محوطه برج آزادی بزرگترین پلازا تهران خواهد شد

 
این برج که یکی از بهترین جاذبه های گردشگری تهران به شمار می رود، با معماری منحصر به فردِ خود از محبوب ترین مکان ها برای عکاسی می باشد. به دلیل مجاورت این سازه بی نظیر با فرودگاه بین المللی مهرآباد، هنگام ورود توریست ها به شهر، نخستین مکانی که توجه آن را جلب می کرد، برج آزادی بود از همین رو آن را دروازه غربی شهر به حساب می آوردند.


معماری برج آزادی تلفیقی از معماری دوران ساسانی، هخامنشی و معماری اسلامی می باشد به گونه ای که قوس اصلی درون برج مربوط به دوران ساسانی، خطوط موازی پایه ها مربوط به سبک هخامنشی و قوس بالایی مربوط به معماری اسلامی است. حسین امانت سعی کرده تا شاخصه های معماری ایرانی نظیر: بادگیر، چهارطاقی، باغ ایرانی، بازار ایرانی، روشن دان و کاشی کاری های چشم نواز را در این سازه استفاده کند تا زیبایی های آن را دوچندان نماید و گردشگران با تماشای آن متوجه فرهنگ ایرانی شوند.
 
شهردار منطقه 9 تهران اعلام کرد محوطه میدان و برج آزادی به بزرگ‌ترین پلازا (میدانگاه) در شهر تهران تبدیل خواهد

در طرح فاز سه میدان آزادی، یک رواقی با ارتفاعی معقول در نظر گرفته شده است که رینگ اول را شکل می‌دهد و مجموعه آزادی را به دومین میدانگاه (پلازای) مهم کشور تبدیل می‌کند، تصریح کرد:


با اجرای این طرح، مجموعه برج و میدان آزادی کامل می‌شود و پلازایی را خواهیم داشت که برج یک بخشی از آن است و تبدیل به مهمترین و بزرگ‌ترین پلازا (میدانگاه) در شهر تهران می‌شود.

شهردار منطقه 9 تهران با اشاره به‌ اینکه در شهر تهران هیچ مکان دیگری قابلیت و فضایی وجود ندارد که دورتادور آن باز باشد تا چنین فضای مناسب شهری در آن ایجاد شود، اذعان داشت:

در این طرح خودروها از روی رواق رد می‌شوند و دلیل اینکه خودروها از زیر عبور داده نمی‌شوند، این است که کسی که وارد شهر تهران می‌شود باید برج آزادی را به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین و جذاب‌ترین نمادهای آن ببیند.

موسوی لاری همچنین با اشاره به اختصاص پارکینگ‌هایی در قسمت زیرین برای رفاه حال بازدیدکنندگان، افزود:

در اطراف برج آزادی فرودگاه، ترمینال و بوستان بدون کارکرد المهدی وجود دارد و ساخت رواق با هزینه کامل بخش خصوصی در اطراف میدان می‌تواند فضایی در آن به وجود آورد که جاذب سفر باشد و به فضای شهری کمک کند؛ حتی تعریف فعالیت شهری مانند رستوران در آن می‌تواند با رونق فضاها باعث جذب سرمایه‌گذار شود؛ بنابراین فاز سه برج آزادی باید اجرایی شود که البته این اجرا نیاز به اجازه میراث فرهنگی دارد.

 

 

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.