لغو محدودیت‌های سفر ترکیه

لغو محدودیت‌های سفر ترکیه

 سفر هوایی –قرنطینه – COVID_19

ویروس کرونا و سفر ترکیه

اوضاع جهان و سفر در سراسر جهان به طور چشم‌گیری در حال تغییر است. دولت‌های مختلف هشدار‌های خود را برای محدود کردن سفر در این مدت تغییر داده‌اند. در ادامه این مطلب به آخرین توصیه‌های دولت ترکیه برای سفر به آن می‌پردازیم.

 

شرایط سفربه ترکیه و ورود به آن

طبق آخرین اعلامیه دولت ترکیه، مرزهای بین المللی زمینی، دریایی و هوایی ترکیه برای مسافران خارجی که از قوانین مهاجرتی ترکیه برخوردار هستند باز است.

از 30 دسامبر سال 2020، کلیه مسافران بین المللی بالاتر از 6 سال نیاز به آزمایشCOVID-19  با نتیجه منفی ظرف 72 ساعت قبل از پرواز دارند. مسافران باید در زمان اعلام، نتایج آزمایش خود را به شرکت هواپیمایی ارائه دهند. مسافرانی که نتوانند تست منفی خود را ارائه دهند، امکان سوار شدن به پرواز ترکیه را ندارند.

از مسافران 6 سال به بالا که از طریق خشکی یا دریا وارد ترکیه می شوند، خواسته می‌شود که نتیجه منفی آزمایش COVID-19 خود را که 72 ساعت قبل از ورود انجام شده را در اختیار داشته باشند. کسانی که این کار را در دروازه مرزی یا بندر دریایی انجام ندهند، در آدرسی که خودشان می‌خواهند قرنطینه می‌شوند.

از تاریخ 15 مارچ 2021، کلیه مسافرانی که وارد ترکیه می شوند (به استثنای مسافران ترانزیتی)  باید 72 ساعت قبل از پرواز «فرم سفر ترکیه» را  پر کنند.

از 15 می 2021، نتیجه آزمایش منفی COVID-19 از مسافرانی که از هنگ کنگ، چین، تایوان، ویتنام، استرالیا، نیوزیلند، سنگاپور، تایلند، کره جنوبی، اسرائیل، ژاپن، انگلستان، لتونی، لوکزامبورگ به ترکیه وارد می‌شوند درخواست نمی‌شود.

تمامی پروازهای مستقیم از برزیل و آفریقای جنوبی لغو شده است و امکان سفر به ترکیه از این کشورها وجود ندارد. کلیه مسافرانی که از طریق کشور دیگری سفر کرده‌اند و طی 10 روز گذشته در برزیل و آفریقای جنوبی بوده‌اند، در مکان‌هایی که توسط استان‌‌داری تعیین شده است برای مدت 14 روز پس از سفر به ترکیه و ورود به آن قرنطینه می‌شوند. آزمایش COVID-19 در روز دهم دوره قرنطینه انجام می شود و قرنطینه افرادی که نتایج آزمایش منفی دارند در پایان روز دهم  پایان می‌یابد.

از 22 آپریل 2021، کلیه مسافرانی که به ترکیه سفر کرده‌اند و طی ده روز گذشته در هند بوده‌اند‌، به مدت چهارده روز در مکان‌هایی که مقامات رسمی ترکیه پس از ورود آن‌ها انتخاب کرده‌اند، قرنطینه می‌شوند. در روز چهاردهم دوره قرنطینه‌، مسافران باید آزمایش COVID-19 دوم را انجام دهند و اگر نتیجه آزمایش منفی باشد، قرنطینه پایان می‌یابد.

یادآوری این نکته الزامی است که کلیه متقاضیان ویزا برای سفر به ترکیه باید بیمه درمانی داشته باشند که در طول اقامت آنها در ترکیه معتبر خواهد بود.

برای خرید بلیط تریکه کلیلک کنید

لغو محدودیت‌های سفر ترکیه

 

در سفر ترکیه چه چیزی را باید در انتظار داشت؟

دولت ترکیه اقداماتی را برای محدود کردن شیوع COVID-19 در نظر گرفته است و محدودیت‌های بعدی نیز ممکن است با کم توجهی مجددا اعمال شود.

استفاده از ماسک صورت در هر زمان خارج از خانه در سراسر ترکیه اجباری است.

مقررات منع رفت و آمد برای شهروندان و ساکنان ترکیه برقرار است. این موارد در مورد بازدیدکنندگان خارجی صدق نمی‌کند. از 29 آپریل  تا 17 می 2021، به غیر از چند مورد استثنا، سفر بین شهری با وسایل نقلیه شخصی در ساعات ممنوع الخروج مجاز نیست یعنی 7 عصر در کل روزهای هفته تا 5 صبح روز بعد) و سفر با حمل‌و‌نقل عمومی بین شهری فقط با مجوز صادر شده در شرایط استثنایی از جمله شرکت در مراسم تشییع جنازه یکی از اعضای خانواده یا مسافرت به بیمارستان برای معالجه پزشکی امکان پذیر است.

دولت ترکیه یک سیستم چهار لایه در مورد محدودیت‌های محلی مربوط به COVID-19 اعلام کرده است. اکنون استان‌ها به 4 گروه خطر بر اساس میزان عفونت و واکسیناسیون تقسیم می‌شوند: کم (آبی)، متوسط   (زرد)، زیاد (نارنجی) و بسیار زیاد (قرمز).

 

 

در آخر

از آنجایی که وضعیت و اعلامیه‌ها به طور مداوم در حال تغییر است، قبل از سفر به ترکیه و در حین اقامت آن در مورد اخبار مربوطه به روز باشید.

قبل از خرید بیمه نامه سفر ترکیه، هشدارهای سفر دولتی و توصیه‌های بهداشتی را بررسی کنید زیرا ممکن است هیچ پوشش بیمه مسافرتی برای مکان‌هایی با ممنوعیت سفر دولتی وجود نداشته باشد.

ما دنیارا نزدیک تر میکنیم 

چارتر 118


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.