وزیر گردشگری؛ در صورت نیاز هتل‌ها را تعطیل می‌کنیم

علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در جریان سفر به استان گلستان برای افتتاح و کلنگ‌زنی 65 پروژه میراث فرهنگی، ضمن اظهار تاسف در خصوص صحبت‌های چندگانه و ضدونقیض درباره چگونگی سفرهای نوروزی، بر لزوم تبعیت همه مردم و مسئولان از تصمیم‌های اخذ شده ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد. وی با اشاره به اجرای سفرهای نوروزی 1400 در سه بخش متفاوت، خاطرنشان کرد:

برخی از سفرها در قالب تورهای گردشگری از طریق ناوگان حمل‌ونقل عمومی کشور، تحت پروتکل‌های دقیق بهداشتی انجام می‌شود. اقامت نیز در سفرهایی که با تورهای مجاز صورت می‌گیرد، تحت پروتکل‌های سخت‌گیرانه بهداشتی است.

مونسان با بیان اینکه تا کنکون هیچ گزارشی مبنی بر ابتلای مسافران به کرونا از سوی هتل‌ها نداشته‌ایم، از اطمینان‌خاطر وزارت بهداشت از این بخش خبر داد و افزود:

نگرانی اصلی وزارت بهداشت، از سفرهای بدون برنامه و به‌شکل انبوه است که اقامت و شیوه رفت‌وآمد افراد مشخص نیست. معتقدیم این بخش از سفرها خیلی هم برای اقتصاد کشور مفید نیست و تنها مشکلات کرونایی را بیشتر می‌کند. در این بخش وزارت گردشگری نیز همراهی لازم را برای اعمال محدودیت‌های سخت‌گیرانه داشت.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا در خصوص عدم مجوز سفر به مناطق دارای وضعیت قرمز و نارنجی، نسبت به اجرای دقیق این تصمیمات ابراز امیدواری کرد و افزود:

اگر روزی به آن برسیم که همه هتل‌ها را تعطیل کنیم، ما آمادگی آن را داریم ولی این کار قطعاً اتفاق خوبی نیست. هتل‌ها، محل‌های کنترل شیوع کرونا بودند و هنگامی که وزارت بهداشت به نقاهتگاه نیاز داشت، ما داوطلبانه به میدان آمدیم.

علی‌‌اصغر مونسان ضمن امیدواری برای تصویب طرح تعطیلات زمستانه مدارس تا پایان دولت دوازدهم، از افزایش تخت‌های اقامتی در کشور به 471 هزار تخت خبر داد و یادآور شد:

این مدت حجم صادرات صنایع‌دستی از کشور با احیای 99 رشته صنایع‌دستی به 600 میلیون دلار رسیده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین با اشاره به لزوم راه‌اندازی هنرستان‌های صنایع دستی، از امکان تبدیل مدارس تاریخی بلااستفاده به اقامتگاه‌های دائمی خبر داد. وی با اشاره به اهمیت اجرای دستورالعمل بازدید دانش‌آموزان از موزه‌ها، تصریح کرد:

برای همه گروه‌های دانش‌آموزی هم تخفیف داریم و هم بازدیدهای رایگان و از این حیث هیج مشکلی نیست و امکانات ما در اختیار این گروه‌هاست و این امکان فراهم است. مگر هزینه حمل و نقل و غیره وجود داشته باشد وگرنه بازدید از اماکن ما برای دانش‌آموزان رایگان است.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.