استرالیا از لغو ممنوعیت ورود دانشجویان خارجی و کارگران ماهر خبر داد

 

استرالیا اعلام کرد که از اول دسامبر ممنوعیت ورود دانشجویان خارجی و کارگران ماهر را حذف کرده و برخی از سخت‌ترین محدودیت‌های مسافرتی همه‌گیری کرونا را کاهش می‌دهد.

بر این اساس به طور قابل توجهی ممنوعیت ورود اتباع خارجی به استرالیا حذف شده و در نخستین مرحله گردشگران ژاپنی و اهل کره جنوبی می‌توانند وارد این کشور شوند.

استرالیا برای 20 ماه از ماه مارس 2020 شدیدترین کنترل‌های مرزی را حتی برای شهروندان خودش به اجرا گذاشت.

از همین رو کارن اندروز، وزیر امور داخلی استرالیا روز دوشنبه 22 نوامبر گفت که کشورش در حال بازگشایی به روی جهان است. البته همه افرادی که وارد استرالیا می‌شوند باید به طور کامل واکسینه شده باشند.

به این ترتیب پیش‌بینی می‌شود که حدود 200 هزار دانشجوی خارجی و کارگر ماهر واکسینه شده بتوانند بدون نیاز به قرنطینه به استرالیا بازگردند.

دولت اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا پس از آنکه بیش از 85 درصد افراد بالای 16 سال در این کشور واکسینه شدند، رفع مرحله‌ای محدودیت‌های کرونایی را در دستور کار خود قرار داد. از همین رو این دولت ماه گذشته محدودیت‌های سفر شهروندان این کشور را به خارج از استرالیا لغو کرد.

با این حال موریسون که امیدوار است سال آینده دوباره برای این سمت انتخاب شود، آشکارا از تسهیل قوانین سفر برای بیشتر غیراسترالیایی‌ها خودداری کرده بود.

این تصمیم باعث شده سرگردانی حدود ‌1.4 میلیون نفر از دارندگان ویزای کار در استرالیا شده بود. از همین رو صاحبان صنایع برای اینکه دولت استرالیا به کارگران ماهر دارای ویزا که واکسینه شده‌اند اجازه ورود دهد به سختی تلاش کرده بودند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، برخی از کشاورزان استرالیایی محصولات خود را در مزارع رها کرده بودند زیرا کارگرانی برای جمع‌آوری آن‌ها وجود نداشتند.

 

دانشجویان از دیگر افرادی بودند که بیش از همه خواهان کاهش بیشتر قوانین کرونایی در استرالیا و پیوستن دوباره به همکلاسی‌های خود در این کشور بودند.

برخی از مدیران بخش آموزش بین‌المللی استرالیا نگران بودند که بسیاری از دانشجویان آسیایی به جای پرداخت هزینه برای دوره‌های آنلاین مستقر در استرالیا، ترجیح دهند در آمریکا یا اروپا تحصیل کنند؛ موضوعی که می‌تواند این کشور را از کسب میلیاردها دلار درآمد محروم کند.

اگر چه صنعت گردشگری در استرالیا هم به شدت آسیب دیده است اما دولت این کشور هنوز تصمیم نگرفته است که گردشگران از سراسر جهان چه زمانی اجازه بازگشت به استرالیا خواهند داشت.

ما دنیا را نزدیکتر میکنیم 
خرید پرواز خارجی کلیک کنید 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.