سفر داخلی یا خارجی در زمان بیماری کرونا

سفر داخلی یا خارجی در زمان بیماری کرونا

 سفر – کرونا

 علاقه به سفر و گشت‌وگذار در همه‌ی ما وجود دارد. اما از زمانی که کرونا وارد زندگی انسان‌ها شده، برنامه­ی زندگی همه را تحت تاثیر قرار داده است، تا حدی که اغلب سفرها و برنامه‌ریزی‌ها برای دید و بازدید لغو شده‌اند.

تا به الان با گذشت بیشتر از یک سال از شیوع این بیماری در سطح جهان، زندگی ما تا حدودی به وجود آن عادت کرده و همگی سعی داریم با حفظ موارد بهداشتی در کنار کرونا، به زندگی عادی خود ادامه دهیم.  

از عوامل اصلی شیوع کرونا می‌توان به عدم رعایت فاصله اجتماعی، تجمعات و استفاده نکردن از ماسک اشاره کرد. به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، در این دوران تمامی خطوط هوایی کشور، هتل‌ها، وسایل نقلیه عمومی و کلیه مواردی که با فرایند سفر ارتباط دارند، باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. اما این دستور العمل‌ها برای مبتلا نشدن به کرونا کافی نیستند و باید خودتان نیز پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنید.

چطور بدون نگرانی از ویروس کرونا سفر کنیم؟

از آنجایی‌که راه انتقال این ویروس از طریق تنفس، تماس مستقیم، لمس سطوح آلوده به ویروس و تماس با اعضای مخاطی بدن مانند چشم، بینی و دهان است، به راهکارهایی اشاره می‌کنیم که با رعایت کردن آن­ها تا حد زیادی می­توانیم جلوی مبتلا شدن به ویروس کرونا را بگیریم.

تغذیه­ی سالم در طول سفر

 سطح ایمنی بدن در ابتلا به کرونا نقش اساسی دارد. هنگام سفر در کرونا به‌دلیل اینکه ممکن است به سبب تغییرات آب‌وهوایی سیستم ایمنی بدن دچار تغییر و تضعیف شود، توجه به تغذیه سالم و اصولی سفر در کرونا از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین پیشنهاد می‌شود از رستوران‌ها و غداخوری‌های دورافتاده برای صرف وعده‌ غذایی پرهیز کنید و به جای آن از رستوران و غذاهای هتل خود استفاده کنید یا اگر برایتان مقدور است در سفرهای داخلی، از خانه همراه خود غذا داشته باشید. همچنین برای اطمینان بیشتر بهتر است از غذاهای بسته‌بندی که در ساخت آن‌ها کمترین دخالت دست وجود دارد استفاده کنید.
بهتر است در طول سفر در کرونا از خوردن مواد غذایی خام بپرهیزید و سمت غذاهای گریل‌شده یا پخته شده بروید، زیرا سبزیجاتی مانند کاهو، پیاز، هویج و... که از زمین برداشت می‌شوند اگر به خوبی شسته نشوند، میکروب را منتقل می‌کنند. همچنین بهتر است در طول سفر میوه‌ را با پوست مصرف نکنید.

 سفر – کرونا

ضدعفونی کردن دست‌ها و وسایل شخصی

اگر در زمان شیوع کرونا با دیگران سفر می‌کنید باید وسایل ضدعفونی‌کننده مانند الکل و ژل‌های بهداشتی را با خود به همراه داشته باشید، چراکه ضدعفونی‌کردن دست‌ها و وسایل شخصی در پیشگیری از بیماری کرونا تاثیر زیادی دارد.

عدم حضور در اماکن شلوغ

 در این ایام در صورت اقدام به سفر نیز از قرار گرفتن در جمع‌های شلوغ اجتناب کنید.

 سفر – کرونا

رعایت بهداشت در استفاده از وسایل نقلیه عمومی

 اگر برای سفر در کرونا از وسایل نقلیه عمومی مانند قطار، اتوبوس یا هواپیما استفاده می‌کنید بهتر است از تماس زیاد دست‌‌ها با دسته‌های صندلی بپرهیزید. اما برای اطمینان بیشتر بهتر است اطراف را با موادی چون اسپری‌های ضدعفونی‌کننده تمیز کنید یا بعد از تماس با دسته‌های اتوبوس، مترو، قطار و هواپیما دست‌های خود را با مواد ضدعفونی کننده تمیز کنید.

 سفر – کرونا

در طول سفر مرتب علائم خود را چک کنید

 اگر دچار تب، سرفه شدید و سایر علائم کرونا شدید بهتر است از مراجعه به مراکز درمانی خودداری کرده و از کادر درمان بخواهید که نزد شما بیایند. اگر این امر برایتان امکان‌پذیر نبود با جست‌وجو در اینترنت مراکز مخصوص درمان بیماران کرونایی موجود در شهر مورد نظرتان را پیدا کرده و با رعایت کلیه موازین بهداشتی، خود را به مرکز درمانی مورد نظر برسانید.

 سفر – کرونا

دادن تست کرونا قبل از سفر

قبل از سفر در کرونا، چه برای سفرهای خارجی و چه سفرهای داخلی حتما از منفی بودن تست کرونای خود مطمئن شوید تا با ماندن در خانه و مراقبت‌های لازم، جان و سلامت کسانی که در طول سفر با شما در ارتباط هستند به خطر نیفتد.

ما دنیا را نزدیکتر میکنیم 

 چارتر 118


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.