به دلیل تجربه پروازهای بد و یا حوادث تلخ هوایی، ترس از پرواز دارند. در این صورت با وجود مزایای بسیار سفرهای هوایی کماکان جرات سفر با هواپیما را ندارند. اما سایت چارتر 118 در این وبلاگ قصد دارد یکی از برترین شرکت‌های هواپیمایی خصوصی را به شما معرفی کند تا سفری آگاهانه و بدون استرس را با شرکت هواپیمایی سپهران تجربه کنید.

درست است که شرکت‌های هواپیمایی قدیمی ایرانی به سبب سابقه‌ای که دارند بیشتر شناخته شده هستند. اما در این میان برخی از ایرلاین‌های نو ظهور هستند که در میان ایرلاین‌های قدیمی و نامی به شهرت خوبی رسیده‌اند. شرکت بزرگ هواپیمایی سپهران یکی از این شرکت‌های هواپیمایی به اصطلاح جدیدی است که در مدت زمان کمی خود را ثابت کرد. شاید شما خواننده و مسافر عزیز نیز سوالات ذهنی زیادی در رابطه با این شرکت داشته باشید. در ادامه به سوالات پرتکرار در رابطه با این شرکت پاسخ خواهیم داد.

هواپیمایی سپهران

سوالات احتمالی در رابطه با شناخت ایرلاین سپهران

 1. شرکت سپهران در چه سالی تاسیس شده است؟
 2. ایرلاین سپهران یک شرکت خصوصی است یا دولتی؟
 3. لوگو شرکت سپهران چه رنگی و چه آرمی است؟
 4. مالک شرکت هواپیمایی سپهران چه کسی است؟
 5. ایرلاین سپهران چند فروند هواپیما دارد؟
 6. آیا هواپیمایی سپهران تاکنون دچار سانحه شده است؟
 7. هواپیماهای شرکت سپهران ایرباس هستند یا بوئینگ؟
 8. مسیر پروازهای ایرلاین نامی سپهران به چه صورت است؟
 9. کلاس بندی پروازهای سپهران چگونه در نظر گرفته شده است؟

تاریخچه روی کار آمدن ایرلاین سپهران

همانطور که در بخش مقدمه آورده شد، شرکت سپهران یک شرکت هواپیمایی نوپا و تازه تاسیس است. این شرکت در دست مالک خصوصی است که از ابتدای کار پر قدرت و کوشا پا در این عرصه گذاشته است. بناین گذار و یا مالک این مجموعه بزرگ نیز جناب آقای علی درویشی نیز می‌باشند. علی درویشی نام آشنا در صنعت هتلداری و گردشگری کشور هستند. برای اطلاع بیشتر عزیزان خوب است عنوان کنیم، آقای علی درویشی موسس و مالک هتل 5 ستاره تاپ درویشی در مشهد مقدس هستند. جناب آقای حفظه الله آطاهریان نیز مدیر عامل شرکت هواپیمایی مدیران می‌باشند.

ایرلاین سپهران در سال 1390 با عنوان شرکت سهامی خواست ثبت شد. پس از آن با گذشت 5 سال و پس از تلاش‌های بسیار توانست در سال 1395 گواهینامه و صلاحیت پروازهای باری و از آن مهمتر مسافربری را از آن خود کند. دفتر مرکزی سپهران در شهر شیراز واقع شده است و جزء سه دفتر فعال هواپیمایی در شیراز است.

شرکت هواپیمایی سپهران

مسیرهای پرواز ایرلاین سپهران در آسمان

با توجه به این که تنها 6 سال از آغاز فعالیت شرکت سپهران می‌گذرد، این شرکت نوپا در حال حاضر تنها پروازهای داخلی را حمایت می‌کند. اما دور از انتظار نیست که شرکت موفق و محبوب سپهران در سال‌های نه چندان دور در مسیر پروازهای خارجی نیز پا بگذارد. این مجموعه هوایی 13 مسیر استانی را در این سال‌ها ساپورت می‌کند.

مسیر پروازهای شرکت هواپیمایی سپهران شامل تهران بزرگ، مشهد، شیراز، اصفهان، ماهشهر، اردبیل، کرمانشاه، آبادان، گرگان، رشت، کرمانشاه، زاهدان، بندرعباس، چاهبهار، اهواز، کیش و عسلویه می‌شود.

همه چیز درباره ناوگان‌های سپهران ایران

مجموعه هواپیمایی سپهران همانند دیگر هواپیمایی‌های بزرگ ایرانی چون ماهان و ایران ایرتور کار خود را با تعداد محدود ناوگان آغاز کرده است. در حال حاضر این شرکت تنها 6 فروند هواپیمای مسافربری فعال دارد که در مسیرهای استانی جابجایی انجام می‌دهد.

