معرفی فرودگاه اصفهان

آشنایی با فرودگاه اصفهان

آشنایی با فرودگاه اصفهان

شهر تاریخی اصفهان یکی از برترین مقاصد گردشگری ایرانیان و مسافرین خارجی است. علاوه بر آن، شهر اصفهان قطب صنعتی ایران بوده و بسیاری از صاحبین کسب و کار، دارایی خود را در این شهر زیبا سرمایه‌گذاری کرده‌اند. فرودگاه اصفهان روزانه پذیرای بسیاری از مسافرین و مشتاقین این شهر بوده و امکانات رفاهی بسیار ویژه‌ای دارد. فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان، در بخش شرقی شهر اصفهان قرار گرفته و به‌راحتی می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد.

میزان بار مجاز مسافرین فرودگاه بین المللی اصفهان بین 25 تا 40 کیلوگرم است و بار اضافی به‌صورت جداگانه محاسبه خواهد شد. همچنین این فرودگاه دو ترمینال دارد که یکی از آن‌ها مختص پروازهای داخلی و دیگری مختص پروازهای خارجی است. در ادامه به‌صورت کامل شما را با تاریخچه این فرودگاه و امکانات رفاهی آن آشنا خواهیم کرد.چارتر 118

تاریخچه فرودگاه اصفهان

فرودگاه اصفهان در گذشته در منطقه صفه اصفهان به تأسیس رسید ولی پس از آن، این فرودگاه به شرق اصفهان منتقل شد. این فرودگاه از شهرهای مسکونی اصفهان فاصله دارد تا آلودگی‌های صوتی ایجاد شده، مخل آسایش ساکنین نشود. در حال حاضر بسیاری از سفرهای داخلی و خارجی به اقصی نقاط جهان با استفاده از این فرودگاه انجام می‌پذیرد. فرودگاه بین‌المللی اصفهان در ابتدا دارای امکاناتی در سطح متوسط بود، ولی در حال حاضر این فرودگاه گسترش یافته و کلیه امکانات رفاهی به منظور رفاه حال مسافرین برای این فرودگاه در نظر گرفته شده است.

آشنایی با فرودگاه اصفهان

امکانات رفاهی فرودگاه اصفهان

یکی از امکانات رفاهی بسیار ویژه در نظر گرفته شده برای فرودگاه بین‌المللی اصفهان، غرفه تنقلات و سوغاتی این فرودگاه است. این غرفه‌ها و فروشگاه‌ها بسیار شلوغ است و اکثر مسافرین سوغاتی‌های خود را از این فروشگاه‌ها تهیه می‌کنند. بسیاری از آثار دستی نفیس و ارزشمند حاصل دست‌رنج هنرمندان اصفهانی، در این غرفه‌ها قرار گرفته تا خریداران بتوانند از آنها بهره ببرند. همچنین از دیگر غرفه‌ها و فروشگاه‌های موجود در این فرودگاه می‌توان به غرفه مواد غذایی، پوشاک، پارچه و ... اشاره کرد.

پارکینگ طبقاتی این فرودگاه به‌صورت مستقیم به سالن اصلی فرودگاه متصل شده و این امکان را به مسافرین می‌دهد که خودروی خود را با اطمینان کامل در این پارکینگ قرار دهند. این پارکینگ به‌صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت بوده و مسافرین می‌توانند خودروی خود را به مدت چند روز در آن قرار دهند.

هر دو سالن خارجی و داخلی فرودگاه بین‌المللی اصفهان مجهز به اینترنت وای فای رایگان است. بنابراین مسافرین می‌توانند در زمان انتظار خود در این سالن، به‌راحتی و با اینترنت پرسرعت این فرودگاه خود را سرگرم کنند. با توجه به اینکه فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان در خارج از شهر قرار دارد، وجود عابر بانک در خارج و داخل سالن اصلی این فرودگاه بسیار حائز اهمیت است. مسافرین می‌توانند با استفاده از این دستگاه، انتقال وجه انجام داده و وجه نقد دریافت کنند.

همچنین در داخل سالن اصلی فرودگاه بین‌المللی اصفهان، رستوران‌های بسیار مجهز و مدرنی قرار دارد و بسیاری از غذاهای ایرانی و غذای سنتی اصفهان در این رستوران به مشتریان ارائه خواهد شد. در ضمن این رستوران‌ها به‌صورت روزانه تحت نظارت بازرسین قرار می‌گیرد تا تمامی مسائل بهداشتی رعایت گردد.

دسترسی فرودگاه اصفهان

سفر به اصفهان چه به دلایل کاری باشد و چه با انگیزه‌های تفریحی، در هر صورت ممکن است شما نیاز به خودرو پیدا کنید. این فرودگاه دارای دفاتر اجاره خودرو است و مسافرین می‌توانند با ارائه مدارک مورد نیاز انواع خودروهای ایرانی و لوکس را در مدت زمان معینی اجاره کنند. یکی از مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو، گواهینامه رانندگی است. در نتیجه، در صورتی که این مدرک را در دسترس ندارید، پیشنهاد می‌کنیم که اقدامی برای این کار انجام ندهید.

در حال حاضر فرودگاه بین‌المللی اصفهان با بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی از جمله ایران ایر، آتا، کاسپین، اترک، کیش ایر، آسمان، معراج، ماهان، تابان، زاگرس، نفت ایران و ایران ایر تور همکاری دارد و بسیاری از سفرهای داخلی و خارجی توسط این شرکت‌ها صورت می‌گیرد. از جمله مقاصد این فرودگاه می‌توان به پروازهای داخلی تهران، اهواز، بوشهر، کیش، مشهد، زاهدان، عسلویه، بندرعباس، کرمانشاه، ساری، آبادان و پروازهای خارجی به دوحه، آنتالیا، آدانا، نجف، دمشق، ازمیر، استانبول، مدینه، جده، کویت، دبی، بغداد و تفلیس اشاره کرد.

آدرس فرودگاه اصفهان: اصفهان- فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

شماره تماس: 031-35275050

آدرس سایت: https://isfahan.airport.ir/

 

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.