قیمت فعلی بلیط هواپیما خارج از توان مردم است

علیرضا پاک فطرت در رابطه با گرانی بلیط هواپیما و عدم توجه ایرلاین‌ها به هشدار وزارت راه و شهرسازی، گفت: شرکت‌های هواپیمایی علی رغم اینکه روز به روز قیمت بلیط هوایپما را افرایش می‌دهند، باز هم ادعا می‌کنند که نرخ کنونی بلیط برای آنها صرفه اقتصادی نداشته و در حال ورشکستگی هستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عمده شرکت‌های هواپیمایی به ظاهر خصوصی اما در اصل خصولتی هستند،  تاکید کرد: نیروی انسانی عمده ایرلاین ها، بیش از حد استاندار بوده و حتی تا دو برابر نیاز خودشان نیرو در اختیار دارند.‌ چگونگی جذب این تعداد نیرو، نیازمند ورود و ارزیابی سازمان بازرسی است.

پاک فطرت اظهار کرد: ایرلاین‌ها به دلیل حجم بالای نیرو و مدیریت ضعیف با مشکلات زیادی رو برو هستند از طرفی سود و زیان برای مدیران و مسئولان شرکت‌‎های مذکور هیچ اهمیتی نداشته، چرا که حقوق خود را بر اساس مصوبه هیئت مدیره برداشته و دلسوزی ندارند. یکی از ایرلاین‌ها تنها 5 هواپیما در اختیار داشته اما به میزان 50 هواپیما نیروی انسانی و امکانات دارد، بدیهی است با چنین شرایطی قیمت بلیط هواپیما صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

قیمت فعلی بلیط هواپیما خارج از توان مردم است

وی با بیان اینکه با اشاره به بدهی‌ بالای ایرلاین‌ها بابت هزینه سوخت و بیمه، اظهار کرد: مدیران ایرلاین‌ها انتظار دارند درآمدهایشان بر اساس دلار و قیمت‌های جهانی باشد در حالی که هزینه سوخت، مالیات و حقوق پرسنل و مهندسان آنها همه به ریال پرداخت می‌شود. هر چند که هزینه نگهداشت و تعمیر هواپیماها چندین برابر شده اما افزایش قیمت بلیط نیز راهکار مناسبی نیست، چرا که قیمت‌های فعلی نیز بالاتر از توان اقتصادی مردم است.

جریمه ایرلاین‌ها در صورت گرانی بلیط، بازدارندگی کافی ندارد

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایرلاین‌ها یا باید دولتی صرف باشند و یا خصوصی صرف عنوان کرد: در شرایط فعلی مدیران برای سوده شدن مجموعه خود دلسوزی نمی‌کنند. از این رو باید در مدیریت این مجموعه ها تجدید نظر صروت گرفته و دولت هم قاطعانه با متخلفان برخورد کند و جریمه‌ها را به نوعی تنظیم کرده که بازدارندگی کافی داشته باشد.

منبع: خانه ملت

ما دنیارا نزدیک تر میکنیم 
چارتر 118


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.