جاذبه های دیدنی هند در بهار

جاذبه های دیدنی هند در بهار

می توان گفت با شروع فصل بهار کشور هند رخ دیگری به خود می گیرد و شما می توانید تصاویر زیبایی را از جاذبه های آن در ذهن خود ثبت کنید و سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید در فصل بهار شما می توانید به راحتی به دیدن جاذبه های هند بروید و همچنین در فستیوال های آن شرکت کنید و همچنین جشن هایی مثل جشن هولی در این فصل برگزار می شود که با رنگ و شیرینی و آب بازی همراه است در واقع جشن هولی یک بخش از این دیدنی های جذاب هند می باشد در کنار آن جاذبهخ های جذاب دیگری وجود دارد که در فصل بهار زیباتر دیده می شوند در ادامه با ما همراه شوید تا این جاذبه ها را به شما همراهان همیشگی چارتر 118 معرفی کنیم.همچنین شما می توانید برای رزرو بلیط هند در سایت مقصد را وارد کنید و به راحتی بلیط خود را با قیمت مناسب رزرو نمایید.

به کجا سفر کنیم

شهر له از جاذبه‌های هند در بهار | Leh

می خواهیم شهری بسیار متفاوت را در هند به شما معرفی کنیم. شهری که کمتر گردشگری نام آن را شنیده و به آن سفر کرده است اما یکی از بهترین مقصدهای بهاری در هند است. شهر له، شهری بیابانی و سفید رنگ با تپه های ناهموار و آسمان های آبی روشن، آب و هوایی سرد به خاطر یخچال های طبیعی در فصل زمستان و خنک در تابستان است. این شهر بخشی از لاداخ (Ladakh) در جامو و کشمیر است و باعث می شود که یک مقصد توریستی مطرح برای راهپیمایی، صومعه ها و دریاچه ها باشد. در ماه اول بهار یعنی فروردین، دمای هوا بین 15 تا 30 درجه سانتی گراد تغییر می کند اما بسیار دل انگیز است. چرا که برف ها تازه آب شده اند و هوای بهاری شما را سرحال می آورد. نرخ ها هم کاهش می یابد، بنابراین بودجه سفر بسیار کمتری در این فصل از سال خرج خواهید نمود.

به کجا سفر کنیم

کارهایی که می توانید در شهر له انجام دهید چیست؟

اگر در میان جاذبه‌های هند در بهار به دنبال شهری زیبا با لبه های ناهموار و کوه های خشن هستید، به سمت شهر له حرکت کنید. شهری که جاذبه های آن در میان صومعه ها و دریاچه هایی مسخ شده پنهان شده است. کاخ له، خانه ای که پیش از این متعلق به خاندان سلطنتی لاداخی بوده است. پس از آن برای دیدن صومعه لامابورو (Lamayuru Monastery) حر کت کنید. در میانه راه برای دیدن تپه هایی با خاصیت آهنربایی (the Magnetic Hill) توقف کنید.

دسترسی به شهر له

فرودگاه کوشوک باکولا ریمپوچه (Kushok Bakula Rimpochee Airport) در شهر له می تواند مقصد پرواز شما از هر نقطه و شهرهای هند باشد. تقریبا از تمام شهرهای هند می توانید برای این فرودگاه پرواز بگیرید. شما همچنین می توانید راه جسورانه تری انتخاب کنید و یک ماشین یا دوچرخه کرایه کرده و به سمت جاده های خاکی بروید. دوچرخه سواران عموما مسیرهای سریناگار (Srinagar) با فاصله 418 کیلومتر یا مانالی با 472 کیلومتر را ترجیح می دهند. دسترسی به این مکان با راه آهن و قطار سخت است. چرا که ایستگاه نزدیکی به این مکان وجود ندارد. نزدیک ترین ایستگاه به این مکان 700 کیلومتر است.

کشمیر | Kashmir

در مورد زیبایی های شهر کشمیر برای شما از امپراطور معروف هند، جهانگیر جمله ای را می گوییم: امپراطور جهانگیر، زمانی که کشمیر را دید این بیت شعر را گفت:

گر بر روی زمین است همین است و همین است و همین است و …

اگر در میان جاذبه‌های هند در بهار به دنبال بهشت می گردید، اینجاست. حتی کشمیر را بعضی از گردشگران و توریست ها بهشت زمین می دانند. این احساس را تنها در شعر جهانگیر پیدا نمی کنید، بلکه حقیقت زیبایی ها را در کشمیر خواهید یافت. با دره های تماشایی، مراتع سبز، کوه های برفی و درختان چنار، هر گردشگری را به سمت خود جذب می کند.

