شرایط پذیرش مسافر از ایران به چین

شرایط پذیرش مسافر از ایران به چین
مسافران محترم هواپیمایی ماهان

با توجه به مقررات جدید ابلاغی کشور چین شرایط پذیرش مسافر در مسیر گوانگجو به آگاهی می رسد:

1- لازم است مسافران ایرانی و غیر ایرانی حداکثر 48 ساعت قبل از پرواز جهت انجام تست های PCR و آنتی بادی IgM و IgG به آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ماهان مراجعه فرمایند و در صورت اخذ نتیجه منفی نسبت به دریافت کد سلامت و تأئیدیه فرم اظهارنامه سلامت از سفارت جمهوری خلق چین به شرح ذیل اقدام نمایند:

• مسافران با ملیت چینی، لازم است یک روز قبل از پرواز تصویر تست های PCR و آنتی بادی IgM و IgGبا نتیجه منفی را از طریق برنامه WeChat Health Code به سفارت و کنسولگری چین ارسال نمایند و در صورت اخذ تأئید سفارت و دریافت کد سبز سلامت ( Green Health Code ) با معرفه HS ، جهت انجام پرواز به فرودگاه مراجعه نموده و تصویر کد سبز رنگ را به مسئول کانتر پذیرش ارائه نمایند. شایان ذکر است رنگ خاکستری ، نشان دهنده انقضاء کد می باشد و اعتباری ندارد.

• مسافران ایرانی و دیگر ملیت ها که ویزای معتبر ایشان توسط سفارت و کنسولگری چین بعد از تاریخ 28 مارس 2020 صادر شده است و یا معاف از ویزا می باشند لازم است یک روز قبل از پرواز برای تکمیل فرم اظهارنامه سلامت ( Health Declaration Code) به سایت سفارت و کنسولگری چین به نشانی/https://hrhk.cs.mfa.gov.cn/H5/ مراجعه نموده، فرم اظهارنامه سلامت ( Health Declaration Code ) را تکمیل و به همراه تست های PCR و آنتی بادی IgM و IgG با نتیجه منفی ارائه نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تأئید سفارت، مسافر می تواند جهت انجام پرواز به فرودگاه مراجعه نموده و فرم اظهارنامه را به مسئول کانتر پذیرش ارائه فرماید.
• شایان ذکر است که امور مربوط به فرم اظهارنامه سلامت تنها از طریق سایت مذکور و به صورت آن لاین قابل انجام است.

2- برای انجام تست آزمایش های PCR و آنتی بادی IgM و IgG در ایران تنها مرکز مورد تایید آزمایشگاه بیمارستان پارس ( تهران) است که دارای تأئید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ، سفارت چین و هواپیمائی ماهان می باشد .

3- شرایط مسافران ترانزیت که از کشورهای همجوار جمهوری اسلامی ایران جهت پرواز با هواپیمائی ماهان به مقصد چین - گوانگجو به تهران عزیمت می نمایند به شرح ذیل می باشد:
• انجام تست PCR و آنتی بادی IgM و IgG حداکثر در بازه زمانی 48 ساعت قبل از پرواز تهران به گوانگجو در کشور متبوع و دریافت کد سبز سلامت و یا تأئیدیه فرم اظهارنامه سلامت از سفارت و کنسولگری چین در آن کشور
• انجام تست آزمایش های PCR و آنتی بادی IgM و IgG در آزمایشگاه پارس تهران در بازه زمانی حداکثر 48 ساعت قبل از پرواز تهران به گوانگجو ، و درصورت دریافت نتیجه منفی اقدام نسبت به اخذ کد سلامت و تأئیدیه فرم اظهارنامه سلامت از سفارت و کنسولگری چین در تهران به شرح فوق
تأکید می گردد ، لازم است مسافران ترانزیت برای انجام آزمایش های PCR و آنتی بادی IgM و IgGدو مرتبه اقدام نمایند ، که بار اوّل در کشور متبوع و بار دوّم در تهران می باشد. همچنین جهت دریافت تأئیدیه از سفارت و کنسولگری چین دو مرتبه اقدام نمایند که یک بار در کشور متبوع و بار دوّم در تهران می باشد.

