ارمنستان و تزریق واکسن کرونا به مسافرین

 

ارمنستان و تزریق واکسن برای مسافرین


ارمنستان – تزریق واکسن – دریافت واکسن

بعد از تاییدیه گرفتنِ واکسن کرونایِ ساخت کشورهای مختلف از سازمان جهانی بهداشت، مرحله واکسیناسیون در کشورهای دنیا شروع شده است. برخی به دلایلی مانند کندی روند تزریق واکسن کرونا در کشورشان مایل هستند به کشورهای دیگر سفر کنند تا بتوانند واکسن کرونا را خریداری و دریافت کنند.

چند وقتی هم است که زمزمه‌هایی مبنی بر دریافت و تزریق واکسن کرونا از طریق مسافرت به کشورهای خارجی و همسایه به گوش می‌خورد. هند، امارات، ترکیه و ارمنستان از جمله کشورهایی هستند که شایعاتی راجع به فروش واکسن کرونا به مسافرانی که به سرزمینشان می‌آیند، وجود دارد. در ادامه به صحتِ این شایعات راجع به کشورِ ارمنستان خواهیم پرداخت.

 

 ارمنستان – تزریق واکسن – دریافت واکسن 

ارمنستان کدام واکسن را به مسافرین تزریق می‌کند؟

کشور ارمنستان از اوایل سال جاریِ میلادی، محدودیت‌های ورود شهروندان خارجی را برداشته است و مسافران می‌توانند با در دست داشتن تستِ منفی کرونا که باید 72 ساعت قبل گرفته شده باشد، از مرزهای زمینی و هوایی وارد ارمنستان شوند.برای خرید بلیط ایروان کلیک کنید

در همین زمان‌ها بود که وزارت بهداشت ارمنستان، صلاحیت واکسن کرونای "اسپونتیک-وی" که در کشور روسیه ساخته و تولید می‌شود را تأیید کرد و اعلام کرد که قرار است واکسیناسیون عمومی را بدون اولویت‌بندی آغاز کند. علاوه بر این واکسن، واکسن کرونایِ آسترازنکا که محصول مشترک انگلیس و سوئد است در این کشور برای تزریق موجود است.

متأسفانه همانند خیلی از کشورهای جهان شایعاتی عجیبی راجع به تزریق واکسن کرونا بین مردم ارمنستان پیچیده است و مردمِ محلی این کشور از دریافت واکسن امتناع می‌کنند.

در حال حاضر هر دو نوع واکسنِ آسترازنکا و اسپونتیک در کلینیک‌های ارمنستان برای تزریق وجود دارد اما طبق اخباری که از مسافرانی که با هدف دریافت واکسن کرونا به این کشور سفر کرده‌اند، تنها واکسن آسترازنکا به مسافرین خارجی تزریق می‌شود.

چیزی که در مورد این واکسن قابل تذکر است، عوارض جانبی آن است‌. خبرهایی مبنی برای لخته شدن خون پس از تزریق در برخی از دریافت‌کنندگان وجود دارد پس اگر می‌خواهید اقدام به سفر کنید، از نداشتنِ بیماری زمینه‌های اطمینان حاصل کنید و حتماً با آگاهی تصمیم بگیرید زیرا تمامی مسئولیت‌ها برعهده مسافر خواهد بود.

 ارمنستان – تزریق واکسن – دریافت واکسن

برای تزریق واکسن کرونا در ارمنستان چه هزینه‌ای باید پرداخت کرد؟

چیزی که توسط مقامات بهداشتی ارمنستان از ابتدای واکسیناسیون عمومی گفته شده است این است که مراحل ثبت‌نام و تزریق واکسنِ کرونا به طور کامل رایگان انجام می‌شود. فرقی ندارد اهل کشور ارمنستان باشید یا شهروندی خارجی که به آنجا سفر کرده، می‌توانید به‌صورت رایگان هر دو دوز واکسن را دریافت کنید. پس فقط کافی است هزینه سفر به ارمنستان و استقرار در آنجا را برای سفر خود برنامه‌ریزی کنید.

اما چیزی که باید به آن توجه کنید این است که بین تزریق دوزِ اول و دوم واکسن کرونا باید 40 روز فاصله باشد. برای همین بهتر است که برنامه‌ای درست داشته باشید که چه از مسیر زمینی چه از مسیر هوایی بعد از 40 روز بتوانید به ارمنستان برگردید تا دوز دوم واکسن را دریافت کنید.

 ارمنستان – تزریق واکسن – دریافت واکسن

در آخر

اگر می‌خواهید برای دریافت واکسن کرونا به کشور ارمنستان سفر کنید، بهتر است در آنجا فردی نزدیک را داشته باشید تا بتوانید بدون مشکل خاصی، واکسن خود را تزریق کنید.

 

 ما دنیارا نزدیک تر میکنیم 

چارتر 118

 

 

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.