همه چیز درباره عمان (مسقط )


همه چیز درباره  عمان (مسقط )

دین اغلب مردم عمان مسلمان هستند. دین در این کشور عربی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و بسیاری از قوانین این کشور نیز همانند ایران برخاسته از متون فقهی است. اغلب مردم این کشور همانند سایر کشورهای اسلامی از مذهب اهل سنت پیروی می کنند، اما تعداد شیعیان نیز در این کشور کم نیست. کشور عمان از جمله کشورهایی است که تفرقه میان مذاهب اسلامی وجود ندارد و مردم با هر دین و مذهبی در این کشور محترم شمرده می شوند.

واحد پول بومی در عمان، ریالِ عمان است. یک ریال این کشور حدود 2.60 دلار آمریکا یا 2.22 یورو ارزش دارد. پول‌های کاغذی در این کشور به صورت 1، 5، 10،20  و 50 ریالی عرضه می‌شود.

 
فرهنگ غذایی مردم عمان همانند سایر کشورهای عربی به غذا اهمیت بسیار زیادی می دهند، با این حال مردم تن پروری نیستند. غذاهای آن ها با طبع غذاهای هندی و خاورمیانه ای شباهت بسیار زیادی دارد. حلوای عمانی یکی از مهم ترین دسرهایی است که نباید در سفر به کشور عمان فراموش شود. قهوه عمانی نیز گزینه دیگری است که اصولا همراه حلوا سرو می شود و طعم فوق العاده ای دارد.

آداب و رسوم مردم عمان نیز همانند ما در زمان دیدن دوستان و آشنایان به آن ها دست می دهند. بوسیدن نوک دماغ فرد یکی از آداب و رسوم مردم عمان در این شرایط است، اما از روبوسی نیز استقبال می شود. آن ها دست چپ را نامحترم می دانند و تمامی احوال پرسی های خود را با دست راست انجام می دهند. در زمان صحبت کردن از یکدیگر فاصله می گیرند و این فاصله میان زنان و مردان بیشتر است.

مکان های دیدنی 

بازار مطرح: بازار مطرح (Mutrah) چیزی شبیه به بازار تهران است که از قدیمی ترین مرکز خرید و تبادلات تجاری شهر مسقط و عمان به شمار می رود.


• رستوران و مجموعه رفاهی الخیران: از زیباترین و لوکس ترین مجموعه های توریستی شهر مسقط است که امکانات مدرن و مجهزی را به گردشگران ارائه می دهد.


• مسجد جامع سلطان قابوس: این مسجد یکی از بزرگترین و مدرن ترین مساجد اسلامی است که از سبک معماری ایرانی برای ساختش استفاده کرده‌اند. در این مسجد فرش بسیار بزرگی وجود دارد که حاصل هنرمندی فرش‌بافان نیشابور می‌باشد.


• جزایر دیمانیات: جزایر دیمانیات Daymaniyat Islands خالی از سکنه هستند اما تورهای غواصی و شنا در آب های زلال دریای عمان در این جزایر فوق العاده زیبا برگزار می شود.

• شهر صلاله : شهر صلاله Salalah در نزدیکی شهر مسقط و در جنوب عمان است که به علت موقعیت کوهستانی و از بارندگی خوبی برخوردار است. مهمترین ویژگی این منطقه هوایی خنک، آبشارهای متعدد و دریاچه‌های پر آب آن می‌باشد.


جبل شمس | Jebel Shams

جبل شمس یا کوه خورشید یکی دیگر از بخش های رشته کوه های حجر در داخلیه عمان است. بلندترین کوه کشور در این منطقه قرار دارد که دارای دو قله شمالی و جنوبی است.  از بالای جبل شمس می توانید نمای زیبایی را از وادی غول داشته باشید که درسته در کنار آن واقع شده است. وادی غول که در زبان محلی به گرند کنیون عربی معروف است که در آن صخره های عمودی که تا 1000 متر و بیشتر هم می رسند وجود دارد. این منطقه بسیار زیباست و عکاسی در آن یکی از جالبترین فعالیت هایی است که می توانید انجام دهید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.