چگونه خاطرات خوشی از سفر در دوران کرونا رقم بزنیم؟

چگونگی سفر در دوران کرونا

کرونا در زمستان 1398 به ایران پا گذاشت و روال عادی زندگی را کاملاً تغییر داد. این تغییر در تمام ابعاد زندگی مردم دیده می‌شود. سفر در دوران کرونا هم شکل جدیدی پیدا کرده که ممکن است شما از این تغییرات مطلع نباشید.

چگونه خاطرات خوشی از سفر در دوران کرونا رقم بزنیم؟
ساخت واکسن کرونا نزدیک به یک سال طول کشید؛ در این مدت خیلی از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی، چندین بار بسته شدند و خطرات ناشی از کرونا باعث خانه‌نشینی مردم شد. بعد از گذشت یک سال از شیوع بیماری، هنوز بخش عظیمی از مردم دنیا، واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند. در ادامه این مطلب شما را با شرایط سفر در دوران کرونا آشنا می‌کنیم تا سفری خاطره‌انگیز و سلامت داشته باشید.

ترجیحاً در خانه بمانید

سلامت شما در اولویت ما قرار دارد؛ اگر شرایط ماندن در خانه برایتان مهیا است و ضرورتی برای رفتن به مسافرت ندارید، در خانه بمانید. پرواز با هواپیما و مسافرت با قطار یا اتوبوس، شما را مجبور به حضور در جمع افرادی می‌کند که از سلامت آن‌ها اطمینان ندارید.

سفر در دوران کرونا با خودروی شخصی هم خطرات خود را دارد؛ باید در بین راه برای استراحت، خرید سوخت، غذا خوردن و استفاده از سرویس بهداشتی عمومی توقف داشته باشید. سفر در دوران کرونا بی‌خطر نیست؛ اما اگر اصرار دارید که به گردش و مسافرت بروید، اصول اولیه سفر رفتن در دوران کرونا را رعایت کنید.

چگونه خاطرات خوشی از سفر در دوران کرونا رقم بزنیم؟

از سلامت خود مطمئن شوید

در حال حاضر برای ورود به اکثر کشورها، نیاز به پاسخ منفی تست PCR کرونا دارید. این تست باید حداکثر سه روز قبل از سفر شما انجام شود. فارغ از نتیجه این تست، اگر احساس کسالت دارید، سفر خود را کنسل و به زمان دیگری موکول کنید.

هتل یا اقامتگاه‌های ضدعفونی شده را انتخاب کنید

در دوران کرونا بیشتر هتل‌ها و اقامتگاه‌ها بعد از رفتن مسافر، به‌طور کامل فضای اتاق را ضدعفونی می‌کنند؛ در غیر این صورت باید خودتان در بدو ورود، محیط را ضدعفونی کنید تا خطر ابتلا به کرونا از سطوح آلوده را به صفر برسانید. لیستی از بهترین هتل‌ها و اقامتگاه‌های بهداشتی و ضدعفونی شده را برای شما مهیا کرده‌ایم.

سفر در دوران کرونا با معتبرترین شرکت حمل‌و‌نقل

از وسایل نقلیه شرکت‌هایی استفاده کنید که دستورالعمل‌های مربوط به سفر در دوران کرونا را رعایت کرده و سفر سلامتی را برایتان تدارک دیده‌اند. ضدعفونی کردن صندلی‌ها و سایر سطوح، حفظ فاصله امن بین مسافران و استفاده از ماسک در طول سفر از مهم‌ترین اصولی است که باید در وسایل نقلیه رعایت شوند.

در حال حاضر هواپیما با توجه به سیستم تهویه مناسبی که دارد، بهترین وسیله برای مسافرت است. ممکن است بلیط هواپیما کمی گران باشد، اما با معرفی پرواز چارتر و سیستمی از طرف ما، سفری امن با قیمتی ایده‌آل را تجربه می‌کنید.

آرزوی سفری سلامت برای‌تان داریم

تا حد امکان از رفتن به مسافرت‌های غیرضروری پرهیز کنید؛ واکسیناسیون کرونا در مراحل خوبی قرار دارد و احتمال می‌رود تا چند ماه آینده، بیشتر مردم دنیا آن را دریافت کرده باشند. بسیاری از افراد به دلیل شرایط خاص شغلی یا دوری از خانواده، مجبور هستند مدام سفر کنند.

رعایت دستورالعمل‌های سفر در دوران کرونا، باعث حفظ سلامت شما و عزیزان‌تان خواهد شد. آیا شما تجربه‌ای از سفر در دوران شیوع ویروس کرونا دارید؟ تجارب خود را با ما در میان بگذارید.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.