کاخ پترهوف در روسیه

کاخ پترهوف روسیه

روسیه پهناور ترین کشور جهان می باشد که دارای جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی است در واقع می توان گفت روسیه کشوری بسیار زیبا با مناظری شگفت انگیز است که هر گردشگری برای یک بار هم که شده آن را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کند اگر شما هم روسیه را برای مسافرت و گردش خود در نظر گرفته اید باید بگوییم که از جاذبه های کاخ دیدنی پترهوف نگذرید در ادامه با چارتر 118 همراه شوید تا این جاذبه ها را که دیدنی هایش در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است را به شما معرفی نماییم شما حتی می توانید برای رزرو بلیط روسیه به راحتی در سایت مقصد مورد نظرتان را انتخاب کنید و با مناسب ترین قیمت بلیط خود را رزرو نمایید.

به کجا سفر کنیم

 

قایق باله دار | Hydrofoil

برای سفر به آن از سن پترزبورگ می توانید از ون، تاکسی ، راه آهن یا قایق هم استفاده کنید، این گونه از همان ابتدای مسیر با هیجان آغاز می شود. قایق های که شما را به مقصد می رسانند (hydrofoils) نام دارند که توعی قایق باله دار هستند. هنگامی که این قایق به سرعت لازم برسد، قایق به حالت باله‌ ران (foilborne) درمی ‌آید، یعنی بدنه قایق از آب جدا می ‌شود و قایق بر روی باله ‌هایش حرکت می‌ کند. قایق ها طی 50 دقیقه شما را به مقصد می رسانند برا فصل تابستان انتخابی فوق العاده می باشند.

ایستگاه قایق ها در شهر سن پترزبورگ در نزدیکی کاخ زمستانی است و شما را به باغ پایینی کاخ پیر می رسانند و می توانید از همان جا به سمت کاخ بزرگ رهسپار شوید. (اگر سفر زمینی را انتخاب کنید مسیرتان دقیقا عکس این خواهد بود) البته از هر زاویه ای که نگاه کنید شکوه و زیبایی آب ها را خواهید دید. به یاد داشته باشید که بلیط قایق شامل ورودی باغ نمی شود و در ورود باید بلیط خود را تهیه کنید.

به کجا سفر کنیم

پترگوف | Petergof

پترگوف یا پترهوف بین سال های 1944 تا 1997 با نام Petrodvortsovy  شناخته می شد و در ساحل جنوبی خلیج فنلاند جای گرفته است.  یکی از دو دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ و کارخانه ساعت سازی مشهور Petrodvorets نیز اینجا قرار دارند. شهر پر است از باغ ها و کاخ هایی که به دستور پتر کبیر ساخته شده اند. پترگوف در لغت به معنای دادگاه پیتر و  به زبان آلمانی حیاط پیتر معنا می‏ شود.

برخی این مجموعه را ورسای روسی  یا کاخ چشمه ها می نامند. پتر کبیر به خاطر علاقه بسیارش به فواره ها این مکان را انتخاب کرد. نیمی از محوطه توسط دریا محسور شده و داخلش پر از فواره و دیگر سازه های آبی است، کانال آبی نیز مستقیما از پای کاخ تا خلیج کشیده شده است. در ساخت کاخ پترهوف در روسیه تلاش شده تا علاقه پتر کبیر به عنصر آب به عنوان بخش مهمی از زندگی و زندگی شهری نشان داده شود.

به کجا سفر کنیم

 

کاخ پترهوف در روسیه

همان طور که گفتیم یکی از جذاب ترین دیدنی های شهر پترگوف، کاخ پترهوف در روسیه می باشد که مجموعه ای از کاخ های مجلل است. این سازه به فرمان پتر کبیر از دودمان رومانوف ساخته شده است و بخشی از آن در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. وسعت آن 110٬000 هکتار است.  کاخ پترهوف در روسیه سال 1709 ساخته شد اما پتر کبیر در سفرش به فرانسه تحت تاثیر معماری آنان قرار گرفت و در سال 1717 فرمان گسترش کاخ را صادر کرد.

