بعد از واکسن کرونا به کجا می‌توان سفر کرد؟

 

مسافران – آزمایش - کرونا

از آنجایی که خیلی از کشورها روزانه میلیون‌ها دوز واکسن دریافت می‌کنند، به‌تازگی کشورهایی هستند که گفته‌اند با رعایت شرایطی، بدون نیاز به قرنطینه، از مسافران استقبال می‌کنند. بعد از بیش از یک سال محدودیت‌های اجتماعی، سفرهای لغو شده و وقایع به تعویق افتاده، بسیاری خواستار مسافرت، بدون قرنطینه‌ی 14 روزه، هستند. در ادامه چند کشور توریستی که به مسافران مجوز ورود می‌دهند معرفی خواهیم کرد.

 

باربادوس

مسافرانی واکسن کرونا زده‌اند (که باید یکی از واکسن‌های Pfizer،  Johnson&Johnson یا AstraZeneca باشد) می‌توانند با ارائه مدارک سلامت خود به باربادوس سفر کنند. برای سفر به باربادوس لازم است 3 روز قبل از سفر نتیجه آزمایش منفی PCR و گواهی واکسن کرونا ارائه دهند و بعد از آن 1 تا 2 روز قرنطینه شوند. کسانی که واکسن کرونا نزده‌اند باید 5 تا 7 روز در محل‌های اقامت تأیید شده قرنطینه شوند تا نتیجه آزمایش منفی PCR دوم خود را بگیرند. از آنجا که پروتکل‌های باربادوس هر زمان ممکن است تغییر کنند، قبل از برنامه‌ریزی برای سفر به وب سایت پروتکل باربادوس مراجعه کنید.

 

 

یونان

همه مسافران بالای پنج سال برای ورود باید تست PCR منفی ارائه دهند، اما اگر بیش از 14 روز از دوز نهایی واکسن کرونا گذشته باشد، مسافران واکسینه شده نیازی به ارائه آزمایش منفی ندارند. افرادی که واکسن کرونا نزده باشند نیز به دلیل وجود آنتی‌بادی در بدنشان و ارائه‌ی آزمایش منفی واکسن کرونا می‌توانند از یونان بازدید کنند.

 مسافران – آزمایش - کرونا

ایسلند

برای اثبات واکسن کرونا، مسافران باید یک سند رسمی (نوشته شده به زبان ایسلندی، سوئدی، دانمارکی، نروژی یا انگلیسی) مبنی‌بر اینکه فرد یکی از چهار واکسن کرونای تأییدشده را دریافت کرده است، ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفر به ایسلند، به وب سایت رسمی دولت مراجعه کنید.

 

رومانی

افراد واکسینه شده به‌شرط ارائه گواهی واکسن کرونا، می‌توانند نیاز قرنطینه را در رومانی پشت سر بگذارند. مسافران برای سفر باید حداقل 10 روز پس از دوز نهایی واکسن کرونای خود صبر کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به وب سایت هیئت گردشگری رومانی مراجعه کنید.

 

باهاما

تمام مسافرانی که واکسن کرونا زده‌اند، می‌توانند بدون نیاز به ارائه‌ی آزمایش منفی کرونا وارد باهاما شوند. با این وجود مسافران ملزم به پیروی از سایر پروتکل‌های ایمنی اجرا شده توسط دولت هستند. مسافران واکسینه نشده نیز باید آزمایش منفی PCR را ارائه دهند که باید تا 5 روز قبل از ورود به باهاما آزمایش داده باشند.

 مسافران – آزمایش - کرونا

کرواسی

این نقطه داغ توریستی در اروپای شرقی اکنون به بازدیدکنندگان واکسینه شده اجازه می‌دهد بدون آزمایش منفی کرونا وارد کشور شوند. بازدیدکنندگان باید گواهی واکسیناسیون ارائه دهند که ثابت کند دوز نهایی آن‌ها حداقل 14 روز قبل تجویز شده است. برای اطلاعات بیشتر، به وب سایت وزارت کشور کرواسی مراجعه کنید.

 

 

لهستان

لهستان از 28 دسامبر 2021، یک دوره قرنطینه 10 روزه برای همه مسافران اجباری کرد. با این حال، اگر افراد گواهی واکسن کرونا داشته باشند، از دوره قرنطینه معاف خواهند شد. کسانی که واکسینه نشده‌اند و قصد سفر به لهستان را دارند باید آزمایش منفی کرونا را تا 48 ساعت پس از ورود به مرز کشور نشان دهند.

 

تایلند

تایلند بدون شک یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری است. دولت تایلند افرادی را که با ارائه گواهی واکسن کرونا وارد می‌شوند از قرنطینه اجباری 16 روزه معاف خواهد کرد. برای کسانی که واکسن کرونا نزده‌اند، دولت گزینه قرنطینه در یک قایق تفریحی به‌جای اماکن دولتی معرفی کرده است.

 

قبرس

مسافرانی که واکسن کرونا زده‌اند قبل از سفر به قبرس باید کارت واکسیناسیون ارائه دهند تا از آزمایش و قرنطینه در این کشور معاف شوند. برای اطلاعات بیشتر، به وب سایت هیئت گردشگری مراجعه کنید یا مقررات دولت را در اینجا بخوانید.

 

اکوادور

مسافران می‌توانند از اکوادور بازدید کنند به شرطی که قبل از سفر، گواهی واکسن کرونای خود را در فرودگاه ارائه بدهند. افراد واکسینه نشده نیز به شرطی که نتایج آزمایش منفی کرونا را نشان دهند می‌توانند وارد کشور شوند.

 

 خرید آنلاین پرواز خارجی 

 

ما دنیارا نزدیکتر میکنیم

 

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.