معرفی فرودگاه بندرعباس

فرودگاه بندرعباس و توضیحات مربوط به آن

فرودگاه بندرعباس و توضیحات مربوط به آن

بندرعباس بزرگ‌ترین بندر ایران و مرکز استان هرمزگان است. این بندر به دلیل موقعیت اجتماعی بسیار زیبا و جذاب و همچنین شرایط اقتصادی، بهترین مکان برای تفریح و گشت و گذار و تجارت به شمار می‌رود. فرودگاه بندرعباس یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های جنوب کشور است که سالانه بسیاری از مشتاقین به قصد سفر به این بندر از این فرودگاه اقدام می‌کنند. این فرودگاه، فرودگاهی بین‌المللی است که در هفته بالای 150 پرواز داخلی و خارجی دارد.

فاصله این فرودگاه تا مرکز شهر نزدیک به 5.8 کیلومتر و در قسمتی از بیمارستان شهید محمدی واقع شده است. در اطراف این فرودگاه چندین هتل بسیار مجهز و مدرن قرار دارد تا مسافرین در آنها به‌خوبی استراحت کنند. ظرفیت باری این فرودگاه در حدود 25 الی 50 کیلوگرم است و مسافرین به ازای هر یک کیلوگرم از اضافه بار باید هزینه‌ای جداگانه پرداخت کنند. در ادامه، در خصوص امکانات ویژه و سایر ویژگی‌های این فرودگاه توضیح بیشتری خواهیم داد.

تاریخچه فرودگاه بندرعباس

در این قسمت به این موضوح می‌پردازیم که فرودگاه بندرعباس چه زمانی و چگونه تاسیس شد. این فرودگاه بین‌المللی سال‌های 1339 الی 1346 در جاده بندرعباس و سیرجان که با نام جاده باباغلام معروف است، به تاسیس رسید. ناوگان حمل و نقل جنوب کشور که شامل DC6 و DC3 است، برای نخستین بار در این فرودگاه از زمین برخاست. البته پس از مدتی فرودگاه تغییر مکان داد و به محل فعلی نقل مکان کرد. فرودگاه فعلی در سال 1349 ساخت آن به پایان رسید. در ابتدا این فرودگاه با امکانات اولیه فعالیت خود را آغاز کرد و به مرور به امکانات خود افزود. اکنون این فرودگاه دارای تمامی امکانات رفاهی است تا مسافرین و همراهان آنها با آسایش و راحتی کامل بتوانند از طریق این فرودگاه اقدام به جابجایی کنند. چارتر 118

امکانات فرودگاه بندرعباس

فرودگاه بندرعباس و توضیحات مربوط به آن

فرودگاه بندرعباس با توجه به وسعت و موقعیتی که دارد، دارای تمامی امکانات رفاهی بسیار خاص و ویژه است. یکی از این امکانات تعداد عابر بانک‌های متعددی است که امکان انتقال وجه و دریافت پول نقد از آنها وجود دارد. این تنها یکی از امکانات این فرودگاه است. پارکینگ بنا نهاده شده در این فرودگاه این امکان را به مسافرین می‌دهد که خودروی خود را با ایمنی کامل در آن بگذارند. این پارکینگ به‌صورت مستقیم به سمت ترمینال اصلی راه دارد و مسافرین می‌توانند به‌راحتی وارد سالن اصلی شوند. همچنین هزینه دریافت شده در این پارکینگ بسیار پایین است.

از دیگر امکانات رفاهی این فرودگاه، دسترسی‌های راحت و آسان است. بدین صورت که شما بر اساس میزان بودجه خود می‌توانید یکی از راه‌های جابجایی، از جمله اتوبوس‌های عمومی، تاکسی‌های عمومی و خودروهای دربستی را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنید. در داخل ترمینال اصلی این فرودگاه قسمتی تحت عنوان اورژانس قرار دارد تا در صورت بروز مشکل بتواند به بیماران کمک کند. در این بخش نه تنها مسافرین می‌توانند از وجود پزشک متخصص بهره ببرند، بلکه می‌توانند از امکانات پزشکی نیز استفاده کنند. همچنین بخشی نیز به اشیای گمشده اختصاص داده شده تا لوازم گمشده مسافرین در این قسمت قرار گیرد و دسترسی به آن راحت‌تر گردد.

فرودگاه بین‌المللی بندرعباس امکان اجاره خودرو را نیز در اختیار مسافرین قرار داده است. با این کار افراد می‌توانند با مراجعه به دفاتر اجاره خودرو، نوع و مدل خودروی خود را انتخاب کرده و پس از ارائه مدارک و هزینه مخصوص، خودروی خود را تحویل بگیرند.

اطلاعات ضروری و دسترسی فرودگاه بندر عباس

فرودگاه بین المللی بندر عباس سالانه پروازهای بسیاری را به سلامت به مقصد می‌رساند. این پروازها شامل پروازهای داخلی تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، رشت، یزد، کرمانشاه، آبادان، اهواز، ساری، چابهار، سیری، کیش و پروازهای خارجی شامل دبی، مسقط و مدینه می‌شود. این فرودگاه با شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، اترک، کیش ایر، تابان، نفت ایران، کاسپین، نفت ایران، ایران ایر تور، ماهان، معراج، قشم ایر، وارش، سپهران، فلای دبی، صعودی و زاگرس همکاری می‌کند.

آدرس فرودگاه بندر عباس: بندر عباس- چهارراه پگاه- فرودگاه بین المللی بندر عباس

شماره تماس: 33665827 -8

آدرس سایت: http://www.bandarabbas.airport.ir/


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.