علت نام گزاری و معماری بخصوص آن علاقه‌ی شدید پتر کبیر به فرهنگ غرب، در سبک و سیاق معماری پترهوف است. البته پتر کبیر پیش‌ از این هم با استفاده از تقویم جولین (تقویمی که در سال 46 میلادی توسط ژولیوس سزار تنظیم شد) به‌ جای تقویم مرسوم کشورش این ارادت را نشان داده بود. به همین خاطر است که برخی نام ورسای روسی را برای کاخ انتخاب کرده اند.

بین سال های 1714 تا 1728 معماران بزرگی بر روی طراحی باغ، طراحی ساختمان و فواره ها کار می کردند. ساخت باغ در زمان های الیزابت اول، کاترین کبیر، پاول اول و الکساندر اول ادامه داشت و در سال 1819 تکمیل گردید. پترگوف از دو پارک بالا و پایین تشکیل شده است.

در این مکان 150 فواره و 5 آب نمای بزرگ به صورت آبشار وجود دارد. این فواره ها در زمان پترکبیر با جریان آب طبیعی و با استفاده از اختلاف سطح کار می کردند، اما امروزه به پمپ های مدرن مجهز شده اند. در این مجموعه کلیسا، آشپزخانه، حمام خانواده تزار و ده ها بنای دیگر موجود است. رو به روی قصر بزرگ مجموعه فواره های سامسون قرار گرفته اند که به مناسبت پیروزی ارتش روسیه بر کشور سوئد احداث شده است.

محوطه باغ ‌های این مجموعه بیش از 80 مجسمه مرمری را در خود جای داده است. فواره‌ آبشار بزرگ مجموعه پترهوف نیز یکی از زیباترین سازه‌های معماری شوروی است. این آبشار بزرگ که در سال 1964 ساخته شد، از سه آبشار پلکانی مستقل با 17 پله تشکیل می‌شود و با تعداد زیادی آثار هنری مانند 37 کتیبه، 29 نقش ‌برجسته و بیش از 150 قطعه‌ تزیینی کوچک آراسته شده است.

علاوه بر تمامی این ویژگی ها، کاخ رویدادهای بسیاری را هم پشت سر گذاشته است که از مهم ترین آن ها می توان حصر خانگی کاترین کبیر قبل از توطئه اش بر علیه پتر را نام برد. از دیدنی‌ های کاخ پترهوف در روسیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

به کجا سفر کنیم 

 

  • مونپلیزر | Monplaisir

قدیمی ترین ساختمان در پترهوف، مونپلیزر (در لغت به معنی My Pleasure) در نیمه شرقی پارک پایین واقع شده است. این همان جایی است که پتر کبیر هنگام نظارت بر ساختن محل اقامت اصلی سلطنتی زندگی می کرد و همچنین در بسیاری از مواقع او این کاخ را بر ویلایی که بعدا برای اقامتش احداث کرد ترجیح می داد. بازدید از این قصر برای عموم مرد آزاد است  و تورهای کاملی با توضیحات به زبان انگلیسی در آن برگزار می شود. برخی از اتاق های جالب مطالعه آن با تاثیر گرفتن از  پانل های  نقاشی شده سبک چینی تزئین شده اند ( نسخه اصلی در طی جنگ جهانی دوم نابود شد)؛ اتاق مطالعات دریایی پتر کبیر و اتاق خواب او که در آن برخی از متعلقات شخصی مانند کلاه شبش و دستبندی ساخته شده توسط همسرش نمایش داده می شود.

درست چسبیده به ویلای پتر Catherine Wing قرار دارد که اواسط قرن 18 میلادی توسط  Rastrelli به سبک و سیاقی کاملا متفاوت ساخته شد. پس از آن کاترین کبیر در آن جا مستقر شد و بعد از کودتا و سرنگون کردن شوهرش بر تخت سلطنت نشست.

