تعطیلات کریسمس و کرونا ! آیا کشورهای اروپایی محدودیت‌ها را لغو می‌کنند؟

 

Pavel Golovkin
 

کمتر ازیک ماه تا آغاز  کریسمس باقی مانده و دولتهای  که قوانین سختی برای مقابله با  شیوع کرونا به اجرا کردند باید تدابیر جدیدی برای چگونگی برگزاری جشن‌های کریسمس امسال بگیرند .

آلمان در  محدودیتهای وضع شده در سراسر کشور به دلیل شیوع کرونا را در دوران کریسمس را کاهش دهد .

 قوانینی وضع شده که بر  اساس آن برگزاری‌ میهمانی‌هایی با حضور حداکثر 10 نفر در جریان جشن‌های کریسمس و سال نوی میلادی مجاز میباشد .

 پیشنهاد داده‌اند تا در دوران تعطیلات کریسمس ودر  سراسر فصل زمستان، ظرفیت خدمات سیستم حمل و نقل ریلی افزایش پیدا کند و مسافرانی که از قطارها استفاده میکنند تنها در کنار پنجره‌ها بنشینند و به این ترتیب از انتشار آلودگی دیگر مسافران جلوگیری شود.

قرار است نخست‌وزیران ایالتها در جلسه‌ای که امروز چهارشنبه با حضور آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان تشکیل می‌شود، این طرح را نهایی و تصویب کنند.

بر اساس این طرح همچنین قرار است محدودیت‌هایی که از 2 نوامبر در این کشور به اجرا گذاشته شده تا 20 دسامبر ادامه یابد تا از سرعت گسترش ویروس کرونا کاسته شود. در چهارچوب این طرح اگرچه مدارس و فروشگاهها باز هستند اما بارها، رستوران‌ها و اماکن تفریحی همچنان تعطیل خواهند بود.

 از ابتدای ماه دسامبر تجمع بیش از 5 نفر نیز در این کشور ممنوع خواهد بود، با این وجود نخست‌وزیران در طرح خود پیشنهاد داده‌اند تا به مناسبت جشن‌های کریسمس از 23 دسامبر تا 1 ژانویه شمار افراد مجاز به حضور در تجمعات تا حداکثر 10 نفر افزایش یابد.

آلمان در حال حاضر در جدول جهانی کشورهای گرفتار به ویروس کرونا رتبه دوازدهم را دارد. تا کنون بیش از 962 هزار نفر در این کشور 83 میلیون نفری به کووید19 مبتلا شده و حدود 15 هزار نفر نیز از این بیماری جان باخته‌اند.

فرانسه

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز سه‌شنبه شب در جریان نطقی تلویزیونی از کاهش تدریجی و سه مرحله‌ای محدودیتهای منع آمد و شد در کشورش خبر داد.

او اعلام کرد با توجه به پشت سر گذاشتن دومین موج همه‌گیری کرونا، فرانسه از پایان هفته جاری بصورت مرحله‌ای برخی از مقررات سختگیرانۀ وضع شده برای مقابله با شیوع کرونا را کاهش خواهد داد و به این ترتیب می‌توان امیدوار بود که در دوران برگزاری جشن‌های کریسمس، فروشگاهها همچنین سالن‌های تئاتر و سینما باز شوند و مردم بتوانند تعطیلات را در کنار خانواده خود بگذرانند.

با این وجود او تاکید کرد که برای جلوگیری از آغاز موج سوم شیوع کرونا، رستوران‌ها، کافه‌ها و بارها تا 20 ژانویه همچنان تعطیل خواهند بود.

گفت که در دوران تعطیلات کریسمس مردم آزاد خواهند بود تا برای دیدن عزیزانشان به سراسر کشور سفر کنند؛ با این وجود در این دوران اجازۀ برگزاری هیچ شکلی از تجمعات عمومی داده نخواهد شد و پیستهای اسکی نیز تا قبل از ژانویه سال آینده بازگشایی نخواهند شد.

همچنین به جز شبهای کریسمس و آغاز سال جدید میلادی یعنی 24 و 31 دسامبر، مقررات منع رفت و آمد شبانه از ساعت 21 تا 7 بامداد به قوت خود باقی خواهد بود. قرار است در صورت اوج نگرفتن تعداد موارد ابتلا و بستری از پانزده دسامبر قرنطینه جای خود را محدودیت آمد و شد بدهد.

او تاکید کرد که با وجود کاهش محدودیتهای رفت و آمد، باید توجه داشت که «تعطیلات کریسمس امسال مانند گذشته نخواهد بود».

رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که سیستم بهداشت و درمان این کشور آماده است تا از اواخر ماه دسامبر و اوایل ژانویه، کمپین سراسری واکسیناسیون را آغاز کند و این کار نیز با واکسینه کردن آسیب پذیرترین افراد جامعه از جمله سالمندان آغاز خواهد شد.

فرانسه در حال حاضر چهارمین کشور جهان با بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا است. تا کنون بیش از 2 میلیون و 153 هزار نفر در این کشور به کووید19 مبتلا شده و بیش از 50 هزار نفر نیز از این بیماری جان باخته‌اند.

بریتانیا

دولت بوریس جانسون، نخست‌وزیر برتانیا اعلام کرد که حداکثر برای 5 روز از 23 تا 27 دسامبر برگزاری میهمانی‌های خانوادگی مجاز است. ساکنان این کشور همچنین می‌توانند در این مدت به همه نقاط کشور (اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی و انگلستان) سفر کنند.

در بریتانیا همچنان تجمع بیش از 6 نفر ممنوع است؛ با این وجود دولت اجازه داده که فروشگاههایی که کالاهای غیرضروری را عرضه می‌کنند به فعالیت خود ادامه دهند.

بریتانیا با بیش از 1 میلیون و 538 هزار مبتلا و بیش از 55 هزار و 800 مرگ، رتبه هفتم را در جدول جهانی کشورهایی که با کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند به خود اختصاص داده است.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.