فصل بهار آب و هوایی دلنشین در این شهر انتظارتان را می کشد. چرا که در پایان زمستان با ذوب برف هوا مناسب و عالی است. همچنین درختان گلابی نرسیده به فصل تابستان سرسبز می شوند. دمای هوا دامنه ای از 12 تا 30 درجه سانتیگراد را دارد. اگر به دنبال جاذبه‌های هند در بهار هستید، این زمان تخفیف های بزرگ و موقعیت های خرید عالی آغاز می شود. در ضمن تعداد گردشگران هم کاهش می یابد

به کجا سفر کنیم

کارهایی که می توانید در شهرکشمیر انجام دهید چیست؟

کشمیر را می توان بخش کوچکی از بهشت بر روی زمین دانست. دره ها، جاده ها، دریاچه ها و قایق هایی است که به اندازه جاذبه های گردشگری آن زیبا هستند. قایقرانی در دریاچه دال را حتما انجام دهید.یک قایق تفریحی برای شب رزرو کنید و ستاره های شب را بر روی دریاچه به تماشا بنشینید. از بنای حضرتبال درگاه و شانکراچاریا دیدن کنید، به باغ های لاله سفر کنید تا در آن، گل های لاله را در حال باز شدن و شکوفا شدن ببینید.

همچنین پری محل (Pari Mahal)، باغ های مغولی و شالیمار باغ در سریناگار در نزدیکی شما قرار دارند. شهرهای دیگر در کشمیر که ارزش دیدن دارند،سونمارگ (Sonmarg) یا “چمنزارهای طلایی”، گلمارگ (Gulmarg) برای ورزش های کوهستانی، پاهالگام (Pahalgam) و آنانتناگ (Anantnag) هستند. کشمیر را با طعم چای مخصوصش، نان های محلی اش یا گیاهان و درمان های کوهی اش می شناسند.

به کجا سفر کنیم

دسترسی به شهر کشمیر

فرودگاه شیخ المؤمنین در سریناگار، فرودگاه اصلی داخلی دره کشمیر است و پروازهایی را از تمام شهرهای هند مانند بمبئی، دهلی، بنگلور، آمریتسار و غیره دریافت می کند. این بهترین راه برای رسیدن به سریناگار است و پس از آن شما می توانید اتوبوس یا ماشین کرایه کنید و خود را به دیگر شهرها برسانید. پرواز بهترین گزینه برای دسترسی به جاذبه‌های هند در بهار مخصوصا در کشمیر است.

بندر بلیر | Port Blair

حتما تاکنون نام جزایر آندمان و نیکوبار را شنیده اید. بندر بلیر پایتخت و مرکز این دو جزیره زیبا و توریستی است که کلکسیون جذاب و بی نظیری از جاذبه های طبیعت گردی و جزیره گردی را در هند برایتان فراهم می کند. قطعا جای جزیره و تفریحات ساحلی در میان جاذبه‌های هند در بهار نباید خالی باشد. در فصل بهار، این بندر هنوز وارد گرمای داغ تابستان نشده و دمایی در حدود 20 درجه سانتر گراد را تجربه می کند. آسمان صاف و آبی است و خبری از باران های موسمی نیست. بنابراین به راحتی می توانید در فصل بهار به این شهر بندری با جاذبه های دیدنی هند آن، سفر کنید.
 
به کجا سفر کنیم

کارهایی که می توانید در شهربلیر انجام دهید چیست؟

صبر کنید. هنوز تمام نشده است! برای دیدن پرندگان عجیب و غریب هندی به چیریا تاپو (Chiriya Tapu) بروید و در نهایت این مکان را برای تماشای نمایش نور و صدا در Kala Pani (تجربه ای جادوئی در مورد مبارزه آزادی خواهان هندی) ترک کنید. این مکان ها، تنها جاذبه‌های هند در بهار نیستند!

دسترسی به بندر بلیر

شما چه هوایی و چه از طریق دریا می توانید خود را به بلیر برسانید. از شهرهایی مانند چنای، کلکته، دهلی و بمبئی برای این شهر پرواز وجود دارد. اگر از چنای با قایق بروید. سفر دریایی و کروز شما 60 ساعت طول خواهد کشید. کشتی های کروزی که از بمبئی برای دیدن جاذبه‌های هند در بهار راهی بندر بلیر می شوند، 56 ساعت طول می کشند تا به مقصد برسند. چرا که این تورها، جاذبه های بسیاری را در میانه راه به مسافران و گردشگران نشان می دهند.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.