 

  • آبشار بزرگ

قدم زدن در مسیر از طریق مرکز پارک پایین (در کنار کانال دریایی) شما را به آبشار مشهور بزرگ هدایت می کند. آبشارهای شیب دار که پارک های پایین و کاخ بزرگ را پشت سر می گذارند، این آبشار شامل سه آبشار، 64 چشمه و 37 تندیس ارزشمند است. سیستم آب و فاضلاب از سال 1721 تا کنون تقریبا بدون تغییر بوده است. کانال ها و لوله ها آب را از فاصله 20 کیلومتری (12 مایل) انتقال می دهند. در مرکز آبشار مجسمه‌ ای قرار دارد که آب از همان جا به هوا پرتاب می شود. مجسمه نشان دهنده پیروزی 1709 روسیه در برابر سوئدی ها در Poltava در روز سنت سامسون است. شکل فعلی یک کپی دقیق از اصل آن است که توسط آلمانی ها در طول جنگ جهانی دوم ربوده شد. ورودی کوچکی به سمت بالا از پله سمت راست وجود دارد که به یک حفره ختم می شود، جایی که می توانید بر روی تراس قدم بگذارید . از فاصله نزدیکتری به مجسمه ها و تشکیلات این سازه باشکوه نگاه کنید.

به کجا سفر کنیم

  • هرمیتاژ

در قسمت غربی پارک پایین، ساختار معروف دیگری به نام هرمیتاژ، که در سال 1725 ساخته شده است، قرار دارد و ادعا می شود که نخستین هرمیتاژ امپراطوی بزرگ روسیه (و البته هنوز معروف ترین آن ها در شهر سن پترزبورگ) است. این بخش دو طبقه معنای جدیدی را به نوعی مراسم مذهبی به نام movable feast می دهد. ساختمان، که عمدتا به عنوان سالن مهمانی برای مهمانهای ویژه مورد استفاده قرار می گرفت، زمانی مجهز به دستگاهی بود که می توانست میز ناهار خوری را از طبقه همکف به اتاق خصوصی نهار خوری در طبقه بالا انتقال دهد.

سیستمی شبیه به همان چه در صندلی تزار پل من در طول تمرین شکست، بکار رفته بود. بخش مرکزی میز می تواند برداشته شود و مهمانان خواسته‌های خود برای شام را می نویسند و علامت هایی برای آنان مشخص می کنند. مدت کوتاهی پس از آن، بخش جدا شده، با تمام وعده های غذایی که همه سفارش دادند، به جای خود باز می‌گردد. تنها راه ورود به هرمیتاژ از طریق پلی متحرک است تا بدین وسیله حریم خصوصی کاملا حفظ شود.

به کجا سفر کنیم

  • فواره نپتون

در ادامه تور گردش کاخ پترهوف در روسیه به تماشای دالان های آن، قدم زدن در پارک بالا و در سمت جنوبی کاخ بپردازید. این باغ علی رغم داشتن تقارن با پارک پایین به خاطر نبود آبشارهای بزرگ و فواره‌ها دنیا دیگری دارد و می‌توان گفت بسیاد ساده تر است. نقاز بارزترین دیدنی های آن  می توان به فواره نپتون اشاراه کرد که در قرن هفدهم توسط آلمانی ها ساخته شد. در سال 1782 توسط پولیس I خریداری شده است. در طول جنگ این گروه سه طبقه از مجسمه های برنز توسط آلمانی ها ربوده شد و در نهایت در سال 1956 بازسازی و دوباره نصب شد.

ورسای روسی، پایتخت فواره‌ های روس، کاخ پترهوف در روسیه املاک سلطنتی فوق العاده لوکس که در ساحل خلیج فنلاند (دریای بالتیک) قرار دارد، ترکیبی از چند قصر و پارک است. مجموعه کاخ  توسط پتر بزرگ تاسیس شد و در مدت کوتاهی پس از سال 1710 شاه صاحب پارکی با صفا و چندین کاخ باشکوه شد.

به کجا سفر کنیم

  • کاخ مارلی

تقریبا در مجاورت هرمیتاژ، کاخ مارلی، ساختمان کم نظیر پتر کبیر قرار دارد که بیشتر از آن که شبیه به کاخ باشد نمادی از انزوای یک کشور است. مانند مونپلیزر، بیشتر یادداشت های Petrine  در اینجا نمایش داده می شود؛ توجه داشته باشید چهار حوض در اطراف پشت کاخ است که کاترین بزرگ برای پرورش ماهی از آن استفاده می کرد.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.