ممنوعیت سفر به شمال ایران در تابستان

ممنوعیت سفر به شمال ایران در تابستان

یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری مورد علاقه ایرانیان، به‌خصوص در گرمای تابستان، شمال ایران است. از این جهت هرساله، شمال ایران میزبان سیل عظیمی از مسافرین است. ولی در این دو سال اخیر، با شیوع بیماری کرونا، به منظور کنترل این بیماری و کاهش آمار مبتلایان به آن، سفرها به شمال ایران با ممنوعیت‌هایی مواجه هستند.

ممنوعیت سفر به شمال ایران در تابستان 

با شروع همه‌گیری بیماری کرونا، از مواردی که انتشار این بیماری را تشدید می‌کنند معمولا به سفرها، ترددها و تجمعات اشاره شده است. شمال ایران که همواره چه در تعطیلات تابستانی و چه در تعطیلات آخر هفته، مورد بازدید مسافران بسیاری قرار می‌گرفت، بیشتر از دیگر نقاط کشور با این بیماری دست به گریبان است. اتفاقی که در تعطیلات نوروز 1400 هم افتاد. با اینکه طرح‌هایی برای مدیریت سفر ارائه شد و با موافقت‌هایی نیز صورت گرفت، در نهایت هیچ گونه مصوبه‌ای در این‌باره از ستاد ملی مبارزه با کرونا مطرح نشد و کنترلی روی سفرها صورت نگرفت. همین بی‌برنامگی سبب شد تا شرایط ناهنجاری رخ دهد و وضعیت بیماری کرونا در ایران به وخیم‌ترین حالت خودش برسد.

حال با فرا رسیدن تعطیلات تابستانی، ستاد ملی مبارزه با کرونا بار دیگر طرح ممنوعیت سفر برای جلوگیری از بدتر شدن آمار کرونا در شمال ایران را مطرح کرده است. در همین راستا هفته‌ی گذشته، جانشین پلیس راهور ناجا اعلام کرد که سفر به استان‌های شمال ایران از جمله استان مازندران، گیلان و گلستان ممنوع است و همچنین از آنجایی که تهران بیشترین سهم را در این رفت‌وآمدها دارد، به‌منظور کنترل بیماری کرونا و جلوگیری از بالا رفتن آمار بیماران، استاندار تهران پیشنهاد اعمال منع تردد از 12 تا 17 خرداد را ارائه داد.

ممنوعیت سفر به شمال ایران در تابستان

همچنین خودروهایی که بدون توجه به این مصوبه، به این استان‌ها سفر کنند، مبلغ 500 هزار تومان جریمه خواهند شد. البته این جریمه شامل حال خودروهای بومی که اجازه ورود به استان‌های شمالی را دارند نمی‌شود. توجه داشته باشید که این خودروها باید مجوز رسمی از فرمانداری مبدأ حرکت داشته باشند. طبق گفته رئیس پلیس راه مازندران، در تعطیلات گذشته که مربوط به عید فطر بود نیز بیشتر خودروهایی که وارد استان مازندران شدند، یا مازندرانی‌های مقیم پایتخت بودند و یا تهرانی‌هایی که در شمال ویلا داشتند.

البته به این نکته توجه داشته باشید که همچنان مسیرهای ورودی به مازندران و دیگر استان‌های شمال ایران، به روی خودروهای غیربومی مسدود است و همان‌طور که پیش از این به آن اشاره شد، این خودروها جریمه خواهند شد. این در صورتی است که همچنان ممنوعیتی برای تردد اتوبوس‌ها و قطارها در سفرهای استانی در نظر گرفته نشده است. تصمیمی که نشان می‌دهد با وجود تمام برنامه‌ریزی‌ها و تمهیدات صورت گرفته و اظهار تلاش برای کنترل شیوع بیماری کرونا، و با وجود گذشت یک سال و نیم از شروع همه‌گیری، هنوز اعضای ستاد ملی کرونا با واقعیت سفر کنار نیامده‌اند و بیش از آن‌که برنامه‌ای برای مدیریت آن ترتیب داده باشند و یا این‌که به پیشنهادها و راهکارهایی که دیگر کشورها برای کنترل شیوع بیماری در فصل شلوغ سفر ارائه داده‌اند و در آن موفق بودند توجه داشته باشند، صرفاً به دستور کلی «ممنوعیت سفر» اکتفا کرده‌اند.

 

ما دنیارا نردیکتر میکنیم 
چارتر 118


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.