سفر به مثلث طلایی

سفر به 3 کشور تایلند، لائوس و برمه 

در واقع مثلث طلایی تشکیل شده از مرزر سه کشور تایلند ،لائوس و برمه می باشد که بسیاری از گردشگران جهان هر ساله برای سفر به این کشورها برنامه میریزند زیرا که سفر به مثلث طلایی دارای جاذبه های فرهنگی،قبایل و روستاهایی با مردم عجیب و همچنین طبیعتی شگفت انگیز می باشد شما می توانید با سفر به مثلث طلایی از دیدن تفاوت فرهنگ و زبان بین سه کشور لذت ببرید در ادامه با چارتر 118 همراه باشید تا با ما سفری کوتاه به مثلث طلایی داشته باشید.

به کجا سفر کنیم

 

از طریق تایلند به مثلث طلایی سفر کنید

در واقع سفر به تایلند برای ما ایرانی ها همیشه راحت بوده نه تنها می توانید به راحتی به هریک از شهرهای بزرگ تایلند سفر کنید بلکه به راحتی می توانید بلیط هواپیمارا رزرو نمایید.

هر چند که برای و سفر به مثلث طلایی می توانید برنامه توری طولانی با بازدید از دیگر شهرهای این کشور مانند پوکت و پاتایا داشته باشید اما بهترین شهر، بانکوک خواهد بود. چرا که شما باید خود را به ناحیه شمالی تایلند برسانید.

به دلیل موقعیت قرار گیری شهر بانکوک، بهترین شهر برای دسترسی به شهرهای چیانگ مای و چیانگ رای در شمال و در نهایت مثلث طلایی است. برای رفتن به چیانگ رای چند روش وجود دارد. می توانید از بانکوک مستقیم به چیانگ رای بلیط هواپیما داخلی تایلند را بگیرید یا اینکه از راه زمینی و با گذشتن از چیانگ مای خود را به این شهر برسانید.

بیشتر مسافرانی که سفر به مثلث طلایی را دنبال می کنند، در تورهای شهر چیانگ رای ثبت نام کرده اند. همچنین امکان کرایه ماشین با راننده هم خواهید داشت تا شما را به این منطقه برساند.

به کجا سفر کنیم

دسترسی به مثلث طلایی

اگر بخواهید با وسایل نقلیه عمومی سفر به مثلث طلایی را انجام دهید، بیشتر زمان خواهد برد و شاید برای هر گردشگری کار راحتی نباشد. ابتدا باید اتوبوسی از چیانگ رای به سمت مائه سای (Mae Sai) را که 90 دقیقه طول می کشد سوار شوید. سپس از آنجا، باید سوار وسایل نقلیه محلی، وانت هایی به نام به نام سانگتائو آبی رنگ شوید و مسیر 45 دقیقه ای را به سمت مثلث طلایی طی کنید. اگر می خواهید با وسایل نقلیه عمومی این مسیر را طی نمایید حتما از مردم محلی جدول زمانی حرکت اتوبوس ها را بپرسید تا از آن ها جا نمانید.

سرانجام باید به سمت شمال شرقی چیانگ رای حرکت کنید. یکی از خوبی های این منطقه خرید تور سفر به مثلث طلایی یا کرابه موتورسیکلت و به تنهایی گشتن در این ناحیه است. بسته به شرایطی که دارید یکی از این مسیرها را برای سفر انتخاب کنید. تمام تورها خود را به منطقه و شهر کوچکی به نام چیانگ سائن (Chiang Saen) می رسانند که در کنار رود و مثلث طلایی قرار گرفته است. هر چند که در گذشته این شهر و مثلث طلایی به دلایل دیگری شناخته شده بود اما امروزه آن را تبدیل به یکی از مناطق توریستی جهان نموده اند.

در نتیجه هم اکنون در اینجا، با روستاها و مناطقی صلح جو و آرام، قبیله های عجیب و غریب اما مهمان نواز با صنایع دستی و بازارهای متنوعشان و حتی طبیعت و بناهایی افسانه ای روبرو خواهید بود.

به کجا سفر کنیم

 

رودخانه های مرزی در این منطقه

به مثلث طلایی در این کشور نام دیگری گذاشته شده است. مردم قبیله ها و روستاهای این منطقه، به آن سوپ رواک (Sop Ruak) می گویند. از نظر جغرافیایی مرز بین 3 کشور لائوس، برمه و تایلند توسط یک رودخانه به نام مکونگ (the Mekong river) مرزبندی شده و از یکدیگر جدا شده است. همچنین مرز بین تایلند و برمه را رودخانه دیگری به نام رواک (the Ruak river) تشکیل داده که در نهایت به رودخانه مکونگ می پیوندد. مردم نواحی نزدیک به مرزها، هنوز به راحتی در میان مرزها رفت و آمد دارند. همین مرزبندی رودخانه ای برای گردشگران و جهانگردان تبدیل به یکی از مناطق توریستی جهان شده است.

به کجا سفر کنیم

جاذبه های سفر به مثلث طلایی

این منطقه توریتسی به خاطر طبیعت بی نظیر و مناظر پانورامیک و زیبایی که دارد، شناخته شده است. اگر خود را به ناحیه مشخص شده بر بالای کوه ها برسانید، از آنجا می توانید به راحتی مرز بین 3 کشور را تماشا کنید. رودخانه مکونگ و تپه های سرسبز و پر درخت اطراف با روستاهای کوچک و بناهای مذهبی که بالای هر تپه ای دارند هم قابل مشاهده خواهند بود.

در کل به شما پیشنهاد می دهیم که به همراه تور لیدر به این منطقه بروید تا توضیحات بیشتری از اطراف به شما بدهد. در غیر این صورت سعی کنید که با ارتباط برقرار کردن با مردم محلی که مسیر بالا رفتن از کوه را طی می کنند، اطلاعاتی کسب کنید و این مناطق را در دوردست بیابید.

در شهر چیانگ سائن جاذبه های دیدنی دیگری مانند بنای مذهبی با مجسمه ای طلایی و موزه ای از این منطقه که یکی از شاه راه های تجارت غیرقانونی بوده است، خواهید دید.

به کجا سفر کنیم

قایق سواری بین 3 کشور

در سفر به مثلث طلایی می توانید برای کروز روی رودخانه سوار قایق های مردمان محلی شوید. سپس از طریق رودخانه به دو کشور دیگر سفر کرده و همچنین از جنگل ها و مناظر اطراف دیدن کنید.

پارک مثلث طلایی

در سمت تایلندی رودخانه و در نقطه ای که مرز بین 3 کشور دیده می شود، پارک مثلث طلایی قرار گرفته است. در دروازه ورودی به این پارک با مجسمه هایی از فیل استقبال خواهید شد. به دقت به اطراف خود در بالای پارک نگاه کنید. مجسمه های بزرگ دیگری را پیدا خواهید نمود.

به کجا سفر کنیم

موزه اوپیوم

برای بازدید از موزه، باید به نزدیکی هتلی به نام هتل آنانتارا مثلث طلایی بروید که کمی از رودخانه فاصله دارد. برای اقامت شبانه این هتل یکی از بهترین هتل های منطقه است. این موزه هر روز هفته به جز دوشنبه ها از ساعت 08:30 صبح تا ساعت 04:30 بعد از ظهر برای بازدید گردشگران باز است. ورودی موزه حدود 200 بات خواهد بود و عکاسی از درون موزه ممنوع است.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.