برخورد با مسافر مست و مزاحم؛ آیا نوشیدنی‌های الکلی باید در پروازها ممنوع شود؟

برخورد با مسافر مست و مزاحم؛ آیا نوشیدنی‌های الکلی باید در پروازها ممنوع شود؟

آیا باید نوشیدن الکل در پروازها ممنوع شود؟  

یورونیوز تراول در یک نظرسنجی اینستاگرامی از خوانندگان خود درباره بدترین تجربه‌شان از همسفرانی که با آن‌ها در یک هواپیما بوده‌اند، پرسیده است. جای تعجب نیست که اکثر پاسخ‌ها بر همسفران مست تأکید دارند. بنابراین در اینجا این سوال مطرح می‌شود که آیا باید الکل در همه پروازها ممنوع شود؟

انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی، «یاتا» در سال 2017 از ثبت بیش از 8 هزار حادثه یا اقدام غیرقانونی در طول پروازها خبر داد که به طور میانگین به ازای هر هزار پرواز، یک حادثه وجود دارد.

اگرچه ممکن است که این رقم به نظر زیاد نیاید اما باید توجه داشت که هر شرکت هواپیمایی عضو یاتا نیست و همچنین نیازی به گفتن نیست که هر حادثه مستی هم ثبت نمی‌شود.

به طور معمول، گزارش‌های حوادث هوایی زمانی ثبت می‌شوند که مسافری به یکی از خدمه یا مسافری دیگر توهین فیزیکی یا جنسی کرده باشد، به هواپیما آسیب برساند، یا در حال سیگار کشیدن یا نوشیدن الکل بازداشت شود.

چالش یک ماه بدون الکل در فرانسه به راه افتاد

ماموریت میخائیل گورباچف در پایان دادن وابستگی روس‌ها به مشروبات الکلی چه بود؟

بسیاری از این حوادث یا در داخل هواپیما مدیریت می‌شوند یا به نهادهای محلی حاکمیتی خطوط هوایی گزارش می‌شوند. البته بسیاری از این موقعیت‌ها برای مهمانداران خطوط هواپیمایی عادی است و با آن‌ها به‌عنوان یک رفتار معمولی در پرواز، برخورد می‌کنند.

نگاه مهمانداران هواپیما به الکل

اگرچه مهمانداران بر این نظرند که مسافران مست و بی‌نظم می‌توانند خطری برای سلامتی و ایمنی باشند، اما می‌گویند که نباید افراد را از تفریح باز داشت.

 مهمانداران هواپیما

به گمان این گروه از مهمانداران، یک موقعیت ایده‌آل زمانی خواهد بود که ارائه این خدمات به وعده غذایی محدود و در پروازهای کوتاه‌مدت هم فقط به یک دور بسنده شود.

به گفته آن‌ها، «انسان‌ها وقتی سفر می‌کنند، کابوس نیستند اما افراد زیادی هستند که در حالت مستی خوب نیستند، به‌خصوص در ارتفاع 40 هزار پایی که این وضعیت، ترسناک می‌شود.»

خرید مشروبات الکلی در دبی؛ گردشگران مجوز 30 روزه دریافت می‌کنند

رواج دوری از مشروبات الکلی در میان جوانان بریتانیایی

با وجود این خطوط هوایی روش‌های متفاوتی در سرو نوشیدنی الکلی دارند، به عنوان نمونه، شرکت هواپیمایی امارات به‌خاطر سالن داخل هواپیما و سرو بدون هزینه الکل با کیفیت، معروف است.

به نظر برخی از ناظران سفرهای هوایی، مهمانداران چنین خطوط هوایی مجبور می‌شوند که بسیاری از حوادث و رفتارها را نادیده بگیرند.

با این حال رفتار افراد مست در شب‌های بیرون از خانه، در ارتفاع تغییر نمی‌کند. البته در سفرهای هوایی، هیچ نگهبانی برای رسیدگی به وضعیت و هیچ راهی برای بیرون راندن مردم وجود ندارد.

حال این پرسش پیش می‌آید که آیا ممنوعیت کامل الکل به دلیل اقلیتی که نمی‌تواند میزان مشروب خوردن خود را کنترل کند، منصفانه است؟

حکم پروازهای بدون الکل

هیچ پاسخ «بله یا خیر» در مورد ممنوعیت الکل در پروازها وجود ندارد. بیشتر مسافران می‌توانند میزان مصرف الکل خود را کنترل کنند اما زمانی‌که این موضوع از کنترل خارج شود، می‌تواند به موقعیت‌های ناخوشایند و گاهی خطرناک منجر شود.

 

البته خطوط هوایی رویه‌هایی برای مدیریت نوشیدن الکل دارند که اجرای آنها آسان نیست، به خصوص زمانی‌که نگهبان تنومندی حضور ندارد تا این دستورالعمل‌ها را اجرا کند.

همچنین باید زمان پرواز و انواع خطوط هوایی را در نظر گرفت. چرا باید الکل را در پروازی که 90 دقیقه طول می‌کشد، ممنوع کرد در حالی که از فروش الکل درآمد زیادی کسب می‌شود؟

بنابراین شاید با اعمال محدودیت‌هایی برای نوشیدن مشروبات الکلی در پروازها، این نوع نوشیدنی‌ها فقط به هنگام غذا سرو شوند. همچنین ممکن است کابین هواپیما به دو بخش نوشیدنی و غیرنوشیدنی تفکیک شود.

همزمان نمی‌توان این نکته را کتمان کرد که با کنترل و مهار ویروس کرونا و از سرگرفته شدن پروازها، الکل بخشی از پرواز با هواپیمای مسافربری است.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.