معرفی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

هواپیمایی ایران ایرتور

سفرهای هوایی بخش عمده‌ای از صنعت گردشگری کشور را پشتیبانی و حمایت می‌کنند. کشور ایران بیش از 21 شرکت هواپیمایی خصوصی و دولتی معتبر و با سابقه دارد که در بخش حمل و نقل هوایی فعالیت دارند. برخی از این شرکت‌ها نیز تازه تاسیس و برخی دیگر از ایرلاین‌های قدیمی ایران هستند. اما سفر با هواپیما و معلق بودن در آسمان‌ها اصلا شوخی بردارد نیست. این است که بسیاری از مسافران خواهان سفر با یک ایرلاین با تجربه می‌باشند. زیرا به یک ایرلاین حرفه‌ای و قدیمی بیشتر می‌توانند اعتماد کنند. آژانس گردشگری چارتر 118 در این وبلاگ قصد دارد یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین ایرلاین یعنی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور را به شما معرفی کنیم.

آژانس چارتر 118 با علم به این موضوع که شناخت ایرلاینی که بناست با آن سفر داشته باشید، چقدر قابل اهمیت است این مطلب را در نظر گرفته است. آژانس گردشگری ما با وسواس تمام برترین ایرلاین‌های ایرانی را برای داشتن یک سفر ایمن انتخاب کرده است که شرکت بزرگ ایران ایرتور یکی از این ایرلاین‌ها می‌باشد.

هواپیمایی ایران ایرتور

درباره تاریخچه شرکت هواپیمایی ایران ایرتور بدانید!

شرکت ایران ایرتور از آن سری شرکت‌های هواپیمایی است که با تلاش و پشت و کار و همچنین بروز کردن اطلاعات همواره نامی آشنا و شناخته شده در میان مسافران است. اما خوب است در ابتدا کمی درباره تاریخچه این ایرلاین بدانید. ایران ایرتور در سال 1351 زیر نظر شرکت هواپیمایی ملی کشور ایران که هنوز عده‌ای آن را با نام "هما" می‌شناسند، تاسیس شد. این ایرلاین بسیار بزرگ در ابتدا با هدف بندی بلند مدت و برنامه ریزی وارد عرصه شد. هدف از راه اندازی ایران ایرتور نیز بهینه سازی و توسعه صنعت گردشگری کشور اعم از گردشگری داخلی و خارجی بوده است.

حدود 10 تا 12 سال پس از تاسیس این شرکت خصوصی انواع و اقسام تورهای زیارتی و تفریحی خارجی و داخلی به مسافران ارائه داد شد. شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در زمینه پروازهای زیارتی بسیار موفق عمل کرده است. با اولین پرواز به مقصد مشهد مقدس، امکان دسترسی به 13 استان دیگر فراهم شد. با پیشرفت این شرکت امروزه بیش از 550 در صد پروازهای حج تمتع و عمره زیر نظر ایرلاین ایران ایرتور انجام می‌شود.

اطلاعات شنیدنی درباره ایرلاین ایران ایرتور

هواپیمایی ایران ایرتور

همانطور که گفته شد، تاسیس ایران ایرتور زیر نظر هواپیمایی ملی کشور بود. اما پس از آن در سال 1389 پس از گذراندن یک سری مسائل و دوندگی‌های مالی از سال 1394 به بعد به طور رسمی ایرلاین ایرتور به بخش خصوصی سپرده شد.

ایران ایرتور فعالیت خود را با بیش از 19 فروند هواپیمای شخصی و استیجاری آغاز کرد. اما پس از سال 1379 تعداد ناوگان‌های این شرکت به 14 و سپس 12 فروند هواپیما کاهش یافته است.

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور به جزء در پایتخت در دو شهر دیگر مشهد مقدس و همچنین شهر زیبای تبریز دفتر مرکزی رسمی و فعال دارد.

ایران ایرتور یکی از معدود ایرلاین‌های خصوصی کشور است که به نیرو انسانی خود توجه بسیاری دارد. استخدام نیروهای خبره از خلبان و مهماندار تا مهندسی فنی و تعمیراتی از ویژگی‌های بارز این این ایرلاین است.

مدل ناوگان‌های ایران ایرتور شامل 4 عدد ایرباس ای 300 با ظرفیت 280 نفر، 2 عدد ایرباس ای 310 با ظرفیت 250 نفر، 1 عدد ایرباس ای 320 با ظرفیت 173 نفر، 3 عدد مک دانل داگلاس ام دی 82 با ظرفیت 160 نفر و 2 عدد مک دانل داگلاس ام دی 83 با ظرفیت 160 نفر می‌باشد.

مسیر پروازهای داخلی و ایرانی ایران ایرتور

بر طبق آنچه تاکنون آورده شد، می‌دانید که شرکت هواپیمایی ایران ایرتور یک ایرلاین بسیار پویا در کشور است. بنابراین همانطور که دور از انتظار نیست این شرکت در بیشتر مسیرهای داخلی و خارجی پرواز دارد. اما برای اطلاع بیشتر شما جهت پروازهای این شرکت به پروازهای داخلی و خارجی اشاره خواهیم کرد.

