سفر با خودرو شخصی به ترکیه

سفر با خودرو شخصی به ترکیه

خودرو –سفر- ترکیه

سفر ترکیه نسبتاً یکی از راحت‌ترین سفرهای خارجی است که خیلی از ایرانی‌ها هرساله می‌روند تا گشت‌وگذار در جاذبه‌های زیبای ترکیه حال‌وهوایی تازه کنند. البته که امسال به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا مسافرت سخت‌تر شده اما با وجود واکسیناسیونی که در حال انجام است در آینده‌ای نه چندان دور می‌توانید به سفر بروید و تجربه‌ای لذت‌بخش برای خودتان فراهم کنید.

راه‌های زیادی برای سفر ترکیه وجود دارد. به دلیل وجود ارتباط مرزی بین ایران و ترکیه یکی از گزینه‌های سفر می‌تواند استفاده از خودروی شخصی باشد.

از همین ابتدا بگوییم سفر با خودروی شخصی، هزینه‌ی بالایی دارد و علاوه بر این باید ساعت‌ها وقت خود را در جاده و ماشین صرف کنید و این ممکن است انرژی زیادی از شما بگیرد. پس اگر تنها برایتان رسیدن به مقصد مهم است و نمی‌خواهید وقت و هزینه‌ی بالایی صرف کنید بهتر است فکر سفر با خودروی شخصی را از سر بیرون کنید. اما اگر به ماجراجویی علاقه دارید و دنبال مجموعه‌ی کامل لذت از مناظر طبیعی و گشت‌وگذار در شهرهای ترکیه هستید، بهترین گزینه‌، خودروی شخصی است.

در ادامه با ما همراه باشید تا هر اطلاعاتی که برای سفر ترکیه با خودروی شخصی نیاز دارید را کسب کنید.

خودرو –سفر- ترکیه

اطمینان از سلامتی خودرو

برای سفر با خودرو، حتی اگر داخلی باشد نیز شما قبل از سفر باید خودروی خود را معاینه فنی کنید تا از کارکرد آن در جاده مطمئن شوید. برای سفر ترکیه تضمین سلامتی خودرو از اهمیت بیشتری برخوردار است چون قرار است خودرویتان مسافت طولانی را طی کند و اگر در ترکیه مشکلی برای خودرو پیش بیاید دردسر تعمیرش زیاد است.

مدارک لازم برای ورود خودرو به ترکیه

خوشبختانه برای سفر ترکیه از ایران نیازی به داشتن ویزا نیست اما هنوز هم باید مدارکی را آماده کنید تا بتوانید خودرو را از مرز عبور دهید. مدارکی مثل کاپوتاژ و بیمه‌نامه شخص ثالث ترکی که در ادامه از شرایط و نحوه‌ی گرفتن آن‌ها می‌گوییم.

بیمه‌نامه شخص ثالث ترکی

مثل ایران، به همراه داشتن این بیمه‌نامه در سفر ترکیه ضروری است که اگر آن را نداشته باشید جریمه خواهید شد. این بیمه‌نامه را می‌توانید با مراجعه به مؤسسات بیمه خودروی ترکی که در نزدیکی گمرک شهرهای بازرگان یا رازی، به‌راحتی دریافت کنید.

کاپوتاژ

به مجموعه مجوزهایی که باید برای عبور خودرو از مرز فراهم کنید کاپوتاژ می‌گویند. مدارکی مثل پلاک ترانزیت، بیمه آکسای، دفترچه بین‌المللی مالکیت خودرو، گواهینامه بین‌المللی، جواز خروج خودرو و دیگر مجوزهای لازم.

خودرو –سفر- ترکیه

هزینه های سفر ترکیه

کاپوتاژ به‌طور کلی حدود 1 میلیون تومان هزینه دارد.

در این سفر بعد از اقامت در هتل، بنزین بیشترین هزینه را شامل می‌شود. هر لیتر بنزین 7 لیر است که شما باید به‌ازای هر لیتر بیشتر از 15 هزار تومان بپردازید.

در سفر ترکیه ممکن است از قوانین راهنمایی و رانندگی کشور آگاهی نداشته باشید که همین باعث می‌شود در طول سفر خود چندین بار جریمه شوید.

اقامت در هتل بسته به شهر، فصل، نوع هتل و بودجه‌ای که برای سفر کنار گذاشته‌اید متغیر است و این به خودتان بستگی دارد که می‌خواهید در هتلی لوکس و مجلل بمانید یا تنها یک اقامت‌گاه کافی است.

خودرو –سفر- ترکیه

مسیر عبور خودرو از مرز

در هرجای ایران که باشید باید خودتان را به یکی از سه مرز مشترک ایران با ترکیه برسانید. مرز بازرگان در 290 کیلومتری تبریز، مرز سرو در 60 کیلومتری ارومیه و مرز رازی در 70 کیلومتری شهر خوی قرار دارد.

پیشنهاد می‌شود مرز بازرگان را برای خروج از کشور انتخاب کنید. مرز بازرگان از این جهت از دو مرز دیگر بهتر است، اول اینکه به‌صورت شبانه‌روزی فعالیت دارد و دوم این مرز با حدود 1550 کیلومتر نزدیک‌ترین مسیر از ایران به استانبول است.

 

ما دنیارا نزدیکتر میکنیم چارتر 118

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.