4- مسافرانی که قصد پرواز از تهران به چین از طریق کشور ثالث به عنوان مسافر ترانزیت را دارند نیز لازم است برای انجام آزمایش های PCR و آنتی بادی IgM و IgGدو مرتبه اقدام فرمایند که بار اوّل در تهران و بار دوّم در کشور ثالث می باشد. همچنین جهت دریافت تأئیدیه از سفارت و کنسولگری چین دو مرتبه اقدام نمایند که یک بار در تهران و بار دوّم در کشور ثالث می باشد.

5- مسافران ترانزیت باید مقررات بهداشتی مربوط به ایران و کشور ثالث را نیز رعایت نمایند.
 

* اطلاعیه‌ی سفارت چین مبنی بر شرایط پذیرش مسافر در همه گیری کرونا


طبق آخرین اطلاعیه دریافتی از سفارت چین مسافران این مقصد بایستی به نکات ذیل توجه نمایند؛
1- مسافرینی که قصد سفر از ایران به کشور چین را دارند،نباید از کشور سوم ترانزیت شوند.
از این پس،سفارت چین در ایران،برای مسافرینی که از مبداء ایران قصد سفر به کشور چین از طریق کشور ثالث را دارند،کد تایید سلامت صادر نمی‌کند.
2- مسافرین در کشور ثالث لازم است جهت ترانزیت از ایران به چین،به نکات زیر دقت کافی فرمایند.
الف-مسافرینی که کشور متبوع آنها پرواز مستقیم به چین دارد، ملزم به استفاده از همان پرواز می‌باشند. بنابراین برای چنین مسافرینی در ایران،کد تایید سلامت صادر نخواهد شد.
ب-کد تایید سلامت مسافرینی که با گذرنامه‌ی شخصی و بدون ویزا یا ویزای بدو ورود و یا ویزای توریستی وارد ایران شوند،پذیرفته نخواهد بود.
ج- مسافرینی که کشور متبوع آنها،پرواز مستقیم به چین ندارد و به دلایل ضروری قصد سفر به چین از طریق ایران را دارند، ملزم به انجام موارد ذیل می باشند؛
• انجام تست پی‌سی‌آر و آنتی بادی و دریافت کد تایید سلامت از سفارت یا کنسول‌گری چین در کشور مبداء
• مسافرین پس از دریافت کد تایید سلامت از کشور مبداء ، برای بار دوم ، با انجام تست پی‌سی‌آر و آنتی بادی ملزم به دریافت کد تایید سلامت از سفارت چین در ایران هستند.لازم به ذکر است، برای صدور کد سلامت دوم، کد اولیه در کشور مبداء مورد بررسی قرار می‌گیرد.
3- کسانی که قبلا به کوید 19 مبتلا شده باشند و دارای شاخص IgG مثبت باشند ( بجز کسانی که دوز کامل واکسن دریافت کرده‌اند ) برای خروج از ایران، باید طبق دستورالعمل زیر اقدام نمایند:
پس از برطرف شدن بیماری، ابتدا انجام سی‌تی اسکن ریه و دریافت گزارش مبنی بر عدم وجود ویروس در ریه‌ی فرد و سپس انجام دو تست پی‌سی‌آر با جواب منفی و در فاصله‌ی بیشتر از 24 ساعت،الزامیست. (نتایج تمامی مراکز مورد تایید وزارت بهداشت پذیرش می گردد)
به استناد گزارش سی‌تی اسکن ریه و جواب منفی تست پی‌سی‌آر،ارائه‌ی گواهی پزشک متخصص ریه یا متخصص عفونی مبنی بر سلامت بیمار نیز مورد نیاز است.پس از آن،مسافرین می‌بایست مدت 14 روز خود را قرنطینه خانگی نمایند و اقدام به نوشتن نامه‌ی خوداظهاری به زبان انگلیسی نمایند.
در صورت نرمال بودن تمامی شرایط، دو روز پیش از پرواز، طبق روال عادی هر هفته،برای انجام تست پی‌سی‌آر و آنتی ادی (در آزمایشگاه بیمارستان پارس) اقدام اقدام نموده و جهت دریافت کد سلامت، تمامی مدارک فوق را در لینک مربوط به سفارت چین ، به نشانی زیر، بارگذاری نمایند.
https://hrhk.cs.mfa.gov.cn/H5/
تذکر: هرگونه پنهان‌کاری یا تقلب، در روند سفر مسافر به کشور چین تاثیرگزار خواهد بود.بنابراین،از صحت مدارک ارسالی،اطمینان حاصل فرمایید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.