پروازهای داخلی ایران ایرتور عبارتند از:

تهران، مشهد، رشت، یزد، اهواز، کیش، ساری، کاشان، اصفهان، تبریز، بندرعباس، آبادان، بوشهر، بیرجند، چاهبهار، عسلویه

پروازهای خارجی ایران ایرتور عبارتند از:

استانبول ازمیر، دبی، نجف، دنیزلی

کلاس بندی پروازهای ایران ایرتور بشناسید!

به طور پروازهای ایرانی به دو کلاس اصلی اکونومی و بیزنسی تقسیم بندی می‌شوند. البته پروازهای اکونومی نیز با نام معمولی و پروازهای بیزنسی با نام تجاری عنوان می‌شوند. اما شرکت هواپیمایی ایران ایرتور خود براساس هزینه و البته نوع خدمات و امکانتی که به مسافران ارائه می‌دهد، پروازهای خود را با حروف B- O- R- V تقسیم بندی کرده است.

کلاس نرخ B: این پرواز در واقع پرواز کلاس بالا و بیزنسی است که هزینه بالاتر و در مقابل آن امکانات بسیار خوبی دارد.

کلاس نرخ O: این پرواز ارزان‌ترین پرواز ایران ایرتور است که خدمات محدود و بسیار معمولی را به مسافران ارائه می‌دهد.

کلاس نرخ R: گران‌ترین پرواز و در اصطلاح لاکچری‌ترین پرواز ایرلاین ایرتور نیز همین کلاس پرواز است.

کلاس نرخ V: این پرواز یک کلاس معمولی است و تنها مزیت و تفاوت آن با کلاس نرخ O ویژگی استراد وجه در صورت کنسلی در پرواز است.

حوادث شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

حوادث هوایی برای یک شرکت هواپیمایی بزرگ و البته قدیمی مسئله‌ای بسیار رایج است. همانگونه که ما شاهد حوادث جاده‌ای هستیم نیز حوادث هوایی دلخراش نیز به چشم می‌خورد. اما این که یک شرکت هواپیمایی با سابقه هر چقدر کمتر دچار سانحه شده باشد این کیفیت پروازهای آن ایرلاین را به نمایش می‌گذارد. متاسفانه ایران ایر تور در این نیم قرن فعالیت در حمل و نقل هوایی تاکنون 7 بار دچار سانحه شده است. اما از این 7 بار تنها 3 حادثه آن تلفات جانی داشته است.

بر طبق این آمار شرکت بزرگ ایران ایرتور به نسبت دیگر شرکت‌های هواپیمایی کمتر دچار حادثه شده است. اما این حوادث سبب شده است که مدیریت مجموعه با پیگیری و توجه جهت جلوگیری از حوادث آینده گام‌های بزرگی بردارد تا دیگر شاهد چنین حوادث تلخ و ناگواری نباشیم.

هواپیمایی ایران ایرتور

افتخارات ایرلاین خصوصی ایران ایرتور

همانطور که صادقانه در رابطه با حوادث تلخ ایران ایرتور صحبت کردیم، حال لازم است که مسافران عزیز با افتخارات و جوایزی که این شرکت هواپیمایی محبوب از آن خود کرده است نیز آشنا گردید.

افتخارات شرکت هواپیمایی ایران ایرتور عبارتند از:

  • اخذ تندیس طلایی پرستیژ و کلاس تجاری مادرید در سال 1369 و 1376 از کشور اسپانیا
  • اخذ جایزه گاو زرین از نمایشگاه بین المللی مادرید در سال‌های 1373 و 1372  از کشور اسپانیا
  • اخذ تندیس طلایی اروپا در سال 1374 از کشور فرانسه
  • اخذ دهمین تندیس طلایی کیفیت نیویورک در سال 1376 از کشور آمریکا
  • اخذ جایزه آثار باستانی و وزارت گردشگری در سال 1378 از کشور اردن
  • اخذ تندیس طلایی اروپا کیفیت جهت هزاره جدید در سال 1382 از کشور پاریس

جمع بندی

هواپیمایی ایران ایرتور

در این مطلب به معرفی یکی از برترین ایرلاین‌هایی که با آژانس گردشگری چارتر 118 همکاری دارد پرداختیم. امید داریم با خواندن این وبلاگ و کسب اطلاع بیشتر بتوانید در جهت خرید بلیت پرواز و داشتن یک سفر آگاهانه قدم برداشته باشیم. مسافران عزیزی که قصد سفری مطمئن را دارند می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت ما مراجعه کنند. شما می‌توانید جهت خرید بلیت هواپیمایی ایران ایرتور به پایین‌ترین نرخ ممکن و با تاریخ‌های پرواز متنوع در تمام فصول از سایت برتر و معتبر چارتر 118 دیدن کنید. با مراجعه به سایت ما این امکان برای شما وجود دارد به صورت همزمان تور و بلیت پرواز به مقصد خود را تهیه کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.