فروش واکسن گردشگری

 کدام کشورها به گردشگران، واکسن می‌فروشند؟

فروش واکسن گردشگری

کرونا، بیماریِ همه‌‌گیر شده‌ای است که از اوایل سال 2020 همه‌ی مردم دنیا را درگیر کرده. کسب‌و‌کارهای بزرگ و کوچک، مدارس و دانشگاه‌ها، مسافرت‌های تجاری و تفریحی، تنها بخشِ کوچکی از اموری هستند که این بیماری آنها را تحت تاثیر خودش قرار داده است. کشورهای مختلف چند وقتی است که واکسن‌های خود را ارائه کرده‌اند و کار واکسیناسیون را در کشور خودشان شروع کرده یا واکسن خود را به دیگر کشورها می‌فروشند و از راه فروش واکسن، درآمدزایی می‌کنند. اما چیزی که در این مطلب قرار است راجع به آن صحبت کنیم، فروش واکسن به مسافران و توریست‌هاست. با توجه به روندِ کند واکسیانسیون در بسیاری از کشورها، ممکن است شهروندان یک کشور خواستار آن باشند که به کشورهای دیگر سفر کنند و از طریق این مسافرت، واکسن نیز بزنند. در ادامه، به برخی از این کشورها که فروش واکسن گردشگری دارند و شایعات مربوط به آن‌ها، اشاره می‌شود.

 فروش واکسن گردشگری

امارات

از کشور امارات چند وقتی است که خبرهایی مبنی بر فروش واکسن گردشگری به مسافرانی که وارد این کشور می‌شوند، به گوش می‌رسد.

افراد می‌توانند برای دریافت واکسن به این کشور سفر کنند. اما نکته‌ای که باید ذکر شود این است که طبق اعلام امارات، در این کشور فقط به گرشگران بالای 65 سال واکسن کرونا فروخته و تزریق می‌شود.

 با این حال، بستگان افراد بالای 65 سال که با آن‌ها به امارات سفر کرده‌اند نیز می‌توانند واکسن کرونا را دریافت کنند.ویزا دبی

مشکلی که وجود دارد این است که با توجه به نوع واکسن و تعداد دوز دریافتی آن، سفر به کشور امارات برای تزریق واکسن بسیار هزینه‌بر خواهد بود.

فروش واکسن گردشگری

کوبا

کشور کوبا هم قصد دارد طرح فروش واکسن گردشگری را در این کشور اجرا کند. دولت این کشور و سازمان‌های بهداشتی آن اعلام کرده‌اند که می‌خواهند با شعار «افزایش میزان سلامتی در جهان» به گردشگرانی که عازم این کشور هستند، واکسن تزریق کنند.

 فروش واکسن گردشگری

ترکیه

حدود دو ماه پیش، خبری درباره تور گردشگری ترکیه همراه با واکسن، در رسانه‌های اجتماعی ایران پخش شد که به سرعت تکذیب شد. چیزی که از سمت مقامات ترکیه به گوش می‌رسد این است که در حال حاضر قصدی برای فروش واکسن گردشگری ندارند و تمرکز خود را بر روی ورود واکسن به ترکیه و واکسیناسیون مردم کشور خود گذاشته‌اند.

 

سخن آخر

آژانس‌های مسافرتی زیادی هستند که ممکن است با وعده تزریق واکسن در مسافرت‌های خارجی، به فکر جذب مشتری باشند. با وجود تمامی این شایعات، در حال حاضر دولت‌ها بیشتر بر روی واکسیناسیون مردم کشور خود تمرکز کرده‌اند و اگر هم طرح فروش واکسن به گردشگران را داشته باشند، به صورت خیلی محدود است. اما لازم نیست نگران باشید. با افزایش واکسیناسیون در سطح جهان، علاوه بر کم‌رنگ شدنِ حضور بیماری در زندگی روزمره، سفرهای تفریحی و تجاری هم کم‌کم به وضعیت عادی قبل از شیوع بیماری برمی‌گردند. مثلا کشور ترکیه اعلام کرده است که افراد مرتبط با صنعت گردشگریِ ترکیه در اولویت تزریق واکسن هستند، تا هر چه زودتر صنعت توریسم این کشور به حالت عادی خود بازگردد.

ما دنیارا نزدیکتر میکنیم
چارتر 118


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.