فروش واکسن کرونا توسط چه کشورهایی انجام می‌شود؟

کدام کشورها در حال تولید و فروش واکسن کرونا هستند؟

فروش واکسن کرونا، پرواز، مسافرت، گردش، بلیط هواپیما، پرواز چارتر و سیستمی

در ماه‌های اخیر خبرهای خوشی از تولید، توزیع و فروش واکسن کرونا به گوش‌مان می‌رسد. واکسیناسیون سراسری، این نوید را می‌دهد که به‌زودی بتوانیم یک زندگی نرمال و سراسر آرامش را داشته باشیم. شاید برای شما هم جالب باشد که کدام کشورها توانسته‌اند واکسن کرونا را تولید کنند؟ خرید این واکسن‌ها چگونه میسر می‌شود؟ آیا پس از استفاده از واکسن، زندگی به روال عادی بازمی‌گردد؟


از اولین ماه‌های شیوع ویروس کرونا، شرکت‌های معتبر داروسازی و مراکز معتبر علمی در سراسر دنیا، برای پیدا کردن یک واکسن مناسب دست‌به‌کار شدند. چین، آمریکا، آلمان، انگلستان، روسیه، اسرائیل و هند، اولین کشورهایی بودند که واکسن کرونا را ساختند و فروش آن به سایر کشورها را آغاز کردند. 

فروش واکسن کرونا به ایران

ایران ماه‌هاست که برای خرید واکسن کرونا در تلاش است. خوشبختانه در حال حاضر واکسیناسیون در حال انجام است و حدود 5 درصد هم‌وطنان، حداقل دوز اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند. آیا می‌دانید ایران از کدام کشور واکسن‌های موردنیاز خود را تأمین می‌کند؟

سینوفارم (Sinopharm) و آسترازنکا (AstraZeneca) اولین واکسن‌هایی هستند که وارد ایران شدند. سینوفارم در کشور چین تولید شده و آسترازنکا تولید یک شرکت داروسازی انگلیسی - سوئدی است. در حال حاضر ایران با کشور روسیه برای خرید چند ده میلیون دوز از واکسن اسپوتنیک وی (Sputnik V) قرارداد بسته است.

فروش واکسن روسیه به ایران، باعث افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور می‌شود. انتظار می‌رود بخش عمده‌ای از هم‌وطنان، واکسن خود را تا پایان سال 1400 دریافت کنند. پس از پایان کرونا، یک سفر خاطره‌انگیز، باکیفیت و ارزان، آرامش را به شما برمی‌گرداند. بهترین و امن‌ترین پرواز چارتر و سیستمی را با ما تجربه کنید.

کشورهایی که اقدام به فروش واکسن کرده‌اند

تمام واکسن‌های تولید شده باید به تأیید وزارت بهداشت جهانی برسند تا اجازه فروش آن‌ها صادر شود. واکسن‌هایی که بیشترین متقاضی در دنیا را دارند عبارت‌اند از:

  • Johnson & Johnson ساخت اسرائیل
  • Pfizer ساخت آلمان و آمریکا
  • Sputnik V ساخت روسیه
  • Sputnik Light ساخت روسیه
  • AstraZeneca ساخت انگلستان و سوئد
  • Moderna ساخت آمریکا
  • Corona Vac ساخت چین
  • Covaxin ساخت هند
  • Sinopharm ساخت چین

با‌ توجه به لیست بالا می‌توان گفت که آمریکا، اسرائیل، چین، روسیه، آلمان، انگلستان، سوئد و هند، بخش بزرگی از فروش واکسن در کل دنیا را به‌عهده دارند.

باز شدن مرزها با افزایش فروش واکسن در دنیا

کرونا تمام کشورها را درگیر مشکلات بسیاری کرده است. بعد از آمار بالای مرگ‌و‌میر براثر کرونا، مشکلات اقتصادی بزرگ‌ترین دغدغه مردم در دوره کرونا است. بسیاری از افراد در این دوران ورشکست شدند و میلیون‌ها انسان در سراسر دنیا، کار خود را از دست دادند. در این میان، مشاغل مربوط به صنعت گردشگری و توریست، متحمل ضررهای فراوانی در دوران کرونا شده‌اند.

فروش واکسن کرونا به تمام کشورها، باعث باز شدن بسیاری از مرزهای زمینی و هوایی شده است. در حال حاضر امکان مسافرت به بسیاری از کشورها برای گردش مهیا است؛ همچنین هتل‌ها، شرکت‌های حمل‌و‌نقل مسافر و سایر مشاغل مرتبط با گردشگری در حال بازگشایی هستند. برای رزرو بلیط هواپیما و اقامت در بهترین هتل‌ها، چارتر 118 را دنبال کنید. تلاش کرده‌ایم تا شرایط سفری خاطره‌انگیز، ارزان و سلامت را برای‌تان فراهم کنیم.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.