هواپیماهای شرکت هواپیمایی سپهران عبارتند از:

 • 2 عدد هواپیمای بوئینگ 737-300 با ظرفیت 150 مسافر
 • 3 عدد هواپیمای بوئینگ 737-500 با ظرفیت 130 مسافر
 • 1 عدد هواپیمای دورنیه 328-300 با ظرفیت 33 مسافر

شرکت هواپیمایی سپهران

کلاس بندی پروازهای هواپیمایی سپهران

به طور کلی هواپیماهای بوئینگ به که به نسبت هواپیماهای ایرباس فضای محدودتری دارند، تنها یک مدل کلاس پرواز دارند. پروازهای ایرلاین سپهران نیز که دارای هواپیمای بوئینگ می‌باشد نیز تنها پرواز اکونومی است. پروازهای اکونومی از سری کلاس پروازهای عادی یا معمولی هستند که اکثر مسافران از آن استفاده می‌کنند. اما شرکت سپهران با توجه به امکانات محدود خود به رفاه بیشتر مسافران توجه ویژه‌ای داشته است.

بر همین اساس علاوه بر صندلی‌های عادی پرواز نوعی دیگر صندلی که به آن کامفورت نام دارد را به صندلی‌های خود اضاغه کرده است. این صندلی‌ها بزرگ‌تر و راحت‌تر هستند و فضای کلی مسافر بیشتر است.

بررسی حادثه هوایی در شرکت سپهران

اکثر شرکت‌های هواپیمایی فعال در کشور اعم از قدیمی و یا تازه تاسیس از آغاز فعالیت تاکنون حداقل یک بار دچار سانحه هوایی شده‌اند. خوشبختانه ایرلاین سپهران تنها ایرلاینی است که دچار سانحه تلخ هوایی نشده است. این ویژگی یکی از امتیازات مجموعه سپهران محسوب می‌شود که عنوان مورد اعتمادترین ایرلاین ایران را کسب کرده است. شرکت سپهران که به سلامتی مسافران خود دقت نظر فراوان دارد امید دارد که در سال‌های آینده نیز شاهد حادثه‌های دلخراش نیز نباشد.

اطلاعات تکمیلی درباره ایرلاین سپهران

لوگو ایرلاین سپهران یک پرنده اساطیری با نام ققنوس است که نمادی از زندگی جاودانگی و فنا ناپذیری است. رنگ برگزیده این مجموعه نیز قرمز و یا نارنجی تیره است.

ایرلاین هواپیمایی سپهران در سال 1395 مجوز پرواز AOC را از سازمان هواپیمایی کشور اخذ کرده است.

این شرکت هواپیمایی براساس استانداردهای سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و همچنین سازمان بین المللی ICAO مجوز دریافت کرده است.

نیرو انسانی نظیر خلبان، مهماندار و مهندس فنی ایرلاین سپهران را نیرو جوان و فعال کشور با جدیدترین آموزه‌ها مدیریت می‌کنند.

پرنسل فعال برای شرکت هواپیمایی سپهران در بخش‌های مختلف به بیش از 300 نفر می‌رسند که این رقم با در نظرگیری 6 عدد ناوگان یک رقم عالی در بخش اشتغال زایی است.

میزان بار مجاز مسافر در قسمت باربری هواپیما 20 کیلوگرم و در قسمت کابین هواپیما تنها 7 کیلوگرم می‌باشد.

شرکت هواپیمایی سپهران

کلام آخر

آژانس گردشگری چارتر 118 مفتخر است که با شرکت هواپیمایی سپهران نیز دست همکاری داده است. چرا که در سال‌های فعالیت این شرکت همواره به تعداد مسافران راضی و به طرفداران این مجموعه هواپیمایی اضافه شده است. آژانس ما بلیط ایرلاین‌های برتر کشور را به مسافران ارائه می‌دهد. در این وبلاگ نیز به طور کامل و جامع در رابطه با ایرلاین نوپای سپهران صحبت کردیم. شما نیز اگر به جمع طرفداران این شرکت اضافه شده‌اید، می‌توانید برای خرید بلیط هواپیمایی شرکت سپهران جهت رزور بلیط پرواز داخلی به سایت ما مراجعه کنید.

جالب است بدانید در سایت ما نیز می‌توانید بلیط پرواز و تور تفریحی و گردشگری خود را به صورت همزمان از سایت رسمی چارتر 118 رزور فرمایید. با دیدن کردن از سایت ما امکان اطلاع برای سفرهای ارزان قیمت و لحظه آخری نیز فراهم خواهد بود. مجموعه چارتر 118 امید دارد تا تجربه یک پرواز خوب را به شما مشتریان دائمی خود هدیه